Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dopóki jest wystarczająco dużo aluminium, sole rtęci zostaną przez nie zjedzone, zamieniając się w metaliczną rtęć i tworząc stop z Al. Teraz płukanie pozbędzie się resztek soli rozpuszczalnych w wodzie, a ekstrakcja rozpuszczalnikiem zapewni minimalne zanieczyszczenie (ani metaliczna rtęć, ani sole nie są zbyt dobrze rozpuszczalne w wodzie). Ekstrakty te są suszone środkiem suszącym, dodatkowo usuwając wodę i jej zanieczyszczenia. Jeśli po tych krokach nadal czujesz się niepewnie, możesz przejść do destylacji z parą wodną.
Jeśli chcesz rozcieńczyć kwas siarkowy, możesz użyć IPA.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Aby wyczyścić aluminium, przepłukuję je kilka razy wodą destylowaną, ale nadal wychodzi brudnoszare, czy to oznacza, że jest zanieczyszczone? lub dlaczego tak się dzieje?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Czy można koksować w domu (nie więcej niż 10g P2NP)?
Czy należy używać maski przeciwgazowej (ze względu na hg)?
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
1. Dobra wentylacja
1. Ochrona oczu
2. ochrona twarzy
2. ochrona rąk
3. maska przeciwgazowa -??? ok! - Czy wiesz jakiego typu filtra należy użyć?
hg to zatrucie, ale pomyśl, że twoja babcia mogła rozbić kilka termometrów hg....
GŁÓWNYM PROBLEMEM jest spożywanie hg bez zapachu, nie dotykaj twarzy, zwłaszcza ust, oczu, nie jedz ani nie pij przed myciem. bądź ostrożny, gdy idziesz do toalety. ;)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Wiem na pewno, że Niemcy mają zbiórkę odpadów chemicznych za darmo, może u was też tak jest.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Tak, w tym też może być.
Ale mam nadzieję, że nie pytają i nie monitorują.
Muszę spróbować z czymś zwykłym
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ścieki można również oczyszczać wodorotlenkiem sodu, a następnie siarką, aby nadawały się do spłukiwania, ale nie jestem w 100% pewien szczegółów, być może procedura jest inna, zapytaj eksperta.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Cześć, kilka pytań

1.- Mam chlorek rtęci zamiast azotanu rtęci (II). Czy muszę użyć 0,1g chlorku rtęci (HgCl2)?
2.- Mam kwas octowy 80%, więc użyłem 62,5 ml. Czy to jest w porządku?
3.- Przygotowałem roztwór kwasu siarkowego w IPA? Czy to w porządku, czy musi to być aceton?

Dzięki
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dopóki jest to rtęć, a nie chlorek rtęci, tak samo. Może trochę więcej, może mniej, nie ma to większego znaczenia.
Możesz przeprowadzić tę reakcję tylko w IPA i wodzie, więc tak
Tak, jest w porządku, aceton jest lepszy, ale tak
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Witam, przeczytałem prawie wszystkie komentarze, wiem, że mogę użyć HgCl2 zamiast Hg(NO3)2
Ale czy ktoś, kto próbował go użyć, może mi powiedzieć, ile HgCl2 muszę użyć na 10 g P2NP. Ktoś powiedział, że nie ma to większego znaczenia... Ale chcę mieć pewność, że używam optymalnej ilości.
Ponadto, najbardziej stężony kwas siarkowy, jaki mogę znaleźć na listach forum, mówi min95%, czy to stężenie zadziała.
Więc jeśli te 5% w kwasie to zawartość wody, czy zepsuje to opadanie soli.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zawsze staram się być w zakresie 0,1g/10-12g Al, trochę więcej jest lepsze niż trochę mniej w tym przypadku. Dobrym wskaźnikiem jest twoje aluminium unoszące się na górze, jeśli minęło trochę czasu i nadal jest aluminium na dnie, dodaj odrobinę więcej, dobrze zawiruj, daj mu minutę lub dwie i spuść. Ale rzadko mi się to zdarza, 0,1g jest idealne przez większość czasu. Użyłem chlorku, tlenku, octanu, azotanu, wszystkie dobrze połączone z 0,1g.

Jeśli ekstrakt organiczny jest dobrze wysuszony (30-1h MgSO4 siccum), nie powinieneś nawet zauważyć różnicy między 95 a 98 sol. Jeśli w jakikolwiek sposób używasz kwasu o mniejszym stężeniu, warto umieścić masę w zamrażarce, aby nieco zmniejszyć rozpuszczalność i przefiltrować na zimno, najlepiej pod próżnią.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Dzięki za przydatne informacje.
W napisach wideo jest napisane 1:30 MgSO4 do ekstraktu, czy oznacza to 1 część wagową na każde 30 części ekstraktu, czy oznacza to coś innego?
Jak mogę stwierdzić, czy mój MgSO4 jest bezwodny, sprzedają go w aptece, ale czy wiesz, czy ten jest bezwodny?
Czy wyschnie szybciej, jeśli użyję dużo, czy jest jakiś limit?

