Ekstrakcja efedryny z roślin

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Czy możliwe jest wyekstrahowanie efedryny za pomocą Aqua Regia i czy możesz wyjaśnić, jak to zrobić?

dzięki 🙂
 

ngn

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam, natknąłem się w Internecie na informacje, które sugerują, że L-efedryna i D-pseudoefedryna są głównymi alkaloidami występującymi w efedrze, wraz z kilkoma innymi alkaloidami śladowymi. Wydaje mi się, że już wiem, jak wyodrębnić chlorowodorek efedryny i chlorowodorek pseudoefedryny z efedryny i oddzielić je od siebie.

Czy mógłbyś doradzić, jeśli miałbym kontynuować dalszą syntezę metamfetaminy, używając metod takich jak jod/czerwony fosfor, czy powinienem użyć chlorowodorku L-efedryny, chlorowodorku D-pseudoefedryny, czy mieszanki obu? Czy L/D ma wpływ na syntezę metamfetaminy? Dziękuję.:love::love::love:


Napotkałem trudności w rozróżnieniu tych pojęć: efedryna i pseudoefedryna, chiralne L/D, rotacja optyczna L/D i nie jestem pewien, jak bardzo wpływają one na syntezę mety.:cry::cry::cry:
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Użyłem 15 gramów proszku, każdy gram potrzebuje 1,656 ml, więc 15 gramów to 24,84 ml, ale wlanie etanolu i benzyny do proszku zamieniło go w błoto. Przepraszam, Wielki Boże, jak mogę to przefiltrować? W ogóle nie ma płynu, jest tylko błoto.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
dodać więcej rozpuszczalnika, co to jest problem?
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Na 453 gramy proszku zużyto 750 ml rozpuszczalnika.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
To znaczy, że nie ma znaczenia, ile rozpuszczalnika wlejesz? Czy 15 gramów można nasączyć większą ilością rozpuszczalnika?
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Istnieje uproszczona metoda, która została przetestowana. Gdzie trafia proszek uzyskany po ogrzewaniu etanolem przez 10 minut w pierwszym etapie? Czy jest zarezerwowany dla drugiej części? Ale w drugiej części jest etanol do moczenia przez 3 dni i nafta do moczenia przez 2 dni, a następnie dwie przefiltrowane ciecze są stapiane. Po stopieniu uzyskuje się czarną substancję z dużą ilością oleju. Nie widzę sproszkowanej bieli.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Co więcej, po zmieleniu trawy na proszek i namoczeniu jej w etanolu lub nafcie otrzymujemy ciemnozieloną ciecz. Przefiltrowałem go za pomocą filtracji ssącej 4-5 razy, a kolor jest nadal ciemnozielony.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nie rozumiem, o czym mówisz. Czy możesz napisać jaśniej swoją prośbę?
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ekstrakcja odbywała się krok po kroku, ale produkt końcowy nie był białym proszkiem. Użyłem uproszczonej wersji, a każdy krok został wykonany zgodnie z powyższym. Po namoczeniu w rozpuszczalniku połączono oba rozpuszczalniki, a po wysuszeniu otrzymano czarny, nie. Jest to ciemnozielona ciecz.
 

Attachments

  • RWP3csXFBC.jpg
    RWP3csXFBC.jpg
    4.1 MB · Views: 221

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Teoretycznie efedryna już tam jest. Trzeba ją tylko wyekstrahować. Istnieją również inne substancje. Musisz całkowicie odparować ciecz i skrystalizować efedrynę. Prawdopodobnie konieczna jest tutaj chromatografia flash.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Zgodnie z tym, co powiedziałeś powyżej, umieściłem go na talerzu do ciasta, ale po odparowaniu płynu nie widziałem jeszcze żadnego białego proszku. Czy to błąd w moim działaniu? Ale zrobiłem to zgodnie z powyższą metodą.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Czy mogę użyć tej metody?

1000 gramów (1 kg) sproszkowanej efedryny

5000 ml wody

3000 ml benzyny

100 gramów soli kuchennej

20 gramów sody kaustycznej

100 ml stężonego kwasu siarkowego

1000 ml ksylenu

metoda:

Moczenie proszku w mieszaninie wody, benzyny, soli i sody przez 24 godziny

Odcedzić roztwór i przenieść do zbiornika

Dodać kwas siarkowy, sól i ksylen

Ogrzewanie w temperaturze poniżej 50 stopni Celsjusza przez 2-3 godziny

Oddzielenie i wysuszenie osadu zawierającego efedrynę
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ta metoda wygląda dobrze, ale stężony kwas siarkowy jest trudny do zdobycia w moim kraju.
 

K.1

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Czy kiedykolwiek wypróbowałeś tę metodę? Jaka była wydajność?
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Nauczyłem się tej metody od jednego z moich przyjaciół z Afganistanu. Powiedział, że ekstrahują efedrynę tą metodą, ale jeszcze jej nie wypróbowałem, ponieważ szukam kwasu siarkowego.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
30 gramów efedryny z 1 kilograma efedryny
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

W nadchodzących miesiącach spróbuję ekstrakcji i opublikuję wyniki.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Cześć bracie, próbowałeś już tego? Jaki jest rezultat? Czy udało ci się zastosować tę metodę?
 
Top