Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Myślę, że ma to związek z pKa zasady amfetaminy, które wynosi około 9-9,5, jeśli dobrze pamiętam.
 

guero1k

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jaki jest koszt wyprodukowania kilograma gotowego lodu? .... Oczywiście przy użyciu tej metody.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Cześć,

Takie posty po prostu mnie rozwalają.

Rejestrujesz się na forum, robisz jedno logowanie i w ciągu sekundy zadajesz pytanie bez najmniejszego researchu.

Nie zasługujesz na odpowiedź, ponieważ jest ona już udzielona na forum.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Zrobiłem swój mały eksperyment dotyczący syntezy.

To były moje pomiary:

IPA/H20 2:1 - 3,6L
NaBH4 - 348G
P2nP - 480G (zwiększone z 200G)
CuCl2 - 40G
NaOH 25% - 1,6L

To jest wynik mojej syntezy i potrójnej filtracji.

Jeśli spojrzeć na moją poprzednią syntezę (200g P2nP), olej amfetaminowy był jasnożółty.

Ten olej amfetaminowy (480g P2nP) jest ciemnopomarańczowy, wygląda bardzo dobrze.

Jutro dowiem się, jaka będzie ostateczna wydajność tej reakcji i zaktualizuję wyniki.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Kolor gotowej reakcji wygląda tak, jakby niektóre p2np nie zostały w pełni przereagowane
Co z tego wynikło?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
To może być prawda, 1 1/2 godziny po zakończeniu procesu reakcja jakby się zatrzymała, a temperatura tylko spadła.

Kiedy wlałem CuCl2 do mieszaniny, zmieniła ona tylko kolor, a utrzymanie temperatury na poziomie 80C było trudne, ale udało mi się.

Rozpocząłem krystalizację kwasem siarkowym, ale problem polegał na tym, że pałeczki pH utrzymywały ten sam kolor, co olej amfetaminowy, ciemnopomarańczowy, bez względu na to, ile wlałem do środka, więc w końcu się poddałem i wyrzuciłem to wszystko.

Nie warto się tak męczyć tylko po to, żeby zaoszczędzić na IPA i NaBH4.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Dzięki za aktualizację, czy mogę zapytać, jaki jest rozmiar kolby? 5L?
Jaka jest wydajność suchego siarczanu z poprzednich reakcji 200 g p2np?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Czy sprawdziłeś temperaturę wrzenia swojej "bazy amfetaminowej"? Wygląda na to, że nie jest to olej amfetaminowy. Czy po dodaniu roztworu H2SO4 pojawił się osad?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nie, nie sprawdzałem temperatury wrzenia bazy amfetaminy.

Cóż, był to olej amfetaminowy, ponieważ faktycznie krystalizował się podczas procesu kwasu siarkowego, moim jedynym problemem było to, że nie mogłem zobaczyć wartości pałeczek pH z powodu odbarwienia oleju, zrobił się bardzo ciemnopomarańczowy, gdy zacząłem dodawać kwas siarkowy, więc najlepiej byłoby użyć cyfrowego miernika pH, aby to ustalić.

Olej amfetaminowy > filtracja > krystalizacja > próżnia.
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Używam 10-litrowej kolby florenckiej z płaskim dnem, która doskonale współpracuje z moją skalą reakcyjną.

Jak dotąd moja wydajność wynosi 90% i jestem z tego bardzo zadowolony.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Hmm, powiedziałeś, że dodajesz kwas siarkowy i nie używasz H2SO4 :unsure: Jestem trochę zdezorientowany. Można również destylować z parą wodną bazę bez amf, aby uzyskać czysty olej.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Mój błąd, miałem wszystko w głowie, odpowiedziałem błędnie, zostało to edytowane.

Tak, wiem, próbowałem zbudować urządzenie do destylacji, ale jest zbyt wiele połączeń do smarowania smarem próżniowym i śledzenia ciśnienia itp. i nie widzę sensu kupowania rotowapu.

Równie dobrze można po prostu skrystalizować produkt bezpośrednio po dodaniu NoAH 25%, tak właśnie robię. Wysłałem również moją amfetaminę do analizy i wróciła w 90-95% czysta.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Dzięki za odpowiedź, czy używasz skraplacza na górze reakcji? Czy zdejmujesz go po dodaniu p2np?
Jaka jest temperatura po dodaniu cucl2 do reakcji? Czy podgrzewasz reakcję po zakończeniu dodawania p2np, a następnie dodajesz cucl2?
czy po zakończeniu dodawania p2np po prostu dodajesz cucl2, a następnie podgrzewasz reakcję do wrzenia przez pół godziny?
Proszę wyjaśnij trochę swój proces, ponieważ jestem zainteresowany tym, jak osiągasz tak wysoką wydajność :)
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Cześć kolego, czy próbowałeś tej reakcji w metanolu?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szczerze mówiąc, ja po prostu postępuję zgodnie z "przepisem" i korzystam ze stopniowanego sprzętu.

Jeśli będziesz postępował tak, jak jest napisane, osiągniesz takie same postępy.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Jakiego systemu chłodzenia używasz do kolby 10L?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zbudowałem własny system chłodzenia.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Tak właśnie myślałem.

Czy mógłbyś mi to opisać? To duży znak zapytania, który wciąż mam. Ponieważ mój sprzęt laboratoryjny jest już zamówiony i wkrótce będę gotowy do rozpoczęcia pracy, chciałbym rozwiązać tę kwestię wcześniej
 
Top