Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Kiedy próbowałem destylacji frakcyjnej, wydaje mi się, że część wody przedostała się wraz z ipą. a temperatura wynosiła tylko 80°C przez cały czas destylacji. robiłem to już kilka razy wcześniej, a jeśli pozostawię destylację, skończę z miedzią w postaci stałej mazi i bez płynu.
Jak najszybciej wytrącę amfetaminę i zobaczę, jak wygląda produkt, ponieważ być może ipa była obecna jako zanieczyszczenie w poprzednich partiach.

Czy są jakieś sugestie, co mogę zrobić, aby upewnić się, że otrzymam tylko ipa, a nie wodę zawierającą amfetaminę?

Będę również próbował różnych wersji tej syntezy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
IPA tworzy azeotrop z wodą, więc cały oddestylowany IPA będzie zawierał około 30% wody. Możesz destylować IPA bez możliwości przedostania się amfetaminy poprzez destylację próżniową, wystarczy tylko niewielka próżnia wytwarzana przez pompę aspiracyjną, powiedzmy, gdy masz IPA w temperaturze 60 ° C lub niższej, nie będzie w nim amfetaminy. Można też zakwasić reakcję, dodając rozcieńczony kwas octowy, aż ph wyniesie 3 lub mniej. Amfetamina utworzy sól i nie będzie destylować. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie dodać lodowaty 10% roztwór NaOH do ph 12 i destylować zasadę amfetaminy z parą wodną.

Należy powiedzieć, że dodanie 20% NaOH "w celu zalkalizowania reakcji" to kompletna bzdura, ponieważ jeśli zmierzysz, okaże się, że reakcja jest już alkaliczna jak diabli, ph 12 lub więcej, ponieważ NaBH4 i jego produkty są silnymi zasadami. Dlaczego jest to w oryginalnym tekście, nie mogę pojąć, dlaczego zostało to opublikowane tutaj, cóż.... Dzieje się tak, gdy wyciągasz coś z artykułu lub tezy 1 do 1, tak naprawdę nie wiedząc lub nie próbując. Zobacz załączony dokument strona 20 i strona 30, na stronie 30 znajdziesz procedurę słowo po słowie.
Problem jest oczywisty: masz mieszaninę wody, IPA i amfetaminy. Można by dodać solankę i w ten sposób zasolić IPA bez amfetaminy. Ale dodanie NaOH 20% nie wystarczy, aby zasolić IPA, ale w najlepszym przypadku część amfetaminy wypłynie na wierzch i będzie zawierać IPA. Można też wyekstrahować IPA i Amph za pomocą nierozpuszczalnego w wodzie rozpuszczalnika niepolarnego. To również działa dobrze. Można też postąpić w sposób opisany powyżej. W każdym przypadku sprawdź ph, a przekonasz się, że NaOH, aby uczynić go bardziej zasadowym / alkalicznym, nie jest po prostu konieczne.
Ogólnie IPA jako rozpuszczalnik do ekstrakcji czegoś z wody działa tylko wtedy, gdy warstwa wody jest całkowicie nasycona solami, takimi jak na przykład NaCl, czymś, co NIE jest również rozpuszczalne w IPA, takim jak NaOH.

Patrz strona 20 i strona 30 załączonej pracy magisterskiej Jademyra
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Po dodaniu CuSO4*5H2O, a następnie utrzymaniu roztworu w temperaturze 80C przez 30 minut, dodałem kwas solny pod nieobecność kwasu octowego (to powinno być w porządku?), aby roztwór osiągnął ph 2, a następnie użyłem prostej destylacji do oddestylowania IPA między temperaturami 83C - 91C (chociaż praktycznie nic nie przekroczyło około 87C), a następnie schłodziłem roztwór, przefiltrowałem go, a następnie dodałem wodny NaOH. Teraz będę destylował amfetaminę z parą wodną. Daj mi znać, jeśli coś jest nie tak z kolejnością rzeczy tutaj. (Nie sądzę, że musiałem filtrować roztwór i będę musiał refluksować roztwór przez około 3 godziny zamiast trzymać go w temperaturze 80 ° C przez 30 minut).

