Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Został włożony do zamrażarki i stał się taki, czy jest przydatny, czy jest uszkodzony?
 

Attachments

  • eDdy36CqfB.jpeg
    eDdy36CqfB.jpeg
    413 KB · Views: 381
  • 3neaqLW1fI.jpeg
    3neaqLW1fI.jpeg
    2.6 MB · Views: 414

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mam taki skraplacz i kolbę, czy nadają się one do tego procesu syntezy?
 

Attachments

  • CfzsEmUTOi.jpeg
    CfzsEmUTOi.jpeg
    53.8 KB · Views: 363

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Tak naprawdę nie da się z tym refluksować. Miałem kiedyś podobną kolbę/kondensator i też była dość mała, więc jeśli to jest ten sam rozmiar, to trzeba by było sporo zmniejszyć. Czy masz jakieś inne kolby?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Czy próbowałeś rekrystalizacji? Rozpuszczasz go w prawie wrzącym IPA (używając tylko tyle gorącego IPA, aby go rozpuścić - to bardzo ważne), następnie pozwalasz mu powoli ostygnąć, a gdy pojawią się kryształy, filtrujesz. Patton ma temat ze szczegółowymi instrukcjami.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Chodziło mi o to, że ilość HgNO3 jest inna w filmie (gdzie używana jest sproszkowana forma) i filmie HgNO3, w którym jest świeżo przygotowany z Hg i kwasu azotowego. W tym drugim przypadku użyto 5 ml, co stanowi około jednej czwartej Hg z termometru, a więc znacznie więcej niż 0,1 g czystego azotanu rtęci (który zawiera 0,062 g rtęci elementarnej). Nie wiem skąd ta różnica.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Witam.

Mam problem z tą reakcją. Próbowałem przeprowadzić ją dwa razy. Używam odczynników i szkła laboratoryjnego. Odczynniki zmniejszyłem proporcjonalnie, ponieważ używam kolby o pojemności 1l. Problem pojawia się, gdy próbuję zredukować P2NP za pomocą amalgamatu glinu.

Przygotowuję roztwór P2NP, podgrzewając go na tyle, aby rozpuścić kryształy.

Używam młynka do kawy, aby zmielić aluminium na małe grudki - jak napisano w podsumowaniu amalgamatu aluminium (Al/Hg).
Po dodaniu HgCl2 wlewam 0,5l zimnej wody destylowanej. 10 minut później zaczyna się reakcja.

Za pierwszym razem poczekałem, aż przestaną tworzyć się małe bąbelki i całe aluminium będzie unosić się na powierzchni, woda - mętna, szara. Przepłukałem dwukrotnie niewielką ilością zimnej wody destylowanej, dokładnie odsączyłem. Dodałem roztwór P2NP, nie zaszła żadna reakcja. Zauważyłem, że P2NP częściowo skrystalizował. Próbowałem rozpocząć reakcję z użyciem ciepła, ale bezskutecznie.

Za drugim razem spuściłem wodę z amalgamatu, gdy pojawiło się dużo małych bąbelków i większość aluminium wypłynęła na powierzchnię, woda była mętna i szara. Ponownie - przepłukałem go dwukrotnie niewielką ilością zimnej wody destylowanej, dokładnie odsączyłem. Po dodaniu P2NP wynik był identyczny jak przy pierwszej próbie. Podgrzanie mieszanki nie pomogło.

Co robię źle? Co powinienem zmienić? Macie jakieś sugestie?
Każda pomoc będzie bardzo mile widziana :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Być może jest to powód, dla którego go wysuszyłeś. Naucz się tej metody.
 

habacha

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tak, to pomocne
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Cześć,

