Synteza alfa-PVP (skala 1-10 kg). Kompletny samouczek wideo.

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Witam. Mam problem z krystalizacją. Po dodaniu kwasu solnego reakcja nie krystalizuje. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz mieszać 2bromowalerofenon z octanem etylu i prolidyną, wygląda na to, że nie wymieszało się to dobrze. Mieszaninę mieszano przez 1 godzinę. Warstwy rozdzieliły się i nie powinno tak być. Dopiero później dodałem wodę destylowaną i fazy się rozdzieliły, ale dlaczego na początku wygląda to tak źle?
Proporcje:
* 2bromowalerofenon ~760ml
* octan etylu 4L
*pirolidyna 1L
*destylat wodny 6L
*aceton 4L
*ACID 36% 200-300ml

LpBHkNDQ0t
PSleZYwjtC
CPoOw325t7
EfaHtg3kPh
WHn9Pdp45A
VSFf0MUYv6
9xgF8O0Xly
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dodaj aceton i włóż do zamrażarki na jeden dzień
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Problem polega na tym, że w opisie napisałeś 4 litry octanu etylu itd, ale na zdjęciu jest o rząd wielkości mniej, a dodatkowo nie rozpisałeś swojej pracy na kroki wraz z obserwacjami. Nie jestem Nostradamusem, żeby ostrzegać przed Twoimi działaniami i samą syntezą. Krystalizacja wyszła tak jak widzę.
 

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Mam 2 pytania.
Dlaczego ciecz zaczęła się rozdzielać lub nie mieszać?
Dlaczego roztwór nie zmętniał podczas zakwaszania kwasem solnym?
Zacząłem to robić za szybko po długiej przerwie, straciłem 1kg, zrobiłem 2 próbki po 50g, ale coś nie wychodzi tak jak powinno. Wydajność 60% 40ml 2bromowalerofenonu 50ml pirolidyny
 

islandgato

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Jak odparować? Kopalnia jest płynna nawet po 12 godzinach w zamrażarce
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Czy naprawdę muszę kupić rotowap?
Zaczynając od zera, jaki byłby początkowy koszt tego wszystkiego?

Szkoda, że tak trudno jest po prostu znaleźć te rzeczy, które musimy sobie zrobić...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Można to zrobić bez rotovap, ale zajmie to znacznie więcej czasu.
 

EvilC415

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Mam nadzieję, że uzyskam jakąś pomoc... Wiele razy udało mi się przetrzeć, ale moje ostatnie 2 działają dziwnie. Nie jestem pewien, o co chodzi, ponieważ wszystkie reakcje zaszły, ale nie utworzyły się kryształy. Obecnie w zamrażarce i 2 warstwy oddzielone. Proszę o odpowiedź, a będę mógł podać więcej ino... z góry dziękuję...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Czy kwas solny może być użyty do produkcji 2-chloro walerofenonu w taki sam sposób jak bromowodór?
Jeśli nie, to czy można użyć kwasu solnego z chlorkiem miedzi(II) do chlorowania alfa?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nie sądzę, by to zadziałało. Przynajmniej uzyskasz znacznie mniejszą wydajność.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Może to jest lepsze pytanie, biorąc pod uwagę tę samą reakcję:
Jeśli użyję chlorku miedzi(II), być może z LiCl2, jeśli dobrze pamiętam, czy ten/te oba odczynniki mogą być użyte do 2-chlorowania, ponieważ chlorowanie alfa jest wykonywane w ten sposób w wielu dobrych reakcjach, które przeprowadziłem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nie mogę odpowiedzieć z całą pewnością. Przeprowadź syntezę i sprawdź. Daj nam znać o wyniku.
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Drodzy forumowicze. Potrzebuję pomocy. Gdzie mogę obejrzeć syntezę walerofenonu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Benzen+AlCl3+chlorek walerianylu
 

scared

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
witam
Czytałem, że pirolidynę można zastąpić metyloaminą.
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to prawda i w jakich proporcjach można ją zastąpić.
1000 ml pirolidyny można zastąpić 1000 ml metyloaminy hcl lub ile 40% roztworu wodnego.

dzięki za zaawansowane
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
8
Reaction score
12
Points
3
Yo Próbowałem z heksanofenonem i wydaje się, że nie działa tak samo jak wtedy, gdy używałem walerofenonu. Czy to kwestia ogrzewania, mieszania, czy co? Nie mogłem sprawić, by pirolidyna zareagowała prawidłowo, aby uzyskać przyzwoitą wolną bazę APHP na wypadek, gdyby ktoś to czytał. Skończyło się na tym, że była prawie nieaktywna. Użyty sprzęt był prawie cały, z wyjątkiem chłodnicy zwrotnej.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
PHP jest zwykle trudniejsze do skrystalizowania. Ale generalnie nie powinno być problemów. Możesz to wyjaśnić ze mną, ale nie w tym temacie.
 

Skurczolo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Czy po zmieszaniu bromoketu w octanie etylu z pirolidyną muszę zniszczyć octan etylu z górnej warstwy pod próżnią?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Jeśli można odparować octan etylu w próżni i zmieszać bazę z suchym acetonem, jest to bardzo dobra metoda
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Dobry wieczór, przepraszam, czy mogę prosić o pomoc? Zrobiłem syntezę Alfa pvp na podstawie tego przepisu https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem, oprócz destylacji octanu etylu, doprowadziłem zakwaszenie do 5, włożyłem do zamrażarki, a sole nie wypadły, jak mogę naprawić sytuację? Następnie odparowałem roztwór do 1/2 w temperaturze 74-77 i ponownie włożyłem do zamrażarki i wszystko bez rezultatu, może ktoś się z tym spotkał? Proszę o pomoc!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Jeśli występuje kwas, należy go odparować w niskiej temperaturze lub pod próżnią. Pozostałości mogą przypominać czarną żywicę. Do krystalizacji należy użyć chemicznie czystego suchego acetonu. Jeśli jest to aceton domowy, mogą wystąpić problemy. Oprócz acetonu istnieje również metoda oczyszczania, jeśli można uzyskać żywicę i rozpuścić ją w wodzie. Wodę należy wyekstrahować rozpuszczalnikiem z zanieczyszczeń i po schłodzeniu wykrystalizować produkt z roztworu wodnego.
 
Top