Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Można stosować inne typy skraplaczy, ale do tej reakcji najlepiej nadaje się skraplacz Allihn
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


Pierwszy raz i tak wyszło. Co o tym sądzisz?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Woww gratulacje człowieku
Proszę, powiedz mi, jak idzie wszystko, używane ilości, czas reakcji, używane narzędzia laboratoryjne / domowe
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Wszystko masz w głównym poście, po prostu podążaj za krokami. Miałem kilka niepowodzeń, kiedy robiłem mieszaninę w kolbie z aluminium i 1-fenylo-2-nitropropenem i innymi. Reakcja była dość gwałtowna, było to moje pierwsze doświadczenie z chemią i prawda jest taka, że trochę mnie to przeraziło. Substancja pozostaje bardzo stała, gdy próbuję przepuścić ją przez sitko. Zważyłem ją i uzyskałem 55% wydajności głównej substancji.

Ale zostawię to dzisiaj na powietrzu i jutro zważę ponownie, aby sprawdzić, czy wydajność została utrzymana wcześniej.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Jak bardzo można skalować produkcję za pomocą tej metody bez uszczerbku dla wydajności o 60%-70%?

Jaki sprzęt byłby potrzebny? Chciałbym zwiększyć produkcję do minimum 50 g na gotowanie.

Czy wszystkie składniki skalują się tak samo?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Produkt wygląda całkiem nieźle, przyjmij moje gratulacje. Jakie wyzwania napotkaliście? Może są jakieś pytania?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
70% to dobra wydajność
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Wyzwaniem było zrobienie pierwszego kroku. Potem wszystko idzie już dobrze. Choć reakcja po wlaniu zawartości do aluminiowego amalgramu muszę przyznać trochę mnie przeraża.

Zrobię jeszcze kilka syntez z tymi proporcjami i ilościami, żeby poćwiczyć.

Zadałem kilka pytań nieco powyżej mojego postu.

Jak bardzo można skalować produkcję tą metodą bez pogorszenia wydajności o 60%-70%?

Jaki sprzęt byłby potrzebny? Chciałbym zwiększyć produkcję do minimum 50 g na gotowanie.

Czy wszystkie komponenty skalują się tak samo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Tak, gratulacje za syntezę!
powiększ kolbę reakcyjną i odpowiednio kontroluj temperaturę
jak powiedział wcześniej @William Dampier
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Nie mam dużego doświadczenia, ale mam kolbę o pojemności 20 litrów i ilości do wykorzystania x10. Czy nie będzie to trochę trudne do ręcznej obsługi?

Co będzie potrzebne? Wyparka obrotowa w łaźni wodnej z lodem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Łaźnia z lodowatą wodą i górne mieszadło. Pokazałem przykład, można przeprowadzić 100 g na początku i powiększyć syntezę krok po kroku, aby uniknąć zepsucia odczynników.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Czy mogę używać wody destylowanej zamiast wody alkalicznej?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
To jest mieszanina kwasu octowego, p2np i IPA, ale pojawił się kolor, dlaczego?
Wiedząc, że p2np był przechowywany w zamrażarce? Co sądzisz o tej mieszaninie?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
p2np niskiej jakości lub mylone z innymi odczynnikami
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Zastanawiałem się, jaka jest odpowiednia ilość azotanu rtęci do amalgamacji. Nie mam azotanu rtęci ani chlorku rtęci, więc muszę użyć metody kwasu azotowego, jednak ilość podana w filmie do syntezy azotanu rtęci wynosi 5 ml, co stanowi około 25% zawartości rtęci w termometrze.

W filmie, w którym użyto już przygotowanego suchego azotanu rtęci, podano 0,1 g azotanu rtęci. Odpowiada to około 62 mg rtęci. W filmie dotyczącym azotanu rtęci / termometru sugeruje się użycie 1/4 całkowitej ilości (5 ml z 20 ml), co stanowi co najmniej 250 mg rtęci, jeśli termometr zawiera 1 g (zwykle zawartość rtęci jest podawana między 0,6 a 3 g). Jest to dość znaczna różnica (X4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Kolejne pytanie. Czy można "przesadzić" z amalgamacją, np. używając zbyt dużej ilości azotanu rtęci? Próbowałem zrobić amalgamat, ale jakoś się rozpadł, wszystko stało się bardzo szybko, niecałe 15 minut, a większość mojej folii stała się "szlamem". Jakieś wskazówki, jak znaleźć odpowiedni czas i jak spowolnić reakcję? Przepraszam, jeśli to coś bardzo oczywistego, ale i tak udało mi się pomylić, nawet jeśli obserwowałem znaki, takie jak bąbelki itp.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Cześć Patton, w pewnym sensie tak, ponieważ faktycznie podałeś proporcję 1300:1 dla Al:Hg, co w przybliżeniu odpowiada 0,1 g czystego Hg(NO3)2 podanego w filmie. Z drugiej strony nadal nie wiem, dlaczego świeży azotan rtęci jest podawany w innej proporcji lub (inna możliwość), gdzie moje obliczenia są błędne. Ten wątek jest bardzo przydatny, dziękuję za pomyślenie o nim.
 
Top