Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Spośród dostępnych kwasów, kwasy ortofosforowe mogą być wykorzystywane do produkcji fosforanów.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Chcesz otrzymać winian lub wyizolować d-izomer amfetaminy? Oto opis sposobu wytwarzania dekstroamfetaminy. Jeśli chcesz uzyskać winian, musisz użyć kwasu racemicznego lub mezo-winowego.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Dziękujemy HIGGS i Marvin!
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Chcę uzyskać sól bez kwasu siarkowego, czy winian jest używany głównie z dekstroamfetaminą? Wydaje mi się, że mam racemiczny kwas winowy, to dobrze :)

Aha i 2 inne kwestie chodzą mi po głowie. Ponieważ jestem niedoświadczony, tak naprawdę nie wiem, czy można spodziewać się toksycznych oparów i to mnie trochę martwi.

Druga to jak pozbyć się resztek po syntezie. Czy ktoś ma dobre, bezpieczne dla środowiska opcje w tym zakresie?
Nie chcę zatrućryb czy coś. Znalazłem wątek na ten temat :)

Dzięki, bądź bezpieczny.

Edit: literówka
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Czy kondensator helikalny działa tak samo jak kondensator spiralny?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Można używać różnych chłodnic zwrotnych
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Czy mogę umyć p2np acetonem?
Umyłem 500 g w 1000 ml izo, ale produkt nadal wyszedł brązowy, a izo jest czarny, czy mam powtarzać, aż cały brąz zostanie usunięty?
 

savantmic

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Wielkie dzięki za wyjaśnienie i film. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojej pierwszej próby. Muszę tylko znać koszt wszystkich elementów użytych w tym przykładzie i miejsce, w którym mogę je zamówić. Jeśli ktoś może pomóc, z góry dzięki.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
wszystkich hobbystów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, ostrzegam, że związki rtęci są dość niebezpieczne w użyciu i każdy powinien podjąć pewne środki ostrożności przed przystąpieniem do eksperymentów z nimi. w przeciwnym razie możesz skończyć z niezamkniętymi butelkami pełnymi toksycznych odpadów, nieustannie dymiącymi w twoim zbyt małym mieszkaniu, zastanawiając się, czy już jesteś szalonym hattinem.

Czułem, że trzeba to powiedzieć.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Przejdźmy teraz do moich doświadczeń z bardzo słabymi warunkami. Miałem tylko środek czyszczący na bazie wodorotlenku azotu. Ten również składał się z granulek aluminium i jakiejś krzemionki, o której już zapomniałem. Ponieważ nie mogłem kupić żadnego, zrobiłem kilka badań, z których wynikało, że być może nie zaszkodzi to reakcji. Nie mam zbyt dużej wiedzy chemicznej. Więc poszedłem dalej i roztwór alkaliczny wyglądał zupełnie inaczej, z resztkami soli i Al. Ponieważ na etapie stosowania roztworu alkalicznego resztki Al z redukcji i tak byłyby obecne, nie zaszkodzi to, proszę mnie poprawić. Nie mogłem znaleźć nic na temat drugiego związku, poza tym, że nie jest zbyt reaktywny.

Nie pomyślałem też wystarczająco dobrze o utylizacji, a nawet przechowywaniu podczas syntezy. Byłem trochę podekscytowany i chciałem spróbować. Dodatkowo nie miałem odpowiedniego pomieszczenia, wszystko było małe i pełne łatwopalnych materiałów. Zbudowałem więc improwizowany wyciąg i próbowałem pozostać na dużej szklanej płycie na podłodze ze wszystkim. Oczywiście rozlałem cholernie toksyczny roztwór AlHg. Myślę, że głównie na płytę. Planowałem wcześniej zbadać utylizację, więc byłem trochę spanikowany, nie mając siarki elementarnej, aby przynajmniej uczynić ją nierozwiązywalną, więc po prostu namoczyłem większość ręcznikiem i kontynuowałem.

Ok, trochę zdezorientowany, miałem też max. 1l okrągłe kolby szklane lub erlenmeyera, a niektóre nawet mniejsze. Więc po prostu podzieliłem wszystkie ilości na pół, wiedząc, że powinienem wykonać obliczenia oparte na molach.

