Podsumowanie dotyczące amalgamatu aluminium (Al/Hg)

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nie, nie jestem pewien, jestem noobem
ale nigdy nie czytałem, że istnieją substytuty
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Spróbuję i zdam relację, jeśli uda mi się coś znaleźć.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
nie. to nie zadziała... "dlaczego?"

ponieważ pierwiastkiem używanym w tej reakcji jest aluminium!
działanie rtęci polega na tworzeniu amalgamatu. i w ten sposób zdejmuje warstwę "ałunu (naturalne utlenianie aluminium z powietrza)"

-dla innych sposobów na aminę jest :

*LiAlH4 (wodorek litowo-glinowy), mniej toksyczny, dość niestabilny / trudny do znalezienia .... łatwy, jeśli jesteś profesjonalistą, ponieważ jest to jedna z najłatwiejszych redukcji.

*lub para Zn/Ni, ale próbowałem tej metody.


jeśli ktoś ma inne informacje, miło byłoby podzielić się nimi również tutaj.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na twoim miejscu po prostu przetestowałbym z małym ładunkiem, jeśli masz dostępny gal i zgłosił tutaj wynik.
Gal tworzy amalgamat z aluminium podobnie jak rtęć i wytwarza wodór, ale są też pewne różnice na poziomie elektronowym, które sprawiają, że rtęci nie da się całkowicie zastąpić galem.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
juste for the beauty; mały filmik z piękną reakcją aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Tutaj też redukcja bez rtęci, moim zdaniem bardzo ciekawa i łatwo się czyta, też kiedyś spróbuję.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie widzę powodu, dla którego amalgamacja galu miałaby nie działać. Ale do wcześniejszego wytworzenia amalgamatu al/ga potrzebna jest sól galu. Może po prostu spróbuj z odrobiną galu i alufolii w kolbie rb, wiruj, aż zobaczysz, jak reagują. Następnie dodaj P2NP i zobacz, czy się zmniejszy?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Prawdopodobnie można wyprodukować chlorek galu poprzez rozpuszczenie galu w stężonym HCl, a następnie dodanie go do folii aluminiowej. Jeśli nie chcesz stracić P2NP, zawsze możesz spróbować po prostu dodać amalgamowaną folię do wody. Jeśli powstaną bąbelki, będzie to wodór gazowy z redukcji H2O przez odsłonięte aluminium.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie wiem czy wiesz, ale gal tworzy amalgamaty z metalami, w tym z Al. Wszystko, co powiedziałeś o Hg w pierwszym akapicie, można zastosować do galu. Proszę, popraw mnie, jeśli się mylę, ktokolwiek.
Czytałem o liah, nie chcę z nim pracować w tej chwili, zbyt niebezpieczne w moim otoczeniu, a o Zn / Ni w ogóle nie wiem, czy są tu jakieś informacje? Dzięki.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Świetny pomysł, na pewno to sprawdzimy.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Pytanie: postępuję zgodnie z metodą płukania x 3, aby wyeliminować jak najwięcej rtęci, ale jeśli wybierzemy na przykład IPA jako rozpuszczalnik, stare syntezy rodu / osmu (w IPA lub metanolu) nie płuczą i przypuszczam, że wierzą, że wszystkie sole rtęci zostaną usunięte z mieszaniny, gdy zostaną wykonane etapy alkaliczne / kwasowe.... więc... co o tym myślicie?

Czy płukanie wodą może wpłynąć na końcową wydajność?
Mówią, że wydajność wynosi 90% mdp2p, czyli znacznie więcej niż moja wydajność... czy to może być powód?

robię w mikroskali, ale to nie powinno być problemem...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Nie jestem zamknięty w ostatnich syntezach, ale po przeczytaniu kilku interesujących tras syntezy, niektórzy ludzie umieszczają je w refluksie, aby uniknąć utraty metyloaminy... to brzmi bardzo logicznie, może to być przyczyną obniżenia końcowej wydajności, mniej metyloaminy w amalgamacie. planuję użyć pojedynczej szyjki i umieścić skraplacz do refluksu ..... co o tym myślicie?

Jeśli chodzi o moje amalgamaty, po prostu czekam, aż pojawią się bąbelki + szare kropki, szybko wyrzucam wodę i płuczę.... 3 razy! ... mój amalgamat opóźnił się o ponad 6 godzin, a ostateczna wydajność nie była zgodna z oczekiwaniami... cóż, używam grubej folii AL w kwadratach (mój błąd), ale trudno było osiągnąć zawsze 60º Celsjusza i nigdy nie uzyskałem 100% "stopionego" AL, więc spróbuję tego, co powiedział Diogenes, po prostu wyrzuć jak najwięcej wody w ciągu 10 sekund i dodaj rozpuszczalniki i towary... później w oczyszczaniu kwasem alkalicznym powinna wyjść rtęć..... mam rację?

