Przykład separacji izomerów dla Meth

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Działa to również z MDMA freebase i Ketamine freebase, po prostu zmieniając proporcje z masą molową każdej freebase. Pamiętaj, że w przypadku MDMA i Ketaminy interesujący izomer będzie w części stałej przy użyciu tych odczynników ;-)
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Cześć,
Powiedziałeś, że będzie to działać z MDMA i ketamkme, po prostu użyj równoważników molowych.
Ale twoje proporcje nie pasują do równoważników molowych
3650÷149.2337=24.5 mola
24,5×150,09= 3670g L kwasu winowego
150.09mm L winowy
149.2337mm M
??
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Dobra robota, wielki wysiłek
Myślę, że lepiej jest dodać niepolarny rozpuszczalnik i wyekstrahować niepolarną zasadę D, ponieważ po alkalizacji wody zbierasz niepolarną zasadę. Ekstrakcja ciecz/ciecz.
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
30
Reaction score
17
Points
8
Deals
1
Więc nie trzeba rozdzielać izomerów kwasem winowym, jeśli oczyściłem materiał po reakcji toulenem, niepolarnym rozpuszczalnikiem ???
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
30
Reaction score
17
Points
8
Deals
1
Czy jednak zawsze konieczne jest rozdzielanie izomerów w jakiś sposób?????
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Tak właśnie musi być.

FkJsC5vV1D
FkJsC5vV1D
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Fajnie, użyłeś tej samej metody?
 
View previous replies…

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Miałem około 700 ml racemicznego fb, a po rozdzieleniu otrzymałem około 320 ml d-fb.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hej stary, to daje świetne rezultaty!
Czy oczyściłeś mieszaninę L-fb i kwasu L-winowego wewnątrz lejka podczas filtracji próżniowej? Jeśli tak, to jakiego środka użyłeś? Następnie, jak odłączyć D-fb
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Nie, używam wirówki
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Proszę, jakiego rodzaju wirówki używasz? Próbowałem filtrować przy użyciu obniżonego ciśnienia i lejka Buchnera, ale winian był nadal mokry na końcu i zatrzymywał ciecz. Na końcu otrzymałem trochę izomeru D
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym podzielić się z wami moimi doświadczeniami z rozdzielaniem izomerów za pomocą L-wina. Przeprowadziłem trzy testy. 2x z użyciem metanolu, gdy w obu testach zmieniłem proporcje wolnej zasady metanolu i kwasu winowego. Oba testy wypadły w zasadzie tak samo, po połączeniu składników i wymieszaniu wytrąciła się stała masa, którą przefiltrowałem po 24 godzinach. Jeśli chodzi o wygląd produktu i ogólny podział izomerów, być może w jednym teście było trochę więcej produktów niż w drugim. Z 30 ml wolnej bazy otrzymałem około 9 gramów d-metalu. Podczas odparowywania, gdy zaczęły pojawiać się kryształy, na początku wyglądało to dobrze, tu i ówdzie tworzyły się małe igiełki, ale im bardziej wysychało, tym bardziej przypominało racemat (brzydka amorficzna substancja). Po całkowitym wyschnięciu, pod względem wyglądu, nie mogłem odróżnić racematu od tego podzielonego produktu. Po umieszczeniu na folii i lekkim ogrzaniu było oczywiste, że kryształy krystalizują nieco szybciej po rozpuszczeniu niż w przypadku racematu. Z tego wywnioskowałem, że nastąpił pewien podział, ale nie wystarczający. Zauważyłem, że nie myłem proszku winianu podczas filtrowania. Nie było tego napisane w procedurze, więc wolałem tego nie robić. Cóż, teraz dochodzimy do trzeciego testu, który wykonałem przy pomocy wody zgodnie z procedurą btcboss. Po połączeniu wszystkich składników i energicznym wymieszaniu po chwili otrzymałem gęstą, naprawdę gęstą masę przypominającą jakiś krem. Miała ona konsystencję w zasadzie taką jak na zdjęciu dodanym przez użytkownika Sjeik kilka postów nad moim. Zamknąłem pojemnik i odstawiłem na 24 godziny, po czym wlałem tę masę do filtra, rozprowadziłem po filtrze próżniowym i włączyłem ssanie. Ta gęsta kremowa substancja była naprawdę trudna do przefiltrowania, również w procedurze nie było nic napisane o myciu winianu w filtrze, więc tego nie zrobiłem. Otrzymałem tylko 11 gramów produktu z 60 ml wolnej bazy. Ale kryształy, które dotarły, były przezroczyste i piękne. Próbowałem stopić je na folii cynowej, aby zobaczyć, jak szybko się zestalają i było to naprawdę szybkie, jak pseudoefedryna. Myślę więc, że Split izomer był udany, z wyjątkiem masowej tragedii w postaci zaledwie 11 gramów. Problem polegał chyba głównie na tym, że miałem trochę problemów podczas filtracji z tym, że lejek na kolbie ssącej nie uszczelnił się dobrze i może też pomóc wypłukanie soli winianowej podczas filtracji, ale proszę o poradę ile wody mogę do tego użyć, żeby nie zaburzyć rozpuszczalności winianu w wodzie i tym samym nie wprowadzić izomerów L do produktu. Dziękuję
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Powtórz separację izomeryczną, aby uzyskać wyższą wydajność.

