Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Witam,
Mam pytanie dotyczące sprzętu laboratoryjnego,

Oprócz szkła borokrzemowego, jakie inne rodzaje materiałów mogą być używane jako reaktor?
Czy wpłynie to na jakość syntezy?

Jaki sprzęt jest zalecany do syntezy 500 P2NP g.?

Dziękuję
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE, a nawet metal, jeśli zastosuje się ochronną powłokę PTFE na całej powierzchni wewnętrznej.
Beczka w beczce, dzięki czemu można chłodzić i ogrzewać. Duży skraplacz wykonany z rury w rurze. Otwór na skraplacz, otwór na teflonowy adapter do mieszania napowietrznego (lub duża wiertarka do mieszania cementu podłączona do regulatora). Twoje aluminium musi być grubsze niż reakcje sub 50-100g, znacznie grubsze, w przeciwnym razie wyjdzie ze skraplacza.Mówi się, że limit wynosi 100 g, ale jestem dość przekonany, że można skalować o wiele więcej. Jest tu jedna osoba, o której wiem, że wykonuje reakcje 1 kg tą metodą i według tego, co mówi, amalgamacja zajmuje "godziny" i używa się blachy aluminiowej.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie, nie powinno to wpływać na jakość, ale uważaj, w temperaturze pokojowej zarówno hdpe, jak i pp są w porządku w prawie wszystkim, ale w 110 * C zaczynają się deformować, szczególnie pod wpływem rozpuszczalników, kwasów itp.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ok.
Idealny zakres temperatur dla dobrej syntezy wynosi od 50 do 70°C, prawda?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Jakieś zalecenia dotyczące grubości aluminium, którego powinienem użyć i sposobu wykonania amalgamatu z tego aluminium?
aluminium?
Czy powinienem przyciąć je do jakiegoś rozmiaru?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobrze pracowało mi się z "arkuszem" 0,25 mm-3 mm, mówię w cudzysłowie, ponieważ można go łatwo zginać ręcznie. Tnę na małe rozmiary i robię 1-2 sekundowy blitz w młynku do kawy / blenderze tylko dla odrobiny powierzchni
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Aluminium 3 mm, dla jakiej ilości p2np jest zalecane?
Czy dobrze rozdrabnia się w młynku do kawy?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Oook
Używam 0,04 mm Al do syntezy 50 P2NP.
Czy mogę użyć tego samego Al do syntezy 100?? 200??? 300???

I jeszcze jedno pytanie, jeśli nie masz nic przeciwko,
Jakiego rodzaju sprayu teflonowego można użyć do pokrycia bębna?

Szukam i mogę znaleźć tylko spray do smarowania....
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Proszę zacznij od małej ilości. Kiedy zobaczysz problem z chłodzeniem pomyśl jak go rozwiązać. Możesz mieć łatwo 1/2 rzeczy na podłodze - (lepsza opcja). Najgorsze dla Ciebie. czyli wszystko co umieścisz jest brudne od rtęci ;( moim zdaniem malowanie beczki to ślepa uliczka.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Proszę bardzo, na twoim podwórku, to jest 1 przykład, mają ich o wiele więcej, sprawdź specyfikacje, temperaturę, podłoże, temperaturę pokojową lub utwardzanie termiczne itp.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Skąd mam wiedzieć, czy mój respirator chroni przed oparami rtęci? (Sam syntetyzuję azotan rtęci(II) za pomocą rtęci i kwasu azotowego, więc powstaną opary rtęci).
Czy ma znaczenie, czy używam lodowatego kwasu octowego, czy tylko kwasu octowego? Trudno mi znaleźć dostawcę lodowatego kwasu octowego.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Może pasek testowy na toksyczne substancje? Sprzedają je w sklepach laboratoryjnych. Przypuszczam, że wystarczy zwilżyć zużyty filtr i osuszyć pasek.
Rtęć ma bardzo wysoką temperaturę wrzenia (360 stopni C), skraplacz sobie z nią poradzi, a nawet jeśli jakieś opary rtęci zostaną przeniesione przez inne gazy poza skraplacz, to ich ilość jest tak niewielka, że prawdopodobnie spożyjesz ich więcej, jedząc łososia.
Możesz nawet użyć samej wody, więc naturalnie 80% lub cokolwiek, co możesz znaleźć, jest w porządku.
 

