Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Azt jelenti, hogy az elválasztó tölcsért kell használnia
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
de ez a vizes réteg a reakció során keletkezik. szétválasztani és selejtezésre?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nem, 2 réteg az, amit akarsz. ahogy az aq. réteg vízben oldódó sókkal telítődik, a vízben oldódó sókkal telítődik, a dillutált izopropanol-szabadbázis szol. kiszorítja az aq. rétegből. az izopropanolnak, szemben a többi primer OH-sal, ez a tulajdonsága, hogy a sók oldásakor elválik a víztől, pontosan ezért használják annyi titkos és egyéb szintézisben.
Legalábbis azt hiszem, remélem, hogy nem a seggembe beszélek. :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ha jól értem, a felső réteg szabad bázis? sárgás olajos megjelenésű és 70%-os keverék. és az alsó sűrűbb.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Aggódik, mert ez a lúg hozzáadása előtt történik, de ha nem tévedek, ez már előtte is megtörténhet, a hozzáadott lúg csak befejezi a jelenséget.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ha igen, akkor mostantól mindig sózom a reakciótömegemet az extrakció előtt NaCl :D akkor kevesebb vizet kell eltávolítanom. :)
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Igen, saját tapasztalatom alapján remekül működik. sós vízzel mosott szerves réteg bazifikálás után sok vizet eltávolít, én is csináltam már ilyet egy kis szorításban, amikor nem volt kéznél szárítószer és elég volt egy tisztességes hozamhoz, nem túl messze a szol. szárítószer felett szárított. ne vidd túlzásba és hagyd külön egy jó darabig aswell.
Szintén egy oldat nem hajlandó elválni után aprox. stoechiometric lúg hozzáadása egy csipet konyhasó teszi a trükköt, hogy telíti a vizet, és kap egy tiszta törés. jó tudni, ha nincs hidroxid oldat kéznél, és lusta vagy, hogy többet készítsen :p
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, tudom, ezt a módszert használva korábban is elválasztótölcsérben, ha nem volt egyértelműen meghatározott elválasztás, de nem tudtam, hogy a só kiszorítja az IPA-t a vízből. Így rengeteg szárítószert spórolok meg, mert sokkal kevesebbre lesz szükségem a freebase/IPA réteg kivonása után.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 Talán már készítettél új, nagyobb tételt és dokumentáltad?
Érdekel az eredményei és az A olaj végső hozama, amely ebből a reakcióból származik, mondjuk 1 kg p2np skálán.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!

Még egyszer nem tettem meg.
Köszönöm.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Kipróbáltam a reakciódat, 287g p2np-vel és amikor a 30g cucl2-t egyszerre adtam hozzá, olyan volt, mint egy vulkán
a folyadék kitörése után a kondenzátoron keresztül és a dühöm lecsillapodása után a lombikot a főzőlapra tettem.
és hagytam fél órán át melegedni, amíg az összes cucl2 le nem ülepedett az aljára, némi fehér réteggel.

@btcboss2022 vagy @William Dampier hogyan szabályozod a reakciót, hogy ne menjen vulkán stílusban, ha egyszerre adagolod a cucl2-t?
Én ezt a szintézist 12L-es lombikban próbáltam liebig kondenzátorral, de még mindig nem volt elég nagy ahhoz, hogy a reakció ne menjen ki a lombikból
Hogyan lehet szabályozni?
És mekkora lombik-rozsdamentes reaktorra lenne szükség 1kg p2np redukcióhoz?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 és @William Dampier
Milyen színűnek kell lennie a reakciónak, miután a cucl2 hozzáadása befejeződött és a reakció befejeződött?
A felső réteg sárga marad és az alsó(vizes) réteg fehér, ez így helyes?
Vagy mindkét rétegnek átlátszónak - fehérnek kell lennie az egész reakció befejezése után?

Mert amikor NaOH-t adtam a kész reakcióba a 2 réteg képződött, a felső réteg sárga és az alsó fehér, ez jó?
Vagy a felső réteg sárga színe azt mutatja, hogy ebben a rétegben van még nem reagált p2np?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Tartsa be az eljárást legközelebb, különösen, ha először csinálja, vagy ha tapasztalatlan. azt írja, hogy cseppenként. van külső hűtés? A jégfürdő nagyszerűen működik.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
nincs elválasztás a fázisszétválasztás és az IPA hozzáadása után a vizes fázishoz.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Köszönöm a választ, de hallottam, hogy a legtöbb hozamot ebből a reakcióból kapták, amikor egyszerre adták hozzá, legközelebb megpróbálom cseppenként hozzáadni, csak hogy lássam a különbséget
vagy esetleg két részletben, hogy ne legyen ekkora exoterm reakció.
Ennél a reakciónál időnként vízfürdőben hűtöttem, amikor túl forrónak tűnt.

@Mclssmxxl van tapasztalatod ezzel a reakcióval kapcsolatban? hány grammban próbáltad ezt a reakciót és mennyi volt az olaj %-os hozamod a végén?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Igen, de csak ennyit tudsz csökkenteni, ha egyszerre adsz hozzá mindent, nem várhatod el, hogy majdnem 300g nyersanyagot csökkents egy menetben. ha visszamész a szálba, azt hiszem, a srác, aki ezt mondja, még azt is mondja, hogy kis léptékű körülmények között, de lehet, hogy im misremembering.
Én 25g bórhidriddel baszakodtam pár éve, és eljárás nélkül csináltam, vegyes eredménnyel.A redukciók eléggé hasonlóak, ugyanazt a dolgot kapod, ha egy csomó sztirolt adsz a redalhoz, al hg vagy liah-hoz, egy káosz. :p
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
uraim, az IPA elpárolgása során két réteg keletkezik, az egyik tejes a másik sárgás. freebase a tejfázisban?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Azt már tudom, hogy a felső részben van a jó. akkor mi van az alsó részben?Qw1VDGPehL PEcdU1wOK5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ha kapott egy vulkánt a cucl2 hozzáadásával, ha azért, mert nincs elég oldószer a keverékben esetleg azért, mert az előző lépésekben sokat elpárologtatott belőle, ennek elkerülése érdekében az előző lépéseket egy lombikban vagy reaktorban kell elvégezni, hogy minél kevesebb oldószert veszítsen.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Az én esetemben a cucl2 hozzáadása után az elegy teljesen szürkésfeketévé válik és a 30 perc 80c refluxon történő 30 perc után 2 réteg van a felső átlátszó és az alsó fekete a csészéről. NaOH hozzáadása után a felső réteg sárga-narancs színű és az alsó még mindig fekete természetesen.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Köszönöm ezeket a válaszokat, sokat segít nekem a megértésben, nem volt sok oldószer elpárolgott azt hiszem, mert mindig használtam kondenzátort
de a reakció hőmérséklete nagyon magas volt, mivel folyamatosan erős refluxon volt, amikor a p2np-t adagokban adtam hozzá.
aztán nem hűtöttem le az elegyet és egyszerre adtam hozzá az összes cucl2-t, és nagy vulkán show lett belőle.
még egyszer köszönöm a válaszaitokat, ha újra megcsináljátok ezt a reakciót 1kg-os méretekben, kérlek dokumentáljátok és tegyétek fel ide
 
Top