Izomeryzacja kannabidiolu (CBD) do psychoaktywnych kannabinoidów

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Więc zmieszałem teraz 20 g sody spożywczej (i tak wcześniej spieprzyłem, więc dlaczego nie kontynuować). Mieszałem z mieszadłem przez około 1h. Nie było wystarczającej ilości etanolu do oddzielenia, więc dodałem (przed mieszaniem) 40 ml etanolu.

J0vNamVctE


Usunąłem górną warstwę za pomocą strzykawki - zabawne, skończyło się na 50 ml, więc około 13 ml nadal utknęło w sodzie - i wrzuciłem ją do garnka do gotowania (najniższy punkt ogrzewania 56 °).


SoG74csAHi


Wkrótce będę palił to gówno. Nadal pachnie, ale znacznie lepiej niż wcześniej.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dziękuję za raport! Innym razem będzie lepiej.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Pytanie dotyczące metody z HCL:

Co dzieje się z HCL po podgrzaniu do ~70°? Czy nie odparuje podczas czasu reakcji (4h-12h++)? Wiem, że HCL zmienia temperaturę wrzenia w zależności od stężenia, ale nie wiem, jak to dokładnie działa.

Kolejne pytanie: W jaki sposób usuniemy HCL po czasie reakcji?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nie ma mowy. Dokładniej rzecz ujmując, powinno być powiedziane, że nie powinno być wolnego kwasu. Jeśli po uzyskaniu chlorowodorku pozostanie nadmiar kwasu, wówczas substancję można rozpuścić w etanolu, a etanol odparować przy delikatnym wrzeniu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Czym jest wolny kwas?

Jeśli dobrze rozumiem, podczas podgrzewania etanolu z HCL, HCL powinien odparować? Nie obchodzi mnie, czy stracę etanol.

Oczywiście w przypadku refluksu HCL spadnie z powrotem w odpowiednich warunkach przy niskiej temperaturze lodówki?

I teraz już wiesz, dlaczego pytałem o układ zamknięty, martwię się, że HCL wyparuje.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Czy nie ma tu gdzieś błędu obliczeniowego:

1. 1 g CBD dodano do 35 ml 95% etanolu w 50 ml RBF.
2. Umieszczono w gorącej łaźni wodnej o temperaturze 70 * C.
3. Po rozpuszczeniu CBD, do roztworu dodano 47,3 ml 37% kwasu solnego, uzyskując końcowe stężenie 0,05% HCl o pH mniejszym niż 0,05% HCl.

Powinno być "Po rozpuszczeniu CBD do roztworu dodano 0,0473ml 37% kwasu chlorowodorowego, uzyskując końcowe stężenie 0 , 05% HCl o pH mniejszym niż".
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Wolny kwas - pozostał w roztworze, ale nie wszedł w reakcję. Ogólnie rzecz biorąc, HCl jest gazem. W tym przypadku, jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, w produkcie końcowym są wyraźne ślady HCl. Aby je usunąć, wystarczy wymieszać produkt z etanolem, a następnie odparować. Kwas ulotni się wraz z oparami etanolu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Wyczyść cały sprzęt czystym alkoholem etylowym (nie alkoholem do czyszczenia, ponieważ zawiera on substancje, które sprawiają, że się szturchasz).
2. Użyto ~99,84375ml 96% etanolu zmieszanego z 12g 99,7% CBD.
3. Przygotowałem łaźnię wodną w temperaturze 70° (nie jestem pewien, czy łaźnia wodna została prawidłowo ustawiona, sprawdź zdjęcia, ale woda jest wyższa niż etanol).
4. W międzyczasie rozpuściłem CBD w etanolu.
5. Gdy łaźnia wodna osiągnęła temperaturę 70°, włożyłem do niej "gangsta reflux".
6. Po 10-20 minutach dodałem ~ 0,15625 ml 32% HCL.
6. Teraz: Pozostawić na około 12h 17h
6a. Teraz: Podmienić przez około 2h wodę z nowym lodem (wiem, że suchy lód jest lepszy, bo dotyka bezpośrednio "lodówki").

Zobacz załącznik 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Mieszanina zmieniła kolor po około 4 godzinach na bardziej pomarańczowy/żółty.
6d Mieszanina zmieniła kolor po około 12 godzinach na bardziej czerwony/brązowy
7. Mieszaninę umieszczono na gładkim szklanym naczyniu (łatwym do zarysowania, impregnacja znajduje się po drugiej stronie, więc jest całkowicie "płaska i gładka").
8. Chciałem odparować pozostały etanol w temperaturze 60°, ale nie udało mi się, ponieważ "termometr" nie był prawidłowo umieszczony, więc go przegrzałem (nie zagotowałem), a etanol odparował znacznie szybciej niż oczekiwano i jestem pewien, że wiele produktu zostało tutaj utracone z powodu przegrzania.
9. Pozwól mu ostygnąć, aż będzie ciepły / gorący, więc nadal jest mniej więcej płynny, kolor jest taki sam, jak w przypadku wkładów THC, pachnie jak zawartość wkładów THC.
10. Całkowicie schłodzony do temperatury pokojowej (22°) i jest ciałem stałym.

