Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Wszyscy mówią, że ta metoda ma wady. Czy ktoś kiedykolwiek uzyskał znaczące plony przy użyciu tej metody?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Korzystałem z tej metody wiele razy. Trochę ją zmodyfikowałem. Najlepsze wyniki jakie uzyskałem to 30ml P2P ze 100ml benzaldehydu. Znam też kilka osób, które badały tę reakcję; ich najlepsze wyniki to około 35 ml P2P.

Metoda pracy:

1. Metyl-fenylo-butenon przygotowany w następujący sposób: 500ml benzaldehydu miesza się z 1000ml MEK. Mieszaninę schładza się w kubełku wypełnionym lodem do około +5 stopni.
2. Do tego dodaje się wodny HCL, 35-37% (należy dodać 100g czystego HCL, co odpowiada około 286ml 37%HCL).
3. Wymieszać i trzymać w wiadrze z lodem przez noc, aby lód się stopił.
4. Odczekać kolejne 24 godziny
5. Umieścić w lejku rozdzielającym, odrzucić dolną warstwę.
6. Przemyć ciemnobrązowo-czerwoną mieszaninę 500 ml wody, odrzucić wodę.
7. Wydestylować wszystko, co wrze poniżej 150 stopni pod ciśnieniem atmosferycznym i odrzucić
8. Destylować resztę w próżni, aby uzyskać żółty olej

Olej ten ciemnieje po odstaniu w ciągu tygodnia.


Bayer-Villiger:
1. 100 ml wyżej przygotowanego oleju dodać do mieszaniny 300 ml lodowatego kwasu octowego i 100 ml 50% nadtlenku wodoru.
2. Podgrzewać i mieszać w temperaturze 55 stopni.
3. Po rozpoczęciu reakcji temperatura wzrośnie powyżej 55-60 stopni (około 1 do 2 godzin): jest to wskazówka, aby wyłączyć ogrzewanie. Jeśli temperatura wzrośnie do 70 stopni, należy nieco schłodzić kolbę pod bieżącą wodą.
4. Mieszaj, aż temperatura spadnie do 50-55 stopni, a następnie ponownie włącz ogrzewanie.
5. Mieszaj i podgrzewaj przez 6 godzin
7. Wlać mieszaninę do 1L wody, ekstrahować 3 razy 100+100+100ml DCM
8. Oddestylować DCM


Zmydlanie:
1. Umieścić produkt Bayer-Villiger z kroku powyżej w kolbie, mieszając. Powoli dodać
NaOH (30 g NaOH, 250 ml wody, 250 ml etanolu). Powoli to znaczy kroplami, około 3...5 kropli na sekundę. Mieszanina staje się czerwono-pomarańczowa

