Podsumowanie dotyczące amalgamatu aluminium (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Następująca obserwacja: 15 minut po dodaniu wody do folii aluminiowej i soli rtęci mam ciemnoszary roztwór wodny z wieloma małymi bąbelkami, które tworzą pianę. Po wylaniu wody słyszę trzaski aluminium i unosi się biały dym, dużo białego dymu.

Czy spuściłem wodę za wcześnie, czy za późno?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Zaobserwuj, że przepływ pęcherzyków jest stały bez zatrzymań i zaobserwuj, że folia aluminiowa jest już dobrze pokryta ciemnoszarymi śladami, a wtedy wiesz, że twój amalgamat jest gotowy do dalszego użycia... chroń się przed oparami rtęci, zawsze używaj ochrony, a wtedy wszystko będzie radością!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Co to jest? Chłodnica zwrotna?
Jest potrzebny w syntezie amfetaminy (zajrzyj do tematu podręcznika!).
Nie, należy oczyścić amalgamat z kwasu (HNO3 powstaje po reakcji Al+Hg(NO3)2).
Sól Hg nie rozpuszcza się w tych rozpuszczalnikach.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, miałem na myśli, że sól Hg pozostanie w wyrzuconej fazie wodnej, jej rozpuszczalność jest bardzo niska w IPA. Płukanie jest oczywiście zawsze zalecane.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>Rozpuszczalność Hg w IPA jest bardzo niska.
Sole Hg są niemieszalne z IPA. Można uniknąć płukania. Otrzymałem informację, że nie ma to żadnego wpływu na zawartość Hg w produkcie końcowym. Jeden z kolegów wykonał analizę metali dla amfetaminy i powiedział, że zawartość Hg wynosiła 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy przeczytałeś mój artykuł?
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Właśnie zobaczyłem, że mogę tego użyć, przepraszam xd

Hg2Cl2 nie może być używany tylko ze względu na niską rozpuszczalność, czy jest inne wytłumaczenie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg w Hg2Cl2 ma stopień utlenienia +1, potrzebujesz +2 w HgCl2 lub Hg(NO3)2.
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ważne pytanie:

wodór uwalniany w amalgamacie, to tylko wodór? czy zawiera również aluminium? zakładam, że to wodór i IPA, ale mam wątpliwości, czy aluminium jest również uwalniane....

A jeśli tak, to w jakiej ilości i jak niebezpieczny?
z góry dziękuję
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, czy jest jakaś korzyść z używania HgCl2 zamiast HgNO3? Ten pierwszy jest bardziej rozpuszczalny w wodzie i można go dość łatwo wytworzyć z soli azotanowej. To powiedziawszy, nie lubię zadzierać z takimi toksycznymi substancjami, jeśli nie ma wyraźnej przewagi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć Diogenes. Jak powiedziałem wcześniej, HgNO3 nie nadaje się do produkcji amalgamatu, tylko sól Hg(NO3)2. Nie ma żadnych różnic między Hg(NO3)2 i HgCl2.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, przepraszam, miałem na myśli azotan rtęci Hg(NO3)2, ale odpowiedź na moje pytanie została udzielona. Nie próbowałem HgCl2 i pomyślałem, że może być powód, dla którego ludzie go używają, pomimo dodatkowego kroku potrzebnego do wytworzenia go z soli azotanowej. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Siarczan rtęci jest niezwykle trujący. I nie, trzeba przeliczać ilość Hg w stosunku molowym.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć chłopaki, dzielę się ostatnimi odkryciami. Wróciłem do starej dobrej reakcji amalgamatu Al/Hg, po prostu dlatego, że nie miałem wystarczającej ilości NaBH4 i nie chciałem wydawać na to pieniędzy. Kiedyś używałem Al/Hg, ale nigdy nie udało mi się wypłukać wodą, co - jak widzę - przeszkadza wielu początkującym tutaj. Kluczem, który myślę, że ci pomoże, jest podkreślenie kilku drobnych i istotnych szczegółów:
- używanie jak najgrubszej folii jest koniecznością, zapomnij o foliach z supermarketu, chociaż czasami można tam znaleźć grubsze folie. Zamówiłem folię Al online, o znanej grubości, myślę, że jest to około 25 mikronów. To sprawia, że amalgamacja jest DUŻO wolniejsza, więc masz więcej czasu na wybranie odpowiedniego momentu, a nawet przygotowanie innych składników, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
- Folia niekoniecznie musi być zmieloną kawą, chociaż nie robiłem porównania, moja wydajność była bliska 80%.
- Płucz szybko i nie używaj zbyt dużo wody. Próbowałem tylko jednego płukania.
- Szybkość: szybko dodaj wodę, wykonaj kilka wstrząśnięć i szybko przefiltruj.
- Gdy masz już folię amalgamowaną, dodaj odczynniki/prekursory i monitoruj, co się dzieje. Na tym etapie nie używaj łaźni wodnej z lodem do chłodzenia. Reakcja rozpocznie się mniej gwałtownie i po kilku sekundach, więc masz więcej czasu na podłączenie skraplacza bez wdychania zbyt dużej ilości gazu.
- Poczekaj, aż reakcja na pewno się rozpocznie i prawie wymknie się spod kontroli (ale nie czekaj też zbyt długo, aż zacznie wrzeć, w przeciwnym razie zabijesz reakcję). Zasadniczo poczekaj, aż pojawi się bulgotanie, a kolba stanie się bardzo gorąca, a następnie zacznij ją chłodzić.
- Pociąłem 45 g folii i nie było to zbyt wiele, rozmiar wynosił około połowy małego pudełka zapałek. Natychmiast dodaj pociętą folię do kolby.
- Dzięki tej metodzie osiągnąłem około 80%, nie obliczyłem dokładnej wydajności, ale była to całkiem dobra ilość.
= Użyłem HgCl2 zamiast HgNO3, ale nie sądzę, by miało to znaczenie.
- Używając dwóch skraplaczy zredukowałem 35g P2NP w kolbie 2 L, spróbuję zwiększyć skalę, gdy będę miał większą kolbę. Np. 70g w kolbie 5l, odczynnik/rozmiar kolby prawdopodobnie nie jest liniowy.
- Wypróbowałem tylko jedno szybkie mycie i to zadziałało fan1tastycznie. Polecam to również innym, a następnie spróbuj zwiększyć liczbę płukań.

Podsumowując: grubość folii jest ważna, szczególnie dla początkujących i nie należy jej od razu schładzać; ważne jest również, aby być cierpliwym i poczekać, aż cała folia wypłynie na powierzchnię, nie bądź zbyt szybki, ponieważ zajmuje to więcej czasu, ale masz też większe okno możliwości.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Czy można tego użyć do zastąpienia syntez wymagających NaBH4? Próbuję wytworzyć 5-MeO-DMT z 5-MeO-T zgodnie z syntezą Hamiltona Norrisa, ale nie mam dostępnego NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nie sądzę
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Jedyną rzeczą, której nie jestem zbyt pewien, jest produkt, czy będzie to MMT czy DMT. W syntezie metamfetaminy z amfetaminy z Al/Hg do aminy dodawana jest tylko jedna grupa metylowa.
 
Top