Synteza MDMA za pomocą NaBH4 z MDP2P

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Wprowadzenie
Poniższa metoda pokazuje, że redukcja NaBH4 jest w rzeczywistości lepsza od wszystkich innych popularnych metod stosowanych w tajnej chemii i ta metoda pozwala na skalowanie syntezy MDMA w przeciwieństwie do redukcji amalgamatu glinu. Metoda jest dość prosta, nie wymaga drogiego sprzętu. Procedury z mieszaniną reakcyjną są proste i wydajne. Metoda ta jest bardzo przydatna do produkcji MDMA na dużą skalę i daje wysoką wydajność (90%+).

Stosunkowo szybko powstaje imina, a imina jest szybko redukowana. Nie zachodzi redukcja ketonu do alkoholu drugorzędowego. W podobnych reakcjach woda powstająca podczas tworzenia iminy (zasada Schiffa) jest usuwana z reakcji przed redukcją iminy za pomocą soli suszącej, sit molekularnych lub przy użyciu toluenu jako rozpuszczalnika, dzięki czemu woda i toluen tworzą azeotrop.

Ocena trudności: 5/10
GIt6jeAE0U


Odczynniki:
  • Metyloamina gazowa (MeNH2) 300 g.
  • Metanol (MeOH) 3000 g.
  • 3,4-metylenodioksyfenylopropan-2-on (MDP2P; CAS 4676-39-5) 1000 g.
  • Dwuwodzian sodu (NaBH4) 100 g.
  • Woda destylowana (H2O) 8 l.
  • Kwas solny 8 ml 33% HCl.
  • Dichlorometan (DCM) 200 mL.
  • Aceton 4 L.
  • Roztwór wodorotlenku sodu aq 30% (NaOH aq) 200 mL.
Sprzęt i szkło:
  • Reaktor 20 L, wyposażony w termometr i mieszadło górne;
  • Zamrażarka;
  • Stojakretortowy i zacisk do mocowania aparatury;
  • Strzykawka lub pipeta Pasteura;
  • Papierki wskaźnikowepH;
  • Zlewki (2 l x2, 1 l, 500 ml x2);
  • Wiadro 20-30 l;
  • Źródło próżni;
  • Waga laboratoryjna (odpowiednia 1-1000 g);
  • Cylindry miarowe 1000 mL i 100 mL;
  • Łaźnia z zimną wodą;
  • Szklany pręt i szpatułka;
  • Termometr laboratoryjny;
  • Kolba Buchnera i lejek;
  • Bibuła filtracyjna;
  • Mokry ręcznik;
  • Zestaw do destylacji próżniowej;
  • Źródłogazu HCl.
  • Wąż (opcjonalnie).
  • Płyta grzewcza lub płaszcz grzewczy.
Procedury
KI2rNaAdLm
Przygotowanie odczynników
Gazową metyloaminę (MeNH2) w ilości 300 g rozpuszcza się w schłodzonych 3000 g metanolu (MeOH; -17-20 °C) w reaktorze o pojemności 20 l, wyposażonym w termometr i mieszadło górne. Mieszaninę schładza się do temperatury 5 °C. Włącza się mieszadło i dodaje 1000 g MDP2P.
Uwagi: Metyloamina (MeNH2) gazowa 300 g jest wytwarzana w reakcji chlorowodorku metyloaminy (MeNH2*HCl) z wodorotlenkiem sodu (NaOH).

Redukcja MDP2P do MDMA
Borohydryd sodu (NaBH4) 100 g jest dodawany porcjami, jedna łyżeczka na ~5 min, bąbelkowanie gazu H2 musi zniknąć przed następnym dodaniem (przemyć metanolem). Temperatura jest utrzymywana między 8-10 °C. Dodawanie borohydryku sodu (NaBH4) trwa 2-7 h. Mieszaninę miesza się przez 2 dni. Czas mieszania można skrócić do 4 godzin dla osób w pośpiechu, 10-20% zostanie utracone.
Uwagi: Po otwarciu naczynia reakcyjnego należy je przykryć mokrym ręcznikiem, aby gazowa metyloamina mogła zostać wchłonięta przez wodę. 1 l wody może wchłonąć 1000 l gazu NH3. W tym celu można również użyć śluzy powietrznej. Nie hermetyzuj kolby, wypuść cienki wąż przez okno (lub wyciąg), owinięty na końcu mokrym ręcznikiem.