Kiedy przefiltrowałem roztwór, aby oddzielić kompleks miedzi i dodałem wodny NaOH, roztwór stał się ciemnobrązowy i pachniał trochę rybą z ph 11, a miedź była zielonym ciastem. Dodam więcej wodnego NaOH, aby zwiększyć ph do 12, a następnie przeprowadzę destylację z parą wodną. (Po dodaniu NaOH nie utworzyły się żadne warstwy, więc wygląda na to, że pozbyłem się całej ipy z roztworu).

Czy toluen może być dobrym kandydatem na nierozpuszczalny w wodzie rozpuszczalnik niepolarny?

Jeśli chodzi o zasadowanie reakcji, czy twierdzisz, że 20% NaOH to przesada i wystarczy 10%?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Dowolne stężenie NaOH wystarczy, o ile osiągniesz ph 12. Bardziej rozcieńczony jak 10% i zimny z lodówki jest lepszy i dodanie go do reakcji, która również ostygła, ponieważ łatwo jest spalić, powiedzmy zniszczyć część produktu, dodając silny ług do gorącego roztworu A. To samo dotyczy dodawania kwasu, rozcieńczonego i zimnego. Jeśli HCl był rozcieńczony i przynajmniej wszystko było zimne, to będzie dobrze.
No tak, ryba to ryba, taki jest zapach A.
Roztwór do destylacji parą wodną powinien mieć ph 12, ale nie powinien być przepełniony NaOH, ponieważ w przeciwnym razie, gdy woda staje się rzadsza, łatwo jest przedmuchać trochę NaOH, a tego nie chcemy w naszym A. Filtracja jest wykonywana, ponieważ wydaje się, że niektóre substancje borowe lubią destylować parą wodną - tego również nie chcemy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ok. W trakcie pisania tego tekstu destyluję z parą wodną (lub próbuję). Problemem, z którym się borykam, są ogromne wahania temperatury pary. Zmiana o 1 stopień na płaszczu może zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę pary o ponad 15 stopni.

Myślę, że rybi zapach to naoh (jest taki sam jak przy próbie ekstrakcji dmt).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura pary powinna wynosić od 94 do 98°C, trudno jest przekroczyć 100°C, więc jeśli się zagotuje, wytworzy parę, a para ma 94°C+ z A i 99-100°C ze zwykłą wodą.

NaOH nie ma zapachu, opary NaOH są niezwykle żrące, poczujesz je, gdy zjedzą twoją twarz.
Aminy to te, które śmierdzą gnijącą rybą.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Witam,
Czy borohydryd sodu w tym eksperymencie można zastąpić cyjanoborohydrydem sodu cas25895-60-7?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cyjanoborowodorek bardzo dobrze nadaje się do aminowania redukcyjnego, ponieważ nie redukuje ketonów i jest mniej wydajny niż NaBH4. Jest również podatny na uwalnianie cyjanku w kontakcie z kwasami i jest dość drogi. Być może w połączeniu z chlorkiem niklu byłby w stanie sprostać zadaniu, ale w przypadku Cu(II) mam wątpliwości i myślę, że raczej nie. Próba użycia go w tej reakcji nie ma większego sensu.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jakie PH powinno mieć tłumaczenie?
Czy PH mówi coś o jakości?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Czy mogę zastąpić CuCl2 przez CuSO4. Przeczytałem to na reddit i nie wiem, czy to możliwe, ale myślę, że tak, ponieważ Cu(II) mam rację?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tak, powinieneś być w stanie. Chociaż sam mam problemy z tą syntezą, więc może zamiast tego powinienem spróbować CuCl2. Jest jednak znacznie droższy i mniej dostępny
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
CuSO4 działa tak samo lub lepiej niż CuCl2, trzeba jednak użyć nieco więcej, ponieważ pięciowodzian jest cięższy (na atom miedzi) niż dwuwodzian CuCl2. Aby być precyzyjnym, musisz pomnożyć liczbę dla CuCl2.2H2O przez 1,5, aby uzyskać odpowiednią ilość CuSO4.5H2O.

