Podsumowanie dotyczące amalgamatu aluminium (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Suchego rozpuszczalnika potrzebuję później do wysolenia sulfatu, a ponieważ odzyskuję większość rozpuszczalników, suszę je bardzo mocno. To powinno być tylko porównanie, na jakie drobiazgi czasem zwracam uwagę w związku z zakupem folii aluminiowej.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Następnie ekstrakt można wysuszyć. Jeśli weźmiemy benzen, to po destylacji azeotropowej pozostała woda jest odparowywana razem z benzenem
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
O jakiej dokładnie syntezie teraz mówisz?
Do ekstrakcji używam eteru naftowego, osuszam go MgSO4 i odparowuję. Następnie używam wysuszonych rozpuszczalników do solenia.
O jakiej destylacji mówisz? Kiedyś użyłem procesu, w którym przeprowadziłem destylację przed alkalizacją i usunąłem wszystkie rozpuszczalniki i prawie całą wodę. Powodem było usunięcie zanieczyszczeń rozpuszczalnych w wodzie, aby nie znalazły się one w produkcie podczas późniejszej destylacji z parą wodną.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Spróbuj z benzenem lub jego homologami. A produkt końcowy lepiej krystalizuje się w acetonie niż w jakimkolwiek innym (jeśli aceton przeważa)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nie odpowiadasz na moje pytania ani nie uzasadniasz swoich rad, nie mam nawet pojęcia o czym piszesz, kolejny pisze, że powinienem używać czerwonej wody do płukania filtrów, więc dlaczego miałoby mnie to obchodzić?
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Mam tylko krótkie pytanie.
Kiedy robiłem amalgamat (hgcl2 + AL)
zmieszałem moje produkty razem i było w porządku, widziałem szary kolor i małe bąbelki.
po odczekaniu więcej produkcja h2 była duża!
Kiedy reakcja wyglądała na słabą, planowałem wypłukać amalgamat z soli rtęci.
Po umyciu go kilka razy, miałem mój prekursor (grupa nitrowa / --- (P2NP rozpuszczony w alkoholu izo) z GAAK. i nic !!!!

jeśli ktoś może mi pomóc.
ponieważ myślałem, że może AL.HG reaguje. a po przypływie h2 amalgamat opadł.
Czy powinienem go umyć na początku, kiedy zaczynają się małe bąbelki i szary kolor?
Bardzo dziękuję za pomoc.
ponieważ ten krok nie jest dla mnie zbyt jasny
dziękuję
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jakiego stężenia P2NP w IPA użyłeś? Czy próbowałeś ogrzać mieszaninę reakcyjną?
 
Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Nie pamiętam proporcji mieszaniny. Przepraszam...
ale to była dobra proporcja. ( na granicy nasycenia)
Myślę, że to dlatego, że być może czekałem zbyt długo po reakcji amalgamatu, aby to zrobić.
Czy to problem, jeśli nie wypłuczę hg.al z soli rtęci przed uwodornieniem do aminy?
Wiem, że niektórzy ludzie po prostu mieszają wszystko razem...
ale to nie jest mój punkt widzenia.... lubię, gdy jest czysty i doskonały!
Czy to możliwe, że mój amalgamat się zepsuł, bo może za dużo wachałem? Albo zostawiłem go trochę za długo z moimi rozpuszczalnikami (aby zareagować i stworzyć h2)?
Dziękuję wam za wasze wiadomości... czuję się mniej samotny z tymi wszystkimi pytaniami.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej jest rozpocząć reakcję po rozpoczęciu amalgamacji. Należy poczekać na "skwierczący" dźwięk amalgamatu (Al + HgCl2 + woda) oraz na pojawienie się całego Al na górze i małych pęcherzyków. Gdy wszystkie 3 znaki są razem 1. skwierczący dźwięk 2. Al wypływający na powierzchnię 3. małe bąbelki, natychmiast spuść wodę i dodaj mieszaninę reakcyjną (10 g P2NP + 100 ml IPA + 50 ml lodowatego kwasu octowego). Natychmiast zobaczysz bardzo burzliwą reakcję. Ostudź do pewnego stopnia, ale nie za bardzo, pozwól mu działać tak długo, jak długo jest powyżej 40 stopni C. Im lepiej uzyskasz początek, gdy wszystkie 3 znaki są razem, tym lepiej. Próbowałem go raz umyć i nadal działał, ale myślę, że najpierw lepiej spróbować bez mycia, ponieważ i tak później pozbędziesz się rtęci. Mam nadzieję, że to pomoże.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
W przybliżeniu to samo, co powiedziałem @Pennywise
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, jak moja starsza trasa, ale bez chłodzenia.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
W przypadku amalgamatu mam dwie szyjki na balonie...
Zamówiłem szklane korki, ale dostawa przeciąga się w nieskończoność...

pytanie nooba...
czy mogę użyć korka?
"the french touch"

Uhizxscq6F
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
W ogóle nie zamykam kolby, po prostu pozwalam wodorowi uciec, a potem po prostu nie palę na czas :D
Dlaczego chcesz zamknąć kolbę?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
skoro mówi się o umieszczeniu skraplacza Allhina... nie wydawało mi się logiczne pozostawienie drugiej szyjki otwartej.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Widzę, że w następnym kroku używam adaptera do termometru, w tym kroku ważne jest, aby mieć oko na temperaturę, w przeciwnym razie zamknij go "francuskim dotykiem" :D
W przeciwnym razie nadal możesz zrobić dziurę w korku za pomocą małego wiertła 6 lub 7 i przepchnąć termometr przez ten otwór. To również powinno zadziałać.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Dziękuję za odpowiedź.
właśnie dlatego myślałem o tej możliwości. i dlaczego bałem się umyć mój amalgamat... może al.hg zareaguje z H2O... i stracę reakcję....

Tak więc, jest to najprostszy sposób bez mycia, aby nie zaszkodzić mojemu amalgamatowi ...., ale trochę się martwię, aby utrzymać tę sól rtęci w moim produkcie...

-Ktoś ma jakiś pomysł?

Na przykład, myślałem, aby spróbować wziąć rtęć metaliczną na dno, kiedy zrobię moją mieszankę alkaliczną z NAOH.
Ale czy jest możliwe, aby uzyskać trochę rtęci rozpuszczonej w rozpuszczalnikach, których użyłem (woda, rozpuszczalnik organiczny, DCM,...)?
ponieważ naprawdę staram się i chcę mieć najbezpieczniejszy produkt na końcu.

Czy ktoś może ponownie użyć tej rtęci do wykonania innego amalgamatu?
bo szczerze mówiąc... dość trudno ją dostać!

Dziękuję
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Rtęć jest łatwa do zdobycia. Wystarczy kupić przełączniki rtęciowe w serwisie ebay. Dostaniesz około 200 z Chin za 10 euro.
Azotan rtęci jest trudny do zdobycia, ale łatwy do wytworzenia z rtęci i kwasu azotowego.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Trochę niezwiązane z tematem, ale czy ktoś wie, czy sole galu tworzą amalgamaty, a jeśli tak, to które? A może potrzebuję elementarnego galu?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Czy wiesz na pewno, że gal nie działa? Chciałem poznać mniej toksyczne materiały.
 
Top