Synteza L-efedryny z L-fenyloacetylokarbinolu (L-PAC)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Czy jest jakaś opcja zastąpienia mikrofalówki normalnym ogrzewaniem, oczywiście zmieniając temperaturę i czas?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
@G.Patton Nie wystarczy standardowe aminowanie redukcyjne L-PAC?
Etanol + metyloamina (40% w wodzie) + L-PAC i pozostawiono do reakcji w temperaturze pokojowej przez 30 minut, aby umożliwić tworzenie się iminy.
Mieszaninę schłodzono do około 0 C i zredukowano za pomocą NaBH4.
Mieszaninę następnie podpuszczono i ekstrahowano DCM
Wysuszono bezwodnym siarczanem sodu, przefiltrowano i odparowano.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
l-PAC jest bardzo wrażliwy na zasady, które powodują jego racemizację, a szkoda. Zalecane są warunki kwaśne lub obojętne, z NaBH4 można użyć łatwo przygotowanych pochodnych, takich jak STAB (z NaBH4 w toluenie z dodatkiem 3 równoważników GAA) lub borohydryku cynku (z bezwodnego ZnCl2 i NaBH4) lub innych. Nie jest potrzebne żadne ogrzewanie, a woda nie stanowi problemu, wystarczy dodać równomolowy octan metyloaminy do l-PAC w toluenie, dodać 0,01 molowego dwuwodzianu kwasu tosowego i pozostawić w temperaturze rt na jeden dzień, tworząc stabilną iminę, która jest następnie redukowana przez STAB. Doskonała wydajność. Pozwala uniknąć całkowicie alkalicznych warunków. Jedyną wadą jest ilość potrzebnego GAA - 4 równoważniki.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
moja pierwsza próba zrobienia l-pac, oto mój przepis, nie jestem pewien, czy wszystko jest poprawne, ale i tak spróbuję.

2,5 litra h2o
87,50 g melasy
drożdże i pożywka
20ml benzaldehydu
75ml eteru

wlać 2,5 litra wody i 87,50 gramów melasy do 5 litrowego naczynia,
nasycić płuczkę czystym tlenem,
dodać drożdże i pożywkę i pozostawić do fermentacji na około 8 godzin,
po szybkiej fermentacji dodać 10 ml benzaldehydu,
po około 4 godzinach dodać kolejne 10 ml benzaldehydu i pozostawić do fermentacji na kolejne 12 godzin lub dłużej,
po zakończeniu usunąć drożdże,
ekstrahować l-pac 50 ml eteru, a następnie 25 ml eteru,
połączyć eter i destylować
zebrać l-pac?
Teoretyczna wydajność 10ml to 50% konwersji.

mile widziane opinie, a po zakończeniu opublikuję wyniki.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Wydaje się, że nie zrozumiano, że jest to reakcja kondensacji dwóch aldehydów. Benzaldehydu i - czego? Dodaje się więc aldehyd octowy i mamy drugi aldehyd. Albo aceton w austriackim patencie, który sprzedał wujek Fester (tak naprawdę nie działa jak większość jego rzeczy). Albo dodaje się pirogronian, który jest źródłem energii dla drożdży i tworzy aldehyd octowy w procesie.

Tak więc, jeśli zrobisz to bez drugiego aldehydu lub jego prekursora, potrzebny będzie DWÓCH benzaldehydów, ponieważ benzaldehyd + benzaldehyd również działa, ale oczywiście maksymalna wydajność liczona z benzaldehydu jest zmniejszona do połowy.

Dekstroza i fruktoza mogą dostarczyć energii, ale nie aldehydu do reakcji.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Pirogronian sodu jest złotym standardem. Pirogronian wapnia również się sprawdza. Problem w tym, że potrzeba go cholernie dużo, więc do poważnej produkcji lepiej nadaje się aldehyd octowy. Jeśli możesz kupić Paraldehyd - jest idealny, łatwo de-polimeryzowany do Acetaldehydu i znacznie lepszy w obsłudze.
W przypadku aldehydu octowego należy jednak dodać źródło energii, takie jak sacharoza lub dekstroza.
Sztuczka z pirogronianem polega na tym, że nie wymaga on fermentacji drożdży.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Ile pirogronianu sodu będzie potrzebne?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Przykro mi, że ta ocena nie była prawidłowa, istnieje potrzeba włączenia pirogronianu sodu i szczepu drożdży, który może obsługiwać lekko kwaśne warunki, ph 5 - 5,5 i prawdopodobnie duży zakres temperatur. to wciąż praca w toku, bardzo powolny postęp lol.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
oto pytania, które mam:

