Najprostsza synteza metamfetaminy z amfetaminy

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nie wiem, co poszło nie tak, ale straciłem prawie 20 gramów czystej amfetaminy, próbowałem zneutralizować ją NaOH i ekstrahować eterem naftowym, nic nie pozostało po odparowaniu, spróbowałem ponownie z DCM ponownie nic nie pozostało po odparowaniu, chłopaki, ktoś próbował tej metody, jeśli ktoś spróbuje użyć małej ilości.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramów to dużo, myślę, że potrzebujesz więcej praktyki, ale nie trać kolejnych 20 gramów, możesz zacząć od skali 1 grama
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Próbowałem z nim 4-5 razy, więc straciłem łącznie 20 gm.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3

Nie rozumiem kroku 6 w ekstrakcji kwasowo-zasadowej. Powinniśmy uczynić roztwór zasadowym i ekstrahować, ale najpierw dodajemy kwas. Dlaczego proszę eksperta o wyjaśnienie tego kroku?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, proszę o używanie języka Eng w postach publicznych.
W celu ekstrakcji metamfetaminy.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Przepraszam Pana, czy popełniłem błąd publikując tę wiadomość? Nie chciałem irytować, ale chciałem podzielić się swoim głosem z ekspertem, aby zrozumiał sens wyciągania wniosków z tej syntezy
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Czy tę samą zasadę można zastosować do MDMA z wolnej bazy MDA? Jeśli roztwór formaldehydu jest na bazie wody, będzie to problem? A jeśli tak, to dodanie większej ilości bezwodnego EtOH rozwiązałoby problem nierównowagi zawartości wody?
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Witam, myślę, że woda nie ma wpływu na reakcję. Ważne jest, aby formaldehyd był wysokiej czystości, a jego stężenie wynosiło 40% lub 37%.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Z zamianą amalgamatu na LAH, na stronie Erowid, która jest powiązana z tym wątkiem. Technika 3, jak sądzę, to technika Shulgina, wykorzystująca kwas mrówkowy i LAH w THF na MDA do MDMA.
Czy można użyć D-amf zamiast MDA do wytworzenia produktu D-met, stosując procedurę kwasu mrówkowego?
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Czy można użyć niklu Raney zamiast amalgamatu al/hg? Zawsze problem z pieprzoną rtęcią.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Czy możliwe byłoby również metylowanie iminy, która tworzy się z p2p i amoniaku z ch3cl, aby uzyskać metamfetaminę?
C8LRl0bMiZ
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Która imina nie istnieje, pierwsza czy druga, bo czytałem o redukcyjnym aminowaniu/alkilowaniu na erowid i tam pokazują te iminy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Opowiedziałem o pierwszej z nich. Ten temat dotyczy innej syntezy. Utwórz nowy temat, jeśli chcesz omówić tę kwestię.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
jeśli nie można metylować iminy, to chyba jest to bezwartościowe.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Czy tę samą zasadę można zastosować do 6MAPB/5MAPB z 6APB/5APB?
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Uważam, że jeden z narysowanych półproduktów w tej syntezie (i z oryginalnego artykułu o rodzie) jest nieprawidłowy.

(3), reprezentacja półproduktu iminy amfetaminy-formaldehydu ma taką samą strukturę jak imina fenyloacetonu-metyloaminy, którą można zobaczyć gdzie indziej.

nie wydaje mi się to poprawne z dwóch powodów: po pierwsze, narysowanie standardowego mechanizmu tworzenia iminy na podłożu daje iminę, w której podwójne wiązanie znajduje się między N a niedoszłą grupą metylową na metamfetaminie, a NIE między N a węglem alfa, jak w wymienionej strukturze. i pomyśl o tym: podwójne wiązanie jest generowane, gdy samotna para aminy odrzuca wodę utworzoną na tlenie formaldehydu jako grupę opuszczającą, co musi być wykonane po stronie formaldehydu (niedoszła grupa metylowa).

Po drugie, synteza jest opisywana jako stereospecyficzna w oparciu o substrat wyjściowy. Oznacza to, że redukcja d-amf da d-met i to samo dla izomeru l. Struktura, jak pokazano (3), nie posiada centrów chiralnych, a jej redukcja jest równoważna standardowemu redukcyjnemu aminowaniu fenyloacetonu, które daje produkt racemiczny. proponowana struktura, którą podałem dla półproduktu, posiada centrum chiralne, które byłoby takie samo jak w materiale wyjściowym, a zatem pasowałoby do obserwowanej stereospecyficzności reakcji.

