Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Oto prosty schemat mojej konfiguracji, zalecam również podłączenie łaźni wodnej do oddzielnego pojemnika chłodzącego w lodówce, który mieści większą ilość wody 25-30L.

Ten system jest w pełni automatyczny i nie trzeba się martwić o przegrzanie, a temperatura jest stała. Działa idealnie, z łatwością utrzymuje skraplacz na poziomie 10c podczas całej mojej reakcji.
 

Attachments

  • kJ1Mqc7YSp.jpg
    kJ1Mqc7YSp.jpg
    51.9 KB · Views: 181

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Dziękuję bardzo :)

Ostatni element układanki w końcu jest tutaj, mam już pompę akwariową, ale zastanawiałem się tylko, jak ją idealnie skonfigurować.


W jaki sposób łaźnia wodna powinna być podłączona do oddzielnego pojemnika chłodzącego i w jakim celu? Czy musi być przepływ/wymiana chłodnej i niechłodnej wody z głównej łaźni wodnej do drugiego pojemnika umieszczonego w lodówce?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
polecam podgrzewacz do wina. są różne pojemności. dobierz odpowiedni rozmiar kolby. wlewasz wodę, dodajesz lód, np. 1: 1 (woda: lód) w pierwszym etapie wszystko ładnie chłodzi. po dodaniu wszystkiego p2np lodu już nie ma. włączasz grzanie. ustawiasz temperaturę grzałki i lecisz dalej z robota
NqD1zwa64x
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ciekawe, czy wolałbyś to od laboratoryjnego płaszcza grzewczego?
To naprawdę genialne, ponieważ łączy w sobie najpierw chłodzenie, a następnie ogrzewanie!!!

@G.Patton Co sądzisz o tym pomyśle?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
moim zdaniem to rozwiązanie jest najprostsze, a tak skonstruowany sprzęt nie przykuwa uwagi przy kompletowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy do tej reakcji
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Jestem zdumiony Twoją rekomendacją.

Więc radziłbyś umieścić RBF z 5 szyjkami wewnątrz podgrzewacza do wina i wyregulować wszystkie narzędzia (skraplacz, lejek ociekowy, ładowarkę itp.) za pomocą zacisków + zwykłego stojaka?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Są dokładnie takie grzałki, które zmieszczą się nawet w 20l kolbie. Moim zdaniem lepiej ustawić np. dwa takie zestawy i przerabiać po 1 kg p2np na raz, niż robić to w jednym zbiorniku ze stali nierdzewnej.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Masz rację!

Ta metoda może zastąpić dużą lodówkę, pompy, a także płaszcz grzewczy tylko tą jedną rzeczą, co jest naprawdę miłe!

Czy wykonałeś to już z 20-litrowymi RBF?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Osobiście nie, ale osoba, której doradzałem złożenie sprzętu była z takich nietypowych rzeczy na zadku 10 i
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Osobiście nie, ale osoba, której doradzałem złożenie sprzętu była z takich nietypowych rzeczy na zadku 10 i
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Interesujące :) Poczekam na opinię @G.Patton na ten temat, aby sprawdzić, czy dobrym pomysłem jest zastąpienie płaszcza grzewczego + systemu chłodzenia tym rozwiązaniem.
Wielkie dzięki stary!
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Wiadomo, że sprzęt laboratoryjny jest o wiele lepszy niż budowanie własnej konstrukcji z ogólnie dostępnych rzeczy... plus na pewno jest w tym rozwiązaniu taki, na który sami nie zwracamy uwagi, bo te rzeczy pojedynczo nie mają nic wspólnego ze sprzętem do takich prac.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Bardzo prosty i inteligentny pomysł!
To jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem w tym wątku! Big UP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zdecydowanie :) Na pewno to wypróbuję i przekażę opinię po wypróbowaniu, co może trochę potrwać
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Spójrz na to (poniżej), to z laboratorium, w którym konwertują APAAN na BMK. Zawsze zastanawiałem się, czym są czajniki, których używają.
Teraz to dość oczywiste, to muszą być kuchenki do wina.

Więc te rzeczy zdecydowanie mają już zastosowanie w laboratoriach, twoje sugestie stawiają je na wyższym poziomie, ponieważ będą używane do chłodzenia i ogrzewania, co jest niesamowite.
Teraz wyzwaniem będzie znalezienie odpowiedniego dla 20-litrowego RBF.

Oryginalny post: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...aan-a-phenylacetoacetonitrile-large-scale.57/

NmECsTPOoZ
4medYRXxIg
Rbv1Rmc87w
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Witam. Po dodaniu NaBH4 do mieszaniny 2:1 IPA:H2O, zacząłem dodawać P2NP partiami, aby utrzymać temperaturę poniżej 60 stopni. Kiedy skończyłem dodawać każdą partię P2NP, kolor ładnie się odbarwił z żółtego na biały.

Pod koniec dodawania P2NP, gdy temperatura przestaje rosnąć sama z siebie, ciecz nadal bombarduje, a gęsta, bardzo lepka biała maź zaczyna się formować...., więc tutaj widzę problem numer jeden.

Następnie, gdy chcę dodać CuCl2, nawet jedną kroplę, natychmiast mieszanina odbarwia się na czarno, jakby była utleniona / przepalona... co jest tego przyczyną?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3


Więc gdzie jest przedstawiony "problem"?

Reakcja jest prawidłowa.

Reakcja zmieni kolor na czarny po dodaniu CuCl2.

Nadszedł czas, aby podgrzać reakcję do 80c i utrzymać ją tam przez 30-40 minut.

Podczas tej części reakcji czarne przebarwienia znikną i pojawią się w 3 różnych etapach.

Na ostatnim etapie, gdy wiesz, że jest gotowy, będziesz mieć 2 warstwy.

Czarna dolna gruba warstwa i jasna przezroczysta warstwa górna, gdy to się stanie, mieszaj przez kolejne 10 minut, a następnie dodaj NaoH 25% i powoli mieszaj przez 5 minut.

Pozostaw do ostygnięcia, a następnie rozpocznij proces krystalizacji.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Właśnie odbyłem krótką rozmowę z G.Pattonem, który zaakceptował ten pomysł.

Zaoszczędziłeś mi sporo pieniędzy, wielkie dzięki :) Umieszczę podsumowanie, gdy już wszystko pomyślnie wykorzystam.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Widziałem taką 33l w sieci. specyfikacja pokazuje, że kolba 20 l powinna pasować ...
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
gdzie mogę kupić 1 kg

CuCl2 w europie

 
Top