Oczyszczanie amfetaminy za pomocą ekstrakcji kwasowo-zasadowej

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Wreszcie coś zrobione dobrze :D
 

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
co jeśli produkt zawiera kofeinę?
Czy ten ekstrakt wraz z amfetaminą będzie występował jako siarczan/fosforan kofeiny?
Jeśli tak, to ile tego będzie? Całość?
Dzięki!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli siarczan amfetaminy jest rozciągnięty z kofeiną i wykonujesz ekstrakcję A/B, ze względu na rozpuszczalność kofeiny w wodzie, po dodaniu NaOH i utworzeniu drugiej warstwy wolnej zasady, większość kofeiny oddzieli się od amfetaminy i pozostanie w warstwie wodnej.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Czy mogę zamienić siarczany i fosforany na chlorowodorek? Co powinienem zrobić?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Łatwo, postępuj zgodnie z powyższą procedurą i wymień kwas na końcu. HCl jest higroskopijny i szybko się zepsuje, nie rób tego, chyba że chcesz go palić na miejscu.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Czy mogę to zrobić? Czy możesz mi to wyjaśnić?

1. Należy otrzymać 1 mol zasady wolnej od amfetaminy (1), dodając sole amfetaminy do 20% wodnego roztworu NaOH do pH 12, mieszając przez 15 minut i ekstrahując. Zasadę wolną od amfetaminy za pomocą DCM lub eteru benzylowego 3 x 75 ml.

2. pęcherzyki gazu HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cześć. Tak, należy barbotować gaz HCl przez roztwór zasady wolnej od amf
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Dla punktu 6. Połącz ekstrakty. Czy oznacza to ponowne połączenie górnej i dolnej warstwy? Jestem zdezorientowany, przepraszam za pytanie dla początkujących
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Jest to rodzaj ekstrakcji. Wszystkie ekstrakty eteru naftowego są łączone razem po 3-krotnej ekstrakcji.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Po 3-krotnym dodaniu eteru naftowego. Oto, co otrzymałem. Więc stąd, przechodząc do kroku 7, dodaję mgSO4, zamykam i umieszczam w zamrażarce?
 

Attachments

  • saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Czy rozdzieliłeś warstwy po dodaniu eteru?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Jeszcze nie, teraz widzę 2 warstwy. Eter naftowy jest na wierzchu. Więc teraz muszę najpierw usunąć eter naftowy na górze?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Ok, rozumiem. Czytaj dalej.
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton Dodałem amfę do wody w stosunku 1:1 zgodnie z twoimi wskazówkami tutaj i moja górna warstwa jest przezroczysta. Czy przezroczystość oznacza czystość czy mniejszą czystość?

Z ciekawości dotknąłem również roztworów i zauważyłem, że moja dolna warstwa ma oleistą konsystencję, podczas gdy górna warstwa wysycha w kontakcie z alkoholem. Użyłem eteru naftowego do oddzielenia warstw, ale jestem trochę zdezorientowany z powodu tekstury.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Witam, siarczan amonu rozpuszcza się całkowicie w wodzie. Nie wiem co dostałeś jako górną warstwę, to nie jest amfetamina. Eter naftowy nie rozpuszcza się w wodzie i nie wyekstrahuje soli amfetaminy. Musisz oddzielić tę domieszkę oleju i uzyskać zasadę wolną od amfetaminy, dodając roztwór NaOH aq. Następnie można wyekstrahować zasadę za pomocą eteru naftowego. Mam nadzieję, że dobrze mnie zrozumiałeś.
 
View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Kontynuowałem wykonywanie pozostałych kroków zgodnie z opisem i udało mi się odzyskać oczyszczoną sól amf. Prawdopodobnie dlatego, że włożyłem niewielką ilość soli amfoterycznej, aby przetestować tę procedurę ekstrakcji. Mam jednak jedno pytanie dotyczące ostatniego kroku, gdy dodałem H2SO4, sól amf zaczęła się krystalizować, przetestowałem małą próbkę, dodając więcej kwasu siarkowego niż powinienem, aby zobaczyć, co się stanie. Kryształy zniknęły, a roztwór stał się czerwony.

Jeśli nie dodam wystarczającej ilości H2SO4, niektóre kryształy nie skrystalizują się, natomiast jeśli dodam za dużo, znikną i staną się czerwone. Pytanie brzmi, skąd mam wiedzieć, ile H2SO4 dodać, aby uzyskać maksymalną wydajność?
 

Attachments

  • A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Używaj papierka wskaźnikowego pH. Jeśli nie wiesz o tym, rozejrzyj się po sekcji FAQ w laboratorium.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Gdyby tylko istniał znormalizowany pomiar stężenia kwasu w roztworze, który można by przetestować natychmiast i łatwo, cholera, co za wstyd, ktoś powinien to wymyślić.
 
Top