Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Czy można zastąpić chloroform?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Wiem, że 2 lata późno, ale tak, więc chloroform jest naprawdę łatwy do syntezy, poszukaj trochę na ytb, zobaczysz
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Myślę, że tak naprawdę zastanawiam się nad stechiometrią tej reakcji. W innych opisach bayer-williger nie mogę znaleźć tak ogromnych ilości GAA. Czy ktoś może mi pomóc z uzasadnieniem? Jestem naprawdę bliski wypróbowania tej reakcji, ale ilość GAA jest problematyczna.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Pracuję nad tą syntezą od dłuższego czasu. Pracuję z nadboranem sodu i sam syntetyzuję nadboran sodu. I dzielę go na kawałki, rozkładając utlenianie na 12 godzin.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONE Mam nadzieję, że dobre dni są blisko.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Ta ilość GAA jest duża, a moim najlepszym przypuszczeniem jest to, że przygotowanie kwasu nadoctowego in situ (podczas reakcji) i bez katalizatora jest nieefektywne, więc chemik nadrabia, aby temu zaradzić, również GAA jest tutaj używany jako rozpuszczalnik.
Przygotowując kwas nadoctowy kilka dni wcześniej i testując dostępną zawartość tlenu, prawdopodobnie uzyskasz lepsze wyniki. To powiedziawszy, widziałem profesjonalistów stosujących tę metodę i uzyskujących w najlepszym przypadku tylko 35 do 65% gotowego produktu. więc niedoświadczony chemik prawdopodobnie uzyska jeszcze gorsze wyniki, a początkujący prawdopodobnie poniesie porażkę lub, co gorsza, zrobi sobie krzywdę. Zalecam czytanie i studiowanie oraz zaczynanie od małych kroków
upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś gotową mieszaninę reakcyjną na końcu każdego etapu, nie przekraczaj -5c w kondensacji aldolowej, pozwól mek / benzaldehydowi mieszać się przez noc w lodówce po gazowaniu.
nie przekraczaj 60c w Bayer villager. i zbadaj inne utleniacze, ponieważ uzyskuję lepsze wyniki z innymi.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ale mam pytanie. Jeszcze raz. Ponieważ ja też się uczę, a to już chyba 23-24 próba! :)
Więc pytanie brzmi: Teraz robię hydrolizę zasadową acetoksyfenylopropenu do P2P.
Roztwór musi zostać zneutralizowany po zakończeniu hydrolizy. Nie mam już GAA. Czy mogę użyć kwasu mrówkowego do zneutralizowania roztworu, czy nawet kwasu solnego?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Zsyntetyzuję okson neutralizując kwas Caro. Ale DMF musi być użyty jako rozpuszczalnik, który jest bardzo drogi w moim kraju. Może uda mi się zastosować metodę nadkwasową, o której wspomniałeś.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nie musisz używać lodowatego kwasu octowego. Możesz użyć białego octu z supermarketu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Zadziałało, zneutralizowałem go kwasem mrówkowym. Teraz destyluję octan etylu z mieszaniny octan etylu/P2P.
Następnie oczyszczę go i ponownie wyekstrahuję octanem etylu, ponieważ mogę destylować pod ciśnieniem atmosferycznym octan etylu, pozostawiając P2P w kolbie.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Mój acetoksyfenylopropen był idealnie czysty, nawet gdy próbowałem umyć go wodą, nie pojawił się żaden brud. Wydajność również była najlepsza z dotychczasowych. Naprawdę warto zrobić kwas nadoctowy osobno i pozwolić mu parzyć się przez 3 dni przed użyciem.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Czy uważasz, że P2P jest wystarczająco czysty, aby przeprowadzić reakcję Leuckarta?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Jeśli nie można go destylować, ale P2P wygląda tak czysto jak olej słonecznikowy, nie widzę powodu, by go nie wypróbować.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Zauważyłem, że mój P2P nie rozpuszcza się w octanie etylu, ale w ksylenie. Tak więc, po raz pierwszy naprawdę stworzyłem acetoksy i P2P. Teraz mój P2P jest w ksylenie. Ksyleny mają temperaturę wrzenia około 138-140 C. Jeśli więc oddestyluję te ksyleny z roztworu P2P pod ciśnieniem atmosferycznym. Spróbuję przeprowadzić reakcję Leuckarta. Zastanawiałem się, dlaczego mój Leuckart nie zadziałał, więc tu leży odpowiedź. Ostatnio nie miałem nawet P2P.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, jak mogę osiągnąć taki stopień próżni?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, jeśli nie chcesz robić tak wiele i chcesz skrócić to do jednej piątej, czy nadal możesz odnieść sukces? Oznacza to, że wszystkie materiały są zredukowane do jednej piątej
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Umyłem mój P2P 2 razy i nadal jest zabarwiony na czerwono, gdy cały (~20 ml) znajduje się w mojej kolbie pomiarowej.
Kiedy znajdował się w naczyniu Pyrex, był przezroczysty, a kiedy utknął w przyrządzie, z którego go wyjmowałem, był żółty.
Czy to normalne? Jest w postaci oleju, a zapach jest bardzo miodowy.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kiedy wprowadzam chlorek wodoru, zmienia on również kolor na czerwony
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Kiedy ponownie obejrzałem wideo destylacji P2P z parą wodną tutaj. Zauważyłem, że zanieczyszczony P2P wygląda dokładnie tak jak mój. Więc muszę go po prostu wydestylować, ponieważ nie chcę zawieść w reakcji Leuckarta, ponieważ ten MEK + benzaldehyd do P2P to dużo pracy. DUŻO. Zamierzam destylować pod normalnym ciśnieniem atmosferycznym. Zauważyłem, że wielu chemików na jednym popularnym forum mówi, że destylowali P2P w normalnym ciśnieniu, bez żadnych problemów. Wujek Fester, którego książki czytam, mówi, że to się rozłoży, ale czas spróbować.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Nie destylowałem mojego P2P, ponieważ po ostatnim płukaniu (3 prania) pozostało mi 3,6 g P2P.
Był tak klarowny, że zdecydowanie było widać dno kolby, jakby była w niej zabarwiona na czerwono woda. Ale oczywiście bez wody i substancji rozpuszczonych.
To był bardzo gęsty olej, ale upuściłem go z formamidem i katalizatorami za pomocą pipety wewnątrz mojej wrzącej kolby w ciągu około godziny. Reakcja wygląda teraz dobrze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Od teraz będę dalej omawiał mojego Leuckarta na odpowiednim forum. Jeśli mi się nie uda lub będę miał coś nowego do przekazania w związku z tą syntezą, moja droga społeczność, wrócę.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pomyśl o dodaniu wody przed rozpoczęciem procesu.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Do destylacji P2P bez próżni należy użyć pary wodnej
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Dodawanie wody do Leuckart? Nie. Albo dlaczego?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ogrzewałem stopniowo przez około 5 godzin. Temperatura reakcji wynosi 160 C od około 3 godzin (mój miernik cyfrowy znajduje się poza kolbą). Jestem gotowy na 24-godzinną reakcję, ale jak myślisz, ile godzin powinienem to podgrzać. Mam tam katalizator AlCl3, formamid, mój P2P i kwas mrówkowy z wrzącymi kamieniami.
 
Top