Narkotyki, Darknet i media [Moja historia]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Większość 2023 roku spędziłem pracując w darknecie. To jest moja historia. W najbliższym czasie nie przeczytasz o tym w mediach. Bądź bezpieczny. :)

NARKOTYKI, DARKNET I MEDIA [MOJA HISTORIA]
Rynki narkotykowe darknetu dostarczają obecnie użytkownikom więcej informacji na temat redukcji szkód niż zarówno rząd, jak i uznane media. Jak doszło do tej sytuacji i dlaczego pozostaje ona niezauważona?

--

Dostarczanie ludziom informacji na temat bezpieczeństwa zażywanych przez nich narkotyków zmniejsza ryzyko tragedii i śmierci. To oczywista prawda. Mówiąc inaczej, poprzez popularną mantrę: ignorancja zabija, edukacja ratuje życie.

r/harmreduction - Drugs, The Darknet & The Media [My Story]
Niewiedza zabija, edukacja ratuje życie

Ta surowa i nieco oczywista przesłanka była motorem projektu, który rozpoczął się bardziej z nadzieją niż oczekiwaniem prawie 15 lat temu. Latem 2009 roku podjąłem pierwsze kroki w pisaniu tego, co ostatecznie stało się Biblią użytkowników narkotyków, bestsellerowym 638-stronicowym tomem o redukcji szkód.

To zawsze miało być poważne i długie przedsięwzięcie. Postanowiłem nie tylko udokumentować każdy powszechnie używany narkotyk, zarówno chemiczny, jak i botaniczny, ale także samemu go doświadczyć. Czułem, że aby być wiarygodnym wśród konsumentów narkotyków, jest to niezbędny warunek wstępny. Jak ktoś bez ogródek powiedział mi w tamtym czasie, gdybym tego nie zrobił, byłbym jak zakonnica oferująca edukację seksualną.

Na początku nie wiedziałem, że ostatecznie będę samodzielnie podawać 182 różne narkotyki, w podróży, która będzie miała ogromne wzloty, ale zbyt wiele przerażających i traumatycznych upadków. Pomimo tych ostatnich, w końcu dotarłem do celu i byłem bardziej niż zadowolony z końcowego rezultatu. Bez wątpienia pomaga tysiącom osób zmniejszyć ryzyko i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące zażywania narkotyków.

r/harmreduction - Drugs, The Darknet & The Media [My Story]
Biblia narkomanów [Paperback]

Jednak zawsze z tyłu głowy pojawiał się element niezadowolenia w postaci pytania: co z ludźmi, którzy nie kupowali książek lub których nie było na nie stać? Latem 2023 roku moja wyobraźnia zaczęła szaleć, gdy starałem się rozwiązać tę kłopotliwą i kłopotliwą kwestię.

WYOBRAŹ SOBIE DOTARCIE DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH
Wyobraź sobie, że istotne informacje na temat redukcji szkód są dostarczane bezpłatnie w punkcie zakupu narkotyków na całym świecie. Wyobraź sobie potencjalny wpływ, jaki może to mieć na bezpieczeństwo użytkowników.

Czy ta wizja jest naprawdę tak odległa? Podczas wizyty u lekarza lub w aptece informacje dotyczące bezpieczeństwa są rutynowe i zwykle wykraczają daleko poza dawkę, częstotliwość i czas trwania.

Dlaczego to samo nie może dotyczyć narkotyków rekreacyjnych? Czy istnieje sposób na włączenie redukcji szkód do łańcucha dostaw pomimo nieustającej brutalności wojny narkotykowej?

Odpowiedź na to ostatnie pytanie okazała się twierdząca, przynajmniej częściowo.

DARKNET I JEGO RYNKI
Sieć darknet, a w szczególności rynki darknet, odgrywają coraz ważniejszą rolę w dystrybucji narkotyków. Zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy korzystają z tej ukrytej i anonimowej alternatywy dla widocznego Internetu, z którym większość ludzi jest zaznajomiona.

W związku z tym, moja lampka kontrolna dotycząca powyższych kwestii pojawiła się w formie "co by było, gdyby".

