Synteza trans-2,5-dimetoksy-beta-nitrostyrenu z wysoką wydajnością (szczegółowy opis)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Spróbuję jeszcze raz... to nie koniec świata....

To był tylko fakt, że głupio dodałem GAA na raz i fakt, że przekroczyłem czas refluksu o 4 minuty, że moja procedura różniła się od podanego przez ciebie przykładu 10g.

Aha i wszystko zważyłem - nie używałem ml poza MeOH.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ponadto RT dla mnie zasadniczo zawsze będzie inne, ponieważ pracuję z mojego mieszkania...

Czy mogę zapytać, dlaczego octan amonu jest dość często używany jako katalizator, który działa w wielu reakcjach Henry'ego przy użyciu dość szerokiego zakresu. Widziałem go używanego z benzaldehydem do bardziej egzotycznych rzeczy - myślę, że nawet Shulgin użył go do tej syntezy, a może to była jego synteza meskaliny. Jeden z dwóch... po prostu wydaje się, że jest używany razem z GAA do wielu reakcji Henry'ego, to wszystko.
Rozumiem jednak, co mówisz o tym, że każdy aldehyd potrzebuje innego katalizatora...

Właśnie zdałem sobie sprawę, że przekroczyłem 9 minut, a nie 4.
Byłem trochę podekscytowany, kiedy dostałem duże szkiełko zegarkowe pełne kryształów, jak sądzę, nie zdając sobie sprawy, jak lekkie są...

Jak mówię, wcześniej pracowałem z DMT, który był trochę draniem, aby uzyskać ładne kryształy, więc zobaczenie tego po raz pierwszy było niesamowite!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nie sądzę, by zbyt szybkie dodanie GAA mogło tak bardzo zrujnować wydajność, przyczyna leży prawdopodobnie w etapie filtrowania/płukania lub w jakości aldehydu.
Możesz spróbować wytworzyć z niego suchy addukt bisufitu i obliczyć, ile uzyskasz.

Następnym razem spróbuj wziąć jeszcze mniej rozpuszczalnika, na przykład x5-x6 v/w abs. IPA, więc tylko tyle, aby rozpuścić 2,5-DMBA w RT lub przy niewielkim podgrzaniu.
Zakładam, że nie masz jeszcze dobrych umiejętności szybkiego filtrowania próżniowego i dobrych filtrów ze szkła spiekanego i/lub wystarczająco zimnej zamrażarki.
Zalecam również pominięcie etapu mycia na razie, lepiej po prostu przefiltrować, wysuszyć i zważyć, aby obliczyć wydajność, później można go rekrystalizować w celu zwiększenia czystości.
W ten sposób łatwiej będzie ustalić przyczynę słabej wydajności. Mycie ma na celu usunięcie ostatnich śladów nieprzereagowanego materiału i soli.

W każdym razie oto kilka uwag dotyczących etapu mycia, aby wyjaśnić to przy następnych uruchomieniach.
Kiedy powiedziałem "umyj go minimalną ilością zimnego 1: 1 v / v IPA: woda", miałem na myśli:
  1. Powinieneś przygotować 50% roztwór IPA i wody destylowanej według objętości, na przykład 20 ml + 20 ml, umieścić go w zamrażarce na co najmniej 1 godzinę przed procedurą mycia.
  2. Przygotuj zestaw filtrujący z lejkiem ze szkła spiekanego.
  3. Wyjmij mieszaninę poreakcyjną z zamrażarki i szybko rozbij krystaliczne grudki szpatułką.
  4. Natychmiast uruchom pompę i wylej wszystko na filtr.
  5. Dociśnij krystaliczną masę do filtra czymś obojętnym, aby równomiernie ją rozprowadzić i zebrać jak najwięcej filtratu. Wyłącz pompę.
  6. Wyjmij roztwór IPA:woda z zamrażarki i wlej na filtr (możesz najpierw wlać go do RBF, jeśli coś zostało, aby wszystko wypłukać, ale szybko). Wlej TYLKO tyle, aby zwilżyć masę i przykryć ją 1-3 mm więcej. Zahamuj zwilżoną masę szpatułką i wymieszaj, aby równomiernie wymieszać. Uruchom pompę i ponownie naciśnij. Wyłączyć i zebrać do suszenia. Najlepiej zaopatrzyć się w spiekany lejek o niezbyt dużych porach, aby bez próżni prawie nie było przepływu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak, właśnie do tego doszedłem.
Myślę, że nie zdawałem sobie sprawy, że to oczywiście utknie w RB, więc rozbicie tego wszystkiego zajęło trochę czasu.
Następnym razem najpierw schłodziłbym rozpuszczalnik, aby go umyć, ale przede wszystkim przeniósłbym go do odpowiedniej zlewki, zamiast pozwolić mu krystalizować w okrągłym dnie.

