Nagy hozamú transz-2,5-dimetoxi-béta-nitrosztirén szintézis (részletes leírás)

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
A 2c-e sem tűnik végül nehéznek:

A Henry-reakciót már megtanultad, most végezd el a NaBH4+ Cu(II)Cl redukciót, és minden a helyére kerül.

Ó, és nemrég még egy kis 4-etil-2,5-dimetoxinitrosztirént is árultak az etsy-n, bár egy kicsit drágán. Most nem találom.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Az Etsy egy ilyen őrült - a legjobb beszállítómat az Etsy-n keresztül találtam. Valójában azt a személyt, aki lehetővé tette számomra, hogy a kémia nagy részét az Etsy-n keresztül ismertem meg.
Csak elfelejtem rendszeresen keresni - én is def láttam a vonatkozó nitrosztiréneket ott, de ahogy mondod, drága volt, és úgy gondoltam, hogy szükségem van a gyakorlatra, hogy az aldehid egészen a fenetilaminig jusson.
Nem tudom miért - csak volt valami bennem, hogy látni akartam ezeket a hihetetlenül világos színű tűkristályokat növekedni... ez tényleg elég hihetetlen. Különösen, hogy egy olyan reakcióból jöttem, amelyet nehezen tudtam kristályosítani (DMT).
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, és igen, a CuCl2 + NaBH4 módszerrel szándékozom kezdeni...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké, tehát nincs rotovapom, és a szintézis azt mondta, hogy a felesleges oldószert vákuumban távolítsam el, és így az egyetlen lehetőségem, amit tényleg atm volt, csak egy normál vákuumdesztilláció volt.
Így állítottam be a köpenyem és a forgólapátos szivattyú segítségével.
Sötét borostyánsárga/piros olaj maradt (gondolom, némi maradék nitrometán is). Megpróbálom kristályosítani a hőmérséklet módosításával, de ha nem hajlandó kristályokat növeszteni, akkor azt hiszem, hogy az olajat valamiből újra kell rexelni - ez a TMA Henry reakció, amit itt próbálok, mivel jó sikerrel jártam ugyanennek a reakciónak a nitrosztirén változatával.

Mint mondtam, lényegében követtem a videót itt a meszkalin / TMA-ra, miközben Shulgin írásait is elolvastam, mivel olyan dolgokat említ, mint a szín stb. Azt hiszem, lehet, hogy ebben a szintézisben is olaj maradt, de őszintén iv annyi különböző Henry-reakciót olvasott az elmúlt hetekben, hogy azt hiszem, a fejem egy kicsit túlterhelt az ilyen hasonló dolgokkal.

Tényleg csak meg kellene próbálnom egy szintézist az elejétől a végéig, de úgy tűnik, hogy soha nem sikerül!
Korábban rájöttem, hogy már van két nitrosztirénem, amit redukálnom kell - ha ez a TMA szintézis működik nekem, és a nitropropén kristályosodik, akkor amikor eljutok az összes redukcióhoz, akkor sok mindent kipróbálhatok... egy kicsit buta módja a dolgok elvégzésének, de hé-hó!

Ja és megmértem a száraz, nyers b-3,4,5-TMONS-t is és azt hiszem 8g körül volt.
Tudom, hogy valószínűleg nagyon pontatlannak és becslésnek tűnik, és bizonyos mértékig ez coz, mert ma reggel mérlegeltem...Pár nappal ezelőtt újra leesett a gyógyszereim, így a fejem elég ködös.

Mindenesetre köszönöm az összes segítséget és javaslatokat - fogok kezdeni trundling előre a csökkentések most azt hiszem.

Lényegében 20-25 éve várok arra, hogy kipróbáljam a meszkalint, és először vettem egy meszkalint termelő kaktuszt. Most olyan sok hatalmas különböző Trichocerius fajom van - nem nagyon szeretném feldarabolni a 20+ éves, gyönyörű kaktuszokat, amikor csak egy aldehidet rendelhetsz a rohadt porcelánból!
Szintén az én értelmezésem szerint a meszkalinnal kapcsolatos betegségek nagy része a növényi anyagból származik, amitől az emberek nem szabadulnak meg rendesen, vagy csak magát a kaktusz húsát eszik meg.

Akárhogy is, én egy nagy gyerek vagyok, ha rosszul érzem magam, így még sosem jutottam el odáig...

Most már csak egy lépésre vagyok tőle - oké, nos, kettő vagy három, attól függően, hogy mennyi re-x'ing-et kell csinálnom.