Twoje problemy wynikają z czegoś innego.
Tutaj ktoś twierdzi, że wydajność wynosi >90%:
iPRrOH to IPA
Zwróć uwagę, że dodaje NaOH - należy to robić zawsze, gdy w reakcji używa się wody, metanolu lub etanolu, ponieważ wszystkie one reagują z borohydrykiem, a reakcja ta jest częściowo tłumiona przez silną zasadę. Z tego powodu reakcje NaBH4 w metanolu są zwykle przeprowadzane w temperaturze od 0° do 5°C.
Myślę też, że dodaje wodę tylko z drugim borohydrydem przed solą miedzi. W tym przypadku NaOH powinien być dodany później. Jeśli sól miedzi zmieni kolor na jasnoniebieski - to też jest w porządku, to jest wodorotlenek i węglan miedzi, oba działają tak samo.

To nie jest moja procedura, ale jestem pewien, że działa, ale wydajność 91%? Raczej nie.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
"Aby być precyzyjnym, musisz pomnożyć liczbę dla CuCl2.2H2O przez 1,5, aby uzyskać odpowiednią ilość CuSO4.5H2O".

Czy to mnożenie 1,5x jest prawdziwe w każdej skali? Od małej do przemysłowej?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Witam. Czy mogę użyć 15% kwasu siarkowego do produkcji siarczanu amonu z wolnej zasady? W Czechach kwas siarkowy jest bardzo ograniczony.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witaj, możesz spróbować. Weź pod uwagę, że siarczan amfetaminy zostanie rozpuszczony w wodzie tego roztworu.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie @G.Patton Czy mogę użyć CuSO4 * 5H2O zamiast bezwodnego CuCl2 (tak jak w oryginalnej syntezie)? Myślę, że tak, ale jestem bardzo zainteresowany twoją opinią. Jeśli odpowiedź brzmi "tak", jak mogę wykonać obliczenia?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Witam. Czy mogę użyć normalnego odparowania ipa w kroku 8 bez próżni? To znaczy podgrzeję go i IPA będzie gotowane bez próżni.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tak, można. Nie przegrzewaj roztworu. W przeciwnym razie stracisz wydajność.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jeśli w roztworze, z którego wytrąca się amfetamina, znajduje się już woda (jak na filmie), to czy ta dodatkowa woda obecna w kwasie miałaby znaczenie?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Tak. Można użyć dowolnej soli Cu(II). Potrzebna ilość CuSO4.6H2O byłaby około dwa razy większa niż bezwodnej CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć, warto pozbyć się wody, ponieważ siarczan amfetaminy (powstająca sól) jest rozpuszczalny w wodzie i znacznie łatwiej jest przeprowadzić wytrącanie bez wody. W przypadku, gdy nie można tego zrobić, należy odparować wodę po wytrąceniu, aby uzyskać rozpuszczony w wodzie siarczan amfetaminy.

Edit: przepraszam, myślałem, że mówimy o metamfetaminie. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Więc ekstrakcja byłaby w porządku przed wytrąceniem, aby zarówno pozbyć się wody, jak i zachować amfetaminę?

Co radzisz zrobić, aby uzyskać czysty kwas siarkowy lub fosforowy? Ponieważ nie mogę znaleźć żadnych sprzedawców kwasów, a zakupy krajowe nie są obecnie możliwe.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Czy dla bezpieczeństwa lepiej jest używać grzejnika elektrycznego niż propanu-butanu? Ile wodoru jest wytwarzane? Mało czy dużo? Problem w tym, że mam tylko grzałkę propan-butan, zrobię tylko około 20g P2NP. Czy w tej skali używanie grzałki propan-butan jest niebezpieczne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tak, oczywiście
Można to obliczyć na podstawie równania reakcji i stałej molowej gazu (22,4 l/mol).
Zdecydowanie nie zalecam używania otwartego ognia, ponieważ otrzymasz wodór i twoje laboratorium może eksplodować.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Musisz go skoncentrować. Podgrzewając to godzinami :) Znam problemy :D
Sprawdź to gęstością!
 
Top