dirktem

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dlaczego odtwarza muzykę mdma podczas wytwarzania amfetaminy. nie można usunąć
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Czy zamiast używać odzieży do filtrowania siarczanu amfetaminy, mogę użyć bibuły filtracyjnej? Ponadto, skoro przygotuję roztwór rtęci elementarnej i kwasu azotowego, jak powinienem go przechowywać, skoro nie będę potrzebował całego roztworu do jednej partii amfetaminy?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Od czasu mojej pierwszej udanej syntezy kilka miesięcy temu, próbowałem wielu różnych kombinacji optymalizacji syntezy, głównie związanych z łatwiejszym/tańszym oczyszczaniem. Mam więc dla Was kilka kuchennych porad i sztuczek:

1. Do pierwszego zakwaszania zdekantowanego Rm używaj gazowego HCl zamiast płynnych roztworów. Dlaczego? Jeśli i tak zamierzasz wykonać ekstrakcję AB, to jon pośredni nie ma znaczenia, a ponadto prawie niemożliwe jest przypadkowe nadmierne zakwaszenie Rm, ze względu na bezwodne środowisko roztworu freebase, nadmiar HCl po prostu trafia prosto do wylotu spalin. Zauważyłem, że proces ten okazał się znacznie bardziej czasochłonny i opłacalny, jeśli zastosuje się dyfuzor bąbelkowy, a nie tylko prosty gumowy wąż (imho najlepszy i najłatwiejszy do uzyskania jest mocno porowaty kamień napowietrzający do akwarium, ale nie może być wykonany z naturalnego bazaltu lub innych skał wrażliwych na HCl) i użyje wąskiej, wysokiej zlewki.
2. Ta wskazówka może być bardzo przydatna dla osób pracujących ze stosunkowo dużymi ilościami freebase na raz. To naprawdę nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jeśli pierwsze zakwaszenie solą wydaje się tak łatwe i bezstresowe, ale kolejne zakwaszenie może być prawie takie samo jak poprzednie. Założę się, że jesteś wyposażony w precyzyjną wagę i jakąś komorę suszenia (piec piekarniczy), więc możesz pobrać około kilku próbek ok. 200 mg przefiltrowanej soli i po prostu przeprowadzić grawimetryczne oznaczenie zawartości wilgoci, tę standardową procedurę ISO można przeczytać w niektórych darmowych bibliotekach internetowych. Ile to jest "kilka", zależy od twojej oceny. Po ostatnim ważeniu na sucho próbki te mogą wrócić do swojej partii. Dlaczego w ogóle miałbyś chcieć wykonywać ten zwykle opcjonalny proces? Cóż, po pierwsze, byłbyś w stanie przyzwoicie precyzyjnie obliczyć surową wydajność Rm, stosując zawartość suchej masy dla reszty wciąż mokrej partii. Czy to wszystko jest przydatne? Nie, nie do końca. Można wykonać kilka bajecznie prostych równań stechiometrycznych i bardzo precyzyjnie obliczyć całkowitą ilość roztworu, aby uzyskać pH.6. Wystarczy sprawdzić obliczenia dwa razy i spokojnie wlać 80-90% całkowitego kwasu. Resztę dodaje się kroplami, tak jak zawsze.
3. Jeśli miałeś okazję kupić butelkę izooktanu klasy HPLC z "krótką datą ważności" za niewielki ułamek jego ceny; Lepiej przeczytaj uważnie: nie jest spleśniały, tylko certyfikat stabilności i czystości nie będzie gwarantowany. Ale i tak nam to nie przeszkadza. Zawsze przeprowadzam ostatnie wytrącanie AB z ekstraktem bazowym w izooct, roztworze i acetonie / kwasie fosforowym (V) klasy spożywczej. Dlaczego to takie wspaniałe? Brak zawartości metali ciężkich, jak to często ma miejsce np. w eterze