Sinteza 4-MMC (mefedronă). Tutorial video complet.

lolman172

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Mulțumesc, amice, videoclipul a fost uimitor. dar trebuie să te întreb că este foarte greu să găsești 4-metilpropiofenona asta aici. Ce pot face? în loc de acest chic?
 

2FDCK-chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Deals
1
4-methylpropiophenone 1451-82-7
Este acest produs?
 

Czeczeczecze

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 7, 2022
Messages
24
Reaction score
5
Points
3
Am încercat să reacționez 100 g 2-bromo4metilpropiofenonă cu proporția 200 ml metilamină 40% și 300 ml nmp. Când s-a adăugat ultima porție de nmp, soluția a devenit brusc galbenă și limpede, după 20min de agitare rămâne la fel, nu maronie și cețoasă ca în video. Ce am făcut greșit?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Brominăm prin absorbția acidului hidrobromic. Apoi înlocuim cu metilamină și efectuăm selecția cu purificare ulterioară.
Sinteza mea durează aproximativ 3 ore de la început până la izolarea sării. + cristalizare.
Am încercat să cristalizez în diferite moduri. Azot, termosuri, dulapuri de uscare.
Rs4kVv8jPQ

BjNAaQBYJ8
IG9Ni3zHUa
 

Czeczeczecze

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 7, 2022
Messages
24
Reaction score
5
Points
3
Puteți specifica sinteza dvs.? Vreau să obțin rezultate similare. Ce echipament este necesar etc.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, există mai multe tutoriale video. Produsul este același.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Pentru ca mefedrona să iasă corect, trebuie să efectuați corect toate etapele. În aproape fiecare metodă pe care o întâlnesc pe Internet, găsesc multe acțiuni greșite.
Ca urmare, o persoană poate primi 1 kg de masă, iar după spălare, pierde până la 60-70%, iar după cristalizare, o altă parte a produsului.
Obținerea clorhidratului de mefedronă pură pulbere albă ca zăpada, cristalizăm în moduri diferite. Uneori un amestec de solvenți, uneori camere de gaz și un vid.
Pentru a fi sincer, eu brominez 4-metilpropiofenona în mod diferit. Eu înlocuiesc în 2 ore și 30 de minute, inclusiv curățarea.
Dacă aveți un aspirator mega puternic, puteți depăși baza! Dar rețineți, mefedrona, ca toate catinonele, nu-i place supraîncălzirea! PRIN URMARE NUMAI MEGAVACUUM! ))
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
După obținerea accesului la secțiunea Cercetare, voi posta o sinteză optimizată de mefedronă cu o puritate de 99%+ și un randament apropiat de 95% mol per 4-metilpropiofenonă.
Tehnologia este optimizată pentru bucătărie și oricine dorește să nu aibă aproape niciun miros va putea primi mefedronă în cantități uriașe.
Nu ați încercat această calitate de mefedronă)
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
ce temperatură și oră ar fi perfecte pentru dcm??
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
mai mică de 15 microni și tot nu este o idee bună.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Da, este simplu să o faci așa cum spui tu
 

Attachments

  • 7A6QwZurCf.jpeg
    7A6QwZurCf.jpeg
    5.7 MB · Views: 800

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
puteți spune ceva mai multe despre sinteza dvs.??
 

کیروش

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua;în țara mea există brmide în Soluție în descrierea sintezei mefedronei, este 100grame puteți explica mai mult
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Brominarea cu acid hidrobromic nu este convenabilă la scară, este necesar un volum prea mare (8,3 mol pe litru numai HBr), bromul nu este convenabil din cauza mirosului, succinimida de brom este prea scumpă și necesită acid Tos. Puteți utiliza brom + agent oxidant, atunci cantitatea de brom este la jumătate și nu există nori de acid...
Cea mai bună cale este să folosiți surse ieftine de brom.
Nu faceți cristale care cântăresc mai mult de 5 kg, este foarte greu să le spargeți cu un ciocan.
 

Attachments

  • 1wZ5aiWGSn.jpg
    1wZ5aiWGSn.jpg
    279.2 KB · Views: 438
Last edited:

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ceea ce vrei să spui este că bromul nu este convenabil din cauza mirosului, NBS din cauza prețului, HBr din cauza volumului.
Dar ajungi să spui: agent oxidant + surse ieftine de brom..

Jumătate de brom sau sursă ieftină miroase exact la fel de rău 👻
 
  • Like
Reactions: $!$

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Bromurile nu miros, iar prețul este scăzut.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
G.Patton
Marvin "Popcorn" Sutton
Întrebări:
1.Este necesar condensatorul de reflux? dacă da, de ce?
2.Ar trebui ca totul să fie bine închis pentru ca metilamina să nu se spațieze? Am dreptate?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, trebuie să o folosești. Urmăriți videoclipul, vă rog. Este utilizat pentru a evita evaporarea solventului și a metilaminei. În cazul stilului "shake and bake" cu încărcătură la scară mică, puteți să o realizați fără condensator. Depinde de dumneavoastră. De asemenea, vă recomand să citiți subiectul despre sticlărie din secțiunea Întrebări frecvente de laborator pentru a-l înțelege mai bine.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Dacă se înlocuiește benzeenul cu xylem. Ce ajustări ar trebui făcute pentru o sinteză corectă?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ce este xilemul? Ați vrut să spuneți xilen?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton Da, am menționat xilena. Mulțumesc pentru întrebare. Am citit, de asemenea, despre dcm ca solvent care pare să ducă la un produs mai curat în randamente relativ ridicate.
 
Top