Synteza trans-2,5-dimetoksy-beta-nitrostyrenu z wysoką wydajnością (szczegółowy opis)

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
2c-e również nie wydaje się trudne:

Nauczyłeś się już reakcji Henry'ego, teraz wykonaj redukcję NaBH4 + Cu(II)Cl i wszystko będzie na swoim miejscu.

Aha i był nawet jakiś 4-etylo-2,5-dimetoksynitrostyren sprzedawany ostatnio na etsy, choć trochę drogi. Nie mogę go teraz znaleźć.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Etsy jest szalone - mojego najlepszego dostawcę znalazłem właśnie przez Etsy. W rzeczywistości osoba, która umożliwiła mi zrobienie większości tej chemii, którą poznałem przez Etsy.
Po prostu zapominam o regularnym przeszukiwaniu go - ja też widziałem tam odpowiednie nitrostyreny, ale jak mówisz, były drogie i pomyślałem, że potrzebuję praktyki w uzyskiwaniu aldehydu aż do fenetyloaminy.
Nie wiem dlaczego - po prostu coś we mnie chciało zobaczyć, jak rosną te niesamowite, jasne kryształy igieł... to naprawdę niesamowite. Zwłaszcza, że pochodziły z reakcji, którą miałem problemy z krystalizacją (DMT).
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A tak, zamierzam zacząć od metody CuCl2 + NaBH4...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Okej, więc nie mam rotowapu, a synteza mówiła o usuwaniu nadmiaru rozpuszczalnika pod próżnią, więc jedyną opcją, jaką naprawdę miałem, była zwykła destylacja próżniowa.
Więc ustawiłem go za pomocą mojego płaszcza i obrotowej pompy łopatkowej.
Pozostał mi ciemnobursztynowy / czerwony olej (wyobrażam sobie również resztki nitrometanu). Spróbuję doprowadzić go do krystalizacji, modyfikując temperaturę, ale jeśli odmówi wyhodowania jakichkolwiek kryształów, chyba będę musiał ponownie wyekstrahować olej z czegoś - jest to reakcja TMA Henry, którą próbuję tutaj, ponieważ odniosłem dobry sukces z nitrostyrenową wersją tej samej reakcji.

Jak powiedziałem, zasadniczo postępowałem zgodnie z wideo tutaj dla meskaliny / TMA, jednocześnie czytając opisy Shulgina, ponieważ wspomina on o takich rzeczach, jak kolor itp. Myślę, że w tej syntezie również mógł pozostać olej, ale szczerze mówiąc, przeczytałem tak wiele różnych reakcji Henry'ego w ciągu ostatnich kilku tygodni, że myślę, że moja głowa jest trochę przeciążona tak podobnymi rzeczami.

Powinienem po prostu spróbować syntezy od początku do końca, ale nigdy mi się to nie udaje!
Wcześniej zdałem sobie sprawę, że mam już dwa nitrostyreny do zredukowania - jeśli ta synteza TMA zadziała dla mnie i uzyskam krystalizację nitropropenu, to kiedy przyjdę zredukować je wszystkie, będę miał wiele rzeczy do wypróbowania... trochę głupi sposób robienia rzeczy, ale hej ho!

Zważyłem też suchy, surowy b-3,4,5-TMONS i myślę, że było to około 8g.
Wiem, że prawdopodobnie wydaje się to bardzo niedokładne i szacunkowe i do pewnego stopnia tak jest, ponieważ zważyłem to dziś rano... Kilka dni temu ponownie spadłem na leki, więc moje głowy są dość mgliste.

W każdym razie dziękuję za wszelką pomoc i sugestie - myślę, że teraz zacznę iść naprzód z redukcjami.

Zasadniczo czekałem około 20-25 lat, aby spróbować meskaliny i po raz pierwszy kupiłem kaktusa produkującego meskalinę. Mam teraz tak wiele ogromnych różnych gatunków Trichocerius - nie mam ochoty siekać ponad 20-letnich, pięknych kaktusów, kiedy można po prostu zamówić aldehyd z cholernych Chin!
Z tego co rozumiem, wiele chorób związanych z meskaliną wynika z materii roślinnej, której ludzie nie pozbywają się prawidłowo lub po prostu jedzą sam miąższ kaktusa.

Tak czy inaczej, jestem wielkim dzieckiem, jeśli chodzi o uczucie choroby, więc nigdy się do tego nie zabrałem...

Teraz jestem tylko o krok - no dobrze, dwa lub trzy, w zależności od tego, ile re-xów muszę zrobić.

