1-Fenil-2-propanonă (P2P) Aminare Leuckart la amfetamină și metamfetamină. Scala Smale.

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

da, dar nu pot suporta decât cu HCI am această problemă
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Din păcate, dacă se spune să gazați, va trebui să gazați ceva. Am gazat dioxanul în avans, astfel încât să îl am la îndemână. Ajung să fiu nevoit să o fac doar de 1-2 ori pe lună. Izopropil 99% poate fi de asemenea utilizat
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Voi împărtăși tabelul cu dumneavoastră.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Și ca un serviciu gratuit din partea dumneavoastră, ratele pentru P2P:

Formamidă 50 ml 1,5 mol
acid formic 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

Skinny_Pete

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hei @OrgUnikum

Atunci când utilizați N-metilformamidă în loc de formamidă, mai aveți nevoie de părți egale de acid formic?

Mulțumesc anticipat
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Baza brută liberă de metamfetamină se distilează în vid (2 mbar, 60-100 °C) cu ajutorul aparatului de distilare Kugelrohr (opțional) pentru a obține metamfetamina sub formă de ulei limpede până la galben pal (2,5 g, 42 %).

Care este cealaltă opțiune? Distilare simplă, fracționată sau cu abur? Dacă nu aveți aparat de distilare Kugelrohr?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Recent am început să alternez ruta Leuckart și ruta NaBH4 pentru D-Meth și
Am avut de două ori o situație ciudată în ruta Leuckart.
După separarea izomerică tartrică, când transform partea solidă în alcalină pentru a reface separarea, baza liberă trece în stratul inferior.
Acest lucru s-a întâmplat numai cu L-meth freebase de pe ruta Leuckart, înainte de separare, atunci când este racemic în mediul alcalin, este stratul superior, partea lichidă după separarea izomerilor (D-meth freebase), atunci când este alcalină, este și ea stratul superior, așa cum ar trebui să fie, dar L-meth freebase nu.
Este ciudat și nu am explicația Nu știu dacă cineva are aceeași situație sau știe de ce se întâmplă acest lucru.
Mulțumesc.
 

Attachments

  • AvRK9J4GiN.jpg
    AvRK9J4GiN.jpg
    4 MB · Views: 271

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Chiar și culoarea din prima fotografie spune că aveți un ulei murdar cu o impuritate semnificativă, ați distilat amina după Leuckart-Wallach? Se știe că Leuckart dă un amestec de diverse amine secundare/terțiare, posibil și alte impurități. Hank Schrader a postat un extras din studiu, în care este analizată mai în detaliu formarea impurităților în reacția Leuckart-Wallach.
De asemenea, separarea izomerilor nu ar fi putut fi satisfăcătoare din cauza purității scăzute a bazei libere a aminei.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu, nu l-am distilat înainte de separarea izomerilor.
Nu am nicio problemă cu procesul de separare, doar că a fost ciudat să găsesc o impuritate doar atunci când am spălat baza liberă L din traseul Leuckart.
Am renunțat de mult timp la distilarea cu abur pentru cantități mari, este un coșmar și etern chiar și cu un vaporizator mare.
Am exact același lucru final cu spălarea bazei acide și recristalizarea după cristalizarea cu acetonă.
Știu ce spun teoria și literatura despre asta dar este un fapt dovedit de mine însumi de sute de ori.
În ceea ce privește unghiul de rotație, aveți dreptate, nu l-am verificat, dar clienții mei, dintre care unii sunt vechi consumatori de metamfetamină, mi-au spus cât de puternic este și unul racemic nu este la fel de puternic ca acesta.
Această imagine este despre cristalizarea unui lot mic pentru câteva comenzi mici, dar acum lucrez la un lot mare și vă voi arăta cât de transparente și mari ar putea fi cioburile.
V-aș fi foarte recunoscător dacă mi-ați explica cum obțineți cristale mari și transparente din freebase racemic Am citit că sunt posibile cristale de dimensiuni medii, dar sincer nu am văzut niciodată.
Mă gândesc să vă propun o mică provocare și să-mi spuneți ce părere aveți.
Îți pot trimite o mostră din D-meth-ul meu și o mostră din MDMA-ul meu racemic.
Tu faci toate testele de care ai nevoie, le duci la un laborator de încredere, le dai unor utilizatori experimentați... ce vrei tu.
Cu rezultatele în mână, dacă îmi puteți dovedi că marfa dvs. de la freebase distilat este mai pură sau mai bună decât a mea de la nu-l distilați, vă trimit 250gr din fiecare produs gratuit dacă nu puteți, vreau doar să spuneți că ați greșit aici în forum.
Cred că este o afacere bună nu?
Ce crezi tu?
Mulțumesc.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Știu că sună lacom din partea mea, dar vreau doar să demonstrez că, cel puțin în cazul Meth și MDMA, distilarea cu aburi poate fi evitată și să obținem oricum produsul cel mai pur.
Am găsit calea după multe teste, deoarece distilarea cu abur a fost un coșmar teribil pentru mintea mea, credeți-mă.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
1. Distilarea cu abur va separa foarte slab amestecul de amine, distilarea în vid este cea mai bună soluție și este destul de rapidă în prezența unui vid puternic.
2. Mi-e teamă să mint, dar din câte îmi amintesc, după o singură separare a izomerilor, compoziția finală a "izomerului d al tartratului" este de aproximativ 80-90% din izomerul d și restul este izomerul l.
3. Am făcut sticlă fără separarea izomerilor dintr-un amestec de alcool și o cantitate mică de apă + componente suplimentare, am obținut o masă de sticlă monolitică, au apărut fisuri când s-a uscat complet, mai ales dacă cristalele au fost spălate cu acetonă (nu repetați greșeala mea), dar masa a rămas transparentă. În cazul meu, nu am folosit sticlărie pentru cristalizare și alte nuanțe, am petrecut 2-3 luni pe selectarea unei tehnici.
Înainte de această metodă, am încercat să fac dintr-o topire de sare, s-au obținut bucăți monolitice, dar nu transparente, doar pete de cristale transparente. A existat o idee de a face ceva asemănător cu topirea zonală.

