Synteza wideo 1-fenylo-2-nitropropenu (P2NP) z benzaldehydu i nitroetanu. Reakcja Henry'ego.

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Dla przypomnienia, SWIM odkrył gdzieś na clearweb, że poszczególne płyny "oszczędzające pędzel" zawierają głównie nitroetan i nie są zbyt drogie.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Witamy
Na forum znajduje się wątek dotyczący syntezy nitroetanu
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Użyłem dodatku wzbogacającego paliwo Nipron ®™ cas 79-24-3 na bazie czystego nitroetanu, 100 ml z octanem amonu i benzldehydem do produkcji p2np, wydawało mi się, że jest w porządku, tylko trudno się krystalizował. Po prostu wrzuciłem małą kostkę azotu, aby było wystarczająco zimno.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Czy możesz mi opisać wszystkie etapy syntezy octanu amonu?

Ile ml octanu amonu użyłeś?

Czy użyto kwasu octowego?
Czas refluksu?
wydajność?

Z góry dzięki
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Nie mogę dostać cykloheksyloaminy ani butyloaminy, ale mogę dostać octan amonu.
Zamierzam użyć 100 ml benzaldehydu, 100 ml nitroetanu i 25 ml kwasu octowego.
Ile octanu amonu będę potrzebować?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Dlaczego nie można ich uzyskać?
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Kataliza octanu amonu w nadmiarze nitroetanu

Roztwór benzaldehydu (6,4 g) i octanu amonu (1,0 g) w nitroetanie (20 ml) ogrzewano do wrzenia zwrotnego przez 5 godzin. Po schłodzeniu, po usunięciu rozpuszczalnika, pozostałość oczyszczono za pomocą chromatografii kolumnowej na żelu krzemionkowym 60 N (neutralny; heksan-chloroform, 2:1, v/v), a następnie rekrystalizowano z heksanu i otrzymano 1-fenylo-2-nitropropen w postaci jasnożółtych kryształów o masie 6,2 g (63%), mp 71-73°C.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Dziękuję. Czytałem również tę metodę w poprzednich odpowiedziach.

I ktoś w odpowiedziach powiedział:





Rzeczą, którą zrozumiałem jest to, że jeśli dodam kwas octowy, nie będę potrzebował wysokiej temperatury, a czas syntezy się skróci.


Jeśli zrobię taką samą ilość, jak w wątku powiedział
100ml benzaldehydu
100ml nitroetanu
25ml kwasu octowego
?? Octan amonu

Ile octanu amonu będę potrzebować?




Proszę o pomoc ekspertów @G.Patton @HIGGS BOSSON
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Witam. Cóż, octan amonu działa jak inne zasady Lewisa (takie jak cykloheksyloamina i butyloamina). Więc trzeba wziąć około 4 g zgodnie z przybliżonym stosunkiem molowym. Nie jestem pewien co do tej ilości. Warto sprawdzić w mniejszej skali syntezy, np. 10g wsadu.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ile octanu amonu i GAA muszę dodać do
10g benzaldehydu i
10g nitroetanu

z góry dziękuję
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
W kolbie umieściłem 10 ml benzaldehydu, 10 ml nitroetanu, 2,5 ml GAA i 4 g octanu amonu

Ogrzewanie w temperaturze 60-70 °C przez 4 godziny. Po schłodzeniu do temperatury pokojowej pojawiły się dwie warstwy, na dole żółta, a na górze biała. Włożyłem do łaźni lodowej na 2 godziny (nie mam teraz dostępu do zamrażarki) i nie było żadnych kryształów, tylko oleista warstwa stała się grubsza. Górną warstwę odrzuciłem, wlałem 10 ml wody destylowanej i schłodziłem w łaźni lodowej przez 5 godzin. Nic się nie stało, tylko warstwa wodna stała się przezroczysta.
Warstwę wodną odrzucono i wlano 10 ml IPA. Nie ma żadnych warstw, tylko jedna żółta warstwa.
Całość umieszczono w zamrażarce na 10 godzin i nie pojawiły się żadne kryształy.