Co by było, gdybym stworzył bezpłatną wersję PDF Biblii narkomanów? Co by było, gdybym mógł faktycznie komunikować się z właścicielami rynków? Co by było, gdyby udostępnili ten plik PDF bez opłat dla klientów? Czy było to możliwe? Czy w ogóle by posłuchali?

Natychmiast zdałem sobie sprawę, że chociaż perspektywy wydawały się nikłe, musiałem to zrobić: nawet przy ograniczonym sukcesie ktoś gdzieś może odebrać coś z pliku PDF, co uratuje mu życie. Ale od czego miałbym zacząć?

NARODZIŁ SIĘ PROJEKT REDUKCJI SZKÓD W DARKNECIE
Na szczęście, podobnie jak Internet, darknet ma warstwę mediów społecznościowych. Jest ona zdominowana przez podobną do Reddita platformę o nazwie Dread. Był to oczywisty punkt wyjścia.

Skontaktowałem się z tamtejszym personelem, wyjaśniłem swoją wizję i po prostu poprosiłem o pomoc. Po entuzjastycznej odpowiedzi " tak" wiedziałem, że to ma szansę. Projekt ruszył.

Dread stał się pierwszym darknetowym podmiotem, który hostował PDF i uruchomił go z taką energią, że nawet niektóre rynki stały się tego świadome. Teraz było oczywiste, że muszę wykorzystać ten moment.

Zacząłem więc identyfikować każdy znaczący rynek. Przygotowałem scenariusz i rozpocząłem długi proces ustalania środków komunikacji. Jeden po drugim zwracałem się do nich, wyjaśniając misję i prosząc o udostępnienie pliku PDF lub linku do niego, aby klienci (konsumenci leków) mieli możliwość uzyskania własnej kopii.

r/harmreduction - Drugs, The Darknet & The Media [My Story]
Projekt Darknet Harm Reduction

Wymagało to cierpliwości, wytrwałości i miesięcy starań, ale w końcu się udało. Prawie każdy rynek o jakimkolwiek znaczeniu jest teraz na pokładzie, dodając w ten sposób do swoich wrodzonych funkcji regulacyjnych (takich jak zapewnienie systemu oceny sprzedawców podobnego do eBay, który pomaga chronić konsumentów przed sfałszowanymi dostawami). Kolejnym nieoczekiwanym zwrotem jest rosnąca liczba indywidualnych sprzedawców, którzy również oferują PDF w punktach sprzedaży.

KONKRETNA RZECZYWISTOŚĆ
Im więcej konsumentów narkotyków jest narażonych na informacje o redukcji szkód, tym skuteczniejszy staje się ten projekt. Tak więc pod każdym względem projekt przekroczył wszelkie oczekiwania i nadal to robi. Teraz robi różnicę w prawdziwym świecie.

Media jednak (z chlubnym wyjątkiem BBC World Service) nigdy nie zawodzą. Mój poniższy cytat z Reddita był być może zrodzony z frustracji, ale mimo to jest rozsądnym podsumowaniem sytuacji:
Na szczęście to uchylenie nie zmienia konkretnej rzeczywistości w terenie.

KAWALERIA SIĘ NIE POJAWI
Na samym początku nakreśliłem kontekst książki i projektu następującym komentarzem:
Chociaż dane dotyczące bezpieczeństwa, które zbierałem i badałem przez tak wiele lat, są teraz dosłownie na wyciągnięcie ręki niezliczonych tysięcy osób, nadal tak jest. Co więcej, żadna kawaleria, w postaci życzliwego rządu lub władz filantropijnych, nie pojawi się nagle i nie zapewni tej formy edukacji.