Mam ten sam problem, z tym że próbowałem co najmniej 6 razy. Brak reakcji. Jeśli pozwolę mu działać tak długo, jak długo istnieje jakakolwiek aktywność, Al zmienia kolor na czarniawy i znacznie zmniejsza objętość, po dodaniu P2NP / GAC / IPA "zamarza" z żółtobiałym osadem. Podgrzewanie, nawet w pobliżu wrzenia, nie pomaga. Jeśli uruchomię Amalgamat, aż wszystko się uniesie i większość bąbelków ustąpi, nie uzyskam żadnej reakcji. Teraz mam dużo P2NP do rekrystalizacji. Może używamy niewłaściwej folii?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
5gm P2nP Can mode
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli płukanie amalgamatu zajmuje zbyt dużo czasu, a amalgamat całkowicie przereagował, może po prostu brakować impulsu do reakcji. Zmiana powinna nastąpić stosunkowo szybko. Na początku pomijałem płukanie wodą i za każdym razem udawało mi się uzyskać reakcję. Teoretycznie można dodać roztwór P2NP do folii aluminiowej, a następnie sól rtęci, całkowicie bez wcześniejszego użycia wody. Ta reakcja zawsze kończy się sukcesem, ale powinna być stosowana bardzo ostrożnie przy większych ilościach, ponieważ reakcja nie może być dłużej chłodzona, aby ją kontrolować. Ponadto wydajność jest wyłącznie kwestią szczęścia. Tutaj nie tworzy się właściwy amalgamat do redukcji, w rzeczywistości buduje się toksyczny, żrący i gorący wulkan. Ale raczej ostrzega się ludzi, zanim sami staną się całkowicie nieświadomi sprawy.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Witam.

Przeprowadziłem reakcję na mniejszą skalę - 1g P2NP.

Gdy aluminium zaczęło się rozpadać na mniejsze kawałki (w wyniku mieszania), odsączyłem je, po czym przystąpiłem do dodawania 2ml zimnej wody destylowanej. Roztwór P2NP został dodany. Reakcja rozpoczęła się natychmiast. Nie było żadnych dalszych problemów. Końcowy produkt wyglądał świetnie.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To brzmi dobrze, to tylko kwestia czasu, nigdy nie uzyskasz idealnego amalgamatu ani nie osiągniesz idealnej implementacji P2NP. Możesz również podgrzać roztwór P2NP do 50°C, aby kryształy nie wytrąciły się tak szybko (zapobiega to redukcji z amalgamatem), a także niewielka ilość soli rtęci powinna być w stanie pośrednio wznowić reakcję, jeśli w roztworze pozostało jeszcze aluminium.

W przeciwnym razie ćwicz i ćwicz ponownie, dopóki nie będziesz wiedział, jak to zrobić, nie jest to naprawdę trudne.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
P2NP ma tendencję do rozkładu pod wpływem światła, ciepła i tlenu. Staje się brązowy/czerwonawy. Najlepiej przechowywać go w temperaturze ok. 5°C, w ciemnym i dobrze zamkniętym pojemniku. Tutaj istnieje tylko możliwość rekrystalizacji ze znaczną utratą P2NP.
W bardzo małej skali byłoby to możliwe.
Myślę, że 5 g P2NP i 6 g folii aluminiowej, 50 ml IPA i 25 ml lodowatego kwasu octowego to za dużo jak na kolbę 250 ml, spróbuj 500-1000 ml lub w mniejszej skali 1 g P2NP.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
1) Upewnij się, że używasz folii aluminiowej bez żadnych innych elementów.
2) Sprawdź, jak folia reaguje z rtęcią, aż do jej całkowitego zniknięcia. Wizualnie oceń etapy reakcji amalgamacji i zapamiętaj, w którym momencie należy przemyć ją wodą.
3) Przeprowadź jedną reakcję redukcji bez płukania folii i zapisz wyniki dla porównania.
4) Zbyt małe kawałki folii sprzyjają bardzo gwałtownej reakcji Al+H2O i możesz nie mieć czasu na przeprowadzenie reakcji redukcji P2PN. Spróbuj więc zwiększyć rozmiar kawałków folii.
5) Jeśli folia była prana zbyt długo, aluminium mogło ulec dezaktywacji i ponownie pokryć się warstwą tlenku. W takim przypadku należy dodać porcję azotanu rtęci i ponownie przeprowadzić amalgamację. Niektórzy chemicy, widząc, że reakcja redukcji została zatrzymana i większość folii pozostaje nieprzereagowana, dodają szczyptę azotanu rtęci do kolby ze wszystkimi załadowanymi odczynnikami, w tym roztworem P2NP, i w ten sposób reakcja amalgamacji przebiega bezpośrednio z reakcją redukcji.
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Jaki jest prawidłowy sposób rekrystalizacji p2np?
 
Top