P2P szintézis a BMK glicidátéterekből

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Itt van egy kérdés, azt mondja, hogy "a NaOH reflux lépés kihagyható, ha a nátriumsót (5449-12-7) használják", de ha így van, akkor a reakciókörülmények ugyanazok lesznek, mintha közvetlenül 41232-97-7 vagy 80532-66-7-et használnának Más, mert a NaOH reflux szakaszában desztillált vizet adnak hozzá, 35% sósavat vagy 45% kénsavat adnak hozzá ez alapján, a savkoncentráció teljesen más lesz, ha kihagyjuk ezt a lépést. Tehát azt szeretném megkérdezni, hogy ha itt a száraz szilárd nátriumsót (5449-12-7) használják, akkor a NaOH reflux lépés mennyiségének megfelelően kell-e desztillált vizet hozzáadni, vagy közvetlenül 35% sósavat vagy 45% kénsavat és a szilárd nátriumsót (5449-12-7) lehet keverni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Szia! Mindenképpen desztillált vizet javasolnék hozzáadni.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Az itt a kivonat mosásához használt sóoldat telített nátrium-klorid-oldat vagy nátrium-bikarbonát-oldat vagy nátrium-karbonát-oldat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
A sóoldat telített NaCl-oldatot jelent. Ki kell mosni és meg kell szabadulni a savtól. Nátrium-hidrogénkarbonát szln. és aztán sós lével is moshat.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Rendben, köszönöm szépen
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
hogyan jön a hidrolízis után a HCI-vel való hidrolízis után a tiszta sárga/sötét olaj a folyadék tetején.

de miután elválasztjuk az olajat a HCI-től, és forró vízzel kimossuk, az olaj nagyon sűrűn leülepedik az aljára, és szinte mézhez hasonlóan zavarossá válik..
WUdareFDp4
WB9Kadtprh
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Úgy tűnik, hogy a dekarboxilációs reakció nem fejeződött be, és a terméked nagy mennyiségű karbonsavat tartalmaz, ami a lehűlés után részleges megszilárdulást okoz. megfigyelheted, hogy ez a zavarosság és viszkozitás megjelenik-e a hűtés után, ha igen, akkor a véleményem szinte ugyanaz. a probléma megoldásához magasabb hőmérsékletet használhatsz a refluxhoz, vagy hosszabb ideig refluxolhatsz. Ezenkívül ennek a karbonsavvegyületnek a forráspontja sokkal magasabb, mint a P2P-é. Elméletileg desztillációval elválasztható, de tekintettel a hűtés utáni megszilárdulás súlyosságára, úgy gondolom, hogy először a nem teljes reakció problémáját ajánlott megoldani. a dekarboxilációs reakció során szén-dioxid szabadul fel, ami a reakcióoldat felületén kis buborékokat okoz, mint a rázott szóda. A reakció végét nagyjából úgy ítélheti meg, ha megfigyeli, hogy a buborékok mikor tűnnek el.
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Emellett arra is figyelnie kell, hogy a reakció során jól keverje-e a reaktánsokat. Ennek a reakciónak a szubsztrátja a karbonsavvá hidrolizálást követően rosszul oldódik vízben. Ez egy keresztfázisú reakció, ezért erős keverést kell használnia, hogy a lehető legjobban keverje őket, ha egyszer a reakcióban hosszú ideig réteges állapotban vannak, akkor könnyen előfordulhat ez a nem teljes reakció.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
ok folytathatom a hidrolízist és tovább forralhatom új HCI-vel, vagy ki kell dobnom és új BMK-val kell kezdenem?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Javaslom, hogy kezdje újra, mert így értelmes kísérleti adatokhoz és reprodukálható kísérleti következtetésekhez juthat.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Szakmai tapasztalataim szerint ez a reakció nem nagyon alkalmas sósavra, ezért feltételezve, hogy a problémája nem oldódott meg, a reakció után megpróbálhatja a hűtés nélküli olajat forró 20%-os nátrium-hidroxid vizes oldattal kimosni. A nem reagált karbonsavak vízben oldott nátriumsók képződésével eltávolíthatók, és a mosott termék hűtés után nem szilárdulhat meg, de elképzelhető, hogy a hozam nagyon alacsony lesz.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
do in H3PO4, jobban működik, mint a HCl
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A glicidát csak nátrium nélkül, standard probléma, és általában a történik, mert a HCl nem olyan jó munka
 
View previous replies…

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Ugyanezt az eredményt kaptam 85%-os foszforsavval, a hőmérséklet max volt, kb. 4 órán át refluxáltam. Azt hiszem, az volt a probléma, hogy a keverésem nem volt elégséges, plusz abbahagytam a keverést, amikor a reakcióelegy elkezdett forrni (őszintén azt hittem, hogy a forrás biztosítja a megfelelő keverést). A barna/sötét réteget toluolnal extraháltam, a kivonatot sós oldattal mostam párszor, amíg a vizes réteg semleges nem lett, majd a toluolt bepároltam, és egy viszkózus barna folyadék maradt. Amikor ezt a barna folyadékot vízgőzdesztillációval tisztítottam,csak egy kis töredék világossárga p2p (talán 2 - 5ml 100g cas 5449-ből) került a vízzel együtt a befogadó lombikba, a vízgőzdesztilláció után egy világosbarna maradék maradt (lásd a képet). Feltételezem, hogy ez a nem reagált glicidsav?
FQazNpdTnJ
 
Last edited by a moderator:

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Ez a p2p olaj (azt hiszem) a fogadó lombikból , a keverék még mindig zavaros, hagytam, hogy éjszakára (remélhetőleg) rétegekre váljon szét.

A nem reagált glicidsavval tervezem kivonni, és megnézni, hogy a savval való újbóli hidrolízissel, erős keveréssel több p2p-t tudok-e kapni. Innen kiindulva kihagyhatom a NaOH lépést, vagy szükséges?
U8eQsTfAmi
 
Last edited by a moderator:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Küldjön nekem egy privát üzenetet, és megpróbálok segíteni Önnek.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A keverés nem szükséges, vannak más fontos pontok is
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Helló, valószínűleg a problémája egy gőzdesztillációban van?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Úgy néz ki, mint egy nem jól elkülönített megoldás.

P.S. kérdezhetsz tőlem DM-ben. Én ha ingyen. Nem kell fizetnie. :)
 
Top