P2P szintézis a BMK glicidátéterekből

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ez a P2P fenilaceton CAS 103-79-7 készítése BMK glicidsav ( nátriumsó ) CAS 5449-12-7 fő összetevővel szulfonsav erősséggel 75% CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
1 kg BMK-t fogunk előállítani.
Vegyünk egy 5 literes, dupla nyakú lombikot.
adjunk hozzá 500ml forró vizet . indítsuk el a keverőt.
most lassan adjunk hozzá 1 kg BMK sót. majd adjunk hozzá 1 liter szulfonsavat. most kapcsoljuk be a refluxot és melegítsük fel a lombik tartalmát a maximális hőmérsékletre. plusz mínusz 130°c. használjunk erős keverőt.
Hagyjuk 4 órán keresztül refluxban forrni.
vegyük ki a felső réteget és öntsük egy mérőpohárba.
hagyja az alsó réteget kihűlni, és tegye el a következő alkalomra. ( ennél az elkészítési módszernél nincs vegyszerhulladékunk )

most forraljunk fel 1 liter vizet és adjuk hozzá a mérőpohárhoz. kézi mixerrel keverjünk össze mindent.
Néhány perc keverés után hagyjuk a mérőpoharat szobahőmérsékletűre hűlni.
távolítsuk el a felső fehér réteget (ez víz és hulladék, amire nincs szükségünk).
az alsó réteg P2P tisztított és felhasználásra kész.

ps: ennél az elkészítésnél nem kell aggódnunk a P2P-ben maradt víz miatt, mert a víznek kisebb a súlya, mint a P2P-nek.

ps2: ha ezeket az arányokat betartjuk, a P2P ph értéke 4 lesz .
ha több szulfonsavat használunk, a ph érték 1-re csökken. ezért nem szükséges túl sok szulfonsavat használni.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Szia Tor,
Mit csinálsz azzal az alsó réteggel, amit megmentesz?:
"Hagyja kihűlni az alsó réteget, és tegye el a következő alkalomra. ( nálunk nincs vegyszeres hulladék ennél az elkészítési módszernél )"
Készítesz egy extrakciót, hogy a maradék P2P-t ott hígítva kapd meg? vagy egy új eljárásban, az elejétől kezdve hozzáadod a BMK-hoz és a foszforsavhoz?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Thx Buddy
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa

1kg Bmk só = 700ml P2P

nincs szükség DCM-re
Nincs szüksége gőz-desztillációra
H2o kell a tisztításhoz és némi idő ( 24h ) a végtermék p2p szétválasztásához.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Össze lehet-e kapcsolni a két módszert (gőzdesztilláció és vákuumdesztilláció)? Vagy a szerző csak a szokásos gőzdesztillációs technikára gondolt?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A slágervizes gőzdesztilláció nagyszerűen működik, 10 gramm gőzre van szükség a keton milliliterenként, a gőzérték sokat ingadozik. A túlhevített gőzdesztilláció működik a legjobban.
vákuumdesztillációnak akkor van értelme, ha van egy pókfüggeléked, akkor képes leszel frakcionálni a ketonokat (a következő lépésre csak a legnagyobb tisztaságú ketontestet vedd).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
A témában a hagyományos atmoszférás desztillációról beszéltem. Használhatod a gőzdesztillációt, ahogy @w2x3f5 mondta.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
légyszi mondd meg, hogy milyen nyomáson/hőmérsékleten és egyéb árnyalatokkal hajtod el a ketonokat vízgőzzel vákuumban. nagyon érdekes, hiszen a szokásos gőzfutamnak nagyon hosszú története van. Köszönöm szépen!
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
1) 20g 5449-12-7, 60mL víz és 40mL koncentrált HCl (hcl lassan hozzáadva szobahőmérsékleten) - az eljárás szerinti arány szerint összekeverve
2)Keverjük 3 órán keresztül 82-84 C fokon.
3)Extraktáltunk 3x20mL DCM-et és tömény nacl-oldattal (sós lével) mostuk ; szárítottuk MgSO4; dcm vízfürdőn bepároltuk.

Nagyon gyenge hozamot kaptunk: 6 g P2P


1) Hogyan javíthatom a hozamot?

2) A koncentrált NaCl oldat, mint "sósav" alkalmas-e ebben az eljárásban? (Milyen koncentrációjú NaCl elegendő?)

3) Mennyi (mL) sós oldatot kell használni a reakcióelegy mosásához ebben a léptékben?

