Un singur fir pentru conversia glicidatului de etil-metil PMK în PMK

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Îmi poate explica cineva diferența de pe moleculă când este pulbere sau vax?
De ce este așa, iar atunci când îi întreb direct pe cei de la .... nu au un răspuns real.
Ca chimist... chiar vreau să înțeleg totul.

și ok, glicidatul pmk a fost interzis / ok glicidatul de metil pmk este interzis / ca să fie clar avem doar glicidatul de etil PMK.

știe cineva care este diferența la conversie? sau dacă acest nou grup aduce ceva diferit la randamentul final.
Sunt curios să aflu câteva sfaturi și puncte de vedere diferite.

Și am sentimentul că uleiul pe care îl obținem la final este cam prost...

Are cineva vreo tehnică pentru a obține cel mai bun ulei, foarte clar și pur sau nu contează în timpul procesului?
Mulțumesc.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
poate că acest lucru poate părea enervant sau excesiv de prost din partea mea, sau poate că este vorba de definițiile libere aruncate în jur tot timpul. Când spuneți "cea solidă", vă referiți la CAS 13605-48-6 sau la 28578-16-7 în presupusa formă "pulbere" și există așa ceva? Ce înțeleg chinezii prin pudră 28578-16-7? Este preconcepția mea de noob că, dacă există o substanță, aceasta are propriul său CAS, dacă există o sare a acesteia, este un CAS diferit.
Deci, la sfârșitul zilei, aș dori în cele din urmă să știu care ar fi cea mai bună procedură pentru CAS 13605-48-6? Dacă este procedura descrisă anterior și menționată la bustul din Sydney, cum se poate optimiza volumul total maxim în inundație ( pentru 35g, hârtia indică 600ml inundație, foarte nepractic și problematic)? Și cum poate fi sărită etapa de cupru din procedură (folosind hcl?)
Mulțumesc tuturor
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
și apropo, pentru că... se pare că acum majoritatea mdp2p din acest nou glicidat pmk îmi face un ulei întunecat și nu foarte clar...
unii oameni au câteva sfaturi ?
Pentru că aș dori să știu, după conversie, care este cel mai bun mod de a extrage această cetonă.
ce fel de solvent pot folosi pentru a-mi curăța uleiul?
câteva metode pentru a-l face mai clar și mai pur ? ( distilare ? congelare ? spălare cu nahco3 saturat ?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
de ce vreți să aveți un ulei care să nu fie închis la culoare? care este problema? acesta este un preprecursor diferit, deci rezultatul este diferit... ulei roșu închis... scopul este de a avea un ulei curat și fără murdărie, urmând metoda descrisă (bază-acid), distilarea în vid... rezultatul este DIFERIT, nu același GLY ca înainte... deci nu aceeași culoare...
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Aspectul vizual al unei substanțe este caracteristic acesteia, dacă există o diferență notabilă, atunci ar putea însemna că are o cantitate mare de contaminanți. Distilați cetona în vid? Sau eliminați doar apa?
Aștept niște PMK etil glic...
 

Darkie1990

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Pe măsură ce citeam toate subiectele despre PMK-glicidat cu CAS: 28578-16-7, pentru a fi clar, acesta poate fi sub formă de pulbere și de ulei, care se poate întări sub 33 * C. Toate metodele de mai sus se referă la substanța ulei/ceră.

În măsura în care am putut obține note despre proces, le-am scris într-un limbaj clar, astfel încât oamenii (inclusiv eu) să înțeleagă mai bine acest lucru. Am câteva întrebări cu privire la aceste îmbunătățiri și la ce trebuie să fac în cazul în care acestea au fost realizate.


Îmbunătățirea așa cum a fost citită la forum:

Întrebare cu privire la îmbunătățire:
Încălzim acest lucru până la 80 * C sau îl păstrăm cu NaOH la 20 * C. Adăugăm PMK-gly-eth la 20*C direct sau încălzim mai mult?