Czy coś jest nie tak z moją metodą?
Przepraszam za mój kiepski angielski
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Czy już się skrystalizował? Warstwa organiczna znajdująca się na dnie jest dobrą wskazówką, że reakcja miała miejsce, zwłaszcza jeśli mówisz, że jest żółta, gdyby był nieprzereagowany nitroetan, unosiłby się na wierzchu wody. Może chcieć więcej lub mniej rozpuszczalnika. Inną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest wysiewanie dowolnego kryształu, NaCl na przykład po schłodzeniu przez noc. Niewielka ilość drobno pokruszonego lodu może również zrobić to po dobrym schłodzeniu.
Aby uzyskać więcej informacji, aminy pierwszorzędowe można uzyskać z dostępnych w handlu suplementów aminokwasowych poprzez ekstrakcję zasadą kwasową
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18

Na powierzchni wody unosiła się niewielka ilość oleju
I wyczuwalny był zapach benzaldehydu.




To zdjęcie po ogrzewaniu przez cztery godziny
BZ64Ma0gxb


Następnie oddzieliłem warstwę wodną, wlałem IPA i włożyłem do zamrażarki na 10 godzin.

4fPpdAEDWT


A to jest po wstrząśnięciu
8spmtxC9bB

MSWFxT96jL


Nie pojawiły się żadne kryształy, następnie odparowałem I PA w temperaturze pokojowej, dodałem 2,5 ml kwasu octowego i umieściłem w łaźni wodnej w temperaturze 80°.
Ev8PhZi7cF


Myślę, że wyrzucę to i spróbuję ponownie
Czy powinienem dodać więcej kwasu octowego, np. 6 ml?
(10ml benzaldehydu, 10ml nitroetanu, 6ml GAA i 3g octanu amonu)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Myślę, że powinieneś rozważyć tradycyjny katalizator, jak powiedziałem, możesz go uzyskać z suplementów aminokwasowych, a jeśli jest taka opcja, wybrałbym niższe ciepło i więcej czasu niż odwrotnie.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Dzięki, poszukam tego.


A jeśli nie starczy mi cierpliwości, spróbuję innej opcji
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Witaj, nie powinieneś.

Zalecałbym umieszczenie szklanego pręta lub czegoś podobnego w roztworze p2np w IPA podczas krystalizacji. To tworzy centra krystalizacji i może pomóc. Twoja procedura brzmi poprawnie.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Czy mogę używać nitrometanu zamiast nitroetanu?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nie dla P2NP.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Po pomyślnym przeprowadzeniu syntezy, jak pokazano na pierwszym filmie, mam teraz ostatnie pytanie:
Co pozostaje oprócz produktu? Jak mogę go poddać recyklingowi?
Mój likier macierzysty ma dwie warstwy, cięższą ciemnoczerwoną oleistą warstwę i górną jasnożółtą warstwę, zakładam, że jest to mieszanina IPA i wody, z której mógłbym destylować IPA.
Czy dolna ciemnoczerwona warstwa również nadaje się do użytku? Czy tylko odpad?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Wygląda na to, że zostało ci nitro, płyn macierzysty powinien być jednofazowy, a jeśli jest już czerwony, to najprawdopodobniej jest zużyty. Możesz dodać ipa, aby wszystko zhomogenizować i wrzucić do zamrażarki.
 
View previous replies…

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ok, a co jeśli zrobiłeś to już dwa razy i wzrost wydajności wydaje się marginalny?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jeśli wyrzucisz go i zareagujesz w pełni następnym razem, jakich proporcji użyłeś?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Był to alkohol macierzysty z dwóch syntez, z których pierwsza dała ładne czyste żółte kryształy, a druga raczej tak lekko nieczyste. Jakby P2NP był przechowywany zbyt długo. Zdecydowanie muszę przeprowadzić rekrystalizację, zanim będę mógł go użyć. Druga synteza była ogrzewana przez ponad 6 godzin i nie była dalej bezpośrednio przetwarzana. Zakładam więc utlenianie, a nie niekompletną reakcję.
Moje proporcje
75 ml cykloheksamu
375 ml benzaldehydu
150 ml kwasu octowego
375 ml nitroetanu
6h @ 60°C
1. wydajność: 550 g
2. potrzeba rekrystalizacji

Ale moje pytanie było bardziej w kierunku, jak mogę coś z tego odzyskać.
Mogę destylować IPA z górnej wody.
Z czerwonego oleju też, czy trafia bezpośrednio do pojemnika na odpady do spalenia?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jakieś rady? Nie chciałbym wyrzucać wszystkiego do środowiska i ograniczyć ilość odpadów do minimum.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jeśli jesteś w Niemczech lub Austrii, możesz bezpłatnie przyjmować odpady chemiczne bez zadawania pytań.
Odpady rozpuszczalników mogą być również rozcieńczane w celu ponownego użycia, sprawdź wątek.
 
Top