Synteza 4-MMC (mefedronu). Kompletny samouczek wideo.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Najprawdopodobniej jest to złej jakości aceton. O kilku szczegółach pisałeś już w prywatnych wiadomościach, tam będziemy kontynuować.
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Mam ten sam problem. W rzeczywistości produkt końcowy wywołuje łzy w oczach i pieczenie na języku
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Witam, czy ktoś może podzielić się wiarygodnym dostawcą 2-bromo-4-metylopropiofenonu lub 4-metylopropiofenonu w Europie? PM ime jeśli nie reklamy na forum tutaj jest dozwolone. Wszelkie porady dotyczące tego, który z nich jest bezpieczniejszy (mniej oglądany) do zdobycia, również byłyby mile widziane. Nie mogę się doczekać, aby spróbować syntezy w filmie, ale muszę zdobyć trochę materiału wyjściowego.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
W tej chwili nie mogę znaleźć lejka rozdzielającego 250 ml z cylindrem stałociśnieniowym. Czy mam inną opcję? Czy ktoś może coś podpowiedzieć?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Dzięki kolego, mój błąd. Chciałem powiedzieć

Lejek ze stałym ciśnieniem. Jak mogę go zaimprowizować?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Adapter Claisena można podłączyć do zwykłego lejka kroplowego... Lub zakraplać kroplę po kropli za pomocą zakraplacza do oczu / pipety z apteki.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Metyloamina 40% (roztwór wodny) - 200 ml"

Czy można to zastąpić metyloaminą HCI? Zauważyłem, że jest to płatkowaty proszek, czy ktoś tego próbował?
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Znalazłem to, ale nie ma prawdziwego rozwiązania na końcu, myślę, że OP tego postu również utknął:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Zobacz tutaj .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Zaczynając od 100 g 2br4m, postępowałem zgodnie z krokami opisanymi w filmie, ale zamiast benzenu użyłem toluenu, a zamiast nmp użyłem dmf.
Moja wydajność to tylko 10 gramów proszku, muszę wspomnieć, że zamiast 55 kwasu solnego użyłem kilku kropli, ponieważ nie jestem pewien, czy wiem, jak zmierzyć PH. Jakieś sugestie, gdzie robię źle?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć. Już odpowiedziałeś.
Większość produktu jest w postaci wolnej zasady. Stworzę temat o pH, podam link, gdy tylko go opublikuję.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Hej, pierwszy raz piszę posta, od dawna czytam fora tutaj i wiele innych grup chemicznych.

Po pierwsze, wielki szacunek dla tutejszych ekspertów za pomoc społeczności aspirujących chemików, daliście mi wiarę i znacznie więcej nadziei na mojej drodze do nauki, a kiedy zdobędę więcej wiedzy z chemii organicznej, mam nadzieję, że będę w stanie odwdzięczyć się w jakiś sposób w najbliższej przyszłości.

W każdym razie do sedna mojego postu. Ostatnio dużo uczyłem się na clear-net z archiwów Rhodium i erowid itp., aby poszerzyć swój zakres i zrozumienie powszechnych technik stosowanych w chemii w ogóle i mocno wierzę, że powoli opanowuję wszystkie podstawy, że tak powiem. Można jednak powiedzieć, że natrafiłem na mur i potrzebuję porady.

Początkowo miałem nadzieję nauczyć się produkować Phenyl-2-propanone (P2P), a następnie przystąpić do produkcji Crystal Meth, której używałem w przeszłości.
Jednak bez odpowiedniego sprzętu w tej chwili(wkrótce kupię zestaw do destylacji, odpowiedni zestaw szklany, mieszadło magnetyczne i próżnię itp.) Szczerze mówiąc straciłem wiarę i zniechęciłem się do podjęcia jakiejkolwiek przyzwoitej próby.
Znalazłem dobre źródło pozyskiwania nitroetanu dla jednego z syntezatorów, które poważnie rozważałem za pośrednictwem serwisu eBay, jako płynnej formy "Nail Brush Saver" wraz z innymi regeantami, ale nadal wahałem się co do moich umiejętności bez obecnego sprzętu.

Tak więc w międzyczasie po tym początkowym upadku starałem się zachować pozytywne nastawienie i po prostu chłonąć jak najwięcej na temat chemii organicznej.

Tak czy inaczej, natknąłem się na tę stronę, czytając o niej na innych forach i znalazłem to niesamowite miejsce, w którym treść jest o wiele bardziej świeża, a społeczność wydaje się o wiele bardziej wykształcona niż inne, które widziałem, a potem znalazłem ten konkretny wątek, który w szczególności przykuł moją uwagę. Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki film został złożony i teraz skupiłem się na produkcji 4-MMC jako produktu końcowego mojego pierwszego legalnego eksperymentu.