4) Ha a sós lével való mosás célja a reakcióelegy semlegesítése a savas hidrolízis után, nem lenne jobb, ha NaCl helyett nátrium-hidrokarbonát oldatot használnánk?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Miért próbálja mindenki használni a sósavat, és mindenkinek van termékhozama, amikor ez megtörténik.
Használjon hidrolízist koncentrált foszforsavban, ne adjon hozzá vizet. Személy szerint 80 százalékos hozamot kapott.
 
View previous replies…

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Megpróbálok válaszolni, hogy mi az eredmény.
Milyen arányban alkalmazza a foszforsav és a bmk-glicidsav nátriumsóját, a hőmérsékletet és a reakcióidőt?
1:1 és 80-90 fok és 3h vagy több?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
1:1, vegyen 100 ml foszforsavat 100 gramm glicidátra (homogén, rétegek nélküli keveréket kell kapnia). Felmelegítés 115-120 fokig, nem magasabbra. A reakciót nem az idő szabályozza, a reakció végét akkor határozzuk meg, amikor a gázok már nem szabadulnak fel. A szintézis gyorsabb a mikrohullámú sütőben.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Glicidátot használtam (jövedelmezőbb és olcsóbb), de a nátriumsóval minden ugyanolyan, a hozam az elmélet kb. 80 százaléka. Egy fórumozó személy mikrohullámú sütőben állította be a szintézist nátriumsó-glicidáttal, és 60 százalékos hozamot kapott, de a p2p izolálásánál számos hibát vétett (a hőmérséklet nem volt 80 foknál magasabb, nem semlegesítette az elegyet, nem extrahálta a p2p-t oldószerrel, csak a p2p felső rétegét gyűjtötte össze és vákuumban előzte meg ).
 

hy16a

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Mennyi ideig tart, amíg a desztillációs hőmérséklet 200 fokos lesz a tisztítási folyamat során?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
mire való a 200 fok??? a keton megromlik, vagy a gőzdesztilláció vagy a vákuumdesztilláció
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Tegnap kipróbáltam a módszert a mikrohullámú sütővel, és valójában az eredmény érdekes.
A pékben összekevertem 20g 5449-12-7 és 20mL 85% -os orto-foszforsavat.
Betettem a mikrohullámú sütőbe (700W), és a legkisebb teljesítményt állítottam be. 5 -7 másodperc fűtés és 10-15 másodperc fék a keverésre és a keverék lehűtésére, mert túl magas volt a hőmérséklet. Összességében 1 perc aktív melegítés.
A melegítés után hozzáadtam 50mL desztillált vizet.
Ezután dietil-éterrel extraháltuk (3x20mL), majd sós lével mostuk (3x100mL).
Magnézium-szulfáttal szárítottuk, majd bepároltuk az étert:
LfjNs2FD9c

Nagyon jó megjelenésű terméket kaptunk, de 20 g porból csak 7 g-ot.
Megpróbáltam újra, és hosszabb ideig - 2 percig - melegítettem mikrohullámú sütőben, de nem volt különbség - ugyanaz a hozam (féltem a túlmelegedéstől, mert a túl sok hő a mikrohullámú sütőben szilárd, átlátszó üvegszerű felületet eredményez, amelyet nem lehet eltávolítani a sütőből).
Van valamilyen módszer a mikróban történő hozam javítására? Mert most még mindig 30-40% között van?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ezt tegnap csináltam, szinte pontosan ugyanazt az eredményt kaptam. Egy dolgot azonban megfigyeltem, amikor nem kevertem meg azonnal, úgy tűnt, hogy több p2p képződik, de keveréskor nem tért vissza a felszínre. Valamiféle emulgeálódás az alsó réteggel, vagy téves megfigyelés részemről?
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Biztos vagyok benne, hogy szobahőmérsékleten készítette a fotót.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pontosabban a p2p és a glicidsav keveréke, emiatt szobahőmérsékleten nem kristályosodik ki
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
További fényképek.
A mikrohullámú sütőből való kivételt követően:
HuT3KJexY2
DU1AZWbQKo

És 50ml víz hozzáadása után:
FUqkeQWL4i
R8kPeE7KFL

Még mindig 30-40% között van...
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Mindkét esetben a reakció nem ment végbe, nem lehet a keton tiszta vízzel, vagy sós vízzel, vagy szerves oldószerben (például diklórmetánban) a keton sós vízzel történő mosása.
 
Top