Niska temperatura i opóźnienie na amalgamacie mówią, że nie robię wszystkiego dobrze..... jestem pewien, że problemem są płukanki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Co to jest? Chłodnica zwrotna?
Jest potrzebny w syntezie amfetaminy (zajrzyj do tematu podręcznika!).
Nie, należy oczyścić amalgamat z kwasu (HNO3 powstaje po reakcji Al+Hg(NO3)2).
Sól Hg nie rozpuszcza się w tych rozpuszczalnikach.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Cześć Patton, miałem na myśli, że sól Hg pozostanie w wyrzuconej fazie wodnej, jej rozpuszczalność jest bardzo niska w IPA. Płukanie jest oczywiście zawsze zalecane.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>Rozpuszczalność Hg w IPA jest bardzo niska.
Sole Hg są niemieszalne z IPA. Można uniknąć płukania. Otrzymałem informację, że nie ma to żadnego wpływu na zawartość Hg w produkcie końcowym. Jeden z kolegów wykonał analizę metali dla amfetaminy i powiedział, że zawartość Hg wynosiła 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
człowieku, szczerze mówiąc, powinieneś mieć trochę więcej cierpliwości i może nie myśleć, że ludzie są głupi tylko dlatego, że pytają o coś, co wiesz łatwo....

w każdym razie, odpowiedziałeś coś zupełnie innego w tym wątku o tym, kiedy zacząć dodawać keton i metyloaminę po rozpoczęciu amalgamatu, prawidłowo zapytałem o najlepszy moment na dodanie tych substancji, i jak powiedział na przykład diogenes, a ty się z tym zgodziłeś, najlepszym momentem jest pojawienie się pierwszych 3 znaków, zamiast czekać zbyt długo...
o to pytam, wiem jak się robi amfetaminę.

Rozumiem, że te pytania są dla ciebie nudne, więc radziłbym ci na nie nie odpowiadać.
Znam się na wielu rzeczach z wielu dziedzin i jeśli naprawdę chcę pomóc, zrobię to uprzejmie, ponieważ ktoś ma te same wątpliwości, które miałeś jakiś czas temu.
Nie traktuj tego jako ofensywę, po prostu mówię.

Jeśli chodzi o ludzi, którzy nie mówią po angielsku, proszę być cierpliwym, na świecie jest znacznie więcej ludzi mówiących po hiszpańsku niż po angielsku, a kiedy turysta lub ktoś przyjeżdża do mojego kraju i przynajmniej próbuje mówić po hiszpańsku, zawsze jestem szczęśliwy, miły i cierpliwy.
Pewnego dnia musiałem przeformułować pytanie tylko dlatego, że uważasz, że wszyscy musimy mówić idealnie po angielsku... i każda osoba, która to przeczytała, na pewno to zrozumiała.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
również wyraźnie zapytałem o syntezę, metos można znaleźć w rodzie itp... nie płuczą amalgamatu, ponieważ nie używają wody, rozcieńczają w IPA lub metanolu... więc... jeśli jest jakiś winowajca, to oni! haha

Ci faceci wiedzą, co robią, przypuszczam, że eliminują rtęć w etapach alkalicznych / kwasowych. mówisz, że rtęć nie rozpuszcza się w tych rozpuszczalnikach, ale po prostu nie pozbywają się rtęci? nigdy? to jest moje pierwotne pytanie
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH man.... dlaczego to przeczytałem..... teraz zaczynam wariować, aby znaleźć odpowiedni.... prawie nie można znaleźć aluminium z danymi o czystości.... znalazłem tylko jeden, ale opóźni się 4 dni lub tak haha... czytałem o czystości folii aluminiowej klasy komercyjnej ...i znalazłem kilku facetów, którzy przeprowadzili badanie 6 próbek i stwierdzili, że 5 z 6 ma blisko 99% .... czy uważasz, że komercyjna klasa al jest zła? używam folii o grubości 30 mikronów używanej do wkładania i palenia sishas itp.... nie wiem, czy mam utratę wydajności z powodu złej jakości....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jestem niezwykle cierpliwy. Każdego dnia odpowiadam na te same pytania. Jestem trochę zdezorientowany, gdy ktoś nie próbuje napisać poprawnie pytania, a następnie obraża mnie, że nie jestem cierpliwy, lol. Nie potrafię czytać w myślach... spróbuj przeczytać, co napisałeś przed wysłaniem posta, proszę.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jesteś dobrą osobą, ale tutaj nie jest miejsce turystyczne, tutaj jest forum chemiczne. Staram się pomóc, ale nie mogę zrozumieć, co chcesz powiedzieć. To trochę trudniejsze niż określenie kierunku na ulicy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rtęć nie jest związana (połączona) z wolną zasadą amf. Podczas ekstrakcji z roztworu amalgamatu rtęć pozostaje w wodzie (którą należy wyrzucić).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Ten kiepski angielski przemierzył cały świat i nigdy nie miał problemów... może mówię dziwnie, ale wystarczająco, by zrozumieć, mój angielski jest automatycznie uczony, przynajmniej próbuję, ale Sir, użyję tłumacza dla ciebie haha... żartując, przypuszczam, że jesteś znudzony odpowiadaniem na te same rzeczy dzień po dniu.
 
Top