Woda destylowana (H2O) w ilości 8 l z 8 ml 33% HCl jest dodawana do mieszaniny reakcyjnej przy ciągłym mieszaniu. Mieszanina reakcyjna zmienia kolor na zielonkawo-brązowy, pH 10,5 (11 jest lepsze niż 10). Kiedy zaczyna tworzyć się zielone mydło, oznacza to, że dodano o wiele za dużo HCl. Wolna zasada MDMA osiądzie na dnie naczynia reakcyjnego. Warstwa organiczna jest odsączana (oddzielana).

DCM 200 ml dodaje się do naczynia reakcyjnego z warstwą wody i mieszaninę miesza się przez 10 minut. Mieszadło zatrzymuje się i pozostawia mieszaninę reakcyjną na 30 minut. DCM z pozostałą wolną zasadą MDMA osiądzie na dnie naczynia. Warstwa organiczna jest odsączana, a ekstrakty są łączone. Pozostaje ~1750 ml wolnej zasady MDMA i DCM.

Uwagi: Warstwę wodną można ponownie zalkalizować za pomocą stężonego roztworu NaOH do pH 13-14 i ponownie odsączyć pozostałości wolnej zasady MDMA.


Oczyszczanie
Przygotowano zestaw do destylacji próżniowej. Metanol, DCM, woda i inne niskowrzące substancje są najpierw destylowane w temperaturze 130°C. Następnie podgrzewacz jest ustawiany na 165 °C, małe krople oleju MDMA są skraplane i widoczne około 140-145 °C; przy 160-165 °C (20-18 mbar) olej MDMA jest intensywnie destylowany. Wydajność destylacji czystej bazy wolnej od MDMA wynosi ~ 1,0 l.

Membranowy aspirator próżniowy jest wystarczający do destylacji wody, metanolu i innych niskowrzących substancji z mieszaniny reakcyjnej.
Dodestylacji bazy wolnej od MDMA zalecana jest porządna pompa próżniowa.
8hkJvdTANX
Krystalizacja
Zasadę wolną od MDMA miesza się z czystym, zimnym (-10 do -20 C), suchym acetonem w stosunku 1:4, suchy gaz HCl jest przepuszczany przez ten roztwór, aby osiągnąć pH 7-6,5. Należy to zrobić ostrożnie. Gęsta, biała masa krystaliczna utworzy się po ~ 5 minutach bulgotania. pH należy często sprawdzać za pomocą pH-metru lub papierka wskaźnikowego. Jeśli roztwór stanie się gorący, umieść go w dużej zamrażarce, aby go schłodzić i kontynuuj z następną zimną partią. Należy być bardzo ostrożnym i nie dopuścić do spadku pH poniżej 7 do 6,5, ponieważ kryształy MDMA*HCl ponownie się rozpuszczą. W takim przypadku należy ponownie dodać roztwór zasady NaOH, aż pH wzrośnie do 7. Należy przygotować co najmniej 200 ml zasady na wypadek pomyłki. Mieszanina acetonu i proszku jest filtrowana i suszona na lejku Buchnera z aspiratorem próżniowym. Następnie MDMA*HCl jest ponownie suszony na naczyniu Pyrex pod klimatyzacją lub powolnym strumieniem wentylatora w suchym pomieszczeniu.

 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli?
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Jak mogę zastąpić gaz hcl?
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

Można użyć kwasu solnego, a następnie zagęścić i wysuszyć pod zmniejszonym ciśnieniem, a następnie dodać acetonitryl lub aceton do dyspersji i filtracji
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
HCL można stosować w dowolnym rozpuszczalniku. (w izopropanolu i innych)
Można też użyć stężonego kwasu wodnego, rozpuścić zasadę w metanolu i zneutralizować kwasem solnym i po prostu włożyć do zamrażarki, wtedy trzeba dłużej poczekać i nie wypadnie cały kryształ bo masa zawiera wodę (Ogólnie jest to dopuszczalne).
Jest alternatywa dla kwasu solnego i jest to trimetylochlorosilan i inne opcje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy kiedykolwiek widziałeś addukt trimetylochlorosilanowy MDMA?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Rozpuszczenie zasady aminowej w eterze... i rozpuszczenie trimetylochlorosilanu w eterze i powolne dodawanie aż do uzyskania stanu obojętnego da chlorek MDMA. Trimetylochloromilan nie tworzy żadnego adduktu, tylko chlorek.
Jest to legalny zamiennik chlorowodoru i jest bardzo wygodny.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Jakiego rodzaju wydajności można się spodziewać po tej procedurze?
 