De ce trebuie să vă demonstrez ceva? Am împărtășit experiența mea, dacă nu vă interesează, este treaba dumneavoastră personală. Chiar crezi că am nevoie de cele 250 de grame ale tale, nu contează deloc pentru mine, nu mă voi juca cu fleacuri. Consumatorii nu fac o evaluare obiectivă a purității substanțelor, este suficient să îi întrebi ce este mai bun pudra de mefedronă sau un cristal mare, ghici ce vor răspunde ... Jumătate din efectul drogurilor (stimulente cu siguranță) este aspectul lor)))

Era să uit, dacă intenționați să distilați în vid, atunci cu siguranță aveți nevoie de un spider along, deoarece vor exista fracțiuni de gunoi cu fierbere ușoară, cu ajutorul unui spider puteți schimba balonul receptor fără a opri distilarea aminei, similar cu un revolver, dar în loc de cartușe, baloane.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Principala regulă a producătorului: nu luați niciodată medicamentele altor persoane sau prețul va fi prea mare.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ai perfectă dreptate, a fost o idee stupidă și îmi cer scuze pentru asta, îmi pare foarte rău.
În ceea ce privește puritatea, am rapoarte de laborator de 93 și 95% și nu mă bazez doar pe opiniile clienților.
În ceea ce privește punctul 2, da, este corect, este în jurul acestui %.
În legătură cu punctul 3, aș fi foarte interesat de procesul detaliat pe care îl puteți trimite prin PM dacă preferați.
Am curățat un litru de meth freebase pentru a vă arăta cum arată după procesul de curățare.
Am făcut distilarea în vid în trecut și chiar mai lent decât aburul :-(
Mulțumesc și scuze din nou pentru mesajul de ieri :-(
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Picturi
 

Attachments

  • ratSxbuWiI.jpg
    ratSxbuWiI.jpg
    3.1 MB · Views: 233
  • gZI6jrkLOX.jpg
    gZI6jrkLOX.jpg
    3.6 MB · Views: 236

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
De data aceasta am efectuat procesul de curățare peste toate bazele libere racemice și când am separat izomerii și am obținut din nou baza liberă, aceasta este mai curată, fără altă cale decât utilizarea mai multor reactivi :-(
LFtY3x79ey
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
este un ulei cu impurități, distilat în fracții în vid, un ulei complet incolor, fără nuanțe galbene.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
este un ulei cu impurități, distilat în fracții în vid, un ulei complet incolor, fără nuanțe galbene.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pot să vă trimit în mesaje private o fotografie a sticlei obținute din ulei aminat murdar. Am studiat posibilitatea de a obține bucăți mari de sticlă fără distilare în vid, de asemenea, nu a existat o separare în izomeri.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Știu cât de pură arată freebase-ul de metamfetamină, obișnuiam să fac distilarea cu aburi și în vid, probabil credeți că freebase-ul din imagine trebuie încă extras și uscat, dar, așa cum am explicat, sunt capabil să obțin exact același produs final pur și puternic din acest freebase, evitând distilarea, decât din cel distilat, nu le veți distinge, de fapt, nimeni nu mi-a spus nimic despre vreo diferență în produs și am schimbat procesul cu mult timp în urmă fără să spun, iar rapoartele de laborator indică exact aceeași puritate %
Mă bucur să primesc pozele, mulțumesc.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Alo, ce nu înțelegeți? Această procedură este descrisă în alte videoclipuri de sinteză a amfetaminei. Manipulările sunt aceleași. Uitați-vă la secțiunea Video.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Baza liberă de metamfetamină sub formă de ulei poate fi schimbată direct în dextrorotație?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, după cum știu, există o singură modalitate - separarea izomerică convențională cu tartactic (sau alt acid carboxilic)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
offcource thats the point off freebase
 
Top