ph h2o, lekko kwaśne przy 5 -5.5?
czy nasycać płuczkę czystym tlenem dla wzrostu drożdży?
czy benz na litr h2o to 4ml?
czy dodać dodatkowy benz 4ml na litr h2o po 4 godzinach?
czy produkcja etanolu wynosi 35 gramów na litr h2o?
czy ph wynosi 6 na różnych etapach stężenia benz?
Czy utrzymuję 20 stopni Celsjusza podczas mycia?
Czy istnieje potrzeba zmiany ph roztworu przed ekstrakcją??? jeśli l-pac jest wrażliwy na bazowanie?
czy suszę roztwór eter/l-pac bezwodnym siarczanem sodu lub bezwodnym siarczanem magnezu przed destylacją?
czy teoretyczna wydajność wynosi 50% lub więcej czy mniej?
melasa vs dekstroza?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Tak, ta synteza ma więcej pytań niż czasu...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Czy poczyniłeś jakieś postępy?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
10 mM benzaldehydu to około 1,0612 g/L. Stężenie to zostanie wykorzystane do optymalizacji produkcji L-PAC.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Proszę, kto nauczy mnie ręcznie, jak zrobić l-efedrynę, jestem gotów zapłacić za wiedzę
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
hi consider, musisz zrobić większość studiów samodzielnie, a następnie metodą prób i błędów zastosować rzeczy w praktyce, udokumentować każdą próbę, a następnie będziesz miał pytania, których potrzebujesz, aby uzyskać właściwe odpowiedzi, powodzenia
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Nie kupuj tego Mam ponad 1000 wiadomości na temat 11 syntez, a on potrafił trzymać się jednej, komplikując cały proces poprzez zmianę syntezy
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage, proszę, doceniam twoją pracę ze mną, ale nauczyłeś mnie robić P2P, co dało racemię, a ja po prostu nienawidzę wszystkiego, co dotyczy racemii, po drugie nauczyłeś mnie innego procesu, który nie dał ani - efedryny, której nie można było użyć do produkcji mety, nie lubię argumentów i mówię dziękuję kochanie, podjąłem decyzję, że chcę nauczyć się l-efedryny lub D-pseudoefedryny, której mogę użyć do produkcji mety, kochanie, jeśli ktokolwiek może mi pomóc w tej dziedzinie, zapłacę ci tysiące dolarów
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage, proszę, doceniam twoją pracę ze mną, ale nauczyłeś mnie robić P2P, które dało racemię, a ja po prostu nienawidzę wszystkiego, co dotyczy racemii, po drugie nauczyłeś mnie innego procesu, który nie dał ani - efedryny, której nie można było użyć do produkcji mety, nie lubię kłótni i mówię dziękuję kochanie, podjąłem decyzję, że chcę nauczyć się l-efedryny lub D-pseudoefedryny, które mogę wykorzystać do produkcji mety, kochanie, jeśli ktokolwiek może mi pomóc w tej dziedzinie, zapłacę ci tysiące dolarów.
 
Last edited:

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Hive Po prostu nie lubię racemicznych rzeczy, których mnie nauczyłeś, w końcu podjąłem decyzję, aby dowiedzieć się, jak mogę produkować L-efedrynę lub D-pseudoefedrynę z fermentacji drożdży lub jakąkolwiek inną metodą z dobrą wydajnością, która nie doprowadziłaby do racemicznego produktu, jestem gotów zapłacić tysiące dolarów mojemu mentorowi, jestem przekonany, że jest tu ekspert, który ma wiedzę, proszę, róbmy interesy
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nie ma sensu robić l-pac. Wydajność 0,5 ml l-pac na 1 l wody. Bez sensu. 20L wody na 10ml produktu? Mmm?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
hi handle
czy mogę zapytać, jak to zrobiłeś?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Biotransformacja w produkcji L-efedryny
P.L. Rogers, H.S. Shin i B. Wang. Wydział Biotechnologii, Uniwersytet Nowej Południowej
Walii, Sydney 2052, Australia

2.3 Stężenie benzaldehydu
Wpływ benzaldehydu na produkcję L-PAC przez S. cerevisiae został zbadany przez Gupta i wsp.
i wsp. (32) oraz Agarwal i wsp. (33). Ci ostatni stwierdzili, że gdy stężenie benzaldehydu
benzaldehydu wzrosło powyżej 16 mM (1,7 g L-1), szybkość gatunkowa produkcji L-PAC
zmniejszyła się, a powyżej 20 mM (2,1 g L-1) została całkowicie zahamowana. Gdy pozostałość
benzaldehydu spadła poniżej 4 mM (0,4 g L-1), tworzenie alkoholu benzylowego było dominujące
nad L-PAC. Oszacowano, że optymalny zakres stężenia benzaldehydu
wynosił 4-16 mM. W dalszych badaniach (34) optymalne stężenie dla produkcji L-PAC
wynosiło 10 mM (1,1 g L-1).
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Interesujące org, jak można przeprowadzić ciągłą ekstrakcję?
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Jak oddzielić DL-pseudoefedrynę, aby mieć tylko D-pseudoefedrynę?
 
Top