Tak więc moja amalgamacja AlHg działała dobrze, z niewielką ilością azotanu rtęci. (Nie chciałem mieszać z tym związkiem więcej niż potrzeba). Chociaż trwało to dość długo i nadal reagowało, gdy wlewałem do niego wodę w kółko, czy to normalne? Więc czekałem i wlewałem więcej wody, aż przestało (tak dużo, nie pamiętam szczegółowo). Czy to może być spowodowane lepkością Al? Przeciąłem go nożyczkami i skleił się od nacisku. Ale ponieważ był dość ciemny i małe bąbelki, kontynuowałem.

Następnie dodałem 1p2n, 5 g w 50 ml izo i 25 ml octanu etylu i byłem czujny na agresywną reakcję, ale niewiele się wydarzyło, po chwili dałem ciepło z łaźnią wodną, coś się wydarzyło, ale pozostało bardzo łagodnie aktywne, więc dałem ciepło, aż nie było już reakcji. Wyglądało to dobrze, chociaż nie miałem prawdziwego skraplacza, po prostu trzymałem nad nim butelkę. Amalgane wyglądał tak samo jak wcześniej, dla mnie, nie wiem. Przefiltrowałem go i wlałem do niego zol alkaliczny. Następnie zebrałem warstwę podstawową strzykawką, zdecydowanie za małą, trwało to wieczność.

Przygotowanie soli następnie... zapomniałem rozwiązać kwas tararowy, który dostałem i po prostu wrzuciłem trochę kryształów w zasadzie, a potem przypomniałem sobie, że powinien to być roztwór i wlałem do niego aceton (prawdopodobnie nie działa). Ale zaraz po wsypaniu kryształków kwasu, zaczęło się tworzyć więcej kryształków, aceton niewiele zmienił. Zmierzyłem pH i wyszło czerwone, więc przesadziłem z zakwaszeniem, cholera, myślałem, że wleję trochę zasady, żeby ponownie zneutralizować. Ale tak naprawdę wlałem do niego octan etylu. Z czego zdałem sobie sprawę wkrótce potem, gdy uświadomiłem sobie, że mam tylko ten głupi mieszany wodorotlenek sodu. Ponownie zmierzyłem pH i o dziwo nie było już tak czerwone, więc miałem nadzieję na najlepsze i przeszedłem do filtracji, do której użyłem filtra do herbaty i pozwoliłem mu wyschnąć.

O dziwo wyglądał bardzo biało i tak jak powinien, więc poszedłem dalej, aby przetestować trochę i pali się tak bardzo, że jest całkiem bezużyteczny. Mam nadzieję, że rekrystalizacja pomoże tutaj. Ale wydajność też jest zbyt dobra, aby była prawdziwa, około 3,5 g z 5 g - czy winian jest cięższy niż inne sole? Również jego efekt nie był taki, jak oczekiwano, byłem dość zmęczony i mam tolerancję na receptę, ale tak... nie wiem. czy po prostu wsad, który pali jak diabli? ktoś ma pomysły?

edit: wydajność jest bez wyciągania szlamu, tylko górna warstwa.

edit2: jeśli chodzi o szybkie pomysły, jak pozbyć się tych brzydkich kolb zatruwających moje mieszkanie, byłbym bardzo szczęśliwy. czy kolba hdpe pomieści wszystkie resztki zmieszane razem? Prawdopodobnie nie mieszanie byłoby lepsze, ale w tym momencie muszę przede wszystkim pozbyć się tego z mojego mieszkania.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Moja amfetamina po prostu nie ma mocy.

Redukcja Al/Hg, kto może mi pomóc?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
To znaczy, że po zakończeniu nie jest mocne?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
napisz w PM, może niekompletna redukcja i masz dużo oksymu w finale
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Przeprowadziłem syntezę i wydajność wynosi 1 gram, dlaczego?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
gdzie leży problem?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Z jaką ilością p2np zaczynaliście?
 

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Czym mogę zastąpić azotan rtęci i kwas siarkowy?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Kwas siarkowy można zastąpić kwasem fosforowym.
Azotanu rtęci nie można zastąpić w tej syntezie, ale można go łatwo wytworzyć.

Wyślij mi prywatną wiadomość, jeśli potrzebujesz pomocy z tą syntezą
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
p2np nie reaguje dobrze z azotanem rtęci i aluminium. Czy mogę umieścić go na płomieniu?
 
Top