Ekstrakcja efedryny z roślin

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Bardzo dziękuję za te informacje. Zastanawiałem się, gdzie mogę dostać w swoje ręce tę roślinę Ephedra (lub Ma-Huang)?
Czy uważasz, że Alibaba jest dobrym źródłem do jej zakupu (ponieważ pochodzi z Chin)? https://www.alibaba.com/trade/search? fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=ma-huang
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Cześć. Kupiłem prawie 1 kg na Xina, może mógłbym ci pomóc?
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Zamrożenie i tarcie (pocieranie dna szklanym prętem)? Dziękuję. Nie próbowałem tego. Po tym procesie krystalizacja powinna być stabilna nawet w temperaturze pokojowej po wyjęciu z lodówki?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tak, spójrz na punkt topnienia na górze tego postu.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
interesujące informacje
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
O roślinach efedryny... Gdzie mogę ją znaleźć? Czy ktoś ma doświadczenie, że rośnie w jakimś kraju w Europie? Na przykład na południu? W Chorwacji?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Naprawdę mam nadzieję, że nie masz na myśli efedryny dystachia, ponieważ jest ona na skraju wyginięcia i zbrodnią przeciwko naturze jest zbieranie z jej siedliska do produkcji rzeczy, w których jej czystość diastereoizomeryczna jest nieistotna (takich jak metamfetamina, w której pseudoefedryna jest w porządku)... nawet jeśli powiedziałbyś, że chcesz zrobić pochodne aminoreksu, w których chiralność jest rzeczą, proszę, pozwól naturze być i spróbuj pozyskać ją bezpośrednio lub zagłębić się w syntezę enancjoselektywną, która jest ostatnio gorącym obszarem chemii.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Próbowałem tego na wiele sposobów wspomnianych tutaj i w innych miejscach i otrzymałem tylko osad, który dał wynik negatywny w reakcji Chen-Kao.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Czy wykonałeś je w absolutnie podobnych warunkach? Czy jesteś pewien, że twoje surowe rośliny zawierają efedrynę? Prawdopodobnie masz tylko trawkę.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Jakość efedryny jest nieznana, mam trochę 10:1 i zwykły materiał roślinny z Chin
Postępowałem dokładnie tak, ale przy 50% objętości ekstraktu i po odgazowaniu zrobił się ciemny bez osadu.

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Ekstrakcje alkoholem i inne eksperymenty z materiałem roślinnym nie doprowadziły do niczego. Zamierzam następnie wypróbować opis na prostej materii roślinnej i zobaczyć, jak mi pójdzie
Mógłbym uruchomić ekstraktor soxhlet w getcie, używając lejka dodawczego wyrównującego ciśnienie z kondensatorem do pompowania chloroformu przez materię roślinną.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Witam, jestem początkującym i wciąż próbuję nauczyć się chemii. Mój angielski nie jest dobry, używam Tłumacza Google, proszę o zrozumienie。
Jeśli chodzi o "Drugi (uproszczony) sposób ekstrakcji do bazy wolnej od efedryny", mam kilka pytań do zadania。
Pytanie 1。 Ile gramów proszku efedryny należy użyć w pierwszym i drugim kroku?
Pytanie 2。 Pierwszy krok: "b) Po 15 minutach przefiltruj papkę przez złoty filtr #15 z filtrem do kawy wewnątrz złotego filtra (możesz użyć szklanego lejka laboratoryjnego lub innego sita filtrującego), a następnie odłóż papkę na bok". Czy po tym "papka" nadal działa? Czy mogę wyrzucić "papkę" po zakończeniu tego etapu? Co powinienem zrobić z "papką"?
Pytanie 3。 Drugi krok: "a) Tak jak poprzednio, umieść go w czterolitrowym naczyniu Pyrex. Do garnka dodaj 750 ml nafty, potrząsaj nim energicznie przez 5-10 minut i pozwól mu moczyć się przez trzy dni." "umieścił go w czterolitrowym garnku Pyrex". Do czego przede wszystkim odnosi się "to"? Czy jest to biały proszek po pierwszym kroku? Czy może pasta z kroku b w kroku pierwszym? A może nowy proszek z efedryny?
Przepraszam, ponieważ mój angielski nie jest dobry, więc niektóre pytania mogą być trudne do zrozumienia. Czekam na odpowiedź, dzięki!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za długą odpowiedź.
Odpowiedź 1: Na końcu postu można przeczytać to:
A2: proszę, przeczytaj uważnie post. Tak, musisz użyć tej papki na łodydze 2a i innych.
A3: To znaczy dużo
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dziękuję za odpowiedź! Ukończyłem już pierwszy krok, w najbliższej przyszłości opublikuję post o "Drugim (uproszczonym) sposobie ekstrakcji do bazy wolnej od efedryny", zdobądźmy razem lepsze doświadczenie i wspólnie róbmy postępy
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Czysty etanol jest prawie niemożliwy do zdobycia w moim kraju. Czy można zamiast niego użyć metanolu lub izopropanolu (w drugim kroku)?

Może wystarczy etanol ze środków dezynfekujących (70% etanolu, 30% wody)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Możesz wypróbować IPA. Odpowiedni jest również 70% EtOH. Ponadto można wysuszyć EtOH.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Czy można wyprodukować D-metamfetaminę z L-efedryny?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Znalazłem ten patent na ekstrakcję ksylenem i kwasem szczawiowym.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nie mam pojęcia o obfitości alkaloidu w roślinie i obawiam się, że trudno będzie go oczyścić.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Za niewielką kwotę chemik hobbysta, więc myślisz, że może to być fajny eksperyment?
 
Top