Teraz zamierzam go zdrapać, włożyć do kartridża lub fajki i zapalić. Wydajność nie jest duża, ale następnym razem będzie lepiej.

Zobacz załącznik 3124

11. Podgrzałem wszystko do 85°C, aby zebrać go w postaci płynu, jeśli utknie, ponieważ jest bardzo lepki, można użyć gorącej łyżki do zebrania pozostałych rzeczy.

Edycja: Wydajność wyniosła 10,2 g, a część pozostała w "szklance do odparowywania", co jest znacznie lepsze niż się spodziewałem. Obawiałem się, że przegrzanie mogło zniszczyć część produktów, ale wygląda na to, że większość przetrwała.

Właśnie paliłem go z vape w 226 ° C i człowieku, jest dobry, poważnie, cholernie dobry, robi haj i blablabla, hahaha Jestem cholernie szczęśliwy, tak szczęśliwy, że mój kutas jest twardy jak cholera. Może to placebo, ale nie sądzę, pozwól mi zapalić więcej, aby mieć 100% pewności.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dobra praktyka! Produkty izomeryzacji według raportów naprawdę dają "wysokie" efekty
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Określanie zawartości CBD Test wiązki alkalicznej:

Można go użyć do określenia, czy produkt zawiera 50% lub więcej CBD.

1. Przygotuj odczynnik z 5% wodorotlenku potasu w etanolu wagowo, np. 1g KOH na 24ml/19g etanolu.
2. Wrzuć produkt do odczynnika
3. Odczekaj kilka minut (reakcja powinna zajść "natychmiast").
4. Jeśli zmieni kolor na czerwony/fioletowy, oznacza to, że stężenie CBD jest wysokie (50%+).

Przykładowe zdjęcie:


WMZyh2UAQv

Źródło: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Dlaczego mój produkt jest mętny, a nie biało-złoty?

Wygląd w różnych objętościach:

Ten sam produkt w różnych objętościach:

XN9wgJUMkt


Światło może zmienić wygląd:

Ten sam produkt z różnymi źródłami światła:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Płukanie etanolem w celu usunięcia "mętności"

Nie jestem pewien, dlaczego tak się dzieje, ale wyobrażam sobie, że zawartość nie jest tej samej gęstości (różne oleje zmieszane razem):

3naRqNV5Bh


Przemyć etanolem, aż stanie się klarowny.

Dlaczego mój roztwór jest czerwony?

Naturalny kolor THC Delta 8 jest różowy/czerwony, ale na rynku można znaleźć złote i przezroczyste produkty, które zostały "wybielone" (wydaje się, że istnieje różnica między prawdziwym wybielaniem jako procesem chemicznym a "wybielaniem" pod względem nadania czemuś jaśniejszego wyglądu).

Istnieją również inne czynniki, które również odgrywają rolę w odniesieniu do koloru produktu:

- Utlenianie: Utlenianie może dodać więcej żółtego koloru do produktu.
- Ciepło: Dodaje więcej brązu/czerwieni do produktu.
- Zmiany pH i refluks mogą powodować zmianę koloru ekstraktu na różowy

Jak "wybielić" mój produkt do złotego/przezroczystego wyglądu (niezalecane):

Przezroczyste produkty są prawie zawsze uważane za czystsze (nawet jeśli technicznie nie są).

Jedną z najprostszych metod produkcji delta 8 THC jest refluks ekstraktu z glinką bentonitową. Metoda ta jest tania i nadal może prowadzić do zanieczyszczenia produktu końcowego, tworząc klarowny ekstrakt.
Wybielanie bentonitem nie jest wybielaniem.

Bentonit jest opisywany jako "wybielający" nie dlatego, że zawiera wybielacz, ale dlatego, że ma pewne właściwości, które pozwalają mu wiązać i usuwać cząsteczki koloru. Rezultat wygląda, jakby coś zostało wybielone, ale do osiągnięcia tych rezultatów nie są potrzebne żadne nieprzyjemne chemikalia.

Glinka bentonitowa jest całkowicie obojętna - to ta sama substancja, którą można znaleźć w błocie lub maseczkach z glinki do domowej pielęgnacji skóry.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Czy można używać alkoholu denaturowanego?

