Példa a Meth izomer elválasztására

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Az MDMA freebase és a ketamin freebase is működik, csak az arányokat kell megváltoztatni az egyes freebase-ok moláris tömegével. Ne feledje, hogy az MDMA és a ketamin esetében az érdekes izomer a szilárd rész lesz ezekkel a reagensekkel ;-)
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Szia!
Azt mondta, hogy ez működne MDMA és ketamkme , csak használjon moláris egyenértékeket .
De az arányok nem egyeznek a moláris egyenértékekkel.
3650÷149.2337=24.5 mól
24,5×150,09= 3670g L borkősav
150.09mm L borkősav
149,2337mm M
??
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Jó munka, nagyszerű erőfeszítés
Szerintem jobb, ha egy nem poláros oldószert adunk hozzá, és kivonjuk a nem poláros D-bázist, mivel a víz lúgosítása után összegyűjti a nem poláros bázist. Folyadék/folyadék extrakció.
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
30
Reaction score
17
Points
8
Deals
1
Tehát nem kell borkősavval izomereket osztani, ha az anyagot a reakció után toulénnel, egy nem poláros oldószerrel tisztítottam ???
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
30
Reaction score
17
Points
8
Deals
1
Azonban mindig szükséges-e az izomerek szétválasztása valamilyen módon?????.
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Ilyennek kell lennie.

FkJsC5vV1D
FkJsC5vV1D
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Szép, ugyanazt a módszert használta?
 
View previous replies…

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Volt olyan 700ml racém fb, és az elválasztás után körülbelül 320ml d-fb-t kaptam.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hé ember, ez nagyszerű hozamot eredményez!
Tisztítottad az L-fb és L-borkősav keveréket a tölcsérben a vákuumszűrés során? Ha igen, milyen tisztítószert használtál? Akkor hogyan lehet leválasztani a D-fb
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Nem, én centrifugát használok
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kérem, milyen centrifugát használ? Próbáltam szűrni csökkentett nyomással és Buchner-tölcsérrel, de a tartarát a végén még mindig nedves volt, és visszatartotta a folyadékot. Egy kis D-izomer maradt a végén.
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Üdvözlök mindenkit. Szeretném megosztani veletek az izomerek L-borral történő elválasztásával kapcsolatos tapasztalataimat. Három kísérletet végeztem. 2x metanol használatával, amikor mindkét tesztben változtattam a szabad bázis metanol és borkősav arányát. Mindkét teszt lényegében ugyanúgy alakult, az összetevők egyesítése és keverése után egy szilárd massza csapódott ki, amit 24 óra után leszűrtem. Ami a termék megjelenését és az összességében kettévált izomereket illeti, talán az egyik tesztben egy kicsit több termék volt, mint a másik tesztben. A 30ml szabad bázisból kb. 9 gramm d-met-et kaptam. A párolgás során, amikor a kristályok elkezdtek megjelenni, először jól nézett ki, itt-ott kis tűk képződtek, de minél szárazabb lett, annál inkább hasonlított egy racemátra (csúnya amorf anyag). Amikor teljesen megszáradt, a kinézetét tekintve nem tudtam különbséget tenni a racemát és ez a szétválasztott termék között. Amikor fóliára tettem és kicsit felmelegítettem, akkor látszott, hogy a kristályok kicsit gyorsabban kristályosodnak ki az oldódás után, mint a racemát esetében. Ebből arra következtettem, hogy történt némi osztódás, de nem eléggé. Megjegyzem, hogy a szűrés során nem mostam át a tartarátport. Nem volt leírva az eljárásban, ezért inkább nem tettem meg. Nos, akkor most jöjjön a harmadik teszt, amit a btcboss eljárás szerint vízzel végeztem el. Miután az összes hozzávalót összekevertem és erőteljesen kevertem, egy idő után egy sűrű, nagyon sűrű masszát kaptam, ami valamilyen krémre hasonlított. Alapvetően olyan állaga volt, mint a Sjeik felhasználó által pár hozzászólással az enyém fölött hozzáadott képen. A tartályt lezártam és 24 órán át állni hagytam, majd ezt az anyagot beletettem a szűrőbe és eloszlattam a vákuumszűrőn és bekapcsoltam a szívást. Ezt a sűrű krémszerű anyagot nagyon nehéz volt leszűrni, az eljárásban sem volt semmi leírva a szűrőben lévő tartarát kimosásáról, ezért nem tettem meg. A 60ml szabad alapból csak 11 gramm terméket kaptam. Viszont a kristályok, amik megérkeztek, átlátszóak és szépek voltak. Próbáltam őket alufólián megolvasztani, hogy lássam, milyen gyorsan szilárdulnak meg, és tényleg olyan gyorsan, mint a pszeudoefedrin met. Tehát úgy gondolom, hogy a Split izomer sikeres volt, kivéve a csak 11 grammos tömegtragédiát. A probléma valószínűleg főleg az volt, hogy a szűrés során egy kicsit problémám volt azzal, hogy a szívó lombik tölcsére nem jól záródott, és talán az is segíthet, hogy a szűrés során lemosom a tartarát sót, de kérem tanácsot, hogy mennyi vizet használhatok ehhez, hogy ne zavarja a tartarát oldhatóságát vízben, és így nem kerültek L izomerek a termékbe. Köszönöm szépen
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ismételje meg az izomer elválasztást a nagyobb hozam érdekében.

