Synteza metamfetaminy z P2P za pomocą amalgamatu aluminium

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam, tak
Musisz uzyskać zasadę wolną od metyloaminy. Sól chlorowodorowa nie będzie działać.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Wolna zasada metyloaminowa jest gazem, w tej procedurze używa metyloaminy HCL, wodorotlenek sodu uwalnia ją, gdy jest dodawany do reakcji. Więc tak, można użyć HCL metyloaminy. To wszystko, czego kiedykolwiek używałem....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nie używamy czystej metyloaminy, ale 25% roztworu rozpuszczonego w wodzie.
W tej formie jest to oczywiście ciecz
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Wolna zasada metamfetaminy jest rozpuszczona w x3 objętości suchego acetonu.


Czy aceton można zastąpić etanolem, metanolem lub dcm?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
aceton jest zdecydowanie zalecany do celów strącania
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
3. Mieszaninę reakcyjną wlewa się do zlewki z wodą z lodem (1:1 v/v) przez filtr sitowy (aby pozbyć się stałego Al/Hg), kolbę należy przemyć z pozostałości mieszaniny reakcyjnej do zlewki. Mieszaninę reakcyjną w zlewce alkalizuje się roztworem wodorotlenku potasu aq (120 g KOH w 250 ml H2O).
4. Następnie roztwór ekstrahuje się eterem dietylowym (lub eterem naftowym) 750 ml.

3) Czy wodorotlenek potasu można zastąpić NaOH?
4) Eter można zastąpić dcm? Lub?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cześć! Tak i tak. Możesz.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Dla bezpieczeństwa, coś, co jest najbardziej potrzebne!
Chlorek rtęci, jak bezpieczne jest stosowanie go w tej syntezie, również przy pracy z dużymi ilościami?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Umrzesz od tego. Miałem dość ciężką intoksykację rtęcią, w tak zły sposób, że zmieniło to mój wzrok, a kiedy odpocząłem 2 dni, wróciło to do stanu wyjściowego, ale gdy tylko ponownie pracowałem z rtęcią, wkrótce (godziny) mój wzrok znów był zjebany.

Również moja pamięć została trwale uszkodzona.


Problem polega na tym, że ludzie, którzy na to reagują, prawdopodobnie nie wiedzą, jak pozbyć się rtęci z produktu końcowego.

Zdecydowanie nie radzę nikomu używać tej syntazy, jeśli się tego uczysz. i rób to tylko z destylacją próżniową produktu końcowego. Najpierw poznaj inne metody.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Czy warto przemyć ekstrakt wodą destylowaną, aby pozbyć się ewentualnych soli Hg na tym etapie, przed suszeniem, czy jest to zbędne ze względu na destylację w następnym kroku?
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Czy ta synteza jest możliwa w przypadku białego brudnego bmk lub musi być destylowana próżniowo bmk?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Może być brudny BMK po stopieniu, tylko upewnij się, że jest zneutralizowany z kwasu silnym ługiem. W tej syntezie nie trzeba używać bezwodnego BMK.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Kolejną rzeczą, którą wszyscy przeoczyli, jest to, że nie dostaniesz odłamków, musisz zrobić rozdzielczość do destylowanej próżniowo wolnej bazy tritatu z kwasem hcl i zrobić aceton w zamrażarce, aby uzyskać odłamki, w przeciwnym razie otrzymasz proszek, jeśli tego nie zrobisz.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ponadto po dodaniu naoh wolna baza powinna znaleźć się na górze mieszaniny reakcyjnej, po co ją ekstrahować, wystarczy umieścić ją w lejku rozdzielającym i spuścić wodę, a następnie usunąć górną warstwę oleju.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Czy można po prostu rozpuścić metyloaminę w metanolu, a następnie dodać naoh, aby uzyskać wolną zasadę metyloaminową?
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Również w przypadku alkalizacji, czy mogę po prostu umieścić mieszaninę rx ze zlewki w kolbie rb i wysuszyć Naoh, a następnie poddać ją zewnętrznej destylacji z parą wodną i oddzielić wodę kaustyczną i wolną zasadę metylową w lejku sep, fb powinien być czysty po zewnętrznej destylacji z parą wodną, a następnie wykonać rozdzielanie, aby uzyskać dmet.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
500 Gms Aluminium Niepowlekany proszek metalowy 100% Gatunek 420A Drobny proszek DARMOWA WYSYŁKA
Jest niepowlekany i to właśnie robi rtęć, usuwając powłokę.
Czy mogę użyć tego zamiast folii i chlorku rtęci?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Przykro mi to mówić, ale nie sądzę, by to zadziałało z kilku powodów. Hg nie ułatwia redukcji poprzez usuwanie tlenku aluminium (chociaż niszczy powłokę w procesie, gdy wejdzie w kontakt z aluminium nawet w najmniejszym miejscu). Redukcja zachodzi, ponieważ Hg jest bardziej elektrododatni, co oznacza, że po nawiązaniu kontaktu z aluminium, Hg wysysa elektrony z aluminium, prowadząc do utleniania aluminium do Al(OH)3 (osad widoczny w reakcji). Tworzy to pomost dla transferu elektronów z aluminium do produktu, który jest redukowany (otrzymuje elektrony).

