1-Fenil-2-propanonă (P2P) Aminare Leuckart la amfetamină și metamfetamină. Scala Smale.

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
134g/m p2p 45g/m forma deci am calculat :100
1,34g 0,5g X22
Am 30 g p2p deci X 22 și am obținut
30g p2p forma 11gx 5 am citit că raportul de reacție a fost cel mai bun 1:5 și acidul formic ca catalizator

și apoi am folosit hcl pentru a hidroliza, dar am avut doar 50% randament, dar am avut prea multă apă în formatul de amoniu / formamida pe care am produs-o.
Acum am încălzit soluția de format/formamidă la 175 de grade, așa că sper că acest lucru vă ajută...

Deci, care este randamentul acestei metode?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
randamentul este mai mare, asigurați-vă că p2p este purificat și uscat, dacă amestecați formamida și p2p, ar trebui să se amestece fără straturi. iar prepararea formamidei/formatului se încălzește până la 180 de grade Celsius și apoi se coboară până la 170 de grade până când nu se mai distilează apă/acid și apoi se mai așteaptă puțin. când se oprește încălzirea, se pune un capac pe vasul de sticlă astfel încât să fie etanș.
În acest fel, am avut de la ulei p2p la a- 100ml la aproximativ 70ml, dar după distilarea în vid, așa că am pierdut puțin a în pompă și la început și la sfârșit am avut 60ml de ulei a perfect clar.
aș vrea să pot scrie câtă pulbere am putut obține 10ml a la afosfat și la sulfat.

Dacă 10ml 9.4g d/l de bază de amfetamină perfect pură se amestecă cu acid (sulfuric98), ce greutate ar trebui să aibă pulberea și care ar trebui să fie greutatea excesivă în acid pentru a atinge ph-ul?
Acum, cu ulei care nu este de fabricație proprie, este 1 ml de acid la 10 grame de ulei A 10 grame de pulbere. reacția fumegă mai mult atunci când nu se utilizează alcool pentru amestecare.
Ar trebui să fie mai curat fără spălare pe bază de eter-acid și să se efectueze o distilare cu abur dintr-un recipient din oțel inoxidabil cu abur într-un răcitor adevărat. (în cazul în care uleiul nu conține p2p) ce impuritate vine cu el.
 

sponsor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 23, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

mai sunteți activ aici domnule ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Da, îmi pare rău că am încurcat toate astea, am avut unele probleme,
nu este permis în țara mea ceea ce am discutat aici.
iar nivelurile de mercur m-au costat 16.000, așa că am produs pe scară largă (glumă)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
De asemenea, vreau să vă rog, un leukart poate fi realizat în câteva minute, este suficient să achiziționați un cuptor cu microunde chimic special și să iradiați amestecul de formamidă cetonă și catalizator în etape.
Randamentul derivatului formilic este mai mare de 95%.
Aceasta este o tehnologie foarte bună și studiată în mod repetat.

În mâinile potrivite, aceste cunoștințe vă vor oferi o mare ieșire.
Dacă faceți hidroliza corect, veți obține un randament de peste 90%!!!
În mâinile unei persoane care știe ce face, din 1 kg de cetonă nesubstituită, se obțin 810-830 ML de bază liberă a aminei, purificată prin distilare fracționată în vid. După neutralizare (6,5-7 pH) și filtrare pe centrifugă, se obține un produs care se umple cu acetonă anhidră și se amestecă într-o masă omogenă și se filtrează din nou pe centrifugă. Se obțin 1020 - 1045 g de sulfat de amfetamină alb ca zăpada, fără niciun miros de amină.
AEnjrhBxKk
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Microundele modificate care funcționează în lumea reală există!
 

Attachments

  • 9TeVMpJhnO.jpg
    9TeVMpJhnO.jpg
    665.2 KB · Views: 436
  • vKyNsmM6D2.jpg
    vKyNsmM6D2.jpg
    253.7 KB · Views: 415
  • AEnhxJwSbZ.jpg
    AEnhxJwSbZ.jpg
    510.1 KB · Views: 416

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Voi împărtăși tabelul cu dumneavoastră.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Poate că este doar corect să adăugăm că temperaturile de peste 180 °C, precum cele menționate de 200 și 210 °C, cu siguranță distrug complet P2P și chiar formamida, vaporii și gazele rezultate fiind foarte toxice. Aerisiți tot ce vine din partea superioară a condensatorului în exterior! Serios!
Mențineți temperatura sub 180 °C, mai bine sub 175 °C și calibrați termometrul cu infraroșu la balonul/setul pe care îl utilizați, altfel nu veți ști niciodată exact cât de fierbinte este.

