1-Fenil-2-propanonă (P2P) Aminare Leuckart la amfetamină și metamfetamină. Scala Smale.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Utilizați condensator de reflux și hotă de fum?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
G.Patton: Domnule, pot folosi acetat de etil în loc de DCM în sinteza amfetaminei? Sau, ar trebui să folosesc xilen în schimb? Adică atunci când am făcut hidroliza.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Vă rugăm să vă uitați prin subiectul dedicat și să întrebați acolo. Nu aici.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Voi împărtăși tabelul cu dumneavoastră.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Poate că este doar corect să adăugăm că temperaturile de peste 180 °C, precum cele menționate de 200 și 210 °C, cu siguranță distrug complet P2P și chiar formamida, vaporii și gazele rezultate fiind foarte toxice. Aerisiți tot ce vine din partea superioară a condensatorului în exterior! Serios!
Mențineți temperatura sub 180 °C, mai bine sub 175 °C și calibrați termometrul cu infraroșu la balonul/setul pe care îl utilizați, altfel nu veți ști niciodată exact cât de fierbinte este.

Mult noroc!
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Lucrarea corespunzătoare pentru separarea izomerică
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Și ca un serviciu gratuit din partea dumneavoastră, ratele pentru P2P:

Formamidă 50 ml 1,5 mol
acid formic 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Din nou, chiar nu înțeleg asta. Nu voi înțelege niciodată. De ce oamenii vor să sintetizeze amfetamine și eșuează, chiar și atunci când cineva le dă raporturile molare corecte, iar apoi se plâng că au făcut totul așa cum spune procedura și au eșuat din nou și din nou. Chiar și atunci când se dau raporturile molare corecte, sunt atât de multe lucruri pe care trebuie să le știi. Sau uneori chiar foarte puțin, dar acele puține informații sunt de cele mai multe ori informații cruciale pentru a face lucrurile să funcționeze. De exemplu, de câte ori trebuie să se afle în balonul de reacție un reactiv în exces în raportul molar corect pentru ca lucrurile să funcționeze. Dacă vă este prea lene să citiți chiar și o carte de bucate bună și directă, sau pur și simplu nu sunteți suficient de interesat să găsiți și să citiți chiar și o carte de bucate despre amfetamine, de ce nu cumpărați pur și simplu compusul? În aceste forumuri, văd acest tip de oameni, pe care nu i-am văzut niciodată atât de mult, nicăieri. Da, este foarte bine să înveți puțin și să dai sfaturi bune, și eu nu sunt Einstein, dar mi-am studiat toate reacțiile de pe internet. Sinteze pe forum, citit o grămadă de cărți și brevete, reacții pe diferite site-uri. Am descărcat multe cărți de chimie organică de bază etc. Am fost prost la chimie la școală, pentru că școala în sine nu mă interesa. La toate. Dar când am început să învăț chimie în urmă cu aproximativ 8 ani, sunt dependent de încercarea de noi sinteze, nu mai medicamentele. Dar acesta sunt doar eu, fiecare este diferit, dar uneori sunt atât de enervat de asta, încât trebuie să spun ceva. Și pace afară! Îmi pare rău pentru textul lung.

P.S Acest text nu a fost pentru tine OrgUnikum, ci ... știi tu, cei din text.

