Najprostsza synteza metamfetaminy z amfetaminy

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
"Zatężony w próżni" oznacza, że ilość rozpuszczalnika jest zmniejszana za pomocą wyparki obrotowej.

"Suszony bezwodnym Na2SO4 lub MgSO4" oznacza, że należy dodać jedną z tych substancji, aby zebrać całą wodę z roztworu organicznego. Zobacz tutaj instrukcję suszenia.
ciecz wolna od metamfy w temperaturze pokojowej

Nie potrzebujesz zestawu do destylacji, nie wspomniałem o nim w sekcji "Sprzęt i szkło".
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
dzięki chłopaki


Więc jeśli nie mamy wyparki obrotowej (mówisz, że jest opcjonalna w sprzęcie i szkle); po prostu suszymy bezwodnym Na2SO4 lub MgSO4?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
W każdym przypadku konieczne jest odparowanie rozpuszczalnika. Rotovap to najlepszy sposób, aby to zrobić, ponieważ można zebrać odparowany rozpuszczalnik. Można użyć do tego celu ciepłej łaźni wodnej, ale stracimy rozpuszczalnik, a także potrzebujemy dobrze wentylowanego miejsca pracy.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

może możemy to wykorzystać?

DZ1hiRxAJ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Chiński rotowap nie taki drogi. Będziesz go używać dość często i zaoszczędzisz dużo rozpuszczalnika. Można go również używać jako zestawu destylacyjnego do rekuperacji.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie nadają się one do odparowywania rozpuszczalników. Odparowany rozpuszczalnik po prostu trafi do pompy i wydostanie się do powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ używasz łatwopalnych rozpuszczalników, może to być naprawdę złe, mmkey?

Wcześniejsza konfiguracja jest lepsza: destylacja próżniowa rozpuszczalnika. Ponadto pozwala odzyskać użyty rozpuszczalnik. Jest to w zasadzie to, co robi rotowap, ale bez rotacji.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
OK OK
dzięki wam obojgu... teraz lepiej wyobrażam sobie wynik, który powinienem uzyskać...

:)

teraz muszę zrozumieć krok 7 lol
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Procedura bąbelkowania gazowego HCl została pokazana w jednym samouczku wideo (synteza DET).
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Jeszcze raz dziękuję!
Będę studiować to wszystko w ciągu najbliższych kilku tygodni.
 

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
Witam. Zrobiłem cały proces na małą skalę. Skończyłem z żółtym olejem. Czy to metamfetamina?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Cześć, to znaczy, że Rhodium zaleca inne proporcje, nadmiar formaldehydu? W oryginalnym tekście jest napisane 1 mol A i 1 mol formaldehydu. Czy warto robić to z nadmiarem na wszelki wypadek?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Czy ktoś widział raport z użyciem NaBH4 zamiast Al/Hg do redukcji iminy w tej drodze syntezy? Czy jest jakiś problem ze zmianą czynnika redukującego? Może nie jest kompatybilny z formaldehydem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Oznacza to, że musisz wysuszyć połączone warstwy organiczne za pomocą MgSO4 (pozbyć się wody) => przefiltrować stały MgSO4 po tym => odparować DCM i uzyskać bazę wolną od metamfetaminy. Do syntezy na małą skalę nie jest potrzebna aparatura destylacyjna. DCM można łatwo odparować w ciepłej łaźni wodnej.

Rozumiesz?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
"Imina (3) była redukowana przez około dwie godziny, aby utrzymać temperaturę reakcji poniżej ~50-60 °C. Jeśli reakcja stanie się zbyt gwałtowna, należy zastosować chłodzenie."

Jak redukować przez około dwie godziny? Co to znaczy? Po prostu wrzucasz wszystko razem i czekasz dwie godziny, czy potrzebna jest specjalna aparatura?

"Warstwy organiczne z metamfetaminą (4) są łączone, zatężane w próżni i suszone bezwodnym Na2SO4 lub MgSO4."

Po tym kroku otrzymujemy wolną bazę?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, oznacza to po prostu utrzymanie zachodzącej reakcji redukcji. Obejrzyj wideo z amalgamatem alhg dla p2np, aby zorientować się, jak to wygląda i jak reaguje, to prawie to samo. Nie jest to tak proste, jak wrzucenie do garnka i nic nie robienie, masa rozszerza się, szybko się nagrzewa, generuje dużo pary itp. Musisz zastosować chłodzenie, zanurzając naczynie reakcyjne w łaźni wodnej lub lodowej tak długo, jak jest to potrzebne, aby zapobiec wypłynięciu skraplacza lub 50-60 C, jak zaleca procedura. Jeśli nie masz mieszania, możesz chcieć zawirować ręcznie, aby reakcja była pełniejsza => większa wydajność.
Tak, nie ma również potrzeby zagęszczania go pod próżnią, jeśli masz rozsądną ilość rozpuszczalnika lub alternatywnie możesz destylować z parą wodną, co jest bardziej rozsądne do osiągnięcia dla ciebie, jak przypuszczam. Tak, warstwa organiczna zawiera wolną bazę.
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Potrzebuję skraplacza zwrotnego.

jeszcze kilka pytań:

więc nie będzie potrzebne urządzenie grzewcze, reakcja wygeneruje wystarczającą ilość ciepła? Potrzebne byłoby tylko chłodzenie?
Jaka temperatura byłaby zbyt niska, ponieważ wydaje się, że reakcja może się zatrzymać?

Jeśli masz okrągłą kolbę z trzema otworami, jak wykonasz mieszanie? Jeśli masz podłączony skraplacz zwrotny, jak możesz mieszać?

Czy mieszać bazę amfetaminy i al/hg jednocześnie, czy powoli wkraplać bazę amfetaminy do kolby?

Ile wrzących wiórów dodać?

czy po dwóch godzinach należy podgrzać roztwór w łaźni wodnej do 50 stopni Celsjusza przez 30 minut, tak jak w syntezie amfetaminy, aby uzyskać większą wydajność?

czy kolba o pojemności 2 litrów będzie dobra, jeśli chcesz uzyskać od 5 do 10 gramów produktu końcowego? a może tylko 1 litr? czy chłodnica zwrotna może być mniejsza niż 5 litrów?

Czy potrzebna jest kolba Buchnera z próżnią, czy wystarczy filtr do kawy i wentylator?

Czy potrzebny jest lejek rozdzielający, czy można rozdzielić za pomocą strzykawki (plastikowej?), czy to nie zadziała?

Jak działa ostatni etap z rozpuszczalnikiem, jeśli nie chcę wykonywać destylacji z parą wodną (domyślam się, że potrzebna byłaby do tego dodatkowa aparatura). Jaki byłby wynik .... methhcl?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Czy użycie dex-amfetaminy tą drogą spowoduje powstanie d-metamfetaminy? Gdzieś czytałem, że jeśli użyjesz formaldehydu, na końcu otrzymasz racemiczną metamfetaminę?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Jeśli na początku użyjesz D Amph, otrzymasz D meth. Planowałem spróbować tej syntezy i planowałem użyć racemicznego amf i następnie rozwiązać met na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z trasą, której nigdy nie próbowałem, wtedy D amf byłby zmarnowany...

Czy jest ktoś, kto faktycznie próbował tej syntezy w praktyce? Czytałem o tym w kilku miejscach, ale nigdy nie znalazłem praktycznego raportu. Eksperci mogą dać trochę pewności? :)
 
Top