naftowym, a także indeks polarności 0,1, co czyni ten rozpuszczalnik drugą najbardziej nierozpuszczalną cieczą w wodzie i cała masa właściwości. Ale może całkowicie oddzielić się w lejku w ciągu 5 minut, gdy jest lodowato zimny, i w jakiś magiczny sposób działa jak najbardziej precyzyjny wskaźnik gaszenia pH na świecie. Ale w roztworze izooktanu/acetonu mieszanym w magstir na maksymalnych obrotach, zawsze "ostatnia kropla" sprawia, że mglisty roztwór wiąże się w charakterystyczne sproszkowane chmury, sprawiając, że górna część roztworu jest całkowicie czysta w ciągu kilku sekund, dając również idealne pH w tym czasie. (czy mamy jakiegoś doktora chemii, który spróbowałby wyjaśnić to całej społeczności?) Ponadto, jeśli ekstrakcja ABE została wykonana prawidłowo, można ją wielokrotnie wykorzystywać jako najlepszy z dostępnych buforów reakcyjnych.
Zapraszam do zadawania pytań na ten temat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Czy produkujesz amfetaminę*HCl na własny użytek?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Jest to tylko forma pośrednia między wszystkimi etapami oczyszczania. Jonem końcowym jest zazwyczaj siarczan. Ponieważ żaden ze znanych wskaźników miareczkowania nie ma zastosowania w tym konkretnym przypadku, musisz użyć ton papierów wskaźnikowych, aby uchwycić punkt końcowy roztworu o nieznanym stężeniu, nie mogę po prostu tanio i szybko uzyskać cennej jakości wzroku na najważniejszym etapie. Jak się powszechnie podejrzewa, usuwanie wolnej bazy za pomocą bąbelków jakiegoś paskudnego toksycznego gazu wytwarzanego w nowoczesnej adaptacji zabytkowej aparatury Kippa, gdy jest to krytycznie istotne, jest prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznym i najmniej opłacalnym sposobem solenia. Ale po prostu niemożliwe jest nadmierne zakwaszenie bezwodnego roztworu wolnej zasady, zwłaszcza gdy rzeczywista wydajność jest loterią. Nadmiar HCl po prostu bąbelkuje, radośnie łapiąc wilgoć z powietrza i z czasem przeżuwając każdą metalową powierzchnię. Zapoznając się lepiej z redukcją al/hg, zdecydowałem się wprowadzić ekstrakcję A-B w mojej nieco zaktualizowanej wersji tego przepisu. Od tego czasu wykonuję pełne A-B jako obowiązkowy etap syntezy, nawet jeśli pierwsza warstwa wolnej bazy wygląda prawie bezbarwnie. To tylko dla mojego własnego zdrowia. Zrobiłem około 15-20 partii, zawsze 10-20 gramów, i prawie za każdym razem wychodzi inaczej. Różni się nie tylko wyglądem, ale także wpływem na zachowanie po wypiciu.
Dla mnie, jako wieloletniego pracownika laboratorium analitycznego, mój średni współczynnik powtarzalności jest poważnym powodem do wstydu. Dosłownie za każdym razem jest inaczej, bez względu na to, czy są wykonane z subów pobranych z tego samego co wczoraj, w tym z wody dejonizowanej. Teraz metodą "opisz każdy szczegół" staram się wyłapać schemat, który szczegół procesu może wpłynąć na produkt końcowy, gdy zostanie zaniedbany. Czasami wysiłek włożony w uczynienie pana Hyde'a tak profesjonalnym jak dr Jekyll jest tak nierówny, że poważnie wątpię w siebie jako profesjonalistę. W szczególności, jeśli chodzi o porównanie mojego końcowego wyniku z oczekiwanym celem, jak to zostało przedstawione w tym temacie wideo. @G.Patton możesz mnie zdemaskować, aby podzielić się ze mną wiedzą.
 
Top