Przypadkowe wskazówki dotyczące regeneracji od starzejącego się psychonauty

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Jak to jest być w podeszłym wieku i brać leki? Co różni się od przyjmowania ich w młodszym wieku? Czy są w ogóle jakieś różnice?

Tak, są. W rzeczywistości, w zależności od danego narkotyku, wraz z doświadczeniem i wiekiem pojawia się wiele zmian; ale najbardziej oczywista fizyczna manifestacja dotyczy powrotu do zdrowia. Powrót do zdrowia jest często znacznie wolniejszym procesem, a czasami stanowi większe wyzwanie. Ten post bada i rozszerza te aspekty, odnosząc się do mojej własnej ekspozycji.

rich text editor image


STARAJ SIĘ BYĆ FIT

Po pierwsze: nie tylko jestem wystarczająco stary, by pamiętać The Beatles, ale w latach 2008-2023 samodzielnie zażyłem 182 różne narkotyki. Jak wielu z was wie, w tym okresie napisałem "Biblię narkomanów".

Byłem jednak w przyzwoitej formie, pomimo siedzącego trybu życia polegającego na spędzaniu większości dnia przy komputerze na pisaniu. Przez pierwsze 10 lat, gdy nie byłem na wyprawie, codziennie rano chodziłem na lokalny basen, by przepłynąć imponujące osiem długości, a następnie rozciągałem się, by moje starzejące się ciało było elastyczne i silne (lol). Kiedy basen został zamknięty z powodu COVID, musiałem się dostosować, spacerując godzinę lub dwie każdego dnia. Straciłem na wadze i stałem się sprawniejszy, i wierzę, że lepsza kondycja pomogła mi utrzymać mój styl życia związany z przyjmowaniem narkotyków.

FIZYCZNY POWRÓT DO ZDROWIA

Przechodząc jednak do bezpośredniego tematu; chodzenie jest szczególnie dobre dla regeneracji po ciężkiej sesji z niektórymi lekami. Wspomaga krążenie, pomaga w trawieniu, promuje lepszy sen i przynosi cały szereg innych powiązanych korzyści.

Dla mnie było to szczególnie widoczne w przypadku speedu, ale dotyczyło to także wielu innych narkotyków, w tym mefedronu, metamfetaminy i MDMA.

Powrót do zdrowia po sesji powinien być najlepiej wcześniej zaplanowany (sprawdź rollsafe.org). Powszechnie wymieniane środki wspomagające regenerację obejmują:
  • Ogólne nawodnienie
  • Picie soku pomarańczowego/owocowego
  • Spożywanie zdrowych posiłków, w tym żywności/napojów z elektrolitami.
  • Ostrożne stosowanie suplementów
  • Dużo odpoczynku/relaksu i prysznice.
Sen to kolejna rzecz: jak najwięcej snu. Jeśli było to szczególnie nadmierne objadanie się, czasami używałem odpowiedniego środka nasennego.

Niektórzy sugerują zażycie marihuany w celu złagodzenia dyskomfortu i pobudzenia apetytu. Tak, od czasu do czasu korzystałem z tego sposobu i zwykle okazywał się on pomocny (ponownie w zależności od narkotyku, po którym wracałem do zdrowia).

REGENERACJA PSYCHICZNA

To ważna kwestia: warto mieć świadomość, że przez kilka dni życie może być zabarwione następstwami zażywania narkotyków. Wszystko może wyglądać bardziej ponuro niż wcześniej. Może pojawić się prawdziwe poczucie depresji. W ciężkich przypadkach możesz nawet stać się przygnębiony i od czasu do czasu mieć ochotę płakać. Tak, cała egzystencja może wydawać się kompletnym gównem.

rich text editor image


Co może w tym pomóc, oprócz praktycznych kroków fizycznych opisanych powyżej?

