Bromowanie 4′-metylopropiofenonu do 2-bromo-4'-metylopropiofenonu. Duża skala.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za późną odpowiedź. Temperatura musi być niższa niż 65 * C. Poprawiłem ten błąd, przepraszam.
 
Last edited:

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdrawiam, drogi G. Patton! Zwróć proszę uwagę na moje pytanie w tym wątku. Jesteś moim zdaniem jednym z najbardziej uważnych i szybkich ekspertów spośród wszystkich uczestników forum.
p. s. Proszę innych forumowiczów o nie obrażanie się na moje słowa ;-)
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Dzień dobry! Jeśli użyję propiofenonu, a nie 4-metylopropiofenonu, czy muszę coś zmienić w tej metodzie? Mam nadzieję, że w ten sposób uzyskam bc-1. A w kolejnym kroku, z bq-1, metodą z octanem etylu, acetonem i kwasem solnym, otrzymać sól efedronową. Czy jestem na dobrej drodze?
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Temperatura reakcji 65 °C jest po prostu błędna, ponieważ 2-bromo-4'-metylopropiofenon tworzy kryształy i blokuje 4′-metylopropiofenon w środku. Temperatura topnienia 2b-4m wynosi około 77 °C i jest bardzo daleka od temperatury wrzenia HBr. W związku z tym, 75-85 °C to dobry zakres temperatury reakcji, która powinna zakończyć halogenowanie w ciągu około 2 godzin. Pytania, na które należy odpowiedzieć:

1. czy pozycja bromu będzie właściwa, czy po aminowaniu otrzymamy izo-mefedron?
2. czy ułamek stereoizomerów będzie nadal wynosił 50:50 w tej metodzie?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
W podwyższonych temperaturach reakcje uboczne są bardziej prawdopodobne, znacznie lepiej jest przeprowadzić bromowanie w rozpuszczalniku.
Pojawia się również pytanie o rozkład nadtlenku wodoru w podwyższonych temperaturach, lepiej wybrać zamiennik tego utleniacza.
Tak więc bromowanie bez rozpuszczalnika i poniżej temperatury krystalizacji ketonu halogenowego jest bardzo złym pomysłem, na forum są skargi na dostawcę brudnego ketonu halogenowego, w którym jest duża domieszka oryginalnego ketonu.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Zgadzam się z Tobą co do użycia rozpuszczalnika dla bardziej równomiernego rozkładu halogenów. Rozkład H2O2 jest mało prawdopodobny, chyba że poddasz go refluksowi do 120-130 ° C. Głównym problemem jest spełnienie wszystkich warunków dla di- i tri-halogenowania. Parzystość stereo jest również kwestionowana, ale to czysta spekulacja.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Zacznijmy od tego, że nadtlenek wodoru ulega samorozkładowi w czasie przechowywania, naturalnie im wyższa temperatura, tym szybszy rozkład, a także lokalne przegrzanie podczas dodawania nadtlenku, gdzie temperatura jest znacznie wyższa niż temperatura samej masy reakcyjnej. Nie ufaj mi, możesz podłączyć pusty worek do chłodnicy zwrotnej i zobaczyć, ile tlenu uwalnia się z rozkładu nadtlenku.
Wszystkie warunki do polihalogenowania stwarzają nadmiar kwasu i konieczność użycia nadtlenku w nadmiarze. Zrezygnowałem z nadtlenku dawno temu, jest najgorszym utleniaczem w tej reakcji.
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Wyprodukowany w ten sposób 2B4M zawiera wiele zanieczyszczeń. Nie jestem pewien co to jest, follow nie działa
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Dzień dobry, proszę o informację, czy możliwe jest zastąpienie 4-metyloprofenonu innym odczynnikiem
2-(1-bromoetylo)-2-(4-metylofenylo)-1,3-dioksolan?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
hydroliza dioksalanu do 2b4m i dalsze aminowanie
może można zrobić pierwsze aminowanie po hydrolizie, jego potrzeba sprawdzić w małej ilości
 
Last edited:

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Brom Dioxolane 98
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nowy zamiennik 2b4m, otrzymany przez przeprowadzenie reakcji halogenowania w roztworze glikolu etylenowego, standardowa grupa ochronna dla ketonu
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Wysłano mi 2-bromo-4-metylopropiofenon zamiast 4-metylopropiofenonu, czy refluks wodorotlenku sodu wyeliminuje 2-bromo?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Możesz natychmiast uzyskać potrzebną substancję z alfa-bromo-4-metylopropiofenonu, wpisz numer CAS otrzymanej substancji
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Doceniam twoją szybką reakcję, w przeszłości wykorzystałem twój opis hydrolizy BMK do P2P za pomocą promieniowania mikrofalowego, uwielbiam twoją pracę przyjacielu.

Cas, który otrzymałem to 1451-82-70, pożądana cząsteczka końcowa to dl-ephadrine.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Dzięki za pomoc, to mnie zmotywowało do pracy.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Czy numer został podany poprawnie? Znalazłem tylko numer 1451-82-7
Substancje o numerze CAS 1451-82-7 2-Bromo-4'-metylopropiofenon, z niego otrzymasz MMC, wystarczy przeprowadzić reakcję aminowania. Efedryna nie będzie z tego otrzymywana.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Czy nie otrzymasz go w dwuetapowym procesie?

2b4m -> efadron -> efedryna
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2b1m
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Potrzebujesz zwykłego propiofenonu, a następnie bromujesz i otrzymujesz alfa-bromopropiofenon lub od razu używasz gotowego alfa-bromopropiofenonu.
Jak chcesz usunąć 4-metyl z MMC, nie rozumiem)))
 
Top