Podsumowanie dotyczące amalgamatu aluminium (Al/Hg)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tak... tak właśnie myślałem, ale w klasycznych szlakach syntezy amalgamatu al/hg w rodzie itp... nigdy tego nie robią, w rzeczywistości dodają keton/mma bezpośrednio bez jednego płukania....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Zaufaj mi, za późno .... Zrobiłem 2 nieudane amalgamaty, takie jak ten, do którego się odnosisz, jeśli używasz zmielonych kulek, powierzchnia została bardzo porysowana, a reakcja rozpoczyna się znacznie szybciej... jak widziałem w mniej niż 5 minut jest ok, nawet wcześniej..... jeśli poczekasz 30 sekund dłużej niż powinieneś, zaufaj mi, nie dodawaj żadnych cennych rzeczy (prekursorów itp.), ponieważ chcesz stracić....
Nie podoba mi się metoda mielonych kulek, przebiega bardzo szybko, a najlepsza reakcja amalgamatu powinna trwać około 6 godzin... jeśli jest zbyt szybka, wydajność będzie znacznie niższa niż w przypadku powolnej reakcji...
Wolę kwadraty, ale przed włożeniem do kolby można je wszystkie ręcznie ścisnąć (kilka razy, wszystko, co mieści się w dłoniach za każdym razem), aby uformować nieregularne pół-kulki, wtedy nie przyklei się i nie spowoduje utraty folii reakcyjnej osadzonej na dnie... w ten sposób łatwiej się unosić, ale nie narażać folii AL ..... nauczyłem się w najgorszy sposób haha

Miałem 2 przerażające próby, wysoka temperatura podniesiona zbyt szybko i tony gazu h2 w całym miejscu i... rtęć?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Jaka forma galu jest potrzebna? Sole czy pierwiastek?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, teraz też wiem, to było nieporozumienie, jak tylko zupa robi się szara i tworzą się bąbelki to czas, nie ma co dłużej czekać. Używam niszczarki, aby uzyskać małe skrawki i dociskam je razem rękami, więc również bardzo dużą powierzchnię.
Jak myślisz, co powinno zająć 6 godzin? Redukcja z P2NP czy amalgamacja?
W przykładach użyty jest elementarny.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
to jest klucz, ciemnoszare i aluminiowe kwadraty/kulki zaczynają się podnosić, a następnie postępuj natychmiast.... i osobiście zawsze go płuczę, 2 razy wystarczy... amalgamat będzie kontynuowany bez problemów i bez prawie całej rtęci.

6 godzin, to stara informacja, wolę pozostawić to na noc, ale 6 godzin to minimalny czas, jeśli folia AL jest rozpuszczona, jeśli nie, pozostawiam blisko 12 godzin, w przeciwnym razie na pewno niska wydajność. nie robię dla amf, więc nie używam P2NP, więc zakładam, że to dla pełnego procesu amalgamatu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zawsze zastanawiam się, co masz z rtęcią, jej ilość jest bardzo mała i zniknęłaby całkowicie z produktu po uwolnieniu freebase. Z tego co słyszałem, ma to inne przyczyny, a mianowicie sól rtęci (częściowo rozpuszczona w kwasie azotowym) przeszkadza w późniejszej reakcji. Ponieważ nawet jeśli wypłukałeś rtęć, nadal masz brud na policzku i musisz się go pozbyć.
Reakcja jest taka sama, bez względu na to, którą aminę redukujesz, mogę sobie tylko wyobrazić, że trudniej jest zredukować P2NP i dlatego potrzebujesz bardziej ekstremalnych warunków, które uniemożliwiają powolną reakcję. W każdym razie reakcja z P2NP musi być egzotermiczna, ale też niezbyt gorąca. Nie wiem, czy jest sens dalej podgrzewać masę reakcyjną, aby utrzymać warunki, w których reakcja nadal przebiega. Niestety, jest zbyt mało informacji o tym, co teraz wpływa na to, jak i jaka powinna być optymalna ścieżka we wszystkich szczegółach.

Zaskakuje mnie też to, że nikt nie wymienia produktów ubocznych, które powstają, nigdzie nie jest napisane jak można im zapobiec, ani co i gdzie powstaje w pierwszej kolejności. Albo czegoś takiego nigdy nie badano, albo się o tym milczy.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Cóż, testowałem amalgamat z i bez płukania, a wynik jest taki sam w plonach.... wtedy wolę płukać, aby wyeliminować przynajmniej jego część, w produkcji mdma istnieje wiele dróg, ale jeśli zdecydujesz się na ekstrakcję alkaliczno-kwasową, HG powinien po prostu wyjść, w każdym razie, jeśli wydajność jest taka sama...dlaczego nie spróbować wyeliminować na pierwszym etapie? może w końcowym wyniku nie jest to ważne, ale jeśli możesz być mniej narażony na HG podczas osiągania tych kroków, myślę, że warto 3 minuty na etapie płukania.