Szabadítsa fel a sikertelen sót, és ismételje meg a folyamatot

- Mossa ki hideg vízmentes metanollal, az L-met/borkősav keverék nem oldódik metanolban.
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Köszönöm, megpróbálom és tájékoztatni fogom. Kérem, milyen hőmérsékletű legyen a metanol, csak a hűtőszekrénybe tegyem, vagy inkább a fagyasztót használjam?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ajánlom a fagyasztót. Ebben az esetben minél hidegebb, annál jobb. A hőmérsékleteket soha nem mértük, a metanolomat mindig a fagyasztóban tárolom.

-A polaritás (polariméterrel tesztelve) egy átjárás után.

- H20 (68-73% d)

- Metanol (71-76% d)

- Rusznak-eljárás, toluol mint benzolhelyettesítő (még mindig nem sikerült racém)

- Pope - Peachey : h20/sósav
(65-80 % d időfüggő)

Én a h20-as módszert részesítem előnyben a költségek, az idő és az egyszerűség miatt.

Remélem tudtam segíteni.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Miután elválasztottam az L-borkősav izomereket, összekevertem a metanolt és a koagulált borkősavat, kiszűrtem a szilárd anyagot, visszatartottam a folyékony részt, majd NaOH vizes oldatot adtam hozzá, hogy D-FB-t kapjak. Minden simán ment. Kivettem. A felső rétegben lévő D-FB után az alsó rétegben van a NaOH víz/metanol oldat. Ennek a rétegnek hulladéknak kell lennie. Mivel a munkámmal voltam elfoglalva, elfelejtettem kidobni ezt a hulladék folyadékréteget. Másnapra kristályokká alakult. Megkérdezheted, hogy mi kristályosodik itt. Mi az? A nátrium-hidroxid átkristályosodott? A kristályok tű alakúak és bőségesek. Nem értek a kémiához, így nem tudom, mi az oka ennek a képződésnek, és mik az összetevői.
 

Attachments

  • r3kxPN7p6o.jpeg
    r3kxPN7p6o.jpeg
    6.4 MB · Views: 138
  • pJQHT5L9Ye.jpeg
    pJQHT5L9Ye.jpeg
    2.9 MB · Views: 21

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Azt hiszem, ez nátrium-hidroxid vagy valamilyen tartarát. Ha ellenőrizni szeretné, hogy maradt-e termék a vizes oldatban, adjon hozzá több vizes hidroxidot, és öntsön hozzá több toulent vagy bármilyen más oldószert. Mutasd meg, milyen d-metil kristályokat kaptál az átkristályosítás után.
Azt is, hogy mennyi és milyen mennyiségű fb
 
Top