Synteza metamfetaminy z P2P za pomocą amalgamatu aluminium

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Witam, tak
Musisz uzyskać zasadę wolną od metyloaminy. Sól chlorowodorowa nie będzie działać.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Wolna zasada metyloaminowa jest gazem, w tej procedurze używa metyloaminy HCL, wodorotlenek sodu uwalnia ją, gdy jest dodawany do reakcji. Więc tak, można użyć HCL metyloaminy. To wszystko, czego kiedykolwiek używałem....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nie używamy czystej metyloaminy, ale 25% roztworu rozpuszczonego w wodzie.
W tej formie jest to oczywiście ciecz
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
500 Gms Aluminium Niepowlekany proszek metalowy 100% Gatunek 420A Drobny proszek DARMOWA WYSYŁKA
Jest niepowlekany i to właśnie robi rtęć, usuwając powłokę.
Czy mogę użyć tego zamiast folii i chlorku rtęci?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Przykro mi to mówić, ale nie sądzę, by to zadziałało z kilku powodów. Hg nie ułatwia redukcji poprzez usuwanie tlenku aluminium (chociaż niszczy powłokę w procesie, gdy wejdzie w kontakt z aluminium nawet w najmniejszym miejscu). Redukcja zachodzi, ponieważ Hg jest bardziej elektrododatni, co oznacza, że po nawiązaniu kontaktu z aluminium, Hg wysysa elektrony z aluminium, prowadząc do utleniania aluminium do Al(OH)3 (osad widoczny w reakcji). Tworzy to pomost dla transferu elektronów z aluminium do produktu, który jest redukowany (otrzymuje elektrony).

Gdyby nie było Hg, aluminium uległoby samozniszczeniu w bardzo burzliwy sposób, generując ogromne ilości H2 w mgnieniu oka. Nawiasem mówiąc, stałoby się to w każdej chwili, gdyby nie było warstwy ochronnej Al2O3, ponieważ Al jest bardzo reaktywny, a warstwa tlenku jest jedynym powodem, dla którego Al może istnieć w powietrzu.

Sproszkowany Al również posiadałby warstwę ochronną (tlenek glinu - Al2O3) nawet na drobnych częściach Al. Problem ze sproszkowanym aluminium polega na tym, że reakcja zachodziłaby bardzo szybko i nie byłbyś w stanie jej kontrolować. Nawet jeśli folia jest zbyt cienka, zapobieganie zużyciu aluminium przed zmniejszeniem produktu staje się dość problematyczne, jeśli nie niemożliwe. Wyobraźmy sobie, że w przypadku sproszkowanej formy, reakcja zachodziłaby niemal natychmiast.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nie trzeba specjalnie używać HgCl2, każda sól rtęci działa, azotan nawet lepiej niż HgCl2, który jest po prostu najbardziej powszechny i działa bardzo dobrze.

Metaliczna rtęć może być również używana, jeśli tylko znajdziesz jakieś stare termometry lub rtęciowe przełączniki elektryczne, które były powszechne w samochodach lub zamrażarkach skrzyniowych, gdzie włączały światło po podniesieniu pokrywy.
Rtęć metaliczna jest łatwo przekształcana w HgCl2, wszystko, czego potrzeba, to trochę soli azotanowej, każdy działa i tylko niewielka ilość jest potrzebna do katalizowania tej reakcji, która działa w następujący sposób: Rtęć metaliczna do naczynia, przykryć HCl, 30% jest w porządku. Można dodać trochę alkoholu, aby rtęć była dobrze przykryta. Następnie dodaj czubek noża dowolnego azotanu, wszystko działa. Jeśli reakcja jest powolna, podgrzej ją nieco i zrób to w dobrze wentylowanym miejscu.
Po dodaniu azotanu rozpoczyna się reakcja, która przebiega następująco: HCl zastąpi kwas azotowy w azotanie i nagle pojawi się wolny kwas azotowy. Kwas azotowy atakuje rtęć i tworzy azotan rtęci, który ze względu na obecny HCl zamienia się w HgCl i HgCl2. Możesz użyć tej zupy bezpośrednio do amalgamacji aluminium, użyj trochę więcej jak zwykle, ponieważ część zareaguje z nadmiarem HCl, to nie jest problem.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
HCl nie zastąpi azotu w azotanie Hg, ponieważ azot jest silniejszy niż HCl. Jeśli dobrze zrozumiałem :). Musisz albo przereagować metaliczną rtęć z kwasem azotowym, aby uzyskać azotan i użyć go w takiej postaci, albo uzyskać azotan, a następnie zalkalizować go NaOH, aby uzyskać tlenek rtęci (wytrąca się), a następnie przereagować tlenek z HCl. Inną opcją, której użyłem, jest zrobienie octanu Hg (Hg + kwas octowy + H2O2) -> biały osad, następnie dodaj HCl, aż osad zniknie i użyj tej zupy do amalgamacji.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Rtęć + rozcieńczony kwas azotowy utworzony przez HCl i sól azotanową (będziesz mieć trochę kwasu azotowego ze względu na dysocjację i równowagę i takie bzdury) -> azotan(I) rtęci. Reakcja azotanu(I) rtęci z HCl jest jednym z powszechnych sposobów otrzymywania HgCl2.