Mult noroc!
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Cu hidroliza amidei de formil în aceste măsurători.
NMF - 130ml
P2P - 100ml
Formic - 84ml
De câtă soluție naoh aveți nevoie și de cât HCI? Este suficient 35% grad de laborator?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Lucrarea corespunzătoare pentru separarea izomerică
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Și ca un serviciu gratuit din partea dumneavoastră, ratele pentru P2P:

Formamidă 50 ml 1,5 mol
acid formic 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Da, am observat, de multe ori, că cumpăr mulți solvenți și îi folosesc pentru a nu obține nimic. Și din nou, și din nou. Dar acest lucru este atât de interesant încât nu renunț niciodată!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nu ați înțeles ce am spus și știu, pentru că nici eu nu am înțeles acum ce am scris... :) Mă refeream la cei care sunt leneși și vor să li se dea cu lingurița raporturile molare corecte și toate cele etc... ... și nu se obosesc să citească nicio carte sau text despre fabricarea compușilor. Asta este frustrant pentru mine.
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
vă mulțumesc .
Aștept cu nerăbdare videoclipul de formare a amfetaminei p2p.
bună treabă.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ne place puritatea produsului.
Am încercat multe modalități de sintetizare a dextrometanfetaminei.
Leuckart, amalgam, metodă de electroliză, reactor, hidrură de bor.
De asemenea, a fost testată o metodă de obținere a metamfetaminei din efedrină sintetizată.
Efedrina a fost obținută în diverse moduri.
Pentru consumatorii mei, am găsit cel mai bun produs cu activitate ridicată și puritate cristalină.
Costul de obținere a 1 kg de dextrometanfetamină este de numai ~220-250 euro
 

Attachments

  • UacHJ0KtAB.jpg
    6.8 MB · Views: 1,146
  • r5F9paNthy.jpg
    6.7 MB · Views: 988
  • geyYESWZL8.jpg
    6.6 MB · Views: 948
  • PWu7vlHX2N.jpg
    6.5 MB · Views: 893
  • wDvh5KHcB1.jpg
    7.1 MB · Views: 891
  • nmfH5sBWSe.jpg
    6.9 MB · Views: 875
  • zGmyXEgN4D.jpg
    7.3 MB · Views: 954
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Asta e o glumă. M-ar interesa foarte mult care este cea mai bună metodă, este o sinteză chirală sau divizarea razematului? Un indiciu poate?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Sinteza efedrinei implică probabil clorhidrat de α-metilamino-propiofenonă și nabh4?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cât de mult N-Iso a fost necesar pentru ca meth racemic să formeze acele cristale frumoase?
 

surreyreal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Fotografiile arată excelent. Ar fi în regulă să pun câteva întrebări?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Da, trebuie să știu care este prețul unui litru (calitate medie în țările voastre)
și în ceea ce privește vânzarea, este vorba de paranoia mea sau este suficient să salvați...
Deci vinzi 10 litri pe săptămână. Te găsesc un expert în PC/networking la poliție.
Nimic nu este găsit @ casa ta și nici urme vă trimite pachete.
PC-ul meu, IP-ul meu, mă țin înăuntru până când se fac cercetări mai amănunțite și asta ar putea dura câteva luni...?
Nu, doar paranoia, cred.
Am încetat să mai fac ampgetamine, voi posta rezultatul în alt subiect, dar acum cumpăr ulei 100ml 220 euro, trebuie să fie purificat acid / bază nu este suficient pentru a evita că gura uscată nenorocit nu am avut sinds primele 20 de ori am folosit. nu la o doză mare tolance este mare acum 160mg rezolvat în apă ph 7

Oke, scuze pentru off topic
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Bună ziua tuturor. În sinteza metanică folosim, de asemenea, acid formic ca catalizator? și ar putea cineva să scrie mai multe despre hidroliza cu metanol și KOH? nu am știut niciodată despre acest mod.
thx
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nu este necesar, dar este recomandat.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Тe temperatura indicată în reacția Leuckart este temperatura PM sau temperatura plăcii fierbinți? Pe un site rusesc, pe fotografie am văzut că reacția se desfășoară la 140 C pe placa fierbinte, am efectuat reacția pe formamidă și acid formic
la o temperatură a PM de 140 C ( placa fierbinte 200 C) și a început să se formeze în interiorul condensatorului. Ce este aceasta?
 

Attachments

  • DeujQMY6cb.jpg
    DeujQMY6cb.jpg
    257.5 KB · Views: 228
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Reziduuri de formaldehidă, aveți nevoie de apă mai rece în condensator și nu trebuie să încălziți direct pe placa de încălzire, utilizați o baie de nisip sau ceva de genul
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Sinteza rapidă cu microunde la 180 de grade, amestecul corect de formamidă/ acid formic/cetonă este important. De asemenea, hidroliza corectă poate da un randament mai mare decât cel al derivatului formilic, datorită conversiei impurităților în amina dorită.
Există o opțiune de sinteză de tip Leuckart-Wallach, dar se utilizează un catalizator de cupru.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
De fapt, este vorba de sublimarea formatului de amoniu, iar condesatorul dvs. este probabil prea rece și de aceea se întâmplă acest lucru. Aș spune că ar fi mai bine să pregătiți în prealabil formamida și să adăugați acid formic, ceea ce elimină problema eliminării apei din reacție pentru a putea obține temperaturi suficient de ridicate.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
mulțumesc pentru răspuns, ce temperatură ar trebui să aibă sursa de încălzire externă sau PM?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ce înseamnă PM? Temperatura înseamnă întotdeauna temperatura unui amestec de reacție (RM).
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Da, mulțumesc, aceasta este greșeala mea
 
Top