Jest to jednak projekt, w którym każdy może pomóc. Tak więc, jeśli znasz kogoś, kto może być zagrożony lub kto może po prostu docenić dalsze informacje na temat bezpieczeństwa narkotyków; prosimy o przekazanie im. Plik do pobrania jest dostępny w bibliotece Breaking Bad tutaj:
https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/lub http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/resources/the-drug-users-b ible.3477/

Pomimo obojętności całego społeczeństwa i wielu przeszkód na miejscu, jako społeczność możemy zmniejszyć ignorancję: możemy edukować. Wspólnie możemy uratować więcej istnień ludzkich. Chociaż nie jest to kompleksowe rozwiązanie problemu nędzy i śmierci spowodowanych wojną z narkotykami, jest to przynajmniej coś. Zróbmy to.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Powtórzę to jeszcze raz. Świetny post
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Kciuki w górę bracie!!! Jestem również wielkim zwolennikiem redukcji szkód! Założyłem nawet kanał reddit zatytułowany "Overdose Prevention Lounge", próbując podzielić się moim wieloletnim doświadczeniem w ratowaniu przyjaciół, a także nieznajomych przed zatrzymaniem oddechu z powodu przypadkowego przedawkowania opioidów. Następnie wyjaśniłem ludziom: "Jeśli jesteś świadomy swojego otoczenia, a także nieodłącznego niebezpieczeństwa zatrzymania oddechu związanego z używaniem opiodów, i WIDZISZ kogoś, kto przedawkował, chociaż może to być przerażające doświadczenie, nie ma powodu do paniki! Wystarczy uważnie obserwować twarz i usta tej osoby, a zobaczysz, że staje się ona coraz bardziej blada, a jej usta zaczną zmieniać kolor na niebieski. W tym momencie potrzebna jest interwencja w postaci oddechu ratowniczego! NIE RKO!!! Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli jestem na miejscu, gdy osoba przestaje oddychać, muszę czekać ponad 3 minuty, aby dać jej oddech lub 2 bez zatrzymania akcji serca! Uciskanie klatki piersiowej ma na celu przetransportowanie natlenionej krwi przez układ krążenia danej osoby, JEŚLI JEJ SERCE PRZESTAŁO BIC!!! Ponadto, aby prawidłowo podawać uciśnięcia klatki piersiowej, musisz spowodować uszkodzenie (rozdarcie i siniaki) osoby, którą próbujesz ożywić! Jest to traumatyczne dla ciała!!! Jeśli patrzysz tylko na ich twarz, musisz podać tylko kilka oddechów w ciągu kilku minut!!!


Dziwnie jest widzieć osobę bladą jak śmierć, z niebiesko-fioletowymi ustami...... Ale wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć usta, wyciągnąć je palcami w poszukiwaniu jedzenia lub gumy do żucia itp., a następnie pochylić głowę do tyłu, uszczypnąć nos i podać 2 pełne wdechy powietrza, upewniając się, że widzisz, jak klatka piersiowa unosi się i opada z każdym....... i kiedy odsuwasz głowę od ich....... Ich usta znów są w pełni czerwone, a policzki zaróżowione, jak gdyby nigdy nic!!!! I w tym momencie, jeśli musisz znaleźć narcan lub wezwać karetkę.... Masz co najmniej 3 minuty okna, w którym możesz przetoczyć poszkodowanego do pozycji ratunkowej i zająć się biznesem, o ile wrócisz, aby dać mu jeszcze 2 łyki powietrza w tym czasie. Robię to od DŁUGIEGO czasu, zanim mój nallokson był dostępny i mogę ci powiedzieć, że tak długo, jak nie masz nic przeciwko niańczeniu ich tymi ratującymi życie inhalacjami co 3 minuty, nie ma potrzeby nawet dzwonić do szpitala!!! W końcu, w zależności od tego, jak mocno przedawkowali, zaczną znowu oddychać samodzielnie! Następnie wystarczy przetoczyć go z powrotem do pozycji ratunkowej i pozwolić mu dojść do siebie. Osoba zwykle zaczyna ponownie oddychać samodzielnie w ciągu 5-10 minut! Chociaż ostatnio musiałem to robić dla kogoś przez prawie 25 minut (fentanyl to suka).
Wiedza to potęga, więc ucz się wszystkiego, co możesz i stań się silny!!!!!!


Może dodasz to do swojej następnej książki bracie!!!?
Dzięki za wysłuchanie, jak powiedziałem, jestem pasjonatem tego tematu....
 
Top