W ten sposób, gdy przenoszę go ze zlewki do filtra próżniowego, mogę to zrobić DUŻO szybciej.

Mam mały słoik pełen tego - wygląda na więcej niż jest, ponieważ są to tak drobne kryształy, że konsystencja przypomina trochę włókno szklane!

W rzeczywistości mam jeden z tych bardzo drobnych filtrów próżniowych, który jest trzymany razem z niebieskim zaciskiem - nie działa on w przypadku filtracji grawitacyjnej, więc następnym razem również go użyję.

Wielkie dzięki za pomoc. Wkrótce spróbuję ponownie i tym razem faktycznie zatrzymam filtrat do momentu zważenia kryształów!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha; powiedziałem to facetowi, który pomagał mi dotrzeć do mety syntezy n,n-DMT poprzez animację redukcyjną - pamiętaj, że wszystkiego, czego nauczyłem się o chemii, nauczyłem się, gdy byłem w dość ciężkim stanie odstawienia benzodiazepin.
Czasami mogę więc popełniać głupie błędy, nie być wystarczająco szybki lub po prostu niedoświadczony.
Nie jestem jednak głupi - za każdym razem uczę się mechaniki tego, co robię, ale kiedy jesteś w złym stanie odstawienia, twój umysł jest po prostu zamglony.... więc tak.
Doceniam twoją pomoc... Ale przepraszam, kiedy popełniam głupie błędy - jak pozwolenie, by trwało to o 9 minut za długo!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Przynajmniej NIE MAM PRAGNIENIA syntetyzowania czegokolwiek uzależniającego!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha, jeśli chodzi o rex'ing - doszedłem do wniosku, że będę się o to martwił i robił to w zlewce, kiedy faktycznie planuję to zredukować...

Ponadto, teraz o tym myślę - wydawało się, że w RB było o wiele więcej kryształów, zanim musiałem poświęcić czas, aby chwycić szklany pręt i go rozbić - a potem prawdopodobnie użyłem rozpuszczalnika, który był o wiele za ciepły, aby spróbować go wypłukać - topiąc jeszcze więcej... duh. Naprawdę idiotyczne. To nie tak, że nie robiłem tego setki razy.

Przypuszczam, że mógłbym ponownie wymieszać aldehyd, ale szczerze mówiąc, pochodził od tego samego kolesia z etylenodiaminą Smokey as fuck, a także nitrometanem i zapytałem, był świeży z Chin, więc wątpię, aby był złej jakości, aby być uczciwym....

Myślę, że masz rację, ponieważ nie przygotowałem odpowiednio rozpuszczalnika do prania i prawdopodobnie rozpuściłem ładunek, który już tam był... widzisz, to jeden z nich duh wycofanie mgły....

Dojdę do tego i prawdę mówiąc, nie mam jeszcze PRAWDZIWYCH planów innych niż zredukowanie go do 2c-h. Może będę go bromować? Wydaje się jednym z łatwiejszych do rozpoczęcia, nawet jeśli nie kocham produktu końcowego... Nie nienawidzę go też lol.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobra, spróbowałem jeszcze raz i ściśle przestrzegałem czasu, ale z jakiegoś powodu nie krystalizował się tak łatwo...

Tym razem musiałem naprawdę schłodzić go w kąpieli lodowej, aby wywołać krystalizację.

Osobiście uważam, że ostatnim razem wydawało się, że działa lepiej, ale chyba nie mogę tego powiedzieć, dopóki nie wykonam porządnej filtracji próżniowej po dłuższym schłodzeniu, a następnie oczywiście zważę.
Zobaczymy... wszystko zostało zapisane w moim arkuszu kalkulacyjnym....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Wiem, że już uwzględniłeś nadmiar nitrometanu w swoich liczbach, więc wszystko idzie do końca, ale ostatnim razem pomyślałem, że dodam trochę więcej, na wszelki wypadek, gdyby był mniej czysty niż myślałem, więc myślę, że zamiast 4,5 g dodałem 5 lub coś w tym rodzaju (mam to zapisane, ale nie mam przed sobą), ale czuję, że albo to, albo dodatkowy czas, który dałem mu ostatnim razem, sprawił, że krystalizował się łatwiej.

Mam teraz lepszy wąż próżniowy, więc tym razem mogę również użyć mojego drobniejszego filtra próżniowego.

Zostawię go w zamrażarce na noc, a jutro szybko zmiażdżę go prętem, a następnie włożę z powrotem do lodówki, podczas gdy ustawię pompę próżniową itp.