Wiedza o tym, dlaczego tak się dzieje (narkotyk) z pewnością pomaga: zasadniczo wiedząc, że to minie. Jedną ze sztuczek jest skupienie się na punkcie w czasie 72 lub 96 godzin naprzód: zrozumienie, że w tym momencie będziesz ogólnie szczęśliwszy. Musisz tylko przetrwać te dni. Jest to ćwiczenie umysłowe, ale posiadanie celu może naprawdę pomóc.

BTW: Jedną rzeczą, której nie należy robić, jest powrót do tego samego (lub podobnego) narkotyku.

Unikałbym również podejmowania jakichkolwiek poważnych decyzji życiowych, gdy twój nastrój jest sztucznie obniżony. Jeśli jesteś w stanie, opóźnij cokolwiek tego rodzaju, aż w pełni wyzdrowiejesz. Potraktuj tę radę poważnie.

Wreszcie, jeśli potrzebujesz emocjonalnego lub podobnego wsparcia, nie wahaj się go szukać. Dzielenie się problemami nie zmniejsza ich o połowę, ale niektórym osobom to pomaga.

DBAJ O SIEBIE

Ogólnie rzecz biorąc, młode, zdrowe ciało prawdopodobnie szybciej wyzdrowieje z problemów fizycznych niż stare, zdrowe ciało, a to zdecydowanie dotyczy narkotyków. Na szczęście odkryłem, że wszystkie powyższe sugestie mają zastosowanie niezależnie od wieku. Po prostu starzenie się trwa dłużej, a bóle i dolegliwości są bardziej widoczne.

Jeśli jesteś starszy, zadbaj o siebie trochę bardziej i przygotuj się na trudniejsze następstwa i dłuższy okres rekonwalescencji.

Zakończę jednak pozytywnym akcentem, więc zakręć bębnami: nadchodzi dobra wiadomość... narkotyki nie przestają być zabawne, gdy jesteś stary.

.

PS: PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ O PRAKTYKOWANIU REDUKCJI SZKÓD

Aby uzyskać więcej informacji na temat The Drug Users Bible, odwiedź Amazon lub pobierz bezpłatną kopię wersji PDF z Breaking Bad Chemical Library, tutaj: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
TY NAPISAŁEŚ BIBLIĘ UŻYTKOWNIKÓW LEKÓW???? Jestem wielkim fanem. haiii!!! ^_^

świetny tekst!!! wciąż jestem po młodszej stronie i nie planuję rzucić palenia w najbliższym czasie, ale uważam to za pomocne.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Winny jak najbardziej, m'lud. Cieszę się, że ci się podoba. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Dziękuję za poświęcony czas i radę.
Jako starzejący się psychonauta wolałbym nie uczyć się niektórych z tych rzeczy na własnej skórze, jeśli nie muszę. Słyszałem rady i wskazówki dotyczące używania mety od tweakerów 10 lat przed tym, jak byłem w stanie jej użyć. Rzeczy takie jak... "Nawet jeśli nie śpisz, położenie się i zamknięcie oczu na chwilę w ciemnym, cichym miejscu może zdziałać cuda w utrzymaniu / przetrwaniu ... będąc w stanie przejść dystans i przetrwać".
Będąc nieprzytomnym przez 3/4/5 dni na raz, chodząc do pracy przez cały czas, wykonując pracę fizyczną na świeżym powietrzu, jako ogrodnik - naprawdę musisz wiedzieć, jak utrzymać / przetrwać i dbać o siebie. Jak zoptymalizować regenerację. Nie wiem, jakim cudem nie dostałem udaru cieplnego lub czegoś podobnego, pokonując dystans w niektóre z tych letnich dni. Ostatnio byłem na nogach przez 4 dni i ledwo mogłem sobie z tym poradzić, a nawet nie pracuję w tej chwili...., więc to pokazuje, jak bardzo spadł mój poziom "sprawności narkotykowej". "Nadużywanie narkotyków na poziomie olimpijskim", jak lubię mówić... zostaw to profesjonalistom. Nie próbuj tego w domu!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Uwielbiam to! Dzięki stary!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Nie ma nic cenniejszego niż doświadczenie, które można przekazać innym. Cieszę się, że jesteś z nami, panie DMTrott
 
Top