Oczywiście zależy to od rodzaju dodanych środków awersyjnych (np. substancji gorzkich). W moim przypadku 100 litrów "etanolu" zawierałoby 4 litry wody, 3 litry alkoholu izoproilowego, 3 litry ketonu metyloetylowego (butanonu), a reszta to prawdziwy etanol.

Czystość byłaby klasy technicznej.

Moje pytanie brzmi: czy keton metyloetylowy (butanon) pozostanie w roztworze, czy też wyparuje?

Temperatura wrzenia ketonu metyloetylowego (butanonu) wynosi 79,64°C, ale po zmieszaniu z etanolem jest bardzo zbliżona do temperatury wrzenia etanolu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomeryzacja CBD do THC przy użyciu kwasu cytrynowego

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, przynajmniej udawanie profesjonalnego chemika podczas wykonywania eksperymentu, noszenie okularów i rękawiczek oraz posiadanie pod ręką gaśnicy

Ważne jest, aby pamiętać, że proces ten ma na celu wykorzystanie łatwo dostępnych materiałów i odczynników oraz przekształcenie CBD w THC tak wydajnie, jak to możliwe, zarówno pod względem wydajności, jak i czasu, i nie jest porównywalny z profesjonalnymi technikami laboratoryjnymi.

Odczynniki.
Kwas cytrynowy
CBD
Woda destylowana
Wodorowęglan sodu lub węglan sodu
Rozpuszczalnik niepolarny

Sprzęt:
Mała kolba (nie napełniać kolby do wrzenia więcej niż do połowy)
mały skraplacz Leibiga (200 mm będzie w porządku)
Mała pompka do skraplacza, może być pompka akwariowa
Mała rurka pasująca do złączki skraplacza
Małe wiaderko, do którego można włożyć pompkę
Źródło ciepła odpowiednie dla kolby, najlepiej płaszcz grzewczy z mieszadłem magnetycznym
Paski testowe PH
Waga z dokładnością do grama
Lejek dozujący


Izomeryzacja.

Określ wielkość partii, a następnie określ, ile wody chcesz użyć. Możesz zejść tak nisko, jak 1gr H2O:1gr CBD, ale możesz też użyć więcej wody, aby mechanika była nieco łatwiejsza. W przypadku partii o wadze 1 g zwykle używam 5 g wody, a w przypadku partii o wadze 5 g zwykle używam 10 g wody.

Dodaj żądaną ilość wody destylowanej do gotującej się kolby za pomocą małego mieszadła. W tym celu należy dodać co najmniej 15% wagowo wody do bezwodnego kwasu cytrynowego klasy spożywczej. (Tak więc 1 g wody będzie zawierał 0,15 g kwasu cytrynowego, nie ma znaczenia, ile CBD użyjesz). Przymocuj chłodnicę zwrotną do kolby i zabezpiecz ją metalowymi klipsami i zaciskami. Napełnij chłodnicę i pozostaw pompę akwariową włączoną w trybie ciągłym. Włącz mieszanie do ~75 rpm, podgrzej do ~120C i doprowadź roztwór do wrzenia. Refluksować przez 4 do 12 godzin, w zależności od pożądanej mieszanki CBD/D8/D9. Im dłużej trwa reakcja, tym więcej D8 i mniej D9. Ja preferuję około 8 godzin. Możesz przeprowadzić małe testy wsadowe, aby sprawdzić, jakie czasy reflow dadzą pożądany produkt. Jeśli chcesz uzyskać 100% D8, przeprowadź reakcję przez 10-12 godzin lub do uzyskania negatywnego wyniku testu.

Obróbka końcowa.

Neutralizacja: Po upływie wyznaczonego czasu wyłącz źródło ciepła i pozwól roztworowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Pamiętaj, że twój cel jest nierozpuszczalny w wodzie i jest ciałem stałym w temperaturze pokojowej. Po schłodzeniu w kolbie powinny znajdować się duże kawałki stałego produktu unoszące się na powierzchni wody i przylegające do ścianek kolby. Zneutralizuj kwas cytrynowy za pomocą wodorowęglanu sodu (3 mole wodorowęglanu sodu na 1 mol kwasu cytrynowego). Wodorowęglan można dodać bezpośrednio do roztworu i sprawdzić pH lub przygotować stężony roztwór wodorowęglanu i dodać go do kolby. Sprawdź pH papierkiem, aby potwierdzić ~7 pH (nie musi być dokładne, 6-8 jest w porządku).

Ekstrakcja.