Ostatecznie dowód zawsze tkwi w budyniu: Po prostu spróbuj. To działa.

Było trochę drapania się po głowie 20 lat temu, kiedy Polverone poruszył ten temat na sciencemadness.org, ale ponieważ faktycznie wypróbował to przed opublikowaniem i nikt w to nie wątpił, jest znany i szanowany i jest właścicielem forum ;)....
.... z biegiem czasu mnóstwo ludzi skorzystało z tej metody, również ja często ją polecam, ponieważ została opublikowana ponad 20 lat temu i nikt nie przyszedł urwać mi głowy przez cały ten czas....

wszystko w porządku, bez obaw
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ten opis to totalny bałagan. Postępowanie zgodnie z nim da ci 10% yeld. Lub może być mniej.

1. Amalgamat aluminium musi być przygotowany z wyprzedzeniem, to ważny krok
2. Dodaj p2p, metyloaminę do amalgamatu wraz z izopropanolem.
3. Utrzymuj temperaturę reakcji <30 stopni
4. Z 40 g p2p i 40 g aluminium FOIL otrzymasz 100% runaway :).
5. Dodaj NaOH/KOH przed filtrowaniem osadu Al/Hg, ułatwia to proces filtrowania i zabija pozostały Al.
6. I tak dalej...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Wcześniej robiłem to na 200-litrowych beczkach, 100-litrowe też są w porządku, i przeprowadziłem reakcję w jednym naczyniu.

350-400 gramów rtęci na 10 litrów b (400 gramów jest naprawdę bardzo agresywne), 15 litrów metyloaminy 40%, a następnie około 30 litrów metanolu.
Folii nie jestem pewien, w końcu miałem jakieś 2/3 wiadra pełnego porysowanej/uszkodzonej folii (bez kulek), więc to była ta waga.

Ostatecznie było za dużo folii.
Wydajność: 12 litrów przy PH 12.

Wracając do metyloaminy, każdy wie, że są lepsze alternatywy dla niej podczas pracy np. z Al/Hg
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Użyj grubej folii i tak, to jest egzotermiczne. To nie były kilogramy, tylko 2/3 30-litrowego wiadra.

Spróbuj użyć grubej folii. Ale z proporcjami mono było dobrze, chociaż sugerowałbym nitrometan zamiast metalaminy i destylację i ponowne użycie całości.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
W dużych partiach wkrapla się keton (P2P) tak szybko, jak to możliwe, bez przeskakiwania reakcji z kolby / przedmuchiwania przez skraplacz. Należy użyć ogromnego nadmiaru metyloaminy*, ponieważ P2P tworzy iminę nie tak chętnie, jak na przykład MDP2P. Mieszanie jest niezbędne dla uzyskania przyzwoitej wydajności w większych partiach. Należy używać granulek Al o wielkości około 2 mm i czystości 99,99xx%, a nie folii. Amalgamat można przygotować na miejscu, w naczyniu reakcyjnym, używając dużej ilości HgCl2 i podgrzewając go do 30 ° C, aby to zrobić, przykryj Al alkoholem + 20% wodą. Amalgamat działa lepiej z dodatkiem wody.