Przyznam jednak, że miło byłoby mieć ten jeden nitropropen.

Wydaje mi się, że mam problemy z wytwarzaniem nitropropenu, więc zgaduję, że nitroetan, który mogę uzyskać, nie jest tak dobry ani czysty po destylacji, jak mieszanka nitrometanu, którą kupuję.

Muszę przyznać, że naprawdę chciałbym mieć rotowap.

Byłem zaskoczony, jak wysoko musiałem umieścić płaszcz podczas destylacji próżniowej.
Próżnia była utrzymywana na poziomie 0,9 bara, temperatura wynosiła 40c na termometrze destylacyjnym i nieco powyżej tej na termometrze w RM.
Byłem zaskoczony, jak wysoko musiałem mieć płaszcz, mimo że temperatura wewnątrz kolby była niska.

To była pierwsza destylacja próżniowa, którą przeprowadziłem i wyłączyłem ją, gdy zbliżała się do 70 ° C, tylko dlatego, że facet w syntezie ustawił kąpiel rotowap na 82, więc pomyślałem, że nie chcę jej zbytnio podgrzewać...

Naprawdę denerwuje mnie, gdy widzę ludzi, którzy używają rotowapu do ekstrakcji rzeczy do wykorzystania w ich "miksologii" przy produkcji napojów alkoholowych.
Widzę takich ludzi na YouTube i chociaż doceniam używanie narzędzi do rzeczy, do których tak naprawdę nie zostały stworzone, nie wstydzę się przyznać, że im zazdroszczę!

Wiem, że ludzie twierdzą, że nie jest to potrzebne, chyba że masz określoną wydajność, ale mimo to zmniejszyłoby to ilość zamawianych rozpuszczalników - co jest dość ważne dla "tajnego" laboratorium. (Nie żebym naprawdę nazywał moje miejsce laboratorium, ale chyba tak jest w luźnym znaczeniu tego słowa!).

Z pewnością w sensie takich rzeczy jak DCM, których tak naprawdę mi nie wolno - to po prostu zmniejsza niebezpieczeństwo.

Szczerze mówiąc, myślę, że użyłbym go do redukcji mieszanin reakcyjnych i re-xów. Sprawia, że rzeczy ulegają awarii bez narażania ich na działanie powietrza. Destylacja próżniowa jest trochę kłopotliwa w porównaniu z prostym wlaniem wszystkiego do kolby i włączeniem urządzenia!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh wow. To niesamowite, jak zmienia się lepkość wewnątrz kolby, nawet gdy na zewnątrz jest całkowicie zimna.
Właśnie zostawiłem ją na lodówce jakieś dziesięć minut temu i wirowała wokół kolby bez problemu, dlatego powiedziałem, że wciąż jest tam nitroetan.
Jestem pewien, że nadal tam jest, ale zgaduję, że jest go mniej niż początkowo myślałem, ponieważ jest to teraz gęsty olej, taki jak THC lub coś podobnego...

Właśnie zatrzymałem się i sprawdziłem to w Pihkal - okazuje się, że kiedy zsyntetyzował go w ten sposób, uzyskał również czerwony olej po usunięciu rozpuszczalnika pod próżnią.

Myślę, że do tej pory podążałem za jego opisem, więc równie dobrze mogę kontynuować!

O dobrze, cieszę się, że to przeczytałem, myślałem, że przegrzałem go po usunięciu rozpuszczalnika, ale prawdopodobnie uszło mi to na sucho. Przyznam, że na początku miałem trochę uderzeń, ale ogólnie wydaje mi się, że spełniło to swoje zadanie - jest to po prostu denerwujące. ZUPEŁNIE rozumiem, dlaczego ludzie używają krótkiej ścieżki bardziej niż normalnej destylacji próżniowej, nawet jeśli nie jest to tak naprawdę to, do czego służy....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha, jeśli chodzi o krystalizację DMT z tryptaminy poprzez animację redukcyjną w niskich temperaturach, odkryłem, że gdy mam już surową mieszankę DCM; im szybciej usuwam rozpuszczalnik, a następnie ponownie mieszam, tym lepszą krystalizację uzyskuję.
Nie mam pojęcia dlaczego, muszę też użyć pieprzonej tony heptanu (w porównaniu do każdego innego re-x, jaki kiedykolwiek zrobiłem).
Uważam też za dziwne i odstręczające, że oryginalny żółty olej, który ponownie mieszasz, w rzeczywistości nie miesza się z wrzącym heptanem. To po prostu bardzo dziwna rekrystalizacja w ogóle!
Muszę kiedyś spróbować z suchym lodem - niektórzy mówią, że to naprawdę pomaga, inni, że nie jest potrzebne.

