Metody ekstrakcji efedryny z tabletek

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myślę, że tak, możesz spróbować z niewielką ilością.
 

sst

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
1
ile amoniaku i sodu potrzebuję na każdy gram pes hcl?
Czy mogę użyć metalowego naczynia reakcyjnego zamiast szklanego, myślę, że jest bezpieczniejsze?
Mam siarczan amonu, czy wodorotlenek sodu jest ważny do wytworzenia amoniaku?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Można to policzyć w molach, trzeba 1,5-2x nadmiar alkaliów, aby uzyskać przestrzeń alkaliczną.
Nie, nie można. To będzie rdzewieć.
Co?:unsure:
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Czy mogę najpierw rozpuścić tabletki w metanolu 99,9% i wykonać wszystkie kroki?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie tak, nie jestem pewien. Lepiej używać IPA.
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Cześć Patron,

Przepraszam, ale nie do końca rozumiem specyficzny ekstrakt efedryny z tabletki NeoNapacin zawierającej również teofilinę.
Mam eter potreleum 90-120, NaOH, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, wodę Aquadest, alkohol izopropylowy.

Dzięki
 

Attachments

  • RemsXbIpHE.png
    RemsXbIpHE.png
    1,014.3 KB · Views: 250

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Cześć @G.Patton,

Jak wyodrębnić sól efedryny HCL z każdej tabletki zawierającej teofilinę 130 mg i efedrynę HCL 12,5 mg * 200 tabletek, łącznie 26 gramów teofiliny i 2,5 grama efedryny HCL
moje gotowe składniki: NaOH, alkohol izopropylowy 99%, Aquadest, eter naftowy 40-60, do gazu HCL używam NaCl, kwas HCL 35%, H2So4 (AR).

Dzięki,
Przepraszam za wiele pytań na ten temat, ponieważ 4 razy nie spełniłem jeszcze moich oczekiwań.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witaj, Robertlouis. Metoda została opisana w tym poście. Co za problem powtórzyć? Proszę, przestań spamować @G.Patton pod każdym pytaniem.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Ok Patron, przepraszam. Nie mam dużej wydajności kryształów podczas procesu bąbelkowania gazu HCL, tylko 10% wydajności. Co jest nie tak? Czy muszę najpierw oddzielić teofilinę?
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Jaki jest najlepszy zamiennik benzyny VM&P?
-Kerozyna
-lekki olej napędowy
-Parafina
-rozcieńczalnik

ponieważ w moim kraju nie znaleziono benzyny VM&P, dzięki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tak, trzeba to zrobić w pierwszej kolejności. Nie wiem, w czym tkwi problem. Nie mogę zgadnąć i odpowiedzieć bez szczegółowego wyjaśnienia procedury.
Ok, google: vm&p naphtha composition
następnie musisz wybrać ten sam lub podobny. Myślę, że kerozyna jest najlepsza. Czy widzisz, że wystarczy użyć google i zapytać? To naprawdę działa dobrze w przypadku prostych pytań, takich jak twoje.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Czy mogę wziąć to za lekki eter naftowy (25C do 80C)? zamiast ciężkiego.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Rgr That!
Nigdy nie znam odpowiedniego odpowiednika naphty, gdy mówi się "bez zamiennika"
naphta= eter naftowy
Powiem ci, czy nadal jestem ważny po moim występie z chemii o_x '
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
OK, teraz już wiem, w czym tkwi mój problem po przeczytaniu wielu treści na Twoim blogu. Z góry dziękuję. mój problem polega na tym, że nie wiem zbyt wiele o teorii kwasowo-zasadowej, aby oddzielić efedrynę od tabletek, które zawierają również teofilinę. dobrze, którą metodę lepiej wybrać? Mam 2 metody w tej treści, mam też metodę w filmie Fester Cookin Crank. Próbowałem postępować zgodnie z 2 metodami w filmie Fester, ale produkuje tylko 1/5 całkowitej efedryny hcl, którą wydobywam. Krótko mówiąc, o ile wiem, tylko efedryna hcl jest rozpuszczalna w wodzie, a teofilina jest rozpuszczalna w oleju (niepolarnym). i po zakończeniu tego i otrzymaniu kryształów efedryny hcl, przejdę do metody refluksu z kwasem hipofosforowym + jodem (te 2 składniki są gotowe w moim minilabie). dziękuję bardzo. ponownie każda z moich tabletek zawiera 12,5 mg efedryny hcl i 120 mg teofiliny, mam 200 tabletek z każdego pudełka. która metoda jest dla mnie dobra, aby zacząć od nowa z nadzieją na 100% wyników. Przygotowałem kolejne 3 pudełka tabletek
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Sądząc po składzie tabletek, nie ma potrzeby stosowania ekstrakcji kwasowo-zasadowej. Spróbuj po prostu zmiażdżyć tabletki na proszek i zalać je zimną wodą. Efedryna HCl powinna się rozpuścić. Następnie odfiltruj nierozpuszczalny osad i odparuj wodę na spodku, efedryna HCl powinna utworzyć kryształy.
Ale najpierw określ dokładną wagę tabletki, dzięki temu dowiesz się, czy są inne składniki niewymienione w składzie. Następnie wybierz metodę ekstrakcji.
Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia przy ekstrakcji napisz do mnie na PM.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Wlewam zimną wodę (destylowaną), mieszam do 15-20 za pomocą mieszadła magnetycznego,