*4 mol lub więcej. To mniej więcej taka sama masa metyloaminy jak P2P, więcej MeNH2 jest lepsze, można ją łatwo odzyskać po zakończeniu reakcji i ponownie wykorzystać. Potrzebny jest wydajny skraplacz, aby nie wydmuchać zbyt dużej ilości metyloaminy z reakcją refluksową. Alternatywnie, górna część skraplacza może być połączona rurką z naczyniem z wodą lub lepszym alkoholem, w którym zbiera się MeNH2, co również pozwala uniknąć okropnego smrodu aminy.
Najlepsze wyniki dał etanol (dobrze denaturowany). Po dodaniu całego P2P reakcję miesza się i ogrzewa do wrzenia, aż cały Al zostanie zużyty. To proste: Im dłużej się ją prowadzi, tym lepsza jest wydajność. Po zakończeniu dodawania ketonu 4 godziny to absolutne minimum, 5 godzin to dobry kompromis, 12 godzin poprawia wydajność w porównaniu do 8 godzin tylko o około 5%, dłużej to nonsens.

W temperaturze 30°C reakcja musiałaby trwać kilka dni, minimum 60 godzin, ale może trwać tydzień.
Granulki Al są znacznie lepsze, a reakcję można bez problemu refluksować.
Natychmiastowe dodanie al P2P to wezwanie do katastrofy i po prostu opóźnienie, dlaczego ktokolwiek chciałby to zrobić? Wlewa się tak szybko, jak to możliwe, zapewnia to doskonałą kontrolę, widzisz, jak daleko refluks idzie w górę skraplacza, a kiedy dochodzi do 1/3, zatrzymujesz się i czekasz, aż się uspokoi. Dobre mieszanie mechaniczne jest koniecznością, w przeciwnym razie reakcja jest niekontrolowana (kieszenie ketonu tworzą się i reagują nagle).

Wydajność nigdy nie jest tak dobra jak w przypadku MDP2P, ale przy dużej ilości metyloaminy i prowadzeniu jej przez 8 godzin + można osiągnąć ponad 80% wydajności.

Przygotowanie polega na dodaniu wodorotlenku i dużej ilości wody do destylującego alkoholu / metyloaminy, a następnie reszty alkoholu z naczynia, dodaniu większej ilości wody i powolnej destylacji z parą - meta paruje bardzo łatwo, nie trzeba jej naciskać, jakość jest znacznie lepsza w ten sposób. Olej z destylacji z parą wodną można bezpośrednio zamienić w sól, jeśli ktoś go nie naciskał, ale oczywiście dalsze etapy oczyszczania zawsze poprawiają czystość, cóż, to zależy od Ciebie, czy chcesz być dumny ze swojego produktu, czy tak naprawdę masz to w dupie, ponieważ jest to dla pieniędzy i tylko dla pieniędzy.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Temperatura refluksu 50c jest poprawna, ponieważ mój przyjaciel powiedział mi to również. podczas kapania w p2p powiedział, że nie pozwól, aby mieszanina reakcyjna przekroczyła 50c i spowolnij szybkość kapania, jeśli tak się stanie.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura refluksu to temperatura wrzenia, która zależy od temperatury wrzenia mieszaniny, co oznacza, że przy dużej ilości metyloaminy będzie ona wynosić około 45 do 50 °C, ponieważ wtedy gotuje się azeotrop wody/alkoholu/metyloaminy. Nie da się uzyskać wyższej temperatury bez zbiornika ciśnieniowego. Problemem jest ulatniająca się metyloamina, opisałem już jak rozwiązać ten problem wyłapując i ponownie wykorzystując wydzielający się MeNH2. W niższych temperaturach nadal będą występować straty MeNH2, ale reakcja będzie trwać wiecznie, dzień, dwa lub pięć.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Więc jakie zalecasz proporcje i tak dalej, aby przeprowadzić syntezę w 8 godzin, tutaj jest napisane 2on z podanymi tutaj proporcjami, to raczej refluks przez 8 godzin, aby prawidłowo wykonać zadanie
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Mam pytanie dotyczące chlorku rtęci. Czy można go wytworzyć przy użyciu rtęci elementarnej i kwasu solnego? Hg + 2 HCl -> HgCl2 + H2 ? Czy ta reakcja jest realistyczna? Ile rtęci znajduje się w termometrze klinicznym?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Nie, to nierealne. Co możesz zrobić, jeśli potrzebujesz chlorku:

1. Wziąć metaliczną rtęć do zlewki (z termometru).
2. Dodać 5 ml lodowatego kwasu octowego i 5 ml nadtlenku wodoru (30-50%).
3. Mieszać, aż cała rtęć zamieni się w biały proszek.
4. Powoli dodawać chlorowodór do uzyskania klarownego roztworu
5. Ostrożnie odparować do uzyskania syropu i schłodzić.

Inną opcją jest wytworzenie azotanu za pomocą kwasu azotowego, następnie zasadowanie w celu wytworzenia tlenku Hg, a następnie rozpuszczenie w HCl. Ta metoda generuje dużo oparów z powodu kwasu azotowego.

Inną opcją, której nie próbowałem, jest reakcja Hg z mieszaniną 50/50 HCl i H2O2 z mieszaniem. MOŻE to zadziała. Octan->chlorek działa bardzo dobrze
 
View previous replies…

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Czy ten sposób jest realistyczny?
Hg + 2HCl + H2O2 → HgCl2 + 2H2O
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
można spróbować. jest egzotermiczny, więc zlewka musi być chłodzona, w przeciwnym razie h2o2 ulegnie rozkładowi.
ale
Hg + octan + H2O2 -> octan Hg
Octan Hg + HCl -> HgHl2

Udowodniono, że działa, jest szybki i nie ma zapachu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
W tym przypadku należy zaznaczyć, że lepiej nie próbować suszyć HgCl2 na płycie grzejnej lub nawet po prostu poprzez wystawienie go na działanie powietrza, ponieważ alchemiczna nazwa HgCl2 to "żrący sublimat" i to mówi wszystko, ta sól łatwo sublimuje, powiedzmy, że przechodzi ze stanu stałego w powietrze bez przechodzenia przez stan ciekły. Tak więc próbując wysuszyć HgCl2 bez profesjonalnego sprzętu, dostanie się go dużo do powietrza, a wdychanie rtęci lub jej soli jest jednym z pewnych i naprawdę złych sposobów na zatrucie rtęcią najgorszego rodzaju. Wszystkie pojemniki powinny być cały czas zamknięte i otwierane tylko w celu pobrania i bezpośredniego użycia potrzebnej ilości.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Tak, to prawda. Dlatego powiedziałem "całkowicie odparować". I oczywiście nie wolno tego robić w zamkniętym pomieszczeniu. Bez profesjonalnego sprzętu lepiej robić to przy otwartych oknach i wentylatorze wydmuchującym opary prosto w okno. Albo po prostu trzymać się soli azotanowej.

Zwykle jednak odparowywałem ją do syropu, a następnie rozcieńczałem dużą ilością wody, aby uzyskać roztwór amalgamatu. Jest bezpieczniejszy w przechowywaniu i łatwiejszy w dozowaniu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Musisz dodać niewielką ilość azotanu, takiego jak salpeter, azotan amonu, azotan potasu lub azotan srebra (który jest sprzedawany ze względów analitycznych w każdym sklepie chemicznym w małych ilościach, ale potrzebujesz tylko niewielkiej ilości, takiej jak spiczasta końcówka noża, aby katalizować reakcję).
Mechanizm jego działania opisałem już wcześniej.
Termometry kliniczne starego typu miały około grama rtęci, przełączniki często mają pięć gramów lub więcej, ponieważ Ebay i Amazon zakazały sprzedaży czegokolwiek z rtęcią (przynajmniej tam, gdzie mieszkam), najlepiej postawić na ogłoszenia.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Witam. Czy mogę wiedzieć, czy refluks przez dwie godziny jest reakcją w temperaturze pokojowej, czy wymaga podgrzania? Sekcja 2
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Witam
Czy refluks 2-godzinny jest refluksem w temperaturze pokojowej, czy wymaga temperatury podgrzewania?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Czy eter może zmienić się w EA?
 
Top