Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Uraim, honnan tudjuk, hogy mekkora mennyiségű 25%-os NaOh oldatot kell hozzáadni? Úgy értem, honnan származik ez a 8 l, hogyan kell kiszámítani?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Biztosan van mód a kiszámítására, de fontosabb lesz itt a pH-érték, amikor az oldat elég lúgos ahhoz, hogy a szabadbázist felszabadítsa.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ok, jól számoltam 250g p2np-hez, hogy 550g NaOh-ra lenne szükségem 1650ml dh20-ban? Találtam egy függőséget, hogy a NaOh oldatot az IPA + dh20 mennyiségéhez 44%-os arányban adták hozzá.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
aaa és a kérdés az, hogy a reakció vége után milyen pH-nak kell lennie? a mi 10-11-et mutat. a lúg hozzáadása után a bázis felugrik és 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Vajon nem lesz-e jobb, ha a végén nem adunk hozzá 50%-os ecetsavat, hogy a pH-ból lejjebb jussunk, majd adjunk hozzá egy kis lúgot ezekhez a 12... mit gondolsz?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nem kell ecetsavat hozzáadni, csak NaOH-t kell hozzáadni, ahogy a szintézisben szerepel.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
uraim, a 7. pontra még mindig nem kaptam választ. számomra a felső réteg eltávolítása és az alsóhoz (víz) való hozzáadás után IPA NEM TÖRTÉNIK SEMMI. két réteg nem alakul ki újra
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A víz és az IPA is csodálatosan keveredik, de a 6. és 7. pontból azt olvastam ki, hogy először az IPA-t adják hozzá, és csak utána választják el a réteget. Számomra inkább az a kérdés, hogy miért nem használnak vízben nem oldódó petróleumétert az IPA helyett, amivel kisebb lenne az eltávolítandó víz mennyisége. A szárítás itt egyáltalán nem történik meg, bármilyen okból kifolyólag.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
véleménye szerint az alap hozzáadása után, miután az olaj kifolyik, IPA-t adunk hozzá és összekeverjük, majd a felső réteget lehúzzuk?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, én is így értettem. Bár az IPA használata nem tűnik számomra optimálisnak.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Az egyik szakértő megmagyarázhatná ezt a pontatlanságot heh
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Meg tudja osztani ezt a cikket/könyvet?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
miért nincs ereje a szintetizált amfetaminnak?

minden úgy történt, ahogy a receptben meg volt írva. a szaga megvan, az íze keserű, a hatékonysága pedig nagyon gyenge... mi lehet az oka?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Elvégezte már a/b extrakcióját a termékének? Valószínűleg sok mellékterméke van.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
így tettem. vagy lehet, hogy az amin túl magas pH-ja okozza .. szerintem túl lúgos. a csíkokon alig látható a különbség, de nekem úgy tűnik, hogy a pH 13-14-es.
legközelebb a reakció befejezése után ecetsavval vagy sósavval akarom csökkenteni a pH-t, majd bázissal lassan 12-re emelni.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
milyen pH-értékre a legjobb lemenni a / b extrakcióval az amin tisztításához?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Szeretnék beállítani mindent, amire szükségem van ehhez a reakcióhoz, nem vagyok biztos a vákuumforrásomról bc az első alkalom, amikor vákuumos elpárologtatással dolgozom, egy meglehetősen olcsó vákuumszivattyút keresek, amely aperently 5 Pa végső vákuumot húz.
Ez egy elég mély vákuum, amennyire értem, kapok egy 2L hidegcsapdát, és azt tervezem, hogy vízzel/sójégfürdővel használom, hogy megakadályozzam az IPA belépését a szivattyúba, de amennyire látom, minél mélyebb a vákuum, annál hidegebbnek kell lennie a hidegcsapdámnak, hogy megakadályozza az oldószer belépését a szivattyúba. Praktikus, hogy csak kézzel kapcsolja ki és be a vákuumszivattyút, amikor a nyomás elég alacsony lesz? Keresi a vákuum műveletek és hideg csapdák kifejezetten azt találtam, hogy quit rendszeresen az emberek több mint egy hideg csapda, ez csak a maradék gőzök gyűjtésére, vagy van egy másodlagos használat, hogy nem értem ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Üdv. A vákuumnyomást az egyszerű osztott vákuumszeleppel állíthatja be. És igaza van a hűtőfolyadék hőmérsékletének és a vákuumnyomásnak a függőségét illetően.
Nem kell beállítani az amf olaj pH-értékét. Az amfetamin sav-bázis extrakcióval történő tisztításáról beszéltem. Valószínűleg a 13-14 pH-értéked a módszer mérési hibája (pH-csíkokkal), úgy értem, hogy rendben van.
p.s. Nem kell félkövérrel írni a válasz megszerzéséhez.:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
köszönöm szépen a választ van még egy kérdésem . mi befolyásolja mindezen szennyező anyagok kialakulását? a hőmérséklet is számít? Kíváncsi vagyok, hogy a reakciót nem 55-60 fokos hőmérsékleten kell-e végrehajtani ... nekem úgy tűnik, hogy 80 fok 30 percig okozza, hogy ennyi szennyeződés keletkezik ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A szivattyúkról nem tudok nyilatkozni, hacsak nem a törésükről van szó. javaslom, hogy esetleg nézzen utána a vízsugaras szivattyúknak? Használhatja a csapból származó vizet, sok vizet pazarolva, VAGY csatlakoztathatja egy recirkulációs fürdőhöz kezelt vízzel és egyszerű vízszivattyúval (olcsón találhat nagy teljesítményűeket). ez elég elegáns, azt hiszem, mister G-nek van egy szála, valamint Chemplayer a bitchute-on.
DE ha ezt a reakciót kis léptékben akarod csinálni, egyszerűen dobd a kész, bazifikált, lehűtött RM-et egy nagy szepbe, némi petéterrel, toluolnal, xilollal, hexánnal együtt néhány rázás, néhány szellőző badabing badaboom, ismételd meg 3-szor, medence extrakciókat szárítószerrel (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [igen, ez működik] , NEM CaCl2 vagy bármi, amiben kalcium van, az zselés lesz).Egy dolog, amire figyelni kell, hogy kb. annyi oldószert akarsz használni, mint az eljárásban (skálázva ofc), ha a szerves réteg túl híg, akkor nem fog olyan könnyen kicsapódni.
 
Top