Wkrótce będę dysponował całym sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia tego eksperymentu i miałem nadzieję, że będę mógł poprosić o kilka rzeczy, nie prosząc jednocześnie o zbyt wiele.

Znalazłem dostęp do wszystkich składników, z wyjątkiem kilku oczywistych, ponieważ uważam, że są one dość ściśle kontrolowane, o ile mi wiadomo.

Substancje, o których mówię, to 4-metylopropiofenon i chlorowodorek metyloaminy (40% roztwór wodny).

Przeczytałem oba linki, które załączyłem poniżej, dotyczące produkcji od podstaw. Zastanawiałem się jednak, po pierwsze w przypadku metyloaminy, czy istnieje sposób na zmniejszenie skali całego przepisu przy jednoczesnym zastosowaniu dokładnie tej samej metody wideo w tym wątku. To naprawdę pomogłoby mi, czyniąc moje pierwsze próby bardziej przystępnymi jako całość. A może jest tutaj metoda na mniejszą skalę, którą mógłbyś mi wskazać, która również byłaby świetna =)

Synteza chlorowodorku metyloaminy na dużą skalę

Jeśli chodzi o wielkość skali, proponowana poniżej metoda, którą znalazłem dla 4-metylopropiofenonu, jest dla mnie wykonalna, jednak na tym etapie miałem nadzieję, że ekspert tutaj mógłby (bardzo proszę) zrobić dogłębny film lub wskazać mi właściwy kierunek dla dobrej metody, która jest nieco bardziej przyjazna dla "chemików amatorów" lol?

Synteza-4-metylopropiofenonu-z-toluenu-poprzez-friedel-crafts-reakcja-1kg-skala

Dzięki za poświęcony czas, chłopaki i dziewczyny, i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będę was informował na bieżąco o moich podróżach i biegach po szlakach. Jestem bardzo oddany nauce tak wiele, jak to możliwe, a każda pomoc jest bardzo mile widziana. Proszę o PM, jeśli czujesz się bardziej komfortowo w omawianiu rzeczy w ten sposób.

Dzięki,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To była moja początkowa myśl, ponieważ czytałem podobne problemy z innymi syntezatorami w wątkach w przeszłości.

Zakładam więc, że aceton trzeba będzie zsyntetyzować samemu, czy może wystarczy użyć acetonu ze sklepu? A może jest jakaś konkretna czystość, której powinienem szukać, jeśli chodzi o tego rodzaju chemię, której powinienem przestrzegać? Dzięki
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ponieważ byłem zbyt zajęty czytaniem, nie zdawałem sobie sprawy, że film z syntezą metyloaminy, który pobrałem w tle i o którym wspomniałem w moim wcześniejszym poście, jest w rzeczywistości wykonany w przyzwoitej skali startowej lol

Więc proszę o zignorowanie tej części. Wygląda na to, że będę musiał poczekać, aż dostanę odpowiednie szkło i zestaw do destylacji.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
czy ktoś tutaj wie, jaka jest różnica w działaniu racemicznego 4mmc w porównaniu z enancjomerem 4mmc? chcę wiedzieć, czy warto to zrobić
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Tak! Dobra prośba, też bym tego chciał.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Witam. Jeśli rozpuszczę 2-bromo-4-metylopropiofenon w NMP, podgrzeję całość do 40 stopni C, a dopiero potem dodam metyloaminę 40% w wodzie, to czy muszę dodawać ją partiami, żeby nie przekroczyć wspomnianych 60 stopni C, czy mogę dodać wszystko na raz? Dopiero po dodaniu metyloaminy dodaję zimną wodę i benzen.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Możesz dodać całą metyloaminę na raz i nie martwić się zbytnio wysoką temperaturą.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zauważyłem, że po dodaniu metyloaminy 40% w wodzie do roztworu 2-bromo-4-metylopropiofenonu w NMP (podgrzanego do 40 stopni C), temperatura gwałtownie skoczyła do 60 kilku stopni. Stąd moje obawy.

Ostatecznie produkt i tak wyszedł niebieski, niemożliwy do wypłukania acetonem, ale wynikało to z tego, że aceton nie był lodowaty (nie miałem suchego lodu do schłodzenia), a miał temperaturę pokojową. Stąd pewnie masa zanieczyszczeń i degradacja/przemiana w ściemniacz.

Niemniej jednak jeszcze raz dzięki
 
Top