Podsumowanie dotyczące amalgamatu aluminium (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nazywa się to stężonym kwasem azotowym, nie ma znaczenia, czy ma 60% czy 70%. Po prostu nie powinien mieć 100%, to najwyraźniej nie jest tak reaktywne, więc zwykle rozcieńcza się go do 60-70%. Tak mi powiedziano.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Proszek Al może eksplodować
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tak, chyba tak. Ale czy azotan rtęci jest wystarczającym utleniaczem, by używać proszku aluminiowego jako paliwa? Jestem bardzo ostrożny z jakimikolwiek sproszkowanymi metalami w połączeniu z jakimikolwiek utleniaczami, pochodzącymi ze sceny pirotechnicznej.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nie mogę powiedzieć dokładnie. Ale zdecydowanie polecam folię, ponieważ jest tania, bez recepty, bezpieczna i została zatwierdzona przez wiele syntez.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Następująca obserwacja: 15 minut po dodaniu wody do folii aluminiowej i soli rtęci mam ciemnoszary roztwór wodny z wieloma małymi bąbelkami, które tworzą pianę. Po wylaniu wody słyszę trzaski aluminium i unosi się biały dym, dużo białego dymu.

Czy spuściłem wodę za wcześnie, czy za późno?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Zaobserwuj, że przepływ pęcherzyków jest stały bez zatrzymań i zaobserwuj, że folia aluminiowa jest już dobrze pokryta ciemnoszarymi śladami, a wtedy wiesz, że twój amalgamat jest gotowy do dalszego użycia... chroń się przed oparami rtęci, zawsze używaj ochrony, a wtedy wszystko będzie radością!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myślę, że zbyt wcześnie
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zatrzymanie odgazowywania zajęło ponad pół godziny. Po około 20 minutach osiągnięto szczyt, woda rozgrzała się do ponad 60°C i uwolniło się dużo gazu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Witam;
Mam małe pytanie dotyczące jakości aluminium;
Dużo czytałem o folii aluminiowej "Reynolds Wrap® Aluminum Foil, Heavy Duty", w internecie znalazłem, że jej grubość wynosi 23,62 µm....
Grubości są ważne? W moim kraju mam łatwo 11 i 15µ, ale nie znajduję więcej w "standardowym sklepie".
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zawsze szukam przemysłowych folii aluminiowych do izolacji termicznej, paroizolacji, budowy saun, pokryć dachowych itp. Jest to również zwykle 99,5% aluminium bez powłok i jest również znacznie grubsze (35-50 µm) niż kuchenne rolki aluminiowe. Ale prawdopodobnie każdy ma swój własny sposób myślenia.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Właśnie odkryłem folię aluminiową do shishy / hookah ...

40µ ale nie wiem czy to 100% aluminium
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A może by tak przemyć folię HCl przed dodaniem azotanu rtęci? Czy nie usunęłoby to żadnych warstw tlenku zatrzymujących reakcję?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Trochę późno, ale dla każdego, kto czyta na tej osi czasu... użyj do tego celu ultradźwiękowego środka czyszczącego
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli nie uzyskasz informacji od sprzedawcy, skontaktuj się z producentem, aby dowiedzieć się, jaki stop jest używany.
Nie jest to konieczne do reakcji z solą rtęci i nie zapobiegnie późniejszemu utlenianiu folii tlenem atmosferycznym.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Szukałem dostawców shishy, ale nie mogę znaleźć żadnych wiarygodnych informacji. Wydaje mi się, że są to mieszanki stopów.

ale... Znalazłem tę stronę, można wybrać rozmiar, twardość itp.

Stop: EN-AW 1050 A (Al 99,5) myślę, że jest dobry
ale dla mnie wygląda na drogą
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
99,5% Al to aluminium techniczne odpowiednie do amalgamatu.
Grubość folii wpływa na szybkość reakcji. Gruba folia reaguje wolniej niż cienka. Zwykle używana jest folia do gotowania o grubości 15 µ, ale można użyć grubszej folii technicznej.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

OK, wielkie dzięki. Myślę, że najpierw wypróbuję papier kuchenny... a jeśli to zawiedzie, spróbuję przemysłowego
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zgodnie z informacjami, które znalazłem, 99,5% Al to najwyższej jakości folia, którą można kupić, folie aluminiowe zawsze składają się ze stopów, 100% Al nie jest dostępne. W przypadku folii przemysłowych zaletą jest jednak wskazanie stopu, czego nie ma w przypadku zwykłej kuchennej folii aluminiowej.

Jeśli chodzi o cenę, zapłaciłem za
Industry 1.5kg 29,5cm x 50m, 36µm ok. 32$ odpowiednio za
Industry 3kg 50cm x 50m, 50µm około 63$.
Dla porównania:
Folia gastronomiczna 1,2kg 300m x 29cm, 13µm ok. 33$ lub
Folia kuchenna 128g 30cm X 10m, ??µm około 4$.
Tak więc cena kilograma jest prawie taka sama.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Folia techniczna jest trudniejsza do znalezienia niż folia kuchenna. Ci, którzy mają trudności z jej zakupem, mogą użyć grubszej folii kuchennej. Wysoka zawartość aluminium (>99%) i minimalna ilość zanieczyszczeń w składzie to najlepszy wybór.
Oczywiście 100% folii nie może być, ale co to ma do rzeczy?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na początku była mowa o jakości doboru folii aluminiowej, o tym, czy grubość będzie decydująca, ale znacznie ważniejszy, moim zdaniem, jest stop, który jest używany. I nie znajdziesz żadnych specyfikacji w folii kuchennej, niektóre mają nieprzywierające powłoki lub inne innowacje, które obniżają jakość folii dla naszych wymagań.
Techniczna folia aluminiowa jest moim wyborem, ponieważ można być pewnym jakości na podstawie podanych informacji. Grubość folii jest bardziej osobistym odniesieniem do tego, czego wolisz używać.
Oczywiście mogę użyć każdej folii, na której jest napisane aluminium, ale też suszę rozpuszczalniki, aby mieć jak najmniej wody, wtedy też zwracam uwagę na takie drobiazgi. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Aktywowane aluminium łatwo uwalnia wodór z wody, nie widzę problemów w mokrych rozpuszczalnikach dla tej reakcji. Grubość ma znaczenie dla szybkości reakcji, grube aluminium trudniej poddaje się reakcji, ale jest to możliwe.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Więc jak, ten jest idealny?
UbCoF5dJiQ

przepraszam, ale nadal muszę być uspokojony :)

zamówiłem HgNO3, ale paczka zajmuje dużo czasu... więc planuję inny plan na wszelki wypadek
 
Top