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
@G.Patton Cześć, dzięki za twoją pracę! Czy masz jakieś rady dotyczące rozpuszczania wolnej bazy MDMA w DCM? Nasza substancja utworzyła sos jabłkowy w DCM (testy fioletowo-czarne w odczynniku marque). Mieliśmy środek osuszający w mieszaninie (siarczan magnezu) i użyliśmy metody @btcboss2022 invitro metyloaminy HCL, ale nasza warstwa organiczna nie jest jednorodna, więc zastanawiamy się, czy są jakieś sztuczki, dzięki!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>>Czy masz jakieś rady dotyczące rozpuszczania wolnej bazy MDMA w DCM?
Jaki jest problem z rozpuszczaniem?
>>>W mieszaninie mieliśmy środek osuszający (siarczan magnezu).
Czy próbowałeś filtracji ssącej? :unsure:
 
View previous replies…

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Wydaje się, że wolna baza utworzyła masywną warstwę emulsji, która znajduje się pod warstwą wody i nad DCM. Warstwa ta ma konsystencję sosu jabłkowego. Testy z marquie wykazały, że jest mocno fioletowa/czarna i udało mi się oczyścić jej niewielką część poprzez bardzo żmudną obróbkę i uzyskać kilka gramów oleju, po zagazowaniu hcl uzyskałem dobrą wydajność ładnych kryształów, które przeszły testy jakościowe. Myślę, że może w jakiś sposób środek osuszający (siarczan magnezu) lub inne składniki reakcji utworzyły jakąś maź, która nie jest rozpuszczalna w DCM, ale nadal zawiera tony wolnej zasady.

Dzisiaj wypróbuję filtrację wspomaganą próżnią, bardzo trudno jest nawet wydostać się z reaktora ze względu na jego gęstość. Spodziewałem się, że zostanie rozpuszczony w DCM, a nie oddzielony.

Naprawdę doceniam radę, dziękuję bardzo!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>>Wydaje się, że wolna baza utworzyła masywną warstwę emulsji, która znajduje się pod warstwą wody i nad DCM. Warstwa ta ma konsystencję sosu jabłkowego.
Właściwie nadal nie rozumiem, jak to możliwe =) Masz zdjęcie? Musiałeś zebrać całą wodę za pomocą bezwodnego MgSO4 lub Na2SO4.
 

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Dzięki, znalazłem w sieci wiele informacji na temat mgSO4 stosowanego jako stabilizator emulsji woda/olej. Nie znalazłem tej właściwości dla Na2SO4. Następnym razem wypróbuję sód i zobaczę, czy mam lepsze wyniki, jeśli nie, zrobię zdjęcie.
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

Można stosować zarówno siarczan magnezu, jak i siarczan sodu, ale kryształ siarczanu sodu jest stosunkowo duży i łatwo osadza się na dnie, co jest dobre
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Widziałem, że miałeś emulsję...... szukając wskazówek:
Cześć, potrzebuję pomocy! : )

  • Benzochinon Wacker Utlenianie Safrolu w Metanolu z otrzymaniem MDP2P
  • Z Erowid.org/archive/rhodium/chemistry/wacker.benzo-meoh.html
  • By Methyl Man
Utknąłem na 5% NaOH Wash #2. Płukanie #1 przebiegło zgodnie z oczekiwaniami, dając bardzo czarną górną "wodną?" warstwę, która została odrzucona. Podczas przemywania dolnej warstwy, która prawdopodobnie zawiera DCM i keton drugim 5% NaOH, pojawiła się ogromna ilość, jak sądzę, hydrochinonu. Odsączyłem dolną warstwę, aby przemyć ją po raz trzeci, zachowałem górną warstwę z drugiego przemywania 5% NaOH na wszelki wypadek i z łatwością zmyłem cały hydrochinon z lejka septycznego. Po dodaniu trzeciego płukania 5% NaOH mam błotnistą zieloną emulsję z zerową separacją.

Pytania: Dlaczego hydrochinon nie pojawił się w pierwszym płukaniu?

Czy moje instrukcje są w 100% dokładne, że górna warstwa z pierwszego płukania 5% NaOH była "wodna", a zatem NIE zawierała ketonu i można ją było wyrzucić? A może po prostu wyrzuciłem całą swoją ciężką pracę i pieniądze?

Dlaczego emulsja wydaje się pogarszać z każdym płukaniem NaOH zamiast się poprawiać?

Jaki jest najlepszy sposób na rozbicie tej emulsji?

Dzięki. To frustrujące. Do tego momentu wszystko szło dobrze.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Wygląda na to, że środek osuszający utworzył rodzaj błota z wolną zasadą na dnie reaktora.
Zastanawiam się, czy środek osuszający jest w ogóle potrzebny
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Musi być stosowany w parze z rozpuszczalnikiem. W przeciwnym razie olej pozostanie na środku osuszającym.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Last edited by a moderator:
Top