Następnie w tej kolbie dodaj porcję NPS. Będziesz musiał poeksperymentować, aby zobaczyć dokładnie najmniejszą ilość, jaką możesz użyć, ale docelowa cząsteczka jest łatwo rozpuszczalna w DCM lub EtOAc w temperaturze pokojowej. dla partii 5 g zwykle używam ~ 20-30 ml DCM. obróć NPS i zobaczysz, że produkt się rozpuścił. Oddziel fazę wodną i wyrzuć ją (ja robię to w rozdzielaczu). Przemyć NPS równą ilością dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia fizycznie uwięzione/wchłonięte przez produkt. Ponownie oddzielić. Jeśli faza organiczna stanie się mętna, oznacza to, że wchłonęła trochę wody. Wysuszyć za pomocą MgSO4, aż roztwór ponownie się wyklaruje. Zdekantować lub przefiltrować w celu usunięcia MgSO4.

Wyizoluj produkt.

Produkt jest teraz rozpuszczony w NPS. W idealnym przypadku można wyodrębnić i poddać recyklingowi ten NPS, znacznie zmniejszając w ten sposób koszty i wpływ na środowisko. Jeśli nie jest to możliwe, można po prostu podgrzać roztwór, aby umożliwić odparowanie NPS. Operację tę należy przeprowadzić w dobrze wentylowanym miejscu
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jak długo muszę refluksować, aby uzyskać d9, jeśli używam kwasu siarkowego i etanolu?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem tego i dostałem złotą pastę, nie wiem, czy po prostu muszę pozwolić jej wyschnąć, ale nie wydaje się być użyteczna w żaden sposób, gdzie mogłem to zepsuć w twojej opinii?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Nie ma wątpliwości, że jeśli CBD jest legalne w danym regionie, a THC jest tam drogie, można łatwo i szybko wykorzystać CBD do produkcji THC poprzez izomeryzację w domowym laboratorium. Wyprodukowałem wiele produktów THC i chętnie odpowiem na kilka pytań.

Chciałbym zapytać was wszystkich, ile kosztuje zakup CBD za kilogram w waszej okolicy?

Moja okolica ma pewne zalety i mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł sprzedawać CBD i sprzęt do e-papierosów do oleju THC na forum i uczyć ludzi lepszego procesu izomeryzacji : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś mógłby mi pomóc z metodą kwasu octowego, ćwiczyłem w małych ilościach i miałem pozytywne wyniki z izomeryzacją silnego thc, ale usuwając produkty, uważam, że octan sodu został uwięziony w produkcie i bez użycia wodorowęglanu i po prostu wygotowując się w wysokiej temperaturze, był to łagodny ocet, czy ktoś coś wie lub ma jakieś wskazówki?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Myślę, że powinieneś użyć wodorowęglanu do zneutralizowania kwasu octowego, następnie użyć NP do ekstrakcji thc, a następnie ulotnić NP, aby uzyskać produkt, jeśli chemikalia są trudne do zdobycia tam, gdzie jesteś, możesz wypróbować metodę kwasu cytrynowego


Czy mogę zapytać o cenę cbd w Twojej okolicy?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Użyłem wodorowęglanu sodu przy drugiej próbie i końcowy produkt thc był słony, za pierwszym razem po prostu zagotowałem w 100 ° C z dużą ilością etanolu, oba zadziałały i dały mi wysoki jadalny, ale nie wierzę, że byłoby to bezpieczne do wapowania lub palenia, cbd jest bardzo zróżnicowany, szczególnie w lecie można dostać kilogramy za 100 funtów w całej Europie i Azji, ale płacę około 370 za kilogram.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Twój produkt ma słony smak, ponieważ nie oczyściłeś THC, jeśli używasz bezwodnego etanolu jako rozpuszczalnika reakcyjnego i kwasu octowego jako katalizatora, musisz odparować rozpuszczalnik, aż produkt będzie ledwo płynny, a następnie dodać wodę i ekstrahować niepolarnym rozpuszczalnikiem, następnie zachowaj niepolarny rozpuszczalnik, możesz przemyć fazę organiczną wodą, a następnie wysuszyć i odparować fazę organiczną bezwodnym siarczanem sodu lub bezwodnym siarczanem magnezu, teoretycznie to, co pozostanie, będzie czystym THC, cały octan, niewielkie ilości alkoholu i octu pozostaną w wodzie.

Myślę, że lepiej byłoby użyć kwasu cytrynowego, jeśli można go dostać

Myślałem, że CBD jest drogie w większości Europy i wcześniej rozważałem sprzedaż tej substancji.
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś mógłby mnie przeprowadzić za pomocą kroków lub wideo, jak usunąć kwas i oczyścić thc?
 
Top