następnie filtruję ją przez filtr do kawy, a rezultat jest różowy

i odparowuję ją na szalce Petriego.

pytanie:
a. dlaczego woda zmienia kolor na różowy
b. jak długo trwa parowanie?
c. Który roztwór inny niż woda krystalizuje szybciej? co to jest eter naftowy? eter dietylowy? etanol? metanol? teluen? alkohol izopropylowy?
d. Czy powinienem zastosować metodę kwasowo-zasadową, używając NaOH na początku i HCL Gas na końcu? Chodzi mi o to, jak w filmie Uncle Fester Cookin Crank.

@G.Patton @HEISENBERG @William Dampier
 

Attachments

  • HEpA8QSJY3.jpg
    HEpA8QSJY3.jpg
    2.1 MB · Views: 230
  • 05MrhjtcK7.jpg
    05MrhjtcK7.jpg
    1.7 MB · Views: 239
  • brcisxDtS4.png
    brcisxDtS4.png
    2.9 MB · Views: 235
  • 0zEisTDy6N.jpg
    0zEisTDy6N.jpg
    2 MB · Views: 236
Last edited:

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Opis tabletki:
Zawiera teofilinę i efedrynę HCL, stosowane w celu złagodzenia duszności.

Skład:
Teofilina 130mg,
Efedryna HCL 12,5 mg

0,3 grama to całkowita masa 1 tabletki, którą zważyłem.
nie znaleziono msds.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Powiedz mi proszę, kto zna wolną zasadę pseudoefedryny, jaka jest jej rozpuszczalność w dichlorometanie i czy można ją destylować w próżni? Gładka jak lepka pasta w temperaturze pokojowej, nie oleista.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć, myślę, że jest rozpuszczalny w DCM. Nie jestem pewien, ale ten rozpuszczalnik ma podobną polarność jak chloroform.

Tak
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Mój ulubiony Actifet nie jest produkowany i kupiłem inne tabletki o przedłużonym uwalnianiu, kiedy napełniłem je alkoholem, okazało się, że to taki bałagan,

Skrobia... Pomyślałem i ugotowałem tę owsiankę w 5% kwasie siarkowym, myśląc, że można przekształcić skrobię w glukozę i o bogowie, owsianka zamieniła się w płyn( zdjęcie 2)

Następnie przefiltrowałem wszystko i dodałem wodorotlenek sodu, a dziwna plastikowa substancja wypadła, którą zebrałem (zdjęcie 3) smakuje gorzko jak efedryna. co to może być? plastyfikatory?
 

Attachments

  • RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 332
  • IdqCPx9cmL.jpg
    IdqCPx9cmL.jpg
    159 KB · Views: 328
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 329
Top