L-Efedrin szintézis L-fenilacetilkarbinolból (L-PAC)

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Az l-PAC problémája az, hogy gyorsan racemizálódik d/l-PAC-ra, ami nem a kívánt l- efedrin, hanem d/l- efedrin keletkezik, ami következésképpen a P2P-ből előállított racém Meth-hez vezet.
Mi d-Meth-et vagy legalábbis túlnyomórészt d-Meth-et akarunk.
Az l-PAC racemizálódását két tényező mozgatja: Először is a lúgos környezet, mondjuk bármilyen bázis jelenléte és az átmeneti fémionok, mondjuk a vas stb. sói, amelyek még ha elenyésző mennyiségben is jelen vannak, mivel katalitikusan hatnak.

Sok redukciós rendszer lúgos, mint például a NaBH4, így világos, hogy mi fog történni. Ezért az l-PAC megfelelő tárolása és kezelése, valamint az oxálsav és/vagy ónsav vagy EDDA hozzáadása mellett, hogy gondoskodjunk a fémsókról, savas redukciós rendszert választunk, vagy olyat, amely legalább enyhén savas körülmények között működik. Én a STAB-ot javasolnám, ami a NaBH4 savas származéka, és különösen jól működik reduktív aminációkban. A metilamint ezután acetátként, mondjuk a metilamin ecetsavas sójaként használjuk, és az egészet együtt, egy edényben, egy menetben imin képződés / imin redukció, amit reduktív aminálásnak nevezünk.
A NaBH4-ból és a GAA-ból történő STAB előállítására vonatkozó információk a neten mindenütt megtalálhatóak, és a felhasználás módjáról is. A hozamok kiválóak.
A cink-borohidrid egy másik könnyen előállítható lehetőség, ha van vízmentes ZnCl2.
Az Al/Hg is lehetséges, de THF-ben vagy dietiléterben kell elkészíteni.
De egy natív savas rendszer, mint a STAB vagy a Cink-Boro a legjobb.

Az l-PAC előállítása benzaldehidből bioszintézissel nem feltétlenül nehéz, de a nagy mennyiségek kezelése inkább technikai kihívás. És mindenekelőtt meg kell találni a célra alkalmas élesztőtörzset. Ha ez megvan, akkor a végén már csak az l-PAC extrakciója okoz gondot, ehhez elengedhetetlen a folyamatos extrakciós rendszer, és az éter a megfelelő oldószer.

Sok sikert!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
amikor az erjesztés vagy a kondenzáció befejeződik, szükség van-e arra, hogy a levest nuetrálissá vagy enyhén lúgossá tegyük, hogy az éter felvegye az l-pac-ot?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Miután az élesztőt eltávolítottuk a főzőléből, a fenilpropanol-l-one-2 kivonható az oldatból. Az eredeti hivatkozások étert használtak az extrakcióhoz. Javasolnám, hogy helyettesítsük
barkácsáruházi toluol. Több extrakció néhány száz ml toluol adaggal elegendőnek kell lennie.
a termék teljes eltávolításához.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
ive használt toluol a múltban nem működött ki olyan jó, éterek én megy is. ive olvasott elég referenciák, de egyikük sem qoute, hogy a mosás kell enyhén lúgos, hogy kivonja az l-pac, én próbát anélkül, hogy ezt, és lássuk, mi történik.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Az első próbálkozásom az l-pac készítésével, itt van a receptem, nem biztos, hogy minden helyes, de azért megpróbálom.

2,5 liter H2O
87,50 g melasz
élesztő és tápanyag
20 ml benzaldehid
75 ml éter

Egy 5 literes demizsonba 2,5 liter víz és 87,50 gramm melasz kerül,
telítjük a mosást tiszta oxigénnel,
adjunk hozzá élesztőt és tápanyagot, és hagyjuk erjedni körülbelül 8 órán át,
Ha a mosás gyorsan erjed, adjunk hozzá 10 ml benzaldehidet,
kb. 4 óra elteltével adjunk hozzá újabb 10 ml benzaldehidet, és hagyjuk erjedni még legalább 12 órán át,
ha kész, távolítsa el az élesztőt,
extraháljuk az l-pac-ot 50 ml éterrel, majd 25 ml éterrel,
egyesítsük az étert és desztilláljuk
összegyűjti az l-pac-ot?
Az elméleti hozam 10ml, ami 50%-os konverziót jelent.

A visszajelzéseket értékelem, és ha elkészültem, közzéteszem az eredményeimet.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Sajnálom srácok ez az értékelés nem volt helyes, szükség van a nátrium-piruvát és egy élesztő törzs, amely képes kezelni enyhén savas körülmények között, ph 5 - 5,5, és esetleg egy greating hőmérséklet-tartomány. annak még mindig egy munka folyamatban, albite nagyon lassú haladás lol
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Az l-PAC szálakat mindig azonnal ellepik a bullshitterek, ezért búcsúzom.

Megkaptad a legfontosabb információkat: Acetaldehid vagy piruvát, egy alkalmas élesztő és ph <5.

A nagy és egyértelmű kérdést senki nem tette fel: Honnan tudhatom meg, hogy egy élesztőtörzs jó-e vagy sem?
És mivel senki nem kérdezte, nem lesz válasz, csak az említés, hogy léteznek elég egyszerű módszerek.
Boldog keresgélést ne nekem írjatok PM-et.

Viszlát
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Hogyan tudhatom meg, hogy egy élesztőtörzs jó-e vagy sem?
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Csináljon több kis tételt, hogy lássa, melyik a legjobb.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kérem az én szuperhőseim, kérem, adjon nekünk összefoglalót az eljárásról , a mentorálást nagyra értékeljük.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Menjen a 4mmc-ről epher-re útvonalon, van róla egy videó, időt és pénzt takaríthat meg.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Szóval én futtatom 5,5-6 ph-nál, és csak azt szeretném tudni, hogy amikor a kondenzáció befejeződik, akkor nuetrálissá vagy enyhén lúgossá kell tennem, hogy az l-pac-ot kivonjam éterrel?
 
Top