Jeśli chodzi o p2np, w rzeczywistości myślę, że wcale nie jest konieczne, aby folia AL była całkowicie "stopiona" (mój angielski haha), wydaje się, że można odrzucić dużo nieprzereagowanej folii bez utraty wydajności, ale w MDMA, jeśli nie poczekasz, aż folia AL całkowicie zareaguje, będziesz miał dużą stratę na wydajności.

Jeśli chodzi o temperaturę, myślę, że należy stosować, aby utrzymać prawidłową temperaturę reakcji, nawet po zakończeniu reakcji egzotermicznej, po jej zakończeniu bulgotanie itp. nadal działa i mniej czasu na czekanie ...
Jeśli pozostawimy go samemu sobie, reakcja będzie kontynuowana, aż wszystko zareaguje, ale może opóźnić się o ponad 12 godzin, zwykle pozostawiamy go na noc.

ponieważ amalgamat jest równowagą trudną do kontrolowania w 100%, musimy stale obserwować, idealnie w ciągu tych 6 godzin powinna zakończyć się reakcja, bez zewnętrznej temperatury, ale zależy to od decyzji może sekund? po prostu poczekaj, aż zobaczysz ciemnoszary... poczekaj, aż folia się unosi? kiedy to się stanie, ile będzie czekać do płukania lub dodania prekursorów?
może pewnego dnia będę w stanie robić zawsze to samo, ale ten dzień jeszcze nie nadszedł haha

przepraszam za mój hiszpański język
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

całkowicie zgadzam się z bra...
pokora jest kluczem do wiedzy...
i tak, miałem ten sam problem, kiedy robiłem amalgamat...
ponieważ chciałem go za bardzo wypłukać... ale problem polega na tym, że H2O reaguje z al.hg....
Niektórzy ludzie to zostawiają... i mówią: nie przejmuj się, z ekstrakcją A/B nie ma problemu...
ale ja też się trochę boję, że będę miał trochę rtęci w rozpuszczalniku organicznym...
Mam paranoję na punkcie soli rtęci!

Dziękuję za wiadomość i nigdy się nie poddawaj, chciałbym, aby to miejsce było pięknym obszarem wymiany i chemiczną rodziną.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
A co z galem? On również niszczy aluminium i mógłby być używany do amalgamacji... ale czy również do naszego użytku? Czytałem o tym i niektórzy mówili, że tak, może to być mniej toksyczna alternatywa dla rtęci. Czy są jakieś doświadczenia z tym związane? Gal może być droższy, ale może być używany wielokrotnie.
Daj mi znać, co o tym myślisz lub słyszałeś.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tak, napisałem ten wątek kilka tygodni temu, ale jak dotąd nie ma wielu prawdziwych doświadczeń... Znalazłem kilka filmów na YouTube, aby stworzyć rozwiązanie Al / Ga i wierzę, że może działać bardzo dobrze. W końcu Ga jest nadal rozpuszczalny do 95%. Negatywną rzeczą jest to, że Ga może przykleić się do kolb, wewnątrz. Mógłby zrobić się prawdziwy bałagan.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Zastanawiam się, czy azotan galu można wyprodukować w taki sam sposób jak azotan rtęci? Chyba tak. Jest to również lek stosowany do obniżania poziomu wapnia we krwi.

Edycja: najwyraźniej może: https://patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ten temat zdecydowanie zasługuje na własny wątek. Założę go, jak tylko wypróbuję ten, jeśli mnie nie wyprzedzisz.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tak, proszę, zrób to... zamówiłem dziś 50 g galu i również spróbuję za kilka dni... daj nam znać, jak wszystko przygotowałeś i jakie wyniki w jakiej skali uzyskałeś. Odpowiem wtedy na Twój wątek z moimi wynikami, więc może będziemy mogli uczyć się od siebie nawzajem. 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Oto kilka dodatkowych informacji, które mogą okazać się pomocne
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Wydaje się więc, że Galinstan powinien być najlepszym wyborem
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Dobry wieczór!
Znalazłem ten tekst na sciencemadness.org, czy ta procedura byłaby możliwa do rozpuszczenia Hg2Cl2 w celu amalgamacji aluminium?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg2Cl2 nie będzie działać dla Al
 
Top