TheNut.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Se pare că am fost un pic prea obosit, în ceea ce privește ultima mea postare lungă! :)
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Respect, nu este tocmai ideea mea, dar totuși
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
unii oameni vor să producă medicamente, iar alții vor să facă bani, aceasta este principala diferență. Pot accepta ambele abordări atâta timp cât calitatea nu este compromisă. Din păcate, în cazul ambelor abordări, acest lucru se întâmplă de obicei, iar atunci eu nu sunt de acord, nu vreau să livrez cel mai rapid și mai ieftin mod de a obține ceva ce poate fi vândut ca drog consumatorului de droguri retardat obișnuit.
Îmi pare rău.
Calitatea este mult, mult mai dificilă decât să prepari ceva care să aibă un impact de un fel.
Mai întâi încerci să obții un rezultat utilizabil.
Apoi încerci să-l obții de fiecare dată.
Apoi începi să încerci să obții randamente mai bune
Și deja atunci când obțineți un rezultat utilizabil, investiți o bună parte din el pentru a vă perfecționa abilitățile de preparare/purificare. Fiți conștienți de faptul că aceasta este o cale dificilă la început, așa că folosiți doar o parte din ceea ce aveți pentru acest lucru, deoarece, de cele mai multe ori, lucrurile dispar cumva în aer și în rahaturi de solvenți. Nu încercați să recuperați, nu merită. Folosiți doar o parte și râdeți de asta și încercați din nou. Are mai mult sens.
Succes!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Da, am observat, de multe ori, că cumpăr mulți solvenți și îi folosesc pentru a nu obține nimic. Și din nou, și din nou. Dar acest lucru este atât de interesant încât nu renunț niciodată!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nu ați înțeles ce am spus și știu, pentru că nici eu nu am înțeles acum ce am scris... :) Mă refeream la cei care sunt leneși și vor să li se dea cu lingurița raporturile molare corecte și toate cele etc... ... și nu se obosesc să citească nicio carte sau text despre fabricarea compușilor. Asta este frustrant pentru mine.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Acum, când am terminat cu încălzirea (amfetamină), fac hidrogenarea formilului cu o bază, deci mai pun H2O2 (30%) mai întâi în ultimele etape de reacție? Care este rolul H2O2 în acest caz?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ei bine, am căutat și eu informațiile. Rolul H2O2 este destul de important, având în vedere randamentele... H2O2 este un oxidant, dar în ceea ce privește forma sa moleculară, întotdeauna am crezut că poate acționa cu ușurință și ca agent reducător. Un compus destul de fascinant!
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Dar și eu sunt încă sceptic, pentru că am obținut aceste informații privind utilizarea H2O2 de la asistentul de chimie AI-robot, iar acesta este cel mai prost loc de unde să obții orice informații privind chimia. De asemenea, am observat că nimeni nu folosește H2O2 nicăieri în aceste tipuri de sinteze. Deci, când mă aflu acum în același loc în această sinteză, cred că voi folosi doar apă pură, dacă cineva cu ceva cunoștințe ar putea să mă lumineze cu acest lucru. Deci, ar trebui să fac 30% H2O2 sau să folosesc doar apă pură în această etapă?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Pot să dublez cantitatea de h2o2 dacă peroxidul meu este puțin peste 15 +%, este dificil să găsesc ceva mai puternic în locul meu, sau poate un alt compus pentru a-l înlocui?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Odată am obținut aproximativ 25 % H2O2 din 12 % H2O2 (calcule greșite), și totuși a funcționat pentru acidul peracetic!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
edy's: Puteți calcula cât trebuie să evaporați din acel 15% H2O2 pentru a obține 35%, iar apoi puteți face peracid bun. Aceasta a fost prima dată când am obținut din 40 g de MPB ---> 35,60 g de acetoxifenilpropenă. Deci, wow. Și am făcut 30% H2O2 din 12% H2O2 pentru a calcula câtă apă trebuie să elimin prin evaporare atentă, iar peracidul a funcționat atât de bine! Dar ca să fiu mai exact, voi pune peracidul în lateral la 3-4 zile cu catalizator H2SO4 ca să funcționeze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Am fabricat peroxizii mei de hidrogen mai puternici din H2O2 12%. Am evaporat cu grijă apa din acesta.
Am cerut calcule de la asistentul robot AI în chimie. Este bun la calcule, dar nu vă așteptați să primiți răspunsuri corecte
de la halogenări sau altele asemenea ...
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Încă nu am încercat reacția, dar cu o bună hidroliză cu KOH și apoi cu HCL, ar trebui să se obțină un randament ridicat și mi-e teamă să lucrez cu H2O2 pentru a nu forma peroxizi explozivi și la destilare pentru a nu exploda
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Dacă se procedează foarte atent și corect (nu prin fierbere, cum fac unii) și fără nicio distilare (îmi fac, de asemenea, griji cu privire la peroxizi/explozii), am obținut 35% H2O2 (vă va albi degetele cu picături mici vărsate), pentru a obține acid peracetic foarte eficient cu propriul meu catalizator H2SO4 (aproximativ 75%). Păstrez soluția 3-4 zile în dulapul meu și este gata de utilizare.
 
Top