Gdyby nie było Hg, aluminium uległoby samozniszczeniu w bardzo burzliwy sposób, generując ogromne ilości H2 w mgnieniu oka. Nawiasem mówiąc, stałoby się to w każdej chwili, gdyby nie było warstwy ochronnej Al2O3, ponieważ Al jest bardzo reaktywny, a warstwa tlenku jest jedynym powodem, dla którego Al może istnieć w powietrzu.

Sproszkowany Al również posiadałby warstwę ochronną (tlenek glinu - Al2O3) nawet na drobnych częściach Al. Problem ze sproszkowanym aluminium polega na tym, że reakcja zachodziłaby bardzo szybko i nie byłbyś w stanie jej kontrolować. Nawet jeśli folia jest zbyt cienka, zapobieganie zużyciu aluminium przed zmniejszeniem produktu staje się dość problematyczne, jeśli nie niemożliwe. Wyobraźmy sobie, że w przypadku sproszkowanej formy, reakcja zachodziłaby niemal natychmiast.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
HCl nie zastąpi azotu w azotanie Hg, ponieważ azot jest silniejszy niż HCl. Jeśli dobrze zrozumiałem :). Musisz albo przereagować metaliczną rtęć z kwasem azotowym, aby uzyskać azotan i użyć go w takiej postaci, albo uzyskać azotan, a następnie zalkalizować go NaOH, aby uzyskać tlenek rtęci (wytrąca się), a następnie przereagować tlenek z HCl. Inną opcją, której użyłem, jest zrobienie octanu Hg (Hg + kwas octowy + H2O2) -> biały osad, następnie dodaj HCl, aż osad zniknie i użyj tej zupy do amalgamacji.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Rtęć + rozcieńczony kwas azotowy utworzony przez HCl i sól azotanową (będziesz mieć trochę kwasu azotowego ze względu na dysocjację i równowagę i takie bzdury) -> azotan(I) rtęci. Reakcja azotanu(I) rtęci z HCl jest jednym z powszechnych sposobów otrzymywania HgCl2.

Ostatecznie dowód zawsze tkwi w budyniu: Po prostu spróbuj. To działa.

Było trochę drapania się po głowie 20 lat temu, kiedy Polverone poruszył ten temat na sciencemadness.org, ale ponieważ faktycznie wypróbował to przed opublikowaniem i nikt w to nie wątpił, jest znany i szanowany i jest właścicielem forum ;)....
.... z biegiem czasu mnóstwo ludzi skorzystało z tej metody, również ja często ją polecam, ponieważ została opublikowana ponad 20 lat temu i nikt nie przyszedł urwać mi głowy przez cały ten czas....

wszystko w porządku, bez obaw
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ten opis to totalny bałagan. Postępowanie zgodnie z nim da ci 10% yeld. Lub może być mniej.

1. Amalgamat aluminium musi być przygotowany z wyprzedzeniem, to ważny krok
2. Dodaj p2p, metyloaminę do amalgamatu wraz z izopropanolem.
3. Utrzymuj temperaturę reakcji <30 stopni
4. Z 40 g p2p i 40 g aluminium FOIL otrzymasz 100% runaway :).
5. Dodaj NaOH/KOH przed filtrowaniem osadu Al/Hg, ułatwia to proces filtrowania i zabija pozostały Al.
6. I tak dalej...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Wcześniej robiłem to na 200-litrowych beczkach, 100-litrowe też są w porządku, i przeprowadziłem reakcję w jednym naczyniu.

350-400 gramów rtęci na 10 litrów b (400 gramów jest naprawdę bardzo agresywne), 15 litrów metyloaminy 40%, a następnie około 30 litrów metanolu.
Folii nie jestem pewien, w końcu miałem jakieś 2/3 wiadra pełnego porysowanej/uszkodzonej folii (bez kulek), więc to była ta waga.

Ostatecznie było za dużo folii.
Wydajność: 12 litrów przy PH 12.

Wracając do metyloaminy, każdy wie, że są lepsze alternatywy dla niej podczas pracy np. z Al/Hg
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Trudno w to uwierzyć :). przy obciążeniu 40 g jest bardzo egzotermiczny, więc musisz schłodzić RM, w przeciwnym razie cała metyloamina po prostu ucieknie. Nie mam pojęcia, co się dzieje, gdy masz kilogramy folii aluminiowej. Jest nieco mniej egzotermiczny, jeśli używasz aluminiowych kulek
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura refluksu to temperatura wrzenia, która zależy od temperatury wrzenia mieszaniny, co oznacza, że przy dużej ilości metyloaminy będzie ona wynosić około 45 do 50 °C, ponieważ wtedy gotuje się azeotrop wody/alkoholu/metyloaminy. Nie da się uzyskać wyższej temperatury bez zbiornika ciśnieniowego. Problemem jest ulatniająca się metyloamina, opisałem już jak rozwiązać ten problem wyłapując i ponownie wykorzystując wydzielający się MeNH2. W niższych temperaturach nadal będą występować straty MeNH2, ale reakcja będzie trwać wiecznie, dzień, dwa lub pięć.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Więc jakie zalecasz proporcje i tak dalej, aby przeprowadzić syntezę w 8 godzin, tutaj jest napisane 2on z podanymi tutaj proporcjami, to raczej refluks przez 8 godzin, aby prawidłowo wykonać zadanie
 
Top