Jeśli mam rację, wyjaśniłoby to kwestie dotyczące stereospecyficzności reakcji wcześniej w wątku. Jeśli gdzieś popełniłem błąd, przepraszam, ale byłem ciekawy, dlaczego redukcja niechiralnej (3) prowadzi do nieracemicznej mieszaniny produktów, gdy używany jest nieracemiczny materiał wyjściowy amfetaminy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam. Po pierwsze, węgiel a ma większą gęstość elektronową niż węgiel metylowy. Typowy mechanizm prowadzący do takiego związku pośredniego (ukryty pod znakiem wodnym Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Po drugie, czy masz jakieś wiarygodne dane na temat stereospecyficznego wyniku tej syntezy?
 
View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Jak wspomniałeś, nie widzę końcowego produktu mechanizmu ze względu na logo na obrazku, ale wygląda na to, że podwójne wiązanie powstaje między N i węglem C1 ze schematu mechanizmu. Jeśli moje przypuszczenia dotyczące zdjęcia są poprawne, to zdjęcie, które podałeś, potwierdza moją hipotezę, że w reakcji amfetaminy z formaldehydem półprodukt iminy ma podwójne wiązanie między N a węglem metylowym, a NIE między N a węglem alfa.

Jeśli zdjęcie mechanizmu, które dostarczyłeś, pokazuje coś innego pod zasłaniającym logo, prześlij link do miejsca, w którym mogę zobaczyć diagram bez logo, ponieważ chciałbym go zobaczyć, jednak wydaje się on potwierdzać to, co powiedziałem wcześniej.

Jednak moje zrozumienie mechaniki nie jest na najwyższym poziomie i z pewnością brakuje mi wiedzy specjalistycznej. Czy masz jakiś pomysł, w jaki sposób powyższy mechanizm może generować podwójne wiązanie między N a węglem alfa, biorąc pod uwagę, że O, które tworzy grupę opuszczającą H2O, jest przyłączone do węgla C1 formaldehydu z diagramu mechanizmu?

Jeśli chodzi o "wiarygodne dane" na temat stereospecyficzności, nie mam żadnych innych poza oryginalnym artykułem Rhodium, który twierdzi, że synteza jest stereospecyficzna, jak powiedział inny użytkownik na początku wątku na stronie 1 odpowiedzi, tutaj: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html.

Powyższy artykuł stwierdza, że tworzenie iminy z d-amfetaminą i redukcja daje d-metamfetaminę. Biorąc pod uwagę, że obecnie pokazana struktura (3) jest identyczna z iminą fenyloacetonowo-metyloaminową, której redukcja daje produkt racemiczny, jasne jest, że jedno z dwóch musi być błędne, prawda?

Albo imina amfetaminy-formaldehydu jest inna niż imina fenyloacetonu-metyloaminy, albo reakcja nie jest stereospecyficzna, jak podano w źródle rodowym.

Ktoś z odpowiednimi zasobami mógłby być może przetestować reakcję z różnymi mieszaninami optycznymi amfetaminy i przedstawić raport, jednak nie mogę zebrać tych danych.

Dziękuję za odpowiedzi.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Niestety nadal nie rozumiem, w jaki sposób struktura (3) powstaje w wyniku reakcji amfetaminy i formaldehydu. Twoje zdjęcie pokazuje metyloaminę atakującą aceton, co jest znacznie bardziej analogiczne do tworzenia iminy fenyloacetonu-metyloaminy niż tego, co uważam za iminę amfetaminy-formaldehydu, chociaż wykorzystują ten sam mechanizm. Nie widzę, w jaki sposób podwójne wiązanie tworzy się z C2 w naszym przypadku, gdy musi ono tworzyć się z C1, aby uruchomić grupę opuszczającą H2O, która jest połączona z C1 (węgiel formaldehydu, który staje się węglem grupy metylowej).

Zachęcam do narysowania pełnych mechanizmów zarówno powstawania iminy z fenyloacetonu-metyloaminy, jak i amfetaminy-formaldehydu, aby porównać i przekonać się samemu. Być może popełniam elementarny błąd, ale kiedy to robię, otrzymuję na papierze dwa różne produkty. Aby te produkty były identyczne, musi być jakiś krok po utracie grupy opuszczającej H2O, w którym podwójne wiązanie na N przesuwa się z C2 na węgiel alfa, co nie jest reprezentowane w standardowym mechanizmie tworzenia iminy, ale może jest to krok, którego mi brakuje.

Mam nadzieję, że przynajmniej zgodzisz się, że albo podana struktura iminy (3) jest błędna, albo synteza nie jest stereoselektywna.
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Rod jest błędem, podwójne wiązanie nie występuje, patrz przykład z benzaldehydem poniżej.
 
Top