Kiedy ekstrakt jest zmieszany 1:1 z IPA, czy nadal mogę rozcieńczyć kwas IPA, aby uniknąć ewentualnego nadmiaru kwasu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Może ekstrakt nie jest właściwym terminem, chyba że masz na myśli ekstrakcję wody, ale tak czy inaczej, jest to dobre odniesienie do naśladowania (1:30), dopóki nie uzyskasz wyczucia, po prostu dodaję na oko, wkładając około palca lub dwóch na dole (dyskontując puste przestrzenie).Można użyć więcej środka suszącego i mogą one pomóc w bardzo mokrym roztworze, jeśli masz widoczną warstwę wody, powinieneś dodać więcej, jeśli zol. jest po prostu mętny, dodajesz mniej. jeśli dodałeś trochę i nie widzisz oczyszczenia zolu. dodaj trochę więcej. nie za dużo, ponieważ może to zatrzymać część materiału organicznego, zachowaj zdrowy rozsądek.
Ten w aptece jest heptahydratem, co oznacza, że na 1 cząsteczkę siarczanu przypada 7 cząsteczek wody. Możesz sprawdzić zawartość wody, wykonując kalcynację. 1-2 godziny w 100 ° C, 4 godziny w 500 ° C, 4 godziny w 1000 ° C, zważ przed i po, a różnica to woda. Oczywiście jest to standard analityczny, możesz wysadzić go w 300 ° C w konwencjonalnym piekarniku, aby uzyskać podobne wyniki.
Tak, dobrym pomysłem jest użycie rozcieńczonego kwasu siarkowego. Może dojść do miejscowego nadmiernego zakwaszenia.
Pamiętaj, że po wysuszeniu spróbuj kropli lub dwóch, zobacz, jak się wytrąca, możesz nie potrzebować rozcieńczania. Jeśli wytrąca się dobrze, możesz spróbować dodać trochę zimnej ipa po osiągnięciu odpowiedniego pH, sprawdź, czy więcej się rozpada, jeśli tak, dodawaj dalej, jeśli nie, wrzuć tego frajera do zamrażarki i daj mu kilka godzin. Będziesz w stanie zdekantować większość rozpuszczalnika przy minimalnych stratach, a filtracja produktu będzie szybka i łatwa.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pomaga to w przygotowaniu roztworu do wytrącania i bazowania z wyprzedzeniem i umieszczeniu ich w zamrażarce, co pomaga poprawić wydajność w mniej niż idealnych warunkach.
 

Jcjchh

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
co jeśli nie używam źródła próżniowego?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Witam,
Mam pytanie dotyczące sprzętu laboratoryjnego,

Oprócz szkła borokrzemowego, jakie inne rodzaje materiałów mogą być używane jako reaktor?
Czy wpłynie to na jakość syntezy?

Jaki sprzęt jest zalecany do syntezy 500 P2NP g.?

Dziękuję
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE, a nawet metal, jeśli zastosuje się ochronną powłokę PTFE na całej powierzchni wewnętrznej.
Beczka w beczce, dzięki czemu można chłodzić i ogrzewać. Duży skraplacz wykonany z rury w rurze. Otwór na skraplacz, otwór na teflonowy adapter do mieszania napowietrznego (lub duża wiertarka do mieszania cementu podłączona do regulatora). Twoje aluminium musi być grubsze niż reakcje sub 50-100g, znacznie grubsze, w przeciwnym razie wyjdzie ze skraplacza.Mówi się, że limit wynosi 100 g, ale jestem dość przekonany, że można skalować o wiele więcej. Jest tu jedna osoba, o której wiem, że wykonuje reakcje 1 kg tą metodą i według tego, co mówi, amalgamacja zajmuje "godziny" i używa się blachy aluminiowej.
 
View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Dziękuję bardzo!!!

Używam szklanej kolby 5L do syntezy około 30-40g....
Ale chcę spróbować czegoś większego.

Chciałbym zrobić własny sprzęt "DIY", aby zwiększyć skalę reakcji.

Pomyślałem o użyciu pustej butelki 25/50 l przeznaczonej do przechowywania produktów chemicznych.

Czy to dobry pomysł?
Czy użycie plastikowego sprzętu wpłynie na jakość syntezy???
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobrze pracowało mi się z "arkuszem" 0,25 mm-3 mm, mówię w cudzysłowie, ponieważ można go łatwo zginać ręcznie. Tnę na małe rozmiary i robię 1-2 sekundowy blitz w młynku do kawy / blenderze tylko dla odrobiny powierzchni
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Aluminium 3 mm, dla jakiej ilości p2np jest zalecane?
Czy dobrze rozdrabnia się w młynku do kawy?
 
Top