Powinno być ciekawie...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha i mam ładunek 70% Ipa w lodówce, żeby go szybko wyprać!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Więc zrobiłeś to 10 minut w 30 ml MeOH lub 1 godzinę w 50 ml(?) IPA tym razem?

70% IPA?) Człowieku, skąd ty bierzesz te liczby?) Wydawało mi się, że kilka razy wyraźnie zaznaczyłem, że 1:1 v/v to 50% IPA (lub 1:2 v/v dla metanolu to 33% MeOH).
Czy zdajesz sobie sprawę, że woda ma na celu zmniejszenie rozpuszczalności w niej produktu nitrostyrenowego? Im więcej wody, tym mniej produktu zostanie wypłukane.
Lepiej umieścić 50%(!) IPA w zamrażarce w temperaturze -20C.
Jeszcze lepiej, jak już powiedziałem - pomiń ten krok na razie, ponieważ widzę, że i tak możesz znaleźć sposób na zrobienie czegoś inaczej)

Jeśli zamierzasz zrobić to krok po kroku, umieść go ponownie w zamrażarce w temperaturze -20 ° C na co najmniej 30 minut przed filtrowaniem.
Nie zapomnij zachować filtratu(ów).
Istnieje inne podejście do tego typu syntez, w którym mieszaninę reakcyjną zalewa się dużą ilością zimnej wody, a następnie filtruje,
ale w takim przypadku czasami może dojść do awarii w postaci oleju lub drobnego proszku, który jest trudny do przefiltrowania, a po wyschnięciu staje się bardzo drażniący.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nie, ponownie użyłem tego samego rozpuszczalnika, więc 30 ml MeOH, obserwowałem go przez 5-10 minut pod kątem jakiejkolwiek zmiany koloru, a następnie wyciągnąłem go bezpośrednio po 10 minutach.

Przepraszam, nie przeczytałem zbyt wyraźnie numerów IPA, ponieważ nie użyłem go.... poza użyciem zimnego IPA do wypłukania rzeczy...

Więc tym razem najpierw wszystko ustawiłem (filtr próżniowy), przefiltrowałem - wyglądało na podobną ilość, jednak zrobiłem to, co powiedziałeś i byłem bardzo szybki i pominąłem etap mycia - myśląc, że po prostu ponownie to wszystko wymieszam, zanim zmniejszę do 2c-h.

Tym razem tak, zachowałem wszystko, włożyłem z powrotem do zamrażarki (poza tym, co suszy się w eksykatorze) i niemal od razu widzę, jak ponownie krystalizuje.

Podczas następnego filtrowania użyję drobniejszego lejka Büchnera, który mam, na wypadek, gdyby to, co teraz krystalizuje, było zbyt drobne i przeszło przez bibułę filtracyjną (mogło tak być, ale wtedy było półprzezroczyste, zanim dotarło do próżniowego erhlenmeyera, którego użyłem do filtrowania tym razem).

Zjebałem jeden numer - raz podczas jednej syntezy. Ok, może powiedziałem kilka losowych liczb, ale robiłem to z pamięci. Powiedziałem już, że byłem na odstawieniu benzo i to niszczy twoją pamięć, więc przepraszam. Kiedy przeprowadzałem syntezy, miałem przed sobą twój zapis i po prostu podążałem za syntezą 10 g, używając skal, a nie ml (innych niż MeOH).

Tak jak mówię; jeśli ktoś chce moje arkusze kalkulacyjne z notatkami, zdjęciami, filmami i dokładnymi czasami i ilościami - są więcej niż mile widziane i prześlę je...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Rozcieńcz filtrat wodą (co najmniej x3 jego objętości), a następnie umieść go w zamrażarce przed ponownym przefiltrowaniem.
Ciekawe, co otrzymasz.

"Tak jak mówię; jeśli ktoś chce moje arkusze kalkulacyjne z notatkami, zdjęciami, filmami i dokładnymi czasami i ilościami - są one więcej niż mile widziane, a ja prześlę..."
Tak, proszę.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Och, także 70, ponieważ....well to jest to, co miałem w mojej szafce i dużo tego -70% iso... w przeciwieństwie do 100% rzeczy, które mam.

Tak, woda, o której wspomniałeś wcześniej, jest tym, czego próbowałem za pierwszym razem, gdy próbowałem tego RXN i nie zdawałem sobie sprawy, że potrzebuję GAA. Przepraszam, "sprawa z wodą" - to nie jest dobry opis!
Miałem na myśli krystalizację poprzez wrzucenie RM do naprawdę lodowatej wody, aby obniżyć rozpuszczalność.
Tak właśnie się stało, otrzymałem żółty olej... ale chyba powinien być pomarańczowy, patrząc na te x'stals.

