Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
és mit gondolsz az AcoH hozzáadásáról a reakció befejezése után? egyes receptekben azt írják, hogy hozzáadják ...

Nem tudom, nem olvastam róla.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Azt hiszem, én is hülye vagyok ... az extrakció arról szól, hogy az egyik fázisból a másikba kerül. ebben az esetben a vizes fázisból a nem poláros oldószer fázisba. ezért nem IPA extrakciót végzünk itt, mert az ipa keveredik a vízzel és csak az oldat hígítását kapjuk ... ez rossz?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
a NABH4 elfojtásáról van szó 50%-os ecetsav vagy sósav hozzáadásával.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ekkor a "szabadbázist" kivonja a vízfázisból, és nem vonja ki a vízfázist. Ez logikátlan volt .

Az IPA elpárolgott az utasításban, és az olaj kijön. Olaj a vízzel, azt hiszem.
Miért használsz IPA-t az utasításban @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Valóban, igen uram. csak egy nyelvi malőr.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
az eredeti készítményben is IPA-t használnak. hogy miért, arról fogalmam sincs. a legtöbben úgy vélik, hogy amúgy is jobb nem poláros extrakciót végezni..ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, lehet, hogy egy kicsit zavarban voltam vagy vagyok, de a "to extract" jelentése: kihúzni valamit, kiszedni valamit vagy kivenni valamit. De a receptekben is félrevezető, hogy a vizes fázist extrahálják, sajnos nem ismerem a pontos angol kifejezést és annak használatát.
Ha az összehasonlítást az Al/Hg változathoz húzom, ahol szintén a lúg hozzáadása után extraháljuk a szabadbázist, akkor az IPA is benne van a vizes rétegben, de itt MgSO4 felett szárítjuk a fagyasztóban és petrolétert használunk az extrakcióhoz. amit később elpárologtatunk. Lehetséges, hogy a nagyfokú méretezés miatt más az eljárás, mert a lépések csak laboratóriumi méretekben kifizetődőek. Talán a szakemberek tudnának erre a kérdésre válaszolni nekünk. De ha itt nem történne szárítás, akkor mindenképp termésveszteséget kell elkönyvelni a benne lévő víz által.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mi van . Ma lefuttattam egy kis tesztet. 25g p2e.g. 25g-on óvatosan emeltem a CuCl2 értékét és a hőmérsékletet 2 fokkal reflux alatt .. ilyen szép olajat kaptam. sajnos nem volt velem a desztilláló és a tesztek a terepen történtek. Szerintem elég még egy kicsit törölgetni és tökéletes lesz. nagy teljesítménynek tűnik. finom, de markáns illat
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Lenne egy kérdésem: van-e különbség a teljesítményben, ha p2np-vel és bmk-vel csináljuk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Még egy kérdésem lenne, a pufferből és két 10%-os lúgoldattal töltött Dreschl mosóból álló kaszkádabszorpció képes lesz-e megszüntetni a reakció során keletkező szagot. természetesen mindent előre a radiátorhoz csatlakoztatva. a diagramnak valahogy így kellene kinéznie. a hűtőből a pufferhez vezető kék tömlő a bimbóra csatlakozik. majd egy buchner lombikba megy, amiben 10%-os lúgoldat van, a lombik oldalsó kivezetése egy tömlőhöz csatlakozik, ami a másik ilyen lombikba kerül ugyanezzel az oldattal, végül egy tömlő van felszerelve, ami a szénszűrőhöz és a ventilátorhoz csatlakozik.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Mindez nagyon nehézkesnek tűnik.

Talán egyszerűbb lenne egy rendszer egy erős elszívóval, szénszűrővel és, ha lehetséges, az ózon között, hogy megtisztítsa a kilépő levegőt, és szagok nélkül tisztán jöjjön ki.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ez a rendszer nagyon jól működik a brómozással, de nincs elég tudásom ahhoz, hogy azt mondhassam, hogy képes kezelni ... ezért az ide címzett kérdésem ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Az 500ml / perc adagoló perisztalikus szivattyú kezelni fogja az 500mm köpenyhosszúságú reflux kondenzátor igényét? probléma van a csapvízhez való hozzáféréssel, ezért a vizsgálat.....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
25%-os NaOh oldat hozzáadása után, fázisszétválasztás, 1/3 dcm térfogatú vizes oldatot adtam hozzá. kérdésem, hogy milyen hőmérsékleten kell desztillálni? szerintem ebben az oldatban a freebase mellett még víz van, IPA és dcm, igazam van? akkor desztillálás Ok 83 fokon?az oldat valahol 50 fok körül kezd el forrni, milyen hőmérsékletre kell emelni?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Milyen szaga van a reakciónak, és miért jön ki a reflux radiátorból?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Hol van a használati utasításban bármi desztilláció?

Szerkesztés: bocsánat a spamért
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Uraim, mindezt elolvasva és magam csinálva összezavarodtam ... nevezetesen a cucl2 hozzáadása után egy idő után két réteg képződik számomra, miért?

Én két réteget képezek a lúg hozzáadása előtt. amikor hozzáadtam, úgy tűnt, hogy az olaj keveredik a felső réteggel.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

elfelejtette szétszedni őket, miután két réteggel rendelkeztek.
 
Top