Etapa 2: adăugarea de acid:

Dacă s-au înregistrat îmbunătățiri în etapa cu NaOH și adăugăm acid clorhidric, creștem temperatura la 80*C? sau o menținem la 20-21*C? dacă o menținem la 20-21*C, continuăm încă 12 ore sau adăugăm această etapă în primele 12 ore?

Etapa 3 separare:


Etapa 4 distilarea în vid:
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Ei bine... nu am încercat saponificarea la temperatura camerei timp de 12 ore, dar o voi face cu siguranță, deoarece culoarea maro închis în această conversie apare după saponificarea la 80c... poate că o poate rezolva... despre alte beneficii nu știu....

în ceea ce privește adăugarea acidului, acesta este un alt proces, da, ar trebui să puneți la 80ª cu siguranță
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Ei bine... greșeala aici este că unii oameni cred că pot cumpăra vechiul CAS, dar nu este corect, singura formă disponibilă este cea ceroasă, există 2 prezentări ale acesteia, dar este doar modul în care producătorul o termină... una este mai mult ceară galbenă, iar cealaltă este mai mult pulbere albă, dar de îndată ce acestea ajung la 30ªc se vor topi... este aceeași moleculă, crede-mă.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
aceleași produse, același proces...
chestiunea îmbunătățirii culorii... bine... poate că există, dar IMO toate noile MDMA vor fi mai întunecate decât înainte, veți vedea... noul MDP2P este același lucru, dar cu o culoare mai întunecată, atunci MDMA va fi mai întunecată... doar un pic, rezultatele mele au fost ca "coca-cola" veche nespălată care arată... nu contează de câte ori o speli, păstrează acea culoare
 

moneyboy888

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 10, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3


Bro puteți să-mi trimiteți metodele de ulei, thx
 

moneyboy888

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 10, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3

Domnule , am deja pmk oil
Ce pas următor pot face?
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Nu sunt un expert aici, vă rugăm să contactați @G.Patton @William Dampier, ei sunt experți în acest forum și foarte utile

și vă rugăm să vă asigurați că PMK cas nr. este corect înainte de a continua orice pași, aici este câteva link-uri utile s-ar putea să aveți nevoie să se refere:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-3-4-methylendioxybenzylmethylketone-from-piperonal-glycide-ester-route-small-scale.24/

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-mdma-from-piperonylmethylketone-pmk-with-formamide-and-lah.49/

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/need-help-with-pmk-ethyl-glycidate-to-mdma-synthesis.682/
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Cineva produce cu succes mdma finit din acest nou glicidat de etil pmk?

Sau toată lumea are doar probleme cu conversiile și nu poate cristaliza în mod corespunzător produsul finit?

De ce nu există actualizări pentru metoda corectă de conversie PMK ETIL GLICIDAT?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
citește mai bine frate, conversia corectă este deja postată și da, am cristale frumoase, la scară foarte mică, dar asta nu va face diferența.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
abia aștept să văd videoclipul!!!
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Poate cineva să scrie conversia pentru 1 kg pmk glicidat de etil?
Dar numai cei care au încercat conversia și au experiență, vă rugăm să nu postați copy paste dacă nu sunteți siguri că funcționează
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Am cumpărat de la chinezi în noiembrie și decembrie 2021 câteva kilograme din ceea ce mi-au spus că este CAS 13605-48-6. Ei nu au livrat nicio instrucțiune. Deci, ceea ce am înțeles de la BenyBoy ar trebui să fac ca mai jos:

Metoda a fost furnizată pentru cea care este solidă la temperatura camerei (a mea este pulbere albă)

1:1:1 PMK pulbere CAS 13605-48-6 :etanol : dh20 - se încălzește la 60c timp de 1 oră
2. Se adaugă HCL și se încălzește 3,5 ore. La 75c (cât de mult HCL?) - poate da cineva un sfat?

Întreb pentru că există șansa să am chestii vechi pe care le livrează la sfârșitul anului 2021. Dacă este imposibil și am 28578-16-7, atunci voi face așa cum a fost în acest post.

Există vreo șansă de a spune diferența dintre 13605-48-6 și 28578-16-7 atunci când este sub formă de pulbere albă?

Mulțumesc.
 
Top