Bár jó lenne, ha lenne egy nitropropén; be kell vallanom.

Úgy tűnik, hogy problémáim vannak a nitropropén előállításával, így azt hiszem, hogy a nitroetán, amit be tudok szerezni, nem olyan jó vagy tiszta a desztilláció után, mint a nitrometán keverék, amit vásárolok.

Nagyon szeretnék egy rotovapot, be kell vallanom.

Meglepődtem, hogy milyen magasra kellett tennem a köpenyemet az előbb, amikor vákuumdesztillációt csináltam.
A vákuumot 0,9 bar-on tartottam, a desztillációs hőmérőn 40c volt a hőmérséklet, a tényleges RM-ben lévőn pedig éppen e fölött.
Csak meglepődtem, hogy milyen magasra kellett tennem a köpenyemet, pedig a lombikban alacsony volt a hőmérséklet.

Ez volt az első vákuumdesztilláció, amit csináltam, és lekapcsoltam, amikor már közel volt a 70c-hez, pusztán azért, mert a srác a szintézisben 82-re állította a rotovap fürdőjét, és úgy gondoltam, hogy nem akarom túlságosan felmelegíteni....

Nagyon bosszant, amikor látom az embereket, akik rotovapot használnak arra, hogy kivonják a dolgokat, hogy felhasználják a "mixológiájukban" az alkoholtartalmú italok készítéséhez.
Látom az ilyen embereket a YouTube-on, és bár értékelem, hogy olyan dolgokra használják az eszközöket, amikre nem igazán készültek, nem szégyellem bevallani, hogy csak irigylem őket!

Tudom, hogy az emberek azt mondják, hogy nincs szükséged rá, hacsak nincs bizonyos mennyiségű teljesítményed, de mégis, ez csökkentené az oldószerek rendelését - ami meglehetősen fontos egy "titkos" laborban. (Nem mintha tényleg laboratóriumnak nevezném a helyemet, de azt hiszem, a szó laza értelmében az!)

Természetesen olyan dolgok, mint a DCM, amit nem igazán szabad - ez csak csökkenti a veszélyt.

Őszintén szólva azonban azt hiszem, hogy a reakcióelegyek redukálására és a re-x-re használnék egyet. Hogy a dolgok összeomoljanak anélkül, hogy levegőnek lennének kitéve. A vákuumdesztillációk egy kicsit szamárságosak ahhoz képest, hogy egyszerűen beleöntöd a lombikba, ami van, és bekapcsolsz egy készüléket!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Hűha! Egészen hihetetlen, hogy a lombik belsejében hogyan változik a viszkozitás, még akkor is, ha kívülről teljesen hidegnek érzi.
Most hagytam a hűtő tetején, úgy tíz perce, és gond nélkül kavargott a lombikban, ezért mondtam, hogy még mindig van benne nitroetán.
Im biztos, hogy még mindig ott van, de azt hiszem, hogy kevesebb, mint először gondoltam, mert ez egy sűrű olaj, mint a THC vagy valami más most....

most álltam meg és néztem utána Pihkal - kiderült, hogy amikor így szintetizálta, az oldószer vákuum alatti eltávolítása után vörös olajat is kapott.

Azt hiszem iv eddig követte az írását, úgyhogy akár folytathatom is!

Oh jó, örülök, hogy olvastam, hogy valójában, azt hittem, hogy túlmelegítettem az oldószer eltávolításakor, de valószínűleg éppen csak megúsztam. Elismerem, hogy az elején volt némi döccenés, de összességében azt hiszem, hogy elvégezte a dolgát - csak bosszantó. TELJESEN megértem, hogy az emberek miért használják a rövid utat inkább, mint a normál vákuumdesztillációt tbh még akkor is, ha nem igazán ez a célja.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh is a DMT kristályosítása a triptaminból reduktív animációval hűvös hőmérsékleten, úgy találtam, hogy ha egyszer megvan a nyers DCM keverék; minél gyorsabban megyek előre és eltávolítom az oldószert, majd re-x, annál jobb kristályosítást kapok.
Fogalmam sincs, miért, nekem is egy kibaszott tonna heptánt kell használnom (összehasonlítva bármely más re-x iv valaha is csinált).
Azt is furcsának és visszataszítónak találom, hogy az eredeti sárga olaj, amit rexelsz, valójában nem keveredik a forrásban lévő heptánnal. Ez csak egy szuper furcsa újrakristályosítás általában!
Valamikor ki kell próbálnom tényleges szárazjéggel - egyesek szerint tényleg segít, mások szerint nincs rá szükség.