Myślę, że po trochu jedno i drugie. Otrzymujesz produkt, ale moje plony były okropne!!!

Jak dotąd miałem o wiele więcej szczęścia z fenetylaminami!
Pamiętaj, mówiąc, że iv jeszcze nie stworzył aktywnej substancji fenetyloaminowej i iv spotkał bogów z niewielką ilością DMT, które zrobiłem, więc myślę, że to kwestia opinii, która jest lepsza lol Chodzi mi tylko o to, że iv ogólnie miał znacznie więcej szczęścia z pierwszym krokiem. Mam zamiar wypróbować drugi krok za chwilę, kiedy wrócę do domu! Irytujące jest to, że wiąże się to również z usuwaniem rozpuszczalnika pod próżnią (przypuszczam, że mógłbym odparować DCM, ale ostatnim razem odniosłem dobry sukces, gdy usuwałem nitroetan...).

Przy okazji, jeśli potrzebujesz 3,4,5-TMOBA, żebyś nie musiał kupować pół kilograma kilograma, chętnie ci sprzedam. Irytujące jest jednak zdobywanie nitro. Nitroetan jest w porządku, można go dostać od RS industries w ich akrylowym spoiwie do wytłaczania, ale nitrometan, który nie jest z metanolem, jest bardzo irytujący do znalezienia! Śmierdzi również podczas destylacji, to paliwo nitro. Przynajmniej z mojego doświadczenia. Ktoś podsunął mi świetny pomysł, jakim było dodanie do niego wody, tylko że w moim przypadku wciągnęło to również oleje i barwniki do warstwy nitro! Mimo to... dobry pomysł, pomyślałem!

Ale jeśli to gawęda, przepraszam!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A tak, próbowałem użyć jednego z tych aspiratorów z Chin i to było gówno! Nie mogłem go w ogóle podłączyć do kranu!
Podłączyłem go do mojej pompy wodnej i (dźwięk pierdzenia)!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jeszcze jedna rzecz - pompki. Jestem zdumiony, że moja nadal działa, ponieważ dodałem do niej całkowicie niewłaściwy olej!

Zgubiłem dołączoną do niej instrukcję, kupiłem olej do pompy próżniowej, a kiedy przyszedł, był pomarańczowy lol

Więc napełniłem ją i zauważyłem, że kiedy ją włączyłem, pachniała jak garaż z naprawianymi samochodami. Następnie znalazłem instrukcję i spuściłem olej i zastąpiłem go prawidłową wartością iso!

Moja pompa pochodziła z Amazona, kiedy kupiłem komorę próżniową, aby zamienić ją w osuszacz! Byłem naprawdę pod wrażeniem podciśnienia, które osiągnęła, gdy wykonałem Vac Dist.
Jej konfiguracja i uruchomienie nadal jest upierdliwe! Oszczędzam na rotovap, ale zdałem sobie sprawę, że potrzebuję pompy cyrkulacyjnej wody, aby móc wyciągać próżnię bez takiego hałasu! Sądzę też, że będzie ona również obsługiwać mój płyn chłodzący, co jest fajne.
Mam teraz również głowicę destylacyjną o krótkiej ścieżce, więc może się przydać do usuwania rozpuszczalnika, nie wiem - na pewno łatwiej ją skonfigurować niż pełny zestaw destylacyjny.

Jest to coś, co będę musiał teraz robić coraz częściej, chyba że chcę zmarnować naprawdę trudny do zdobycia rozpuszczalnik/odczynnik. Gah!😩

Czytasz pihkal i myślisz, że chciałbym móc po prostu odebrać telefon i zamówić czysty nitrometan lub nitroetan! Wierzę, że to z powodu tych wszystkich rozdzielających mieszanin OTC, dlatego mam dość destylacji!
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że czytałem ten raport lata temu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Być może ktoś inny wspomniał o użyciu superglue jako katalizatora zarówno w reakcji kondensacji 3,4,5-TMOBA, jak i 2,5-DMOBA, co brzmiało interesująco, głównie dlatego, że obecnie pracuję z 3,4,5 i wszystko, co mogę zrobić, aby zmniejszyć zużycie NM, byłoby dobre. Chwileczkę, zajrzę do moich wiadomości....
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Odsyłam do OP.
 
Top