Uwolnij nieudaną sól i powtórz proces

- Przemyć zimnym bezwodnym metanolem, mieszanina L-met/kwas winowy nie jest rozpuszczalna w metanolu.
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dzięki, postaram się dać znać. Jaką temperaturę powinien mieć metanol, czy wystarczy włożyć go do lodówki, czy zamiast tego powinienem użyć zamrażarki?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Polecam zamrażarkę. W tym przypadku im zimniej, tym lepiej. Temperatury nigdy nie były mierzone, zawsze przechowuję metanol w zamrażarce.

-Polaryzacja (testowana polarymetrem) po jednym przejściu

- H20 (68-73% d)

- Metanol (71-76% d)

- Proces Rusznaka, toluen jako substytut benzenu (wciąż nieudany racemiczny)

- Pope - Peachey: h20/kwas chlorowodorowy
(65-80% d zależy od czasu)

Preferuję metodę z h20 ze względu na koszty, czas i prostotę.

Mam nadzieję, że mogłem pomóc.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Po rozdzieleniu izomerów kwasu L-winowego, zmieszałem metanol i skoagulowany kwas winowy, odfiltrowałem ciało stałe, zatrzymałem część ciekłą, a następnie dodałem wodny roztwór NaOH w celu uzyskania D-FB. Wszystko poszło gładko. Wyciągnąłem go. Po D-FB w górnej warstwie, w dolnej warstwie znajduje się wodny roztwór NaOH/metanolu. Ta warstwa powinna być odpadem. Ponieważ byłem zajęty pracą, zapomniałem wyrzucić tę warstwę odpadowej cieczy. Następnego dnia zamieniła się ona w kryształy. Można zapytać, co tu krystalizuje. Czyżby? Czy wodorotlenek sodu ulega rekrystalizacji? Kryształy mają kształt igieł i są obfite. Nie znam się na chemii, więc nie wiem, co jest przyczyną tej formacji i jakie są jej składniki.
 

Attachments

  • r3kxPN7p6o.jpeg
    r3kxPN7p6o.jpeg
    6.4 MB · Views: 137
  • pJQHT5L9Ye.jpeg
    pJQHT5L9Ye.jpeg
    2.9 MB · Views: 21

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Myślę, że to wodorotlenek sodu lub jakiś winian. Jeśli chcesz sprawdzić, czy w roztworze wodnym pozostał jakiś produkt, dodaj więcej wodorotlenku i wlej więcej toulenu lub dowolnego innego rozpuszczalnika. Pokaż, jakie kryształy d-met otrzymano po rekrystalizacji.
A także ile z jakiej ilości fb
 
Top