Szerintem egy kicsit mindkettő. Tényleg kapsz terméket, de a hozamom szörnyű volt!!!

Iv csak sokkal több szerencsét a fenetilminekkel eddig mindenütt!
Mindegy, mondván, hogy iv még ténylegesen aktív fenetilamin anyagot készít, és iv találkozott az istenekkel csak egy kis mennyiségű DMT-vel, amit készítettem, így azt hiszem, ez vélemény kérdése, hogy melyik a jobb lol Csak azt jelenti, hogy iv általában sokkal nagyobb szerencsével járt az első lépéssel. Azon vagyok, hogy megpróbáljam a második lépést egy kicsit, amikor hazaérek! Ez bosszantóan magában foglalja az oldószer vákuum alatt történő lehúzását is (azt hiszem, elpárologtathatnám a DCM-et, de jó sikerrel jártam legutóbb, amikor eltávolítottam a nitroetánt...).

Egyébként ha kell 3,4,5-TMOBA, hogy ne kelljen fél kilónyit venned, szívesen eladok neked belőle. Bár a nitro beszerzése az idegesítő. NitroEthán oké, amit az RS industries-tól kaphatsz az akril extrudáló kötőanyag termékükben, de nitrometánt, ami nem metanollal van, szuper bosszantó találni! Bűzlik a desztilláció is, ez a nitro üzemanyag. Legalábbis az én tapasztalatom szerint. Valaki adott egy remek ötletet ami az volt, hogy adjak hozzá vizet, csak az enyémnél az olajokat és a festékeket is magával húzta a nitro rétegben! Azért...jó ötlet, gondoltam!

Bt ha elkalandoztam bocsánat!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, és igen, megpróbáltam használni az egyik kínai aspirációt, és szar volt! Egyáltalán nem tudtam csatlakoztatni a csapomhoz!
Csatlakoztattam a vízszivattyúmhoz és (fing hang)!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Még egy dolog újra-pumpál. Eléggé meglepődtem, hogy az enyém még mindig működik, mivel teljesen rossz olajat adtam hozzá!

Elvesztettem a kézikönyvet, ami hozzá tartozott, megvettem ezt a vákuumszivattyú olajat, és amikor megérkezett, narancssárga volt lol

Szóval feltöltöttem, és észrevettem, amikor bekapcsoltam, olyan szaga volt, mint egy garázsnak, ahol javítják az autókat. Aztán megtaláltam a kézikönyvet és leengedtem az olajat és kicseréltem a megfelelő iso értékre!

A szivattyúm csak az Amazonról volt, amikor vettem egy vákuumkamrát, hogy átalakítsam egy kiszárítóvá! Igazából nagyon lenyűgözött a vákuum, amit húzott, amikor egy Vac Dist csináltam.
Továbbra is egy fájdalom a segglyukban, hogy beállítsa és futtassa tho! Megtakarítok egy rotovapra, de rájöttem, hogy szükségem van egy vízkeringető szivattyúra, hogy képes legyen vákuumot húzni anélkül, hogy annyi zaj lenne! Azt is hiszem, hogy a hűtőfolyadékot is futtatni fogja nekem, ami király.
Van egy rövid útvonalú desztillálófejem is most, így ez lehet, hogy hasznosabb lesz, hogy képes legyen eltávolítani az oldószert, nem tudom - biztosan könnyebb beállítani, mint egy teljes desztillációs készletet.

Ez olyasmi, amit egyre többet és többet kell tennem most, hacsak nem akarok pazarolni egy nagyon nehezen beszerezhető oldószert / reagenset. Gah!😩

Olvassa pihkal és csak arra gondolok, hogy bárcsak csak felvehetnék egy telefont és rendelhetnék tiszta nitrometánt vagy nitroetánt! Szerintem ez az egész OTC keverékek szétválasztása miatt van, ami miatt szuper beteg vagyok a desztillálós cuccoktól!
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem, hogy ezt a jelentést valahol évekkel ezelőtt olvastam.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Lehet, valaki más is említette a szuperragasztó katalizátorként való használatát mind a 3,4,5-TMOBA kondenzációs reakcióhoz, mind a 2,5-DMOBA-hoz, ez érdekesnek hangzott, főleg azért, mert 3,4,5 atm-val dolgozom, és bármi, amivel csökkenthetem a NM felhasználását, jó lenne. Várj, hadd nézzem meg az üzeneteimben....
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Az OP-ra hivatkozom.
 
Top