2. Pod koniec dodawania pH powinno być powyżej 12.
3. Do mieszaniny dodać kwas octowy (dowolny procent) do neutralnego pH. Mieszanina zmieni kolor na żółty
4. Wlać do 1L wody i ekstrahować 3 razy 100+100+100ml DCM.
5. Oddestylować DCM i śladowe ilości etanolu pod ciśnieniem atmosferycznym.
6. Oddestyluj P2P pod próżnią.
7. W kolbie pozostanie dużo smoły
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, nie udało mi się z twoją metodą! Czy muszę stosować refluks podczas podgrzewania i mieszania 100 ml oleju, 100 ml nadtlenku wodoru i 300 ml lodowatego kwasu octowego? Nie użyłem refluksu i ekstrahowałem zaporą, pozostała tylko ciemniejsza ciecz dolnej warstwy
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Umyłem mój P2P 2 razy i nadal jest zabarwiony na czerwono, gdy cały (~20 ml) znajduje się w mojej kolbie pomiarowej.
Kiedy znajdował się w naczyniu Pyrex, był przezroczysty, a kiedy utknął w przyrządzie, z którego go wyjmowałem, był żółty.
Czy to normalne? Jest w postaci oleju, a zapach jest bardzo miodowy.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kiedy wprowadzam chlorek wodoru, zmienia on również kolor na czerwony
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Dodawanie wody do Leuckart? Nie. Albo dlaczego?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ogrzewałem stopniowo przez około 5 godzin. Temperatura reakcji wynosi 160 C od około 3 godzin (mój miernik cyfrowy znajduje się poza kolbą). Jestem gotowy na 24-godzinną reakcję, ale jak myślisz, ile godzin powinienem to podgrzać. Mam tam katalizator AlCl3, formamid, mój P2P i kwas mrówkowy z wrzącymi kamieniami.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Teraz minęło około 25 godzin ~ 155 C, ale nadal nie skończyłem.
Dobre bulgotanie wciąż trwa.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Refluksowanie zakończyłem o godzinie 27:30. Pozostał mi czarny, bardzo gęsty olej o zapachu aminy. Czekam tylko do jutra na moje rozpuszczalniki, aby kontynuować.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, jeśli moje urządzenie ma tylko 1000 ml, jak powinienem postępować?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy mogę poprawnie przeformułować pytanie? Nie jest ono zrozumiałe.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Mój instrument ma tylko maksymalnie 1000 ml i mam wszystkich ekspertów w tej metodzie syntezy. Tylko Ty możesz mi odpowiedzieć. Dziękuję. Jestem niezmiernie wdzięczny
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Krok 2: 10 litrów kwasu octowego wypełni kolbę. W jaki sposób można napełnić kolbę innymi rozpuszczalnikami?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Dlaczego jesteś na tym forum lub na tej stronie? Jestem po prostu ciekawy.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Chcę dowiedzieć się, jak syntetyzować fenyloaceton w syntezie amfetaminy
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Cóż mogę powiedzieć. Na początek polecam przeczytać kilka książek chemicznych, takich jak Uncle Fester Secrets of Methamphetamine Manufacture vol.8. Zacznij od tego. Czytaj i ucz się, abyś nie musiał zadawać podstawowych pytań, których wielu z nas nie zadaje sobie trudu, aby ci powiedzieć, ponieważ odpowiedź na tego rodzaju podstawy zajęłaby tyle czasu, że stałaby się pracą. Musisz więc czytać, aby w ogóle myśleć o produkcji amfetamin.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Bardzo dziękuję za wskazówki, nauczycielu
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Znalazłem wiele metod syntezy fenyloacetonu, tylko tę metodę. Mam tylko materiały, ale urządzenie ma tylko 1000 ml. Czy nauczyciel może mnie nauczyć
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Cześć

Jaka jest czystość uzyskanego p2p?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Spojrzałem na tę reakcję wcześniej, gdy zdałem sobie sprawę, że Ace hardware ma metyloetyloketon w magazynie. Aka butanon
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Tam, gdzie mieszkam, obecnie sprzedają go tylko w formie sprayu. W latach 90-2000 był to zwykły płyn w sklepach ze sprzętem i myślę, że wkrótce zniknie również ze sklepów internetowych, ponieważ nigdzie nie znalazłem go w skorupach sklepów ze sprzętem. Dlatego kontynuuję mój P2P w ten sposób. Ponadto jest to dość łatwy syntezator, gdy robisz to tylko kilka razy, aby się nauczyć.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Cóż, tutaj też prawie przestali go sprzedawać. Substytut MEK jest na każdej półce, ale mam wystarczająco dużo octanu etylu, aby mi wystarczył (to jest to) Ace sprzeda ci beczkę. Ace miał VM&P ług kwas siarkowy kwas muriatowy (HCL) MEK octan etylu, eter dietylowy i 10 innych trudnych do znalezienia rzeczy. Ksylen w magazynie (myślę, że jest to mieszana odmiana) toluen MOŻE (naprawdę został zabrany z półek) Trichloroetylen (chorynowany środek do czyszczenia hamulców) do czyszczenia gak z sudafed ...
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Ponieważ nie mam tak dużego pojemnika, czy eksperyment nadal zakończyłby się sukcesem, gdybym zamienił materiał w jedną piątą?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Czy mogę zapytać, ile czasu zajmuje nauczycielowi mieszanie i chłodzenie w temperaturze 0 stopni?
 
Top