Synteza 4-MMC (mefedronu). Bromowanie w dichlormetanie.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Jestem bardzo zainteresowany tym komentarzem. Ktoś już o tym wspominał tutaj na forum.

Temperaturę planuję ustawić na sztywno na 34 stopnie (połowa podanego zakresu 32-36 stopni), a czas reakcji na 4h.

Osoba, która podała te informacje podała również proporcje dla tej reakcji.

Mianowicie:
- 100g bk4
- 250ml DCM
- 150ml m40

1. czy te proporcje odczynników będą prawidłowe?
2. Mam dodać 1/2 m40 na początku i 1/2 m40 po godzinie reakcji. Jaki jest tego cel? Rozumiem, żeby okiełznać temperaturę, ale co za różnica, czy zrobimy to za jednym zamachem, czy rozłożymy na dwa podejścia?

Mam już za sobą jedno podejście do tej próby. Dodałem wszystko w proporcjach jak wyżej. Podgrzałem mieszankę do 20 stopni i zacząłem dodawać m40. Niestety temperatura nie zaczęła sama rosnąć. Po uruchomieniu grzania z zewnątrz temperatura nagle skoczyła do 40 stopni. Płyn się gotował i wyłączenie ogrzewania nie pomogło.

Co myślę. Podgrzać masę reakcyjną do 25-30 stopni przed dodaniem m40 i dopiero zacząć stopniowo dodawać m40, żeby nie przekroczyć wspomnianych 36 stopni? Czy tak będzie dobrze? Czy może podgrzać całość do temperatury reakcji 34 stopnie i dopiero wtedy dodać m40?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wyczyścić wolną bazę?

Dwukrotne przemycie wolnej zasady równą objętością 10% roztworu trisiarczanu sodu w celu usunięcia resztek bromoketonu i dwukrotne przemycie czystą wodą wystarczy? Czy konieczne jest użycie czegoś innego?


Dlaczego, gdy neutralizuję kwasem solnym w acetonie do pH 6, po dodaniu mieszaniny HCL:aceton do wolnej zasady zaczyna ona zmieniać kolor. Strasznie trudno jest potem wyprać proszek do śnieżnej bieli.

Kolory, które mi się pojawiły to niebieski, zielony, ciemnoczerwony i różowy.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Konieczne będzie chłodzenie, a nie podgrzewanie, jeśli chcesz zrobić w temperaturze 34 stopni. Po dodaniu metyliny w ciągu 10-15 minut mieszanina zacznie się samoleczyć, podgrzany bromketon przed dodaniem metyliny. Nie jest szczególnie jasne, dlaczego dokładnie 34 stopnie, dichlormetan gotować z rozpuszczonym bromketonem będzie w wysokich temperaturach. Kiedy kwaśny aceton często nadaje kolor Mefedronowi, ktoś zaleca, aby zamiast tego użyć octanu etylu i zakwasić solą -kwasem izopropanol, ktoś zakwasić wodą, a następnie usunąć.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Po rekonstytucji BK4 w DCM (25-26 stopni C), kolbę umieszczono na mieszadle i włączono maksymalne mieszanie. Ogrzewanie jest wyłączone. Dodano od razu cały m40, po 5-10 min temperatura zaczęła rosnąć do 35-37 stopni w ciągu 30-35 minut, po czym zaczęła sama spadać. Wspomniałeś, że cała reakcja powinna trwać około 3,5-4 godzin i zakończy się, gdy temperatura automatycznie zacznie spadać. U mnie w ciągu 30-35 rozgrzało się tylko do 35-37 stopni i zaczęło opadać. Co robię nie tak?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Jak obliczyć ilość dcm w tej syntezie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
proporcjonalnie
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Wypróbowałem tę metodę x ready 2b4chloro. Otrzymałem zimne, miękkie skały. Po oczyszczeniu acetonem wydajność była niska +- 20%.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
To po 12 godzinach w zamrażarce
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 312
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdrawiam Panów! Czym można zastąpić dichlorometan? Dostępne są: benzen, aceton, alkohol izopropylowy, octan etylu, eter naftowy. mam nadzieję na szybką odpowiedź. zostało pięć godzin i laboratorium będzie zamknięte.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Benzen będzie działał dobrze, ale metodologia nieco się zmieni. Napisz do mnie, a opowiem ci wszystko szczegółowo.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Czy mogę również prosić o wskazówki dotyczące reakcji na benzen? Obecnie na benzenie wydajność na krysztale wynosi około 53-55%. Może coś się przyda. Pozdrawiam i pozdrawiam
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Nie używaj
Bezen is toxik użyj toulen lub dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
W rzeczywistości są one również toksyczne. Przy odpowiedniej ochronie (dobrze wentylowany obszar i maska na twarz), wszelkie szkody można pomnożyć przez 0.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Znalazłem to na rosyjskim forum, według nich 100% bromoketon reaguje w ciągu 7 godzin w temperaturze 30 stopni Celsjusza
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Autor Linx (zabronione) informacje nie są wiarygodne. Reakcja w dichlorometanie trwa średnio 2 godziny w temperaturze 30 stopni.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Chemik policyjny mówi, że 24h w 20°c z toulenem to dużo syntezy najlepiej jest szybko czysto i dużo.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
37
Reaction score
11
Points
8
Jeśli nie mam acetonu lub IPA, mogę je zastąpić innym alkoholem, takim jak metanol lub etanol?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Nie tylko octan etylu
 
Top