Tym razem pierwsza filtracja dała mi to samo, co ostatnio - a właściwie nieco więcej.

Uzyskałem 2 gramy przy pierwszej próbie, a następnie 2,1 g przy drugiej próbie, ale po pierwszej filtracji włożyłem RM z powrotem do zamrażarki i uzyskałem nieco więcej.

Trzymaj się....spreadsheets r na moim tablecie - jestem na moim telefonie! Po prostu się przełączę
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobra - jak mówię, nie jestem zorganizowany, uczę się na bieżąco i robię (s)-brzydkie notatki!

OK, nie pozwala mi załączyć ani pliku "liczby", ani pliku excell.... to dziwne...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nie mam pojęcia, jak ci to przesłać.... Wiem, że jest na to sposób, ponieważ po prostu zmodyfikowałem lub przynajmniej oparłem swoje arkusze kalkulacyjne na jednym przesłanym mi do syntezy DMT, więc wiem, że można to przesłać, tylko nie wiem jak.... Może w bezpośrednich wiadomościach? ....nope

To takie dziwne... jeśli możesz mi pomóc dowiedzieć się, jak przesłać liczby lub format Excela, ale wolałbym wysłać dokument z liczbami, ponieważ zapis Excela przesunął wszystko o trochę...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Także, rozcieńczę to i spróbuję teraz....

edit: ah interesujące - dodałem do tego ładunek wody (zimnej wody z lodówki) i stało się w zasadzie to, co się stało, gdy pozbyłem się ostatniej partii, ale jej nie zatrzymałem.
Gdy tylko zacząłem wlewać wodę, zmieniła kolor z ciemnoczerwonego na wyglądający jak sok pomarańczowy z niewielką ilością olejków przyklejonych do dna, które wyglądają ciemniej niż otaczający pomarańczowy / żółty kolor... Wstawiłem go ponownie do zamrażarki na jakiś czas, ale nie pozwolę mu zamarznąć, ponieważ zakładam, że woda może to zrobić, jeśli zostanie w środku...
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Czy mam więc oddzielić olej i ponownie wyekstrahować go z MeOH? Oczywiście niewielką jego ilość?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Wow ok, po dodaniu wody i chwili w zamrażarce znowu zrobiło się jak breja - ciekawe
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach tak, ok - po ponownym schłodzeniu, drugim przefiltrowaniu, a następnie dodaniu wody: przypadkowo zamroziłem ją na stałe, haha, przywróciłem ją do 0-2c, a następnie ponownie przefiltrowałem po raz trzeci. Uzyskałem przyzwoitą ilość, ale większość "smakołyków" utknęła (prawdopodobnie po zamrożeniu) po bokach i krawędziach RB, próbowałem przepłukać go zimną wodą, ale woda nie chce go zbyt dobrze przesuwać, więc złapałem trochę izo, które miałem w zamrażarce (70%) - prawdopodobnie 10 ml i mogłem zobaczyć, że def poruszył go po prostu nie wystarczyło.
Włożyłem więc to, co już zdobyłem, do eksykatora próżniowego, jak zawsze, a następnie dodałem 5-7 ml ciepłego MeOH do RB (trochę z zamiarem rozpuszczenia go i ponownego rozbicia, jednak wszystko, co zrobiło, to usunięcie masy z krawędzi RB, więc włożyłem ją z powrotem do lodówki, a gdy izo ostygnie, przepłuczę kolbę - wygląda na całkiem sporo, aby być uczciwym....Zdecydowanie co najmniej podwoiłem wydajność - nawet jeśli rzeczywiste kryształy nie były tak dobre - nie ma znaczenia, wszystko zostanie ponownie wymieszane, zanim cokolwiek z tym zrobię.
To po prostu interesujące - teraz rozumiem, co masz na myśli. Dodanie wody rozcieńcza go i sprawia, że jest mniej rozpuszczalny w roztworze. Oczywiście...

Dostałem DROBNĄ odrobinę oleju na dnie. Nie wiem, czy to nieczysty produkt, czy jakieś zanieczyszczenie, ale hej, jestem z siebie zadowolony ☺️

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc... Naprawdę to doceniam. Jestem cholernie chory, więc jestem bardzo głupi i po prostu mam grypę, więc przepraszam, że źle zapamiętałem liczby.
Ponownie, jeśli możesz mi powiedzieć, jak przesłać arkusz kalkulacyjny, zrobię to, może gdybym spróbował na prawdziwym komputerze.... Zobaczę
 
Top