Sinteza 4-MMC (mefedronă) în DCM

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
nu este nevoie de condensator de reflux pentru această sinteză? Dcm încălzit la 40 de grade (punctul de fierbere) poate duce uneori la o explozie încălzit pentru un astfel de timp la o astfel de temperatură într-un balon închis?
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Creșterea presiunii în cazul în care sigilați complet, aș recomanda să fie ușor întredeschis pentru a preveni creșterea presiunii și, de asemenea, pentru a reține orice vapori / mirosuri, desigur, se recomandă un fel de extracție. Mă simt confortabil folosind o temperatură între 38°C și 40°C atunci când efectuez o sinteză 4MMC folosind DCM. Sau puteți folosi 0°C timp de 18 până la 24 de ore, 24 de ore ar fi preferabil.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua, băieți,
Și eu prefer metoda în DCM.
Am amestecat 100g de Bromketon în 300ml DCM și am adăugat încet 200ml de soluție Methylamin 40%a.q.

Acum întrebarea mea, ce temperatură și ce timp ar fi cele mai bune.
Ultima dată am păstrat temperatura la 36 - 37 de grade și timpul de reacție a fost de 3 ore.
Dar produsul a fost extrem de albastru după acificare.

Cum pot repara cel mai bine relația dintre temperatură și timpul de gătire.
Temperatură mai mică = timp de reacție mai lung?

Care sunt temperaturile care nu funcționează.

Poate cineva să mă ajute și să explice motivele legate de temperatură și timpul de gătire?

Mulțumesc mult.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Experiența mea este că o puteți face cu ușurință la 40 (temp. rm! Utilizați un termometru de sticlă care intră în amestec). DCM pare foarte reticent în a începe să fiarbă efectiv (de parcă ar avea un fel de zonă tampon). Dacă cresc temperatura, se încăpățânează să rămână la 40.

Oricum ar fi. Relația timp/temperatură este importantă doar pentru cei care se grăbesc constant. Faptul că o reacție durează un anumit timp nu înseamnă că trebuie să cronometrezi strâns. Produsul nu pleacă. Pe 35 peste noapte, 25 peste noapte, 40 în 2 ore, 40 în 8 ore . veți obține același produs (unde, imho, mai mult timp = mai bine).
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
formă 1kg 2b4m 400g 4mmc pulbere sau cristal ?? wow
Am fost obține mult an un du-te 880g pulbere 820g cristal pe dcm acum pentru mine 600g cristal este mai bine care am face toată munca mea în 2h cristal am făcut pe acum în aceeași zi. toate informațiile cum să făcut u au pe forum dacă știi ceva despre chimie
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u utilizați 400g 2b4m și obțineți 400g pulbere 4mmc ???
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
265,5.
Reacția pe care am făcut-o la scurt timp după aceea a fost una de la 200g, dar am folosit 800 dcm. Aceasta a dat 165g. Deci, în jur de 75 % (luând în considerare unele pierderi în timpul cristalizării). Mult mai bine decât cea în care am folosit prea puțin DCM.

Deci, reacția de 6 ore trebuie să recunosc că nu a funcționat la fel de bine (pentru viitorii cititori)
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2h 40° to najlepszy sposób na dcm true.
A lot u lost when u wash it acetone much product is still on dcm when u wash it
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Meph în DCM
 

Attachments

  • 5WJN0nE4Df.jpg
    5WJN0nE4Df.jpg
    3.4 MB · Views: 41

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Cred că 300 ml DCM sunt suficienți pentru această cantitate de BK4, 500 ml în opinia mea este prea mult și ați putea economisi bani în schimb.

De curiozitate, cât durează cristalizarea?

Sper că vă simțiți bine.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
A durat 1 zi pentru mine
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Arată bine.

Așadar, întreaga soluție care conținea solutul și solventul (solvenții) ales (aleși) de dvs. s-a cristalizat complet în 1 zi sau aceste cristale sunt scoase înainte de terminarea întregii cristalizări?

Și nouă ne ia în jur de o zi, dar am mărit această perioadă la 36 de ore și în prezent obținem în jur de 600 g de cristale dintr-o sinteză BK4 de 1 000 g. S-ar putea să am o metodă prin care să pot mări această perioadă și mai mult, dar nu a fost testată, deci nu pot confirma.

Foarte curat, bună treabă amice.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Mulțumesc, vă pot vedea cristalele?
 
Last edited